Šta je novo?

BEX kurirska sluzba

DaV

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
20.01.2012
Poruke
6
Poena
151
Obzirom da mi je posle par godina koriscenja usluga raznih kurirskih sluzbi pripala muka (literally),
odlucih da svoju srecu oprobam sa sluzbom iz naslova, za koju sam cuo dosta pozitivnih kritika.
`OK` rekoh sebi, mozda ljudi stvarno prkose srpskim standardima (prevare,lazi lopovluk i slicno).
Otvorim ja njihovu oficijalnu web stranicu, izaberem padajuci meni `BEX kurirska služba` ispod koje se pojavilo nekoliko opcija. (O nama, Zakazite Kurira, Kontakt, Cenovnik, Galerija itd.)
Pre nego sto sam okrenuo BEX-ov call center, pogled mi privuce `Zasto Bex?`
Evo sta oni kazu, zasto.

Zato što je BeX domaća firma, osnovana isključivo od domaćeg, privatnog kapitala.
Zato što je BeX tim profesinalnih, školovanih i obučenih mladih ljudi.
Zato što BeX pruža najkvalitetniju, najbržu i najefikasniju uslugu.
Zato što je BeX opremljen najkvalitetnijim vozilima i opremom.
Zato što BeX nudi otvorenu i fer saradnju.

Javila se ljubazna operaterka njihovog call centra, uzela potrebne podatke. Ubrzo zatim je i kurir stigao, preuzeo paket i tu je meni preostalo samo da sacekam 2 dana da mi stigne novac.
Slucajno bacih pogled na fiskalni racun posiljke, kad ono imam sta i da vidim. Izgleda da nije bilo dovoljno sto sam 3x ponovio zeni iz call centra jasno,glasno i razgovetno cenu otkupnine, pa je cisto mode radi, umesto 8900din, ostalo 1900din. Nista, pozovem ja odmah BEX, kapiram da nije problem promeniti otkupninu ako se greska `potkrade` i primeti u nekom kracem vremenskom roku. Problema nije bilo kao sto sam i ocekivao, suma je promenjena na 8900din kako je i trebalo da bude.

Sutradan, covek kom sam slao (graficku kartu) me zove i kaze ovim recima:
`Sta je ovo, Davore? Donesose mi kovertu, koju sam naravno i odbio. O cemu se ovde radi?`
Naravno da je covek odbio, u kovertu tesko da moze da stane GTX550Ti u originalnoj kutiji od pola metra.
Ja zgranut, odmah okrenuh BEX da vidim o cemu se radi.
Posle nekog vremena su i meni i njemu javili da je posiljka IZGUBLJENA, tacnije moj paket je ili zamenjen drugim paketom (samo NLO zna kako), ili, je posiljka izgubljena. Ustanovljeno je da je posiljka ipak izgubljena, i to posle 2 nedelje mrcvarenja i zivkanja. Cisto da se zna, toliko su ulozili truda i profesionalnosti u slucaj, da me nisu ni 1 pozvali osim taj, prvi put. Svakog narednog puta je usledio identican odgovor, `Nemojte nista da brinete, ja vas licno zovem za sat vremena, samo da proverim informaciju sa sefom`. Svaki put sam im dao 24 sata, da bih ja na kraju njih zvao i stvar se vrtela u krug, sa istim odgovorima.
Vise nisam mogao da ih cekam.
Na kraju su mi rekli da je posiljka definitivno izgubljena i da ne mogu da je pronadju.
Meni su rekli da sam ja odgovoran sto su je oni izgubili i to sto nisam osigurao posiljku.
Receno mi je da ce odsteta iznositi 10x postarine posiljke. (10x309=3090din) umesto 8900din (iz petog puta doduse)
Kada sam ih ja pitao, ko je meni, u bilo kom trenutku, bilo gde, preko telefona,sajta,kurir licno u kom god obliku barem spomenuo, da ja moram, ili bi bar bilo pozeljno da osiguram posiljku (jer oni imaju nekoga kome je upgrade PC-a ocigledno bio potreban u firmi), receno mi je da sam duzan da procitam pre koriscenja njihovih usluga neki zakon, pravilnik ili sta vec koji inace ima 40 strana i iskopao sam ga tek kada sam se stvarno potrudio da ga nadjem na njihovom sajtu. Dablju Ti Ef to that?
Takodje sam pitao, zar se, ako sam vec odabrao da budem vasa musterija, ne podrazumeva da imam bar beneficije tipa da mi necete baciti paket sa mosta u Dunav i tek onda reci sta sam morao da uradim (da osiguram posljku, sto se inace pretpostavljam dodatno placa itd) i da se u tom slucaju odstetna ne placa nego se korisniku smejete u lice sa nekim smesnim para za odstetu? Odgovor je bio isti kao i za prethodno pitanje. Tako da eto, danas mi je stiglo pismo od Bex-a, da je zahtev za isplatu odstete izgubljene posiljke `USVOJEN` tako sto ce mi uplatiti 3000dinara na tekuci racun, ako se ja slazem, i da se time zavrsi ova tragikomedija. Ja ne kapiram, zasto sve u ovoj srbiji mora da bude ocigledno tragicno i bez srama, do te mere? Sta normalan covek da uradi, kaze, osim da vise ne saljem ni 1 kurirskom sluzbom, osim ako nam ne uvedu Antarcitca Express.
 
Ja sam imao problema sa post i city express-om, ali nikada problem ovog kalibra. Ovo je sramota. Skroz neprofesionalno. Tebi hvala što si podelio ovaj info sa nama.
 
Znam da ne postoji dobra (idealna) kurirska služba, sa svakom sam imao i dobrih i loših iskustava, ali ako ti posle nekoliko godina korištenja kurirskih službi ne znaš da ako ne napišeš vrednost pošiljke odšteta je 10x poštarina, a ako navedeš vrednost robe onda je odšteta u vrednosti robe, onda nije samo do njih greška. Hteo si jeftinije da prođeš sa poštarinom pa verovatno iz tog razloga nisi naveo vrednost.
 
Konsultuj se ti sa nekim pravnikom. Svakako se zali i drustvu za zastitu potrosaca. Mozda ima tu 'jos nesto' u tvoju korist...
 
Evo šta Post Express kaže na tu temu...

Link

Koliko sam ja shvatio svaka pošiljka koja ima otkupninu ima i vrednost, a to je otkupnina. Ne razumem zašto bi negde morala posebno da se naznačava vrednost pošiljke. :S:
 
@ Joker

Ja sam slao posiljku na teret kupca (kupac placa postarinu kuriru). Otkupnina je bila dobro naznacena na paketu.

@ Alex303

Nema problema :) To mi i jeste bio cilj, da skrenem ljudima paznju da paze na ovakve dobro sakrivene stvari u necijim "pravilnicima" kako ih isti ne bi posle krali na njihove oci.

@ bmibmc

Danas cu se konsultovati sa advokatom pa cemo videti da li postoji tu neka stavka koja ide u moju korist ili je bas sve u korist moralista iz Bex-a :)
 
Poslednja izmena:
Moj slucaj Bex-lopovi

Pre 4 meseca covek je kupio od mene Sony PlayStation 3 konzolu i platio je 360 e.
30.1.2012. godine mi je poslao konzolu iz Prokuplja u Novi Sad kako bih mu uradio downgrade sto je trebalo da ga kosta 60 e.
2.2.2012. sam mu poslao konzolu nazad za Prokuplje preko cuvene kurirske sluzbe Bex (citaj:lopovi).
Sutradan mu naravno nije stigla konzola.
Nazovem ja bex isto tako se javi fina devojka i krene prvo da mi objasnjava kako im se prevrnuo kombi. Nazovem posle dva dana krene druga prica kako je napolju jako hladno i sneg pada. Posle 5 dana ja saznam da je paket izgubljen tacnije ukraden od strane bexa.
Tu smo se natezali jedno 3 nedelje gde je bex meni ponudio odstetu od 439 x 10 = 4390 din za to sto su ukrali paket.
Ponavljam konzola je vredela 360 e + 60 e moj deo za uslugu.
Kontaktirao sam advokata i poslali smo im opomenu pred tuzbu na sta su oni odgovorili da sam trebao da procitam njihov pravilnik. A vrlo dobro se secam da sam kuriru rekao sta je u paketu i kolika je vrednost tog paketa, medjutim on to nije zapisao i to ne pise na onom njihovom elektronskom isecku.
Ja sam od mojih 60 e digao ruke ali hocu da se coveku vrati konzola ili da mu se isplati puna vrednost konzole.
Napominjem da mi nije bio prvi put da saljem preko bex-lopovske kurirske sluzbe.

Apelujem na ljude da izbegavaju Bex lopove jer vrlo lako moze slicna situacija da im se desi a iz gore navedenog primera vidim da im nije prvi put.
 
A kakvu su oni to kovertu hteli da daju tvom kupcu? I jos vaznije, da li su probali da je naplate kao tvoj paket? Ta koverta je mogla da bude neciji tudji paket ili pismo. Mogla je da bude koverta sa ciglom. Ovo me zanima da bih znao da li su pored izgubljenje/ukradene (nije ovo ni toliko bitno iako ne bi trebalo da se desi) posiljke probali da naprave veoma ozbiljnu prevaru i primaocu uvale nesto drugo.
Worst case scenario: kurir vidi sta saljes i odluci da to uzme za sebe. pakuje ciglu priblizno iste tezine i pokusava da je proda primaocu. primalac ne zna velicinu i oblik paketa i placa ono sto misli da je roba koju si ti poslao. posle toga tebe cima za odstetu i ko zna sta jos.
Postoji i mogucnost da je lik probao da isporuci tudji paket jer je tvoj izgubio, ali to bi samo iskomplikovalo stvari i povecalo sansu da bude uhvacen. Ne vidim kako je moguce da se tvoj paket izgubi, a da se neciji tudji greskom nudi primaocu. Zbog toga sam zabrinut da se radi o osmisljenoj prevari od strane kurira.
 
@ subtractor

Taj deo nisam najbolje razumeo coveka kome sam slao paket, jer je on kao i ja bio uzrujan, mislivsi da sam ja taj koji je hteo da prevari njega.
Moguce da je posiljka zamenjena (ako tako nesto moze da se dogodi). Njemu je u tom slucaju neciji koverat stigao na adresu, a tom nekom, moja graficka umesto koverte.
Mada iskreno, nesto cisto sumnjam u tu verziju, pre ce biti da neko iz Bex-a nije mogao da igra GTA4 na high detaljima jer nije imao dovoljno Ram-a na grafickoj.
Sve u svemu, sami su rekli da je posiljka izgubljena,ostalo je istorija.

@ one1

Mogu da zamislim kako je tek tom coveku i tebi. Jbt, 360e+60e uzese bez problema, ali bukvalno bez ikakvih problema?
Ako ti nije problem javni mi na PM samo kako se na kraju zavrsi (ako se zavrsi) ceo taj proces oko tvog slucaja, jako sam zainteresovan da znam i tvoj deo price na sta ce se svesti.
Ovo je vise nego tragicno sta se sve ovde i na koji nacin odvija.
 
Ja ne verujem sta sam procitao. Hvala ti na ovom postu, da znam slucajno da mi se ne omakne.

Inace sam jako skeptican kada su u pitanju slanja po tim kurirskim sluzbama, ako je u pitanju roba visoke vrednosti. Znam kakav smo narod, znam kakvi su radnici, znam kakva je drzava i zbog svega toga, znam da ako bi mi se desilo nesto slicno, tesko bih isterao svoje. Mozda i bih, ali bi to bila igrarija koja tebe ceka kad krenes u postupak sa advokatom.
 
Zvao sam ljude iz potrosac.info i objasnio im u cemu je problem na sta su mi oni rekli da je slaba vajda od inspekcije jer verovatno rade u dilu sa bexom. Takodje me je covek pitao da li bex ima veze sa aksom, a to su fakticki iste firme. Rekao mi je da izbegavam aks jer su imali gomile prituzbi na kradju paketa kao i na otvaranje istih.
Upravo sam zvao trzisnu inspekciju u Sapcu jer je sediste bex firme tamo, javila se ne tako ljubazna gospodja i rekla da oni nemaju veze sa tim. Da nazovem kao postansku inspekciju u Beogradu. Malo guglam i ne mogu da nadjem tu postansku inspekciju.
Ako neko ima broj neka ga ostavi.
Takodje bih zamolio dobre ljude koje imaju "vezu" u Blic-u ili u B92 neka ih kontaktiraju kako bi se vise stalo na put lopovluku u ovoj drzavi. Mozete i meni poslati broj ili mail na PM pa cu ih ja kontaktirati.
 
To su lopine teske, i imaju veoma dobro razradjen sistem... Isti ti radnici se menjaju svaki cas, i rade za toliko bedne plate da pribegavaju kradji, to je zacarani krug. A ti retardi iz Bex-a ocigledno enormne pare ulazu u pravnu sluzbu umesto u poboljsavanje kvaliteta usluga (da bi im isti ti advokate manje trebali)...

Sto se tice medija i novinara, davno sam citao jednu temu na ES forumu, i ako me secanje dobro sluzi negde na pola se ukljucio neki novinar, i mislim da je uspeo da izgura da prica dodje do novina.
Mislim da je to ova tema http://www.elitemadzone.org/t430692-0-Dobijen-odgovor-od-MUPa-putem-maila ...

Proucite, pa mozda i uspete da kontaktirate tog coveka, izgleda da ga zanimaju ovakve stvari.

I srecno sa vasim slucajevima, ali ne ocekujte previse. Jedno sto svi mozemo da uradimo je da PISEMO o tome, da barem sto vise ljudi zna sa kim imaju posla.
 
Pa dobro onda neki drugi. Bitno je da im se nanese medijska steta i da ne mogu vise da kradu od gradjana!
 
Auff sta sve pricitah ovde... Hvala na informaciji da ih zaobilaziti u sirem luku :)
Ljudi saljite preko postexpresa, ipak drzavna je firma a ne tu preko nekih privatnika muljatora
 
Zgrozio sam se čitajući sve ovo. Često šaljem pakete i primam uglavnom Posstexpress i CityExpress i za sad nije bilo velikih problema, možda sitnice. A ostala bagra tipa tog Bex, Aks i sl. ti momci rade za smešne plate, radno vreme od jutra do sutra pa su naravno primorani da kradu, ne opravdavam ovo ali za to je kriva sama organizacija tj. preduzeće a ne pojedinci. Užas, šta drugo reći za ovakve stvari, stvarno smo čudan narod !!!
 
Poslednja izmena:
Poznajem jednog lika koji je radio u nekoliko kurirskih sluzbi i u svakoj je debelo krao. Kad sam video sta je sve ukrao batalio sam svaki vid slanja preko brze poste :D
Zavrsio je u zatvoru naravno, al zbog neceg drugog.
 
Републичка агенција за поштанске услуге

http://www.rapus.rs/

Републичка агенција за поштанске услуге
Омладинских бригада 1, 11070 Нови Београд › ПАК:190999 ‹

СИВ 3, V спрат, канцеларија 506

Кабинет председника: Тел: + (381) 11- 260 24 66, + (381) 11- 26 90 900

Опште информације: Тел: + (381) 11- 26 90 900, + (381) 11- 26 91 036

Факс: + (381) 11- 260 27 33

[email protected]
[email protected]

Ova Agencija izdaje dozvole za rad kurirskih sluzbi, pa shodno tome verovatno i kaznjavaju iste firme koje ne rade po propisu, ali ko ce to znati, kada bi svi koji su osteceni od strane pomenutih sluzbi slali protesna pisma verovatno bi reagovali ali nije na odmet imati ovaj podatak i naravno pokusati resiti spor ili bar uticati na neku opomenu od strane te agencije prema firmama koje pruzaju takve usluge (kradja paketa, itd...)
 
Poslednja izmena:
au...kakva losha, mnogo losha iskustva.

ja sam jedno krace vreme saradjivao sa njima, sve je bilo super, dok jednom nije kasnila kinta 5-6 dana, a do tada je bilo sve po ps-u.
kurir je bio nedostupan kad sam ga zvao naredni dan da vidim shta se deshava. potom sam zvao centralu, i ljubazna operaterka je rekla je da taj kurir vishe ne radi za njih.
Vec sam se bio oprostio do love, mada nije bila neka cifra u pitanju, preziveo bih :D
no, medjutim, lova je stigla posle par dana. pitao sam novog kurira, shta je sa Strahinjom, kaze lik da je samo 30.11. og ostavio kljucheve, razduzio se i otishao :D novi kurir je rekao da su im plate smejurija tipa neshto 20 000din, da nisu prijavljeni i da im i ona kakva god da je, redovno kasni :(.... i naravno rade od jutra do sutra....posle toga, naravno, vratio sam se na postexpress i ponekad AKS, i za sada, da kucnem u drvo, nema problema. sem kad shaljem u istochne krajeve, gde zbog manjeg prometa roba stize obichno za dva dana, a u sluchaju AKS-a lova stize za 6-7 dana, a pos expres je uz malo vecu proviziju redovan, i najsigurnija varijanta, po meni.
 
Nisi onda probao DailyExpress ako ti je PE najsigurniji iako DERU!!
 
Meni su ostavili paket ispred vrata od stana u stambenoj zgradi. Sva sreca pa zivim na poslednjem spratu i moj stan je jedini na istom. Nisu se cak potrudili ni da me pozovu.
 
Imao jedanput posla s njima. Uspeli da "izgube" pošiljku, da bi je posle nekoliko dana pronašli i dostavili u blatnjavoj koverti, preko koje kao da je automobil prešao. Sadržaj bio izlomljen i uništen.
 
Kod PostExpresa može da se navede otkupnina, i da ne stavite vrednost.

Mene uvek pitaju na šalteru koliko otkupnina i koliko vrednost, i uvek im kažem isto.

Znači, BEX i da ne isprobavam.
 
Ne razumem zašto niko ne šalje preko city express-a.
Ja evo već skoro 3 godine isključivo preko njih, nijednom, ali nijednom nisam imao problema, a poslao sam brdo paketa širom Srbije.
Ipak, isključivo dinari i uplata na račun max. 2 dana po isporuci robe.
Ja sam prezadovoljan.
 
Skuplji od post expresa. Bar ono što meni treba. A često šaljem i preporučeno, pa na istom šalteru sve predam.
 
Ok, neka su i najskuplji, ali ja neću da se zezam zbog ne znam kakve razlike - inače, do pola kila troškovi slanja kod city-ja su 300 rsd.
Tako da ljudi želeći da uštede ili da dobiju eure na ruke dobiju na kraju šipak.
 
Ja sa post expresom nikada nisam imao problem, osim sitnica tipa oni u drugoj pošti nisu lepo napisali ime, ili prezime, pa mora da se ispravi kada primam otkupninu.

Inače, od pre par dana su uveli i postnet kao otkupninu. Ja svakog dana idem oko 17.00 da šaljem.
Ranije išlo: Danas pošaljem, sutra primalac preuzme i plati, prekosutra meni pare kući poštar.
Sada je: Ja danas pošaljem, sutra primalac primi i plati, oni se razdužuju do 13 ili 14.00, i meni stigne SMS da mi legle pare, ja istog dana idem u 17.00 da šaljem sledeću turu, i podižem već pare od one ture juče.
Tracking number je OK, ne mogu kupci da me vaćare kao nisam primio i slično ....

Par puta sam slao Cityem, po željki kupca, kurir pretura očima, jer kad ide otkupnina, popunjava X onih papira ....

Ali AKSom sam rekao, samo ko uplati pare unapred, šaljem AKSom. Sa njima je lutrija i da dodje kurir da preuzme (skoro uvekl na kraju idem u njihov centar da odnesem) a kad treba pare da stignu, to je jurnjava, po 5-6 dana ....
 
Ringe

Aj sto je skup city expres nego sto kao fizicko lice te tretiraju losije, em ima mnogo papirologije, em kuriru uvek padne mrak na oci kad je popunjava, jos kad mu ne napomenu da je fizicko lice u pitanju, tako da sta znam ispade postexpres najbolji ...
Ja sam primio jedan paket preko gore pomenutog bex-a, i presao je celu srbiju uzduz i popreko dok je stigao do mene, 2-3 dana sam cekao na paket, posto su promasili grad pa posle nesporazim izmedju njihove centrale sa kuririma ....
 
Nazad
Vrh Dno