Šta je novo?

Koji Wi-Fi ruter uzeti?

stolex

Slavan
Učlanjen(a)
02.04.2009
Poruke
1,659
Poena
350
Treba mi od vas preporuka koji wi-fi ruter da uzme moj brat. Koristi IKOM kablovski internet i skoro je uzeo lap top. Pa me interesuje koji wi-fi ruter uzeti za kablovski internet? I sta treba gledati ili obratiti paznju? Ne razumem se bas najbolje. :)
 
Pratio sam temu poslednjih par strana.
Da li ću sa "TP-LINK ARCHER AX23 AX1800 Dual-Band Wi-Fi 6 Router" povezanim na SBB ruter u paketu od 1000Mbps moći da računam na bežični prenos u brzini od oko 800+ Mbps kao kada sam spojen mrežnim kablom. Daljina uređaja je maksimum 3 metra od rutera.
To ti niko ne može garantovati jer zavisi od konkretnog prostora, gužve signala, prepreka itd.
Ono što je sigurno, sa tim ruterom imaćeš dobru vezu, e sad dal baš 800+, kao što sam rekao niko ne može da ti kaže
 
Potreban mi je ruter za Sbb,posto mi ovaj njihov ide na .I. (tehnicolor cga2121)
Sve potrosih mobilni internet.
Los signal,(deli nas 2 zida) ili bude signala ali radi nekako trljavo,ne daj Boze kad se zakaze 10tak uredjaja istovremeno,katastrofa Bozija....
Treba mi pozudan ruter,sa dobrim signalom,da moze vise uredjaja odjednom da se zakce bez pucanja veze...Net mi je 200/20 tako da bi bilo lepo da daje slicnu brzinu(Prepostavljam da mi treba 1000/10 ruter zbog Lana-a?
Ako moze do nekih max 100e bilo bi odlicno :D
 
Potreban mi je ruter za Sbb,posto mi ovaj njihov ide na .I. (tehnicolor cga2121)
Sve potrosih mobilni internet.
Los signal,(deli nas 2 zida) ili bude signala ali radi nekako trljavo,ne daj Boze kad se zakaze 10tak uredjaja istovremeno,katastrofa Bozija....
Treba mi pozudan ruter,sa dobrim signalom,da moze vise uredjaja odjednom da se zakce bez pucanja veze...Net mi je 200/20 tako da bi bilo lepo da daje slicnu brzinu(Prepostavljam da mi treba 1000/10 ruter zbog Lana-a?
Ako moze do nekih max 100e bilo bi odlicno :D
Ja sam za moje potrebe kupio xaomi ax1800 i nisam se pokajao.Više od godinu dana radi bez ikakvih problema.Imam isti paket kao i ti.
 
Potreban mi je ruter za Sbb,posto mi ovaj njihov ide na .I. (tehnicolor cga2121)
Sve potrosih mobilni internet.
Los signal,(deli nas 2 zida) ili bude signala ali radi nekako trljavo,ne daj Boze kad se zakaze 10tak uredjaja istovremeno,katastrofa Bozija....
Treba mi pozudan ruter,sa dobrim signalom,da moze vise uredjaja odjednom da se zakce bez pucanja veze...Net mi je 200/20 tako da bi bilo lepo da daje slicnu brzinu(Prepostavljam da mi treba 1000/10 ruter zbog Lana-a?
Ako moze do nekih max 100e bilo bi odlicno :D
Preporuka za tp-link ax23 ili ax55.
Ax23 je oko 70-80 evra, a ax55 je malo preko 100.
Ja imam ovaj drugi i prezadovaljan sam.
 
Da li je Archer C80 i dalje neki best buy? Stan od 60m2 i ne previše zahtjevnim korisnicima.Vidim da se na par mjesta pominje Cudy WR1300. Za Archer nisam uspio da utvrdim koliko ima RAM memorije, negdje kaže 64MB u šta čisto sumnjam a negdje 128MB.
 
Da li je Archer C80 i dalje neki best buy? Stan od 60m2 i ne previše zahtjevnim korisnicima.Vidim da se na par mjesta pominje Cudy WR1300. Za Archer nisam uspio da utvrdim koliko ima RAM memorije, negdje kaže 64MB u šta čisto sumnjam a negdje 128MB.

Archer C80.jpg
 
Da li je Archer C80 i dalje neki best buy? Stan od 60m2 i ne previše zahtjevnim korisnicima.Vidim da se na par mjesta pominje Cudy WR1300. Za Archer nisam uspio da utvrdim koliko ima RAM memorije, negdje kaže 64MB u šta čisto sumnjam a negdje 128MB.
cim su ga osakatili sa 4MB flash onda nista cudno i da je 64MB ram.

 

ruter.png
 
Pratim temu poprilično i evo sada sam došao do trenutka gde moram da "apgrejdam" SBB-ov UBEE wi-fi na nešto kršteno..
Stan je oko 50ak kvadrata pa me zanima da li bi za tu površinu poslužio najpreporučeniji TP-linkov archer ax23?
Za oko su mi upali i tendini rx3 i rx9 pro ali nisam video da se spominju negde ti modeli.. Takođe video sam i Asusov RT-AX53u po sličnoj ceni pa me zanima koji bi izbor bio najpametniji?
WiFi 6 mi je neophodan zbog PC-ja koji se nalazi u spavaćoj sobi, gde ga dele dva tanka zida od dnevne (gde će stajati i nov). Najpametnije bi bilo da kupim LAN kabl ali zbog oblika stana mi to nije najoptimalnije rešenje. Trenutna brzina mi je 200/20Mbit ali moguć je prelazak na veću brzinu u skorije vreme.
 
Posto SBB ruter neces moci da zamenis (cak ni da bridzujes) vec samo da na njega dodas nesto u AP modu, razmisli o mesh sistemu.
Jedan komad ax3000 ti je koliko i taj ruter, dva su malo povoljnija. Fora je da ako slucajno odlucis da ti treba prosirenje, samo dokupis jos jedan komad umesto da menjas celu stvar.
Inace, i ax3000 radi i kao ruter, mada je sigurno nesto slabijih karakteristika od archera. Prednost je sto je manji.
 
Posto SBB ruter neces moci da zamenis (cak ni da bridzujes) vec samo da na njega dodas nesto u AP modu, razmisli o mesh sistemu.
Jedan komad ax3000 ti je koliko i taj ruter, dva su malo povoljnija. Fora je da ako slucajno odlucis da ti treba prosirenje, samo dokupis jos jedan komad umesto da menjas celu stvar.
Inace, i ax3000 radi i kao ruter, mada je sigurno nesto slabijih karakteristika od archera. Prednost je sto je manji.
Ruter kupljen, e sada me zanima dal cu sta dobiti ako uradim "foru" s DMZ od Ubee-a na novi ruter ili pak ruter staviti u AP mod, a Ubee nek radi sa ugasenim wifi antenicama.. Generalno nisam neki power-user, naravno zelja za sto nizim pingom i sto vecim brzinama je uvek tu, ali sto se tice nekih portforwardinga i ostalog, nije mi toliko bitno.
 
Ako imas zivaca da se zezas, onda je dmz bolja opcija jer ce svaki ruter imati vise opcija od tog SBB. Mozda kasnije budes hteo nesto da izmenis pa da ne moras tada da rekonstruises celu mrezu.
Inace AP mod na novom ruteru nije losa opcija. DHCP ostaje na SBB i sve je po starom, samo imas novi wifi predajnik.
 
Ako imas zivaca da se zezas, onda je dmz bolja opcija jer ce svaki ruter imati vise opcija od tog SBB. Mozda kasnije budes hteo nesto da izmenis pa da ne moras tada da rekonstruises celu mrezu.
Inace AP mod na novom ruteru nije losa opcija. DHCP ostaje na SBB i sve je po starom, samo imas novi wifi predajnik.
Jasno jasno, hvala ti puno!
 
Probaću prvo da na SBB Techicolor 2121 zakačim Mi extender ac1200, pa da vidim kako se ponaša. Hvala.
 
Zakačio, izgleda mi da je ok, tj roomba se ne gubi po kući nego se kači na "extendovan" wifi. CGA2121 daleko slabije pokriva.
Dva pitanja:
da li je to ok setup - CGA2121 plus Mi AC1200 u range extender modu, povezan mrežnim kablom sa CGA2121.
Imaju li Belkin Share N300 ili Netgear WNR2000 ikakvu upotrebnu vrednost, uopšte ili u ovom okruženju?
 
Ero link pokazuje na stranicu Page Not Found.

Uz ove specifikacije donekle razumljiva cena:
  • Experience wired network speeds up to 9.4 Gbps and wireless network speeds up to 4.3 Gbps
  • eero’s first device with Wi-Fi 7 technology can provide more than twice the speed of Wi-Fi 6
  • Supports 200+ connected devices and provides up to 2,500 sq. ft. of coverage
  • Backward-compatible with previous-generation eero devices
 
Nazad
Vrh Dno