Šta je novo?

MacPro 1,1 i PC grafika

Nuc

Čuven
Učlanjen(a)
04.05.2002
Poruke
291
Poena
620
dakle ...

da li je moguce naterati neku PC graficku kartu da radi na MacPro 1,1 racunaru ako sa osx86 liste kompatibilnih grafickih kartica izaberem onu koja ne pravi nikakve probleme? (a da se ne bavim budzenjem ROMa sa mac kompatibilne kartice)

konkretno me interesuje da li je moguce da GeForce GT240 graficku karticu nateram da radi na 10.6.8 SL sa (kako pise na osx86) graphic enabler=yes i mozda jos jednim kextom ... da li to moze na pravom macu ili je to samo za hackintoshe?
 
trebalo bi da radi.

probaj, pa javi :)
 
Ne moze da radi native, treba da se fleshuje Appleov rom. Sad konkretno ne znam da li je to moguce bas kod GT240, ali guglaj malo, naci cesh info kako se to radi...
 
mmm da ... googlao sam i naleteo sam na forum macrumors ... momci imaju dosta iskustva ... prvo sto su mi rekli jeste da je GraphicEnabler deo CameleonBootLoadera ... to je slucaj samo za Hackintosh ... ni pod razno on ne sme da se installira na or'ginal MacPro ... tako da sam malo tracario sa njima i na kraju sam uspeo da nateram PC grafiku da radi bez flashovanja roma ...
evo link do threada http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=1336383 ... ima tu jos par kozmetickih stvari da se dotera ali kartica radi ono sto sam od nje zeleo ... eto kada zavrsimo sa tim doterivanjem i sminkanjem mozda napisem i ovde sve to na srpskom ... sto da ne :d
 
svaka cast...ako te ne mrzi,moze jedan dan da pojasnis detaljno..Zlu ne trebalo...:)
 
PC GIGABYTE GeForce GT220 na starom MacPro 1,1

evo ... da prevedem na srpski što sam tamo pričao na engleskom ...

dakle zadatak je bio da izaberem neku PC grafičku karticu koja podržava CUDA tehnologiju i da je nateram da radi na MacPro 1,1 računaru kako bih mogao da ga koristim za vežbanje u programu koji se zove DaVinci Resolve Lite i da sve to nateram da radi bez ikakvog flashovanja ROMa grafičke nekim drugim koji sadrži MacEFI i koja će tako postati kompatibilna sa MacPro računarom

računar mora da poseduje dve grafičke kartice da bi program radio
jedna se koristi za teranje interfejsa a druga se koristi za teranje video zapisa ... ta koja tera video zapis mora da podržava CUDA tehnologiju

prvi korak je bio da sa osx86wiki stranice izaberem grafičku karticu koja pravi najmanje problema na SnowLeopardu 10.6.8 ... izbor je pao na GIGABYTE GV-N220OC-1GI koja je jeftina (5k din), podržava CUDA tehnologiju, radi uz samo jedan dodatni kext

moja mašina je stari MacPro 1,1 iz 2006 godine, ima 2x Xenon sa dva jezgra na 2,66MHz i 4GB RAMa, zajedno sa originalnom GeForce 7300GT karticom ... sve to super radi na SnowLeopardu10.6.8 (slika 1)

SOFTWARE ...
prvo sam skinuo ATY_Init.kext 1.0.0d1
zatim sam skinuo KextUtility ... startuješ KextUtility, pustiš ga da odradi svoje (potrebno par sekundi) dok ne kaže da je sve ok i da možeš da "ubaciš" kext koji ti treba ... prostom operacijom drag-n-drop odvučeš ATY_Init.kext u KextUtility prozor i sačekaš još koju sekundu dok ti ne kaže da je sve gotovo i da možeš da uživaš (slika 2)
posle ovoga sam ugasio računar i prešao na hardware

HARDWARE ...
negde sam pročitao na netu (ali nisam sačuvao link sa objašnjenjem) kako treba rasporediti kartice na MacPro ploču da bi radile punom parom ... uglavnom na starom MacPro 1,1 možeš imati samo jednu karticu koja će raditi punom brzinom (PCI-E x16), na novijim MacPro3,1-5,1 može više
stari GeForce 7300GT sam postavio u slot4 a novi GeForce GT220 u slot1
sve to lepo zašrafim i vežem monitor Apple Cinema Display 23" na staru GeForce7300GT (ona gura interface programa, dok program koristi GPU od nove GT220 sa sve CUDA tehnologijom za računanje i guranje video materijala)
spajam kablove i palim MacPro

PODEŠAVANJA ...
kada se podigao SnowLeopard10.6.8 odmah se pojavilo pitanje kako da se konfigurišu slotovi da bi kartice radile što brže ... moj izbor je slot1&slot4 i tako dobiješ da GT220 radi na x16 a 7300GT radi na x8 (slika 3)

... i to bi bilo to ... dve grafičke kartice od kojih je jedna Mac a druga PC bez budženja ROMa, bez instaliranja NVIDIA drajvara rade u MacPro 1,1 na SnowLeopardu10.6.8 ... samo jedan kext ... generalno tu ima još nekoliko kozmetičkih stvari da se doradi ali za sada je i ovo dovoljno ... u Mac info se vide dve grafičke samo što ova PC nije prikazana kako treba (slika4) ... to je ta šminka na kojoj radim ali moj DaVinci Resolve Lite funkcioniše (slika5) ... što mi je i bio cilj

ako želite da obavim neke testove da vidimo kako radi GT220 recite šta i kako i eto me sa rezultatima čim nađem vremena
 

Prilozi

  • slika001.png
    slika001.png
    41.8 KB · Pregleda: 94
  • slika002.png
    slika002.png
    108.9 KB · Pregleda: 75
  • slika003.png
    slika003.png
    181 KB · Pregleda: 76
  • slika004.png
    slika004.png
    178.8 KB · Pregleda: 66
  • slika005.png
    slika005.png
    47.1 KB · Pregleda: 71
iako se u Mac info PC grafička kartica ne vidi kako treba ona radi !!!

evo i prvi report od programa CUDA-Z

dajte još ideja, želja i sl. kako da testiram GT220
 

Prilozi

  • cudaz001.png
    cudaz001.png
    94.6 KB · Pregleda: 74
  • cudaz002.png
    cudaz002.png
    71 KB · Pregleda: 65
  • cudaz003.png
    cudaz003.png
    86.6 KB · Pregleda: 68
super,svaka cast...nego reci mi kakva je varijanta,za ovu drugu karticu,da samo bude ona....znaci bez ove Mac-ove....imam isti Macpro kao tvoj,samo sa 6gb rama....pa me zanima,ako zapne..:)
 
pa nzm ... to nisam probao ... probaćemo i to kad bude vremena :) samo reci šta tačno da probam :D
 
pa da li ce raditi samo ta druga ,na Macpro...bez podrske originalne....i bez budzenja:)
 
Nice tutorial..
Elem, evo rezultati moje fleshovane GTX285ice, cisto za uporedni test..


Inace, NVIDIA je izbacila driver za OSX Lion 10.7.3 koji omogucava da grafike iz serije GTX 5xx
rade bez ikakvih kextova i enablera..

Poz.
 

Prilozi

  • 001.jpg
    001.jpg
    43.4 KB · Pregleda: 65
  • 002.jpg
    002.jpg
    31.9 KB · Pregleda: 61
  • 003.jpg
    003.jpg
    38.9 KB · Pregleda: 49
Nazad
Vrh Dno