Šta je novo?

BEX kurirska sluzba

Izgleda da smo samo ja i moja firma zadovoljni BEX-om :)
Svaki dan se šalje po 5-10 paketa i nijedan problem do sada. Kurir normalan, kulturan, sačeka ako treba ili napravi jedan krug pa se vrati.

Zapravo samo sam sa Royalom imao većih problema. Sada ako i neko jednom pošalje pakete s njima, lepo ih zamolim da to više ne rade ...
 
Ja sam sa bexom jednom saradjivao i taj jedan jedini put je bio problem.

Mozda je njima cilj da "velike" klijente lepo usluze, a ostalima kako se zalomi.
 
Njihovi kuriri su mnogo bezobrazni. Nikad neće sami da dostave u stan a tek posle mnogo kukanja i ubeđivanja da majka sa bebom ne može da siđe ispred zgrade, ipak dođu. Izgovor je da ne smeju da napuštaju vozilo. Ako nema nikog kod kuće nema boga da se dogovorimo da se nađemo u malom gradu. Uvek je izgovor da to nije njihov rejon.

U kombiju im je sve ispreturano kao da su doživeli saobraćajnu nesreću.

Razumem ja da su loše plaćeni ali to samo govori koliko je Bex za izbegavanje.
 
Bex je najgora kurirska služba u ovoj državi. 99% kurira sa kojima sam imao tu tužnu sreću da komuniciram su bili bezobrazni do zla boga. Samo jedan jedini put se na vratima, bez ubeđivanja oko izlaska napolje, pojavio stariji gospodin, kulturan i uljudan na moje ogromno zaprepašćenje. Kada sam prokomentarisao da je on jedini sa kojim nisam morao da se prepirem i svađam oko svog paketa, rekao je da je to njegov posao i da on mora da bude kulturan, a da ovi mlađi su *****i. Istina.
 
kod mene je kontra situacija, nikad bolje iskustvo sa bex-om :)
bukvalno sve zavisi od samih kurira.
u mom kraju se smenjuju 3 momka i sva trojica su skroz kul i korektni... pu, pu, pu...
 
Poslednja izmena:
Isto i kod mene, Niš, Bulevar Nemanjića. Bez problema pu, pu, pu
 
BEX kurir koji radi Veternički region (NS) verovatno jedan od najboljih kurira u državi. Malčice stariji gospodin (hoću da kažem nije klinac koji ostavi pola gume na asfaltu kad kreće na sledeću adresu), kulturna konverzacija, i čovek uvek ima da vrati kusur ako nemam tačno u dinar (inače je BEX odličan što se ovoga tiče) što je kod ostalih nezamislivo.

Daily Express se neverovatno srozao u zadnja 2 meseca. Jedan paket su mi držali nedelju dana bez isporuke, bez ikakvih obaveštenja (nije bio nikakav praznik) da bi ga nakon opomena pošiljaoca doneli u očajnom stanju. Paket sav izgrižen na ćoškovima, sa velikim rupama, prljav od motornog ulja ... Takođe, od "danas za sutra" kurira pretvorili su se u "od danas za 4-5 dana" redovno, sa svakim paketom.
 
Poslednja izmena:
Ja otisao na sajt da proverim status posiljke i izbaci nesto vezano za neku posiljku u martu mesecu :D

Radnici verovatno rade za neku mizeriju a gazda ce jednog dana kad mu konacno propadne posao pricati "kako mu nije islo" i "kako u srbiji ne vredi zapoceti posao jer te ubije drzava" i slicna sr*nja.

Klasicni srpski amaterizam na delu.
 
Drugi put u mesec dana - naručim kurira oko podneva ili jedan, a on se pojavi tek ujutru. Prvi put je bio žuti karton, drugi put crveni - ne računam više na njih.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Pošaljem paket s otkupom od 500e i primaocu stigne pogrešan paket. Na tom paketu je nalepnica s tačnim podacima i sve to. Šta mi je činiti, jel neko imao sličan problem? Tek večeras ću moći da ih zovem
 
Na praćenju pošiljki gde je tvoj, da li si proverio. A i zovi ih što pre.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Hteo je da kaže da proveriš lokaciju pošiljke preko broja za praćenje. Ako je tvoj broj na pogrešnoj pošiljci, onda ništa.
 
Idi na Bex.rs i proveri status pošiljke.
e642947ea95cc462300e174205e628c5.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Koliko sam skapirao, pravi paket nije stigao kupcu, vec drugi neki sa podacima koje si ti dao tj. kupceve podatke?
To znaci da je neko zamenio paket, da li je kupac preuzeo paket i platio otkupninu?
 
Nemam tu sta da vidim, ima samo napomena: "pogresna posiljka".

Kurir je pri preuzimanju posiljke zalepio nalepnicu na pogresan paket. Znaci moj paket je otisao bog zna kome, a kod mog kupca je stigao totaltv resiver umesto aparata.
 
Poslednja izmena:
Sa kojom cenom otkupa?

To je kljucno. Ako je risiver platio 500 eur, onda je prevara.

Ako ga je dobio dzabe ili platio koliko treba da kosta (tipa 50 eur) onda je greska/zamena i tvoj paket je na sugurnom kod kurira.
 
A gde si ti predao paket, na tvoju adresu ili njihov magacin? Ja radim sa aksim i čim mi kurir da slip odmah proverim šta tamo piše.
Dešava se da paket iz kog razloga ne znam ode u drugi grad ali tamo u magacinu primete i preusmere ga na pravu adresu i obaveste primaoca o grešci.
Tvoj broj ako sistem ne registruje onda tvoj paket nije nigde ni krenuo.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Evo ovako, objasnicu ponovo.

Poslao sam kupcu paket u kom je fotoaparat, otkup 54,100.00din. Broj za pracenje 200098718.
Kurir dolazi na adresu da isporuci paket ali ovaj odbija paket jer zna da to nije njegov (u tu kutiju uopste ne moze da stane aparat) iako se na paketu nalazi nalepnica sa mojim i njegovim podacima i otkupom. Primaoc fotografise taj paket i salje mi slike a kurir ga obelezi kao pogresan i ode.

Znaci, kurir je zamenio nalepnice pri preuzimanju paketa. Paket 1 je otisao na adresu 2, a paket 2 na adresu 1.
 
Ozbiljan problem i moze se resiti samo dobrom voljom bex-a i coveka koji je primio tvoju posiljku.

U svakoj drugoj opciji si samo ti u gubitku.
 
Aha, tebi je vidiš sistem registrovao pošiljku i onda naredni dan prilikom isporuke je nastao i problem jer je otišla gde ne treba. Ne brini, pošiljka je u nekom magacinu i biće ti vraćena ili preusmerena gde treba. Ali sutra nazovi bex i raspitaj se.
Aksov sistem provere kretanje pošiljki je bolji, tačno znaš gde je i razlog.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Daj boze da znaju gde je posiljka, ja se ne bi kladio da je u nekom magacinu.
 
Mali update. Na reklamaciju putem maila jos uvek nisu odgovorili ali sam zvao i devojka mi je rekla da primaoc nije hteo da prihvati paket jer sumnja da mu nisam poslao to sto sam trebao. Dva-tri puta sam ponovio da to uopste nije paket koji sam ja poslao vec neki drugi i onda je rekla da ce proveriti po magicinima i kod kurira i da ce me zvati.

Ako se ne nadje ili ako ne dobijem pare nazad, odo u sup. Imam broj licne karte od kurira koji je preuzeo paket od mene i mislim da je njegova krivica, da ne kazem krivicno delo. Koliko ja kontam on je taj koji zalepi nalepnicu na kutiju kad je preuzme.
 
Kurir iz aks-a, zalepi kod, očita kod, da ti slip i na njemu piše gde ide paket i otkup.
Imaš li ti taj slip račun, i ako imaš šta piše na njemu, tačna ili pogrešna adresa primaoca?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Kurir iz aks-a, zalepi kod, očita kod, da ti slip i na njemu piše gde ide paket i otkup.
Imaš li ti taj slip račun, i ako imaš šta piše na njemu, tačna ili pogrešna adresa primaoca?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka

Primaoc je u BEX-ovom kombiju slikao paket i nalepnicu na njemu. Moji podaci, njegovi podaci, broj posiljke/za pracenje, iznos otkupa i postarine... sve je napisano kako treba. Samo je paket potpuno drugi.
 
Update2

Malopre je bio kurir iz bexa da mi nesto isporuci. Pitao sam ga za taj paket sta se desava i kaze da je njegova greska (slucajno je zamenio nalepnice) i da se nista ne brinem (jos mi se smeska u facu a u pitanju je dve njegove mesecne plate). Kaze da su ga zvali iz reklamacije i da ce sve biti reseno. Hvala k... bex nikad vise.
 
Pa kažem ti dešava se ali se i reši.
Svaka kurirska služba je odgovorna za paket po preuzimanju.
Ja sa aksom saradjujem i ja sam zadovoljan. I praćenje pošiljke je mnogo preglednije.
3e17ef9f827d2340f96f1d8d320367d6.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Pozdrav, naime danas mi je stigla tastatura od fizickog lica poslata bexsom sa vidljivim ostecenjem, paket je bio uredno zapakovan i sve,a kutija koja mi je stigla deluje kao da su je sutirali do mog grada..vec dva sata pokusavam da ih dobijem na fiksni jer je zakonski rok 24 casa od prijema posiljke na reklamaciju i nema neke vajde.. da li je imao neko slicno iskustvo u poslednje vreme? U pitanju je tastatura asus strix tactic pro sa red svicevima, koja je bila upakovana i uvijena u vazdusaste onako mehurice, ne znam kako je njihov pravilan naziv, ali dosta dobro je upakovana, zajedno sa podlogom, misem i slusalicama .. ne znam kako da uploudujem sliku sa telefona kako bih lakse objasnio
 
Ako je ambalaza ostecena odmah napraviti zapisnik i ne preuzimati paket. Ako kurir hoce da otvori i proveri sadrzaj ok, ako ne, ne preuzimas. Svako ostecenje u transportu su oni duzni da plate.
 
Pogotovo od Aks-a i Bex-a očekujte odštetu.
Oni su poznati po tome [emoji4]
Koliko primedbi na oštećene pakete imaju ne usuđuju se ni da podignu slušalicu.
Kada bi počeli da isplaćuju odštete firma bi se ugasila za 2 nedelje.
Oni samo voze i usput šta polome.
 
Nazad
Vrh Dno