Šta je novo?

BEX kurirska sluzba

meni danas bex kurir odbio da preuzme paket, kaze veliko to ko ce da se cima sa tim :) 3 paketa 30cmx50cm ukupne tezine po jednom daj boze 5kg. Reko hvala i dovidjenja.

Meni je pojačalo od 10 kg. odbio da preuzme Post Express. Bex je prihvatio. Čitajući ovu temu baš sam se uplašio, ali mi je stiglo neoštećeno. Poštarina kod Bexa me je iznela oko 1.000,00 dinara a kod Post Express a bi bila oko 500,00.
 
Ja sam ubeđen da je sve to zbog pojedinačnih kurira. Sticajem okolnosti sam od početka vanrednog stanja u jednom malom mestu i dolazili su mi Bex, Post Express, DExpress, Aks, City Express... Ni sa jednim nisam imao ni najmanji problem, svi kuriri su ljubazni, sve stiže na vreme i opšti utisak o svima je najbolji mogući. Pretpostavljam da je to zbog toga što ovde rade pod mnogo manjim pritiskom nego kuriri u gradovima.
 
Ja sam ubeđen da je sve to zbog pojedinačnih kurira. Sticajem okolnosti sam od početka vanrednog stanja u jednom malom mestu i dolazili su mi Bex, Post Express, DExpress, Aks, City Express... Ni sa jednim nisam imao ni najmanji problem, svi kuriri su ljubazni, sve stiže na vreme i opšti utisak o svima je najbolji mogući. Pretpostavljam da je to zbog toga što ovde rade pod mnogo manjim pritiskom nego kuriri u gradovima.

To jeste. Ja trenutno radim zamenu u jednom manjem mestu, i imam vreme za sve. Nisam nervozan, kada me stranka nešto pita imam vremena da razmislim, a ne da dajem generičke odgovore :D
 
ovo je u manjem mestu :) inace dosao danas aks i bez problema pokupio paket i to jos jedan dodatni. Hteo sam da nazovem beks da ih pitam sa kojim pravom kurir odbija paket ali posto znam njihovo poslovanje kakvo je, a i firma gde radim je skoro prekinula saradnju sa njima iz slicnih razloga kapiram da nije bilo poente. Steta, secam se pre par godina da su bili ok.
 
Meni je nepojmljivo da Ikea koristi isključivo BEX za dostavu.

Pre nekog vremena nešto naručili, BEX kurir zvao suprugu da izađe na ulicu, ona rekla da ne može jer je sama s malim detetom i zamolila da dostavi do stana, ovaj ni da čuje... i vratio paket u Ikeu, napisao da je isporuka odbijena.
 
Cisto da se javim 9 godina kasnije, ja sam zapoceo thread pod account-om DaV, koji je banovan u medjuvremenu, a kako stvari stoje, i ovaj ce uskoro, zbog visoke strucnosti i jos visih kriterijuma moderatora i admina ovoga foruma. (Nesto me gasovi pomucise :D)

Elem, poenta mog javljanja, ko je citao prvi post sa prve strane, bice mu verovatno drago (mozda i nece, ako radi za Bex, ili je Bex-ovac u dushi) da je maca dosla na vratanca. O cemu se radi, slao sam nesto preko bex-a sa otkupom od skoro 19.000din i oni mi uplate iznos 2 puta, znaci duplo, taj dan i sutradan. Da li je sistemska ili ljudska greska, nisam siguran, ali su mi sleteli na volej, blatnjavom kopackom. :D Cak sam imao zanimljivu prepisku sa gospodjom koja me je danima (moguce i da nije ista, vec su maltretirali zaposlene da jure pare posto izgleda nisam jedini kome je uplaceno duplo od te ture), zivkala i molila da im vratim nazad razliku koju su greskom uplatili, na kraju sam poceo cak SMS poruke da primam istog sadrzaja, pa sam na kraju morao da im srocim kako stvari stoje. Ne znam da li je post zamro totalno ili nije, ako bude potraznje, vrlo rado cu podeliti screenshot-ove prepiske sa gospodjom iz Bex-a, koja naravno nista nije kriva i to sam joj dao do znanja, ali mora da zna gde radi i kako stoje stvari. Pretpostavljam da ne moram da prevodim ishod. :D
 
upravo tako, za protivpravno sticanje imovinske koristi mogu da te tuže i sasvim sigurno dobiju spor
 
Haha, sto volem kada dodje maca na vratanca.

Meni su pre par godina pokusali da drpe karticu rx 480 sapphire nitro, ista prica samo sto je paket isao iz Subotice za NS i kada smo se prepirali preko telefona prvo je bilo da paket nije dostavljen posto ja nisam bio kuci a jesam i da se nisam ni posle 3 poziva javljao na telefon a kada sam ja njih pozvao onda je bilo da je kartica vracena u magacin i da ce sutra biti isporucena i tako smo se dva dana jurili da bih na kraju zvao coveka koji je poslao karticu i da li ih je on zvao ili sta ne znam ali znam da je kartica sledeceg dana nekim cudom donesena ali kurir koji je dostavljao robu videlo se da mu nije pravo.
 
@Cyclonus
Bolje vrati te pare da ti ne dolaze izvrsitelji, imaju dokaz da su duplo uplatili i dobijaju te na sudu 1/1. A onda ces da platis i njihove sudske troskove pa ce tebi maca na vratanca ;)
 
Trebalo je da kaze kad su ga zvali da on nikada nije primio nikakvu kovertu sa parama, da i dalje ceka isplatu.
I da kaze da je kurir verovatno ukrao pare.

A to moze i dalje da kaze, osim ako je potpisao kuriru da je uzeo pare.
A moze opet da se vadi da to nije njegov rukopis.

@ Cyclonus
A koji si djavo opet slao sa njima :) ?
 
Juce me zvao kurir da preuzmem ruter koji sam kupio od lika na kp prvo ga pitam preko tel koliko treba da se plati lik kaze oko 2000 din (ruter je bio 1500) ja reko ok zovem ovog lika i nekako se dog da ja preuzmem ruter kad zove me kurir opet aj izadi ja izlazim i pitam opet koliko treba da se plati lik kaze doslo je do greske prebacena je kategorija stavljeno je do 10kg da dobro sam cuo da je ruter tezak 10kg i da treba da platim 2200 din lol... strasno sta radi bex kuriri naplacuju i vise nego treba. ps na kutiji gde je upakovan ruter pise Naplatiti pri dostavi 1963. i da pise tacna gramaza 0.40 kg standarda posiljka do 0.5 kg.
 
Ne koristi samo Ikea ovu sramotu koja sebe naziva kurirskom službom, već ih koristi i Xiaomi. Zašto sramotu?
Zato što su poslali pošiljku na pogrešnu adresu u pogrešni deo Beograda.
Ja sam svoje vreme prilagodio vremenu isporuke i sad bi isto trebalo da uradim sutra ili prekosutra.
Da ne govorim da kontakt posle 16,00 jednostavno ne radi. Napisaću mail Mi-Srbiji, šta drugo.
 
Mene skoro nije mrzelo da se objasnjavam sa kurirom ispred zgrade, doduse ne secam se koja je tacno sluzba bila ali vrlo moguce da je iz teme.

Bukvalno sam pitao "sta je zakonski definisano da ja dobijam kad platim troskove isporuke", isporuku na vrata ili da se jurimo po ulici svaki put?
Znaci placam isporuku do vrata, a podrazumeva se da se silazi kod nasih sluzbi, dok DHL u zivotu to nije trazio, vec radi isporuku do vrata.
Ovo za jurenje po ulici sam rekao da sam skoro imao situaciju da silazim ispred zgrade, i parkirana tri kombija na razmaku od 20tak metara.
Niko ne stoji ispred da mahne kad sam izasao, svi sede u kombijima a zbog okolnih autombila i biljaka i ne vidim obelezja na kombijima tj svi su mi bili slicni.
I onda idem, ko luda nasta, ulicom i gledam koji je moj, da bi lik samo izbacio paket kroz prozor i promrmljao nesto nerazgovetno...

Relativno cesto mi stigne koji paket DHL-om, i bukvalno nikad mi nisu trazili da sidjem, vec donesu do vrata bez pogovora.
Treba se boriti protiv idiotluka i primitivizma, danas svi samo pognu glavu, ne traze svoja prava i slusaju sta im se kaze. Jos jednom da napisem - ako sam platio isporuku do stana, ocekujem da se ista i obavi na taj nacin. Kad moze DHL, mogu i domace sluzbe.
 
Razmazila ih koroLa. :) DHL i PostExpress mi dolaze do vrata a ostale mrzi i neće da se cimaju.
Čitaj bolje: mala plata i boli me uvo.
DHL imaju sigurno veću platu a PostExpress je državna firma.
 
Pozdrav drustvo.Iskoristio sam ovu temu,a nije vezan za ovu kurirsku sluzbu nego neku drugu.Imam jedan problem koji je jos fazi razmatranja,a osecam da ce biti povuci,potegni.Posaljem ja televizor 65" na servis posto mu je vrisnula maticna ploca,a jos je u garanciji 2,5 godine.Paket sam poslao 22.08 i stigao je u BG sledeci dan.Posle toga je stajao u njihovom magacinu(od kurirske sluzbe) naredne dve nedelje sve do danas.U medjuvremenu sam zvao i pitao sta se desava sa paketom i zasto jos uvek nije isporucen tamo gde treba,ali nikakav konkretan odgovor nisam dobio.Te danas,te sutra i tako 14 dana.
Danas me zove covek iz servisa i pita me u cemu je problem i ja mu naravno objasnim.Na kraju je televizor izlomljen tj.ram je iskrivljen,neko pozadinsko osvetljenje itd.Ja u soku...mada sam imao neki predosecaj da se tu nesto izdesavalo cim me toliko zavlace da isporuce paket.
Odmah sam poslao mejl i sad cekam sta ce se desiti i ko ce tu stetu da nadoknadi.Inace TV je oko 150.000.Dali je neko imao slicna iskustva da znam dali da angazujem advokaturu,jer ovo nema sanse da pustim tek tako?
 
Koja je kurirska služba (vidim sada da je Bex)Kako si ga slao, sa osiguranjem paketa ili bez?
 
City Express,nisam ni znao da postoji osiguranje paketa.
 
Da, to im je fora da skuplje naplate pošiljku ali u ovakvim situacijama je korisno i verovatno će poslužiti kao opravdanje da te otkače.
 
Jako sličnu situaciju sam imao.
Svojevremeno sam slao na reklamaciju TV kome je vrisnuo neki modul za elektroniku. Srećom sam slikao TV u prodavnici gde sam ga odneo, da se vidi šta prikazuje pre slanja. Zvali me iz servisa da kažu da na slomljeni ekran ne uvažavaju garanciju. Naravno, odmah sam potegao likove u prodavnici, priložio fotografije, njihov iskaz ... tako da sam dobio povrat novca za TV, a prodavnica se ganjala na dalje sa kurirskom službom. I to još omražena tehnomanija je bila u pitanju.
 
U principu nije "fora".. Označena vrednost ( osiguranje ) štiti obe strane.
Fora je jer bi trebalo da se podrazumeva, ili bar naglasi da nećeš dobiti obeštećenje ukoliko ne platiš osiguranje/skuplju poštarinu.
Sa "osiguranjem" na pravu vrednost mnogo proizvode je jeftinije odvesti autom 100+ km nego poslati brzom poštom i ima razlika izmedju kurirskih službi. Negde je uz pouzeće po default-u uračunato a negde treba da se doplati iako pošiljka ima vrednost, tj otkup.

Kod svih se doplaćuje kada ide bez otkupa.
 
Post express:
Platis otkup za paket i uslugu i platis uslugu slanja otkupa posiljaocu
Elem pare se fizicki ne salju kovertom vec se samo iz blagajne ponesu pare do pošiljaoca u gradu odakle je dosao paket

Bex express:
Kada plaćate otkup za nesto i na nalepnici pise 1400 otkup + usluga poste 700
Ukupno je 2100. Kurir mi trazi 2400....
Pa kako majku mu kada je na nalepnici druga cifra!? Pa druze promenjena je klasa zbog tezine itd bla bla bla...pa rekoh istampajte drugu nalepnicu sa tim otkupom sto naplacujete....

Mali smo mi igraci kakvi sve sistemi postoje za šišanje ovaca. Samo nam ostaje da beee beeee beeeeeeeee
 
aktuelna tema za kurirske službe:
 
Nazad
Vrh Dno