Šta je novo?

Koji Wi-Fi ruter uzeti?

stolex

Slavan
Učlanjen(a)
02.04.2009
Poruke
1,659
Poena
350
Treba mi od vas preporuka koji wi-fi ruter da uzme moj brat. Koristi IKOM kablovski internet i skoro je uzeo lap top. Pa me interesuje koji wi-fi ruter uzeti za kablovski internet? I sta treba gledati ili obratiti paznju? Ne razumem se bas najbolje. :)
 
Hvala drugar :)
 
Nadjoh ga ipak u radnji blizu mene pa idem sad da ga pokupim.
Sutra ujutru ga povezujem pa javljam ukratko kakvi su rezultati.
 
Pazi koju verziju kupuješ obavezno uzmi quad-core nemoj da pogrešiš da uzmeš dual-core.

Fizički su isti, ali elektronika kod prvog duplo bolja nego kod drugog.

Samim tim i velika je razlika u performansama

Razlika u ceni je 20%
 
Pazio sam kako si napisao. Uzeo sam quad core. Najjeftinije sto sam nasao je 13.000 ali nisam mogao da cekam jer sutra idem pa bih da ga montiram.
 

Prilozi

  • IMG_20220810_171643.jpg
    IMG_20220810_171643.jpg
    48.6 KB · Pregleda: 84
Trebala bi mi pomoc posto sam totalni noob za mreznu opremu.
Imam neke skalamerije koje prvi put vidim pa uopste ne znam kako da povezem novi ruter.

Evo slike modema i nekog D3 verovatno risivera za kablovsku koji je verovatno i wifi ruter...
Zamolio bih za pomoc neke dobre duse koja ume da mi kaze kako da povezem novi ruter.
Ako je potrebno nesto jos da proverim i slikam nije nikakav problem.

2022-08-11 13.34.06.jpg

2022-08-11 13.34.17.jpg
 
Novi router za šta ? Hoćeš da zadržiš stari, i da staviš drugi ?
 
Pa ne znam da li moram da zadrzim stari. Ja sam planirao umesto starog da postavim novi wifi ruter ali obe naprave sa slika imaju koaksijalce u sebi pa mi nije jasno sta treba da radim.
Mogu i novi ruter kao dodatni da povezem, samo da mi neko objasni gde da ubodem lan kabl jer na starom ne vidim wan port.
 
Ova druga slika je cabl gateway ili po srpski kablovski modem

U žuti LAN priključak ubaci kabl, a u novi ruter drugi kraj kabla u WAN priključak

Sve ću ti objasniti pređimo na PP

Možeš i da brišeš ove slike i poruke da ne gušimo temu pošto je "Koji wi-fi ruter uzeti?" a ne kako rutere povezati i setovati
 
Nasao sam "lopova" jer mi je falila uticnica.
Uskoro povezujem kako ste rekli pa javljam da li radi.
 
Samo da javim da je sve uspesno povezano kako ste mi objasnili pa da se svima zahvalim.
Ruter radi, sve je jednostavno za podesavanje ali pokrivenost je ista kao sa starim modemom dok je cistina signala i protok dosta bolji. Videcu da uzmem neki kvalitetni wifi ekstender pa se nadam da ce to biti dovoljno.
 
Samo da javim da je sve uspesno povezano kako ste mi objasnili pa da se svima zahvalim.
Ruter radi, sve je jednostavno za podesavanje ali pokrivenost je ista kao sa starim modemom dok je cistina signala i protok dosta bolji. Videcu da uzmem neki kvalitetni wifi ekstender pa se nadam da ce to biti dovoljno.
Nisi podesio frekvenciju na 160Mhz zato je pokrivenost takva
 
Sledeća ovakvo vređanje ide ban na mesec dana, a vi nastavite.
 
@GoranIT
Podesio sam i to. Jedino ako postoji jos neko podesavanje ali mislim da mu je to to sto se tice dometa i morace neki ekstender da se uzme.
U svakom slucaju sam zadovoljan kupovinom jer sam sa prethodnim ruterom imao download brzine oko 60 dok sa ovim novim cudom ide oko 180. Mereno je telefonom.
 
Nije bas u sredini kuce a nije ni okovan zidovima. Ne mogu da ga premestam jer bih morao da razvlacim i lan kabl.
Nije problem, dobio sam svakako velike boljitke kada sam blizu rutera. Potrazicu ekstender kao sto rekoh i mislim da ce to sve fino da bude.
 
Nije bas u sredini kuce a nije ni okovan zidovima. Ne mogu da ga premestam jer bih morao da razvlacim i lan kabl.
Nije problem, dobio sam svakako velike boljitke kada sam blizu rutera. Potrazicu ekstender kao sto rekoh i mislim da ce to sve fino da bude.
Ako je tvoj zaključak takav neka bude.

Kao što rekoh da te dugo dugo i uspešno služi.

🍺
 
@dzonihsv
Znam to ali nemam lan kabl u drugoj kuci a tamo mi treba ekstender jer gubim signal. Sta je tu je, za sada ce ici ekstender koji moze.

Hvala svima jos jednom.
 
Nece sa ekstenderom nista pametno da dobijes

ektender je kao da si nakacio jos jedan ruter, to toliko glupo radi da mi nije jasno zasto postoji.

Ako ti je domet problem treba ti jaci i kvalitetniji ruter, taj sto provajder obezbedjuje ima jako skroman domet.

Imam jednu tendu AC11 viska ako neko muci problem sa dometom
 
Onda da postavim jos jedno mozda glupo pitanje, mogu li da povezem ovaj novi ruter kao ekstender u drugoj kuci bez lan kabla?
Moze li on sam da prepozna postojecu wifi mrezu pa da je ekstenduje?
 
Ne radi nikako kako treba kad ga podesim kao repeater, brzine su uzas. To mu je to, ne diram vise nista.
 
Probao si pa znas?
Ova tenda ima 5 antena po 6db i moju kucu od 250m2 pokriva bez problema,

ne znam koliko na livadi u idealnim uslovima moze da dobaci
A da ne pricam da je triput jeftinija.

Probao naravno više modela marke Tenda ne samo taj o kome pričaš u idealnim uslovima ta Tenda "baca" signal do 150-180 metara.

Tako da je daleko daleko slabija u odnosu na ovo što je kupio član @ericm
 
Ne znam kako moze tendin antena gain od 30db biti slabiji od huawejevih 20db, to valjda samo ti znas.

U ostalom covek je napisao kakva je pokrivenost sa huaweom
Ruter radi, sve je jednostavno za podesavanje ali pokrivenost je ista kao sa starim modemom...

posto covek je vec kupio ruter ja nudim tendu na probu pa nek uporedi domet.
Tesko da ima neki obican kucni ruter snage kao tenda ac11
 
Neko probao

UBIQUITI AmpliFi Instant Mesh System​


Jako mi se svidja brend , gui i cena :)
 
@bakara
Hvala na lepom gestu sto nudis na probu, ako sam te dobro razumeo, ali mi je nezahvalno da uzimam bilo sta jer mi treba za selo u kom nisam uvek.
Naci cu vec neko resenje, nije smak sveta :)
Bilo koji drugi ruter da sam uzeo ne bih znao kako ce da radi dok ga ne povezem a mogao sam da dam mnogo veci novac.
za sada imam boljitak u vidu mnogo veceg protoka i jos 2 nove wifi mreze :D
 
Nazad
Vrh Dno