Šta je novo?

Koji Wi-Fi ruter uzeti?

stolex

Slavan
Učlanjen(a)
02.04.2009
Poruke
1,659
Poena
200
Treba mi od vas preporuka koji wi-fi ruter da uzme moj brat. Koristi IKOM kablovski internet i skoro je uzeo lap top. Pa me interesuje koji wi-fi ruter uzeti za kablovski internet? I sta treba gledati ili obratiti paznju? Ne razumem se bas najbolje. :)
 
Treba mi WiFi router koji moze da izdrzi 2-3 racunara na LANu i 6-7 telefona koji nece raditi nista van fb/viber uglavnom, i da podrzava jednu jako bitnu opciju, a to je pustanje Full HD (ili cak i UHD) snimaka sa telefona na Smart TV preko njega.
Smart TV mi je trenutno povezan LAN kablom na ruter (TP-LINK TL-WR543G), i ne moze da izgura HD snimke, secka svakih par sekundi na po nekoliko sekundi.
U doglednoj buducnosti mozda popravim WiFi modul u TVu (koji je trenutno pokvaren), pa bi dobro dosla i opcija da to sve radi i sa TVom koji je na ruter povezan bezicno, poput telefona.
Budzet oko ~30e.
 
Narucicu verovatno ovaj gorepomenuti Xiaomi, interesuje me samo ako neko ima iskustva sa njim, kakav mu je domet?
I koji jos ruter preporucujete da stavim na drugi kraj dvorista, da deli signal od ovog Xiaomia?
Imam trenutno i TP-LINK WR543G, ali mislim da on to ne moze da izvede, da prima i salje istovremeno wifi signal?
 
Treba mi WiFi router koji moze da izdrzi 2-3 racunara na LANu i 6-7 telefona koji nece raditi nista van fb/viber uglavnom, i da podrzava jednu jako bitnu opciju, a to je pustanje Full HD (ili cak i UHD) snimaka sa telefona na Smart TV preko njega.
Smart TV mi je trenutno povezan LAN kablom na ruter (TP-LINK TL-WR543G), i ne moze da izgura HD snimke, secka svakih par sekundi na po nekoliko sekundi.
U doglednoj buducnosti mozda popravim WiFi modul u TVu (koji je trenutno pokvaren), pa bi dobro dosla i opcija da to sve radi i sa TVom koji je na ruter povezan bezicno, poput telefona.
Budzet oko ~30e.
tebi je potreban ruter sa Gbit LAN-om da bi lepo radio HD preko kabla na TV-u. što se WiFi brzina tiče, diskutabilno je koliko će dobro raditi puštanje HD snimaka sa samrtfona na TV. potrebno je najmanje N300, mada ja preporučujem N600 (DualBand 5GHz) za svaki slučaj. uglavnom, toga (Gbps LAN i WiFi N) nema za €30. za €50 može da se nađe nešto.
ja imam TP Link TL-WR1042ND (od €50+) koji bi ti radio posao bolje nego trenutni
 
Narucio ja sinoc, placa se PDV na cifru koliko carina proceni da vredi paket.
 
^da ima Gb lan ne bi bio za tu kintu.
 
Gigabitni LAN bi bio baš dobar dodatak, 10$ bi dao više bez oklevanja.
Videćemo kad stigne koliko je dobar signl sa njega i šta ima od opcija.
Kupio sam i dva adaptera za mrežu preko strujne institucije, kao neka žena samo što umesto cipela ja kupujem mrežnu opremu :d
 
Jel može preporuka za 3G ili 4G wifi ruter, aliexpress ili polovan neki od ovih što su delili operateri.

Nije mi nešto neophodan, u tim retkim trenucima kada mi treba hot spot mobilnog interneta, koristim stari android telefon ali ajde, ne košta puno pa da pogledam šta je ok uzeti?

Znači, povoljno a da bude pristojnog kvaliteta. E da, ne mora da ima bateriju. Poželjno je da ide na utičnicu.
 
Jel zna neko koliki je domet wi-fi signala na tom xiomi-ju u odnosu na tp-link 841ND? I kako to nema gigabytne portove kad na u specifikacijama na Ali Express-u to piše?
 
Ja sam vidjao da u jednom istom AE oglasu na dva mesta pisu obe vrednosti, i 100Mb i 1Gb. Ocigledno prodavac nije obratio paznju, ali ovaj za ovu cenu mislim da je 100Mb.
 
Da li postoji verzija sa GbE?
 
Drugari,
imam stan oko 70 kvadrata, imam adsl modem i hocu da uzmem neki bezicni ruter da pokrije ceo stan sto je bolje moguce. Do skoro sam imao telekomov huawei 530c ruter pokrivao me je delimicno ali nisam bas zadovoljan. Dajte mi neki predlog da naravno ne bude nesto preskupo.
Unapred zahvalan
 
Koliko je bitno da ruter radi na 5Ghz?
Nasao sam povoljno neki 300mbps (TL-WR841N), ali radi na 2.4Ghz, pa me to malo buni.
Koliko sam razumeo 5Ghz ima prednost pre svega u prostorima gde ima mnogo uredjaja na 2.4Ghz, a kod mene to nije slucaj, hvatam samo 2 WiFi APa iz okoline, pa ne bih davao jos skoro duplo novca samo radi brojke.
Pokrivenost mi treba na nivou tog sprata, ostalo bih razvukao kablom.
Konfiguracija mreze ce biti takva da ovaj ruter dobija internet od provajdera, a zatim se na njega kablom kaci SmartTV, 2 racunara i jos jedan WiFi ruter sa kojeg cu da bacam signal po dvoristu iz prizemlja, a ovaj TL-WR841N bi bio na prvom spratu.
Ono sto mi je bitno da radi na ovom TL-WR841N bez seckanja je da mogu da pustam HD snimke direktno sa telefona preko njega na SmartTV koji ce biti nakacen na ethernet port. Pretpostavljam da je 100mbps ethernet dovoljan za HD bez seckanja?

Gledao sam i onaj Xiaomi koji ste mi ranije preporucili, ali mi se ne dopada sto ima samo 2 LAN porta, od kojih mi jedan sigurno otpada na ovaj drugi WiFi ruter, pa se bojim da bi nastalo zagusenje ako ovaj preostali port podelim switchem na TV i 2 racunara..
 
tebi je potreban ruter sa Gbit LAN-om da bi lepo radio HD preko kabla na TV-u.
Izvinjavam se na kasnom ukljucivanju u temu, ali kakva je ovo izjava? Kazes da za HD sadrzaj treba vise od 100Mbps? Za isti sadrzaj ti treba 4-10Mbps u zavisnosti od kompresije. Ako coveku secka nesto nije u redu sa:
a) TV-om
b) ruterom-om
c) internetom ako pusta online
Nema nikakve veze sto mu je 100Mbps port, a ne 1Gbps.
 
Narucio sam na kraju Asus RT-AC51U, duplo je skuplji od onog TP-Linka ali radi i na 5Ghz. Stize za nekoliko dana pa javljam kako sljaka ovo, ako bude jos neko imao nedoumica.
 
Elem, moj ruter je totalno popiz* i hteo sam danas hitno da kupim novi. Recom zovem sve radnje i za wrt1200ac i za wrt1900ac, ali niko ga nema. Kazu mora od dobavljaca i ceka se minimum 4 dana... Uh... Na kraju cu ipak uzeti Airport Extreme.
 

Da li Xiaomi radi i kao repeater, ako ga neko ima? Nikako da nađem u specifikacijama. Treba mi da produžim signal sa prizemlja na sprat pa tražim šta bi mi uradilo posao a ne kupuje mi se neka zverina jer mi treba samo privremeno dok sam podstanar. Razmišljala sam i o D-Link 615, ima ga na KP za 2500, pa da mu bacim dd-wrt. Al nisam pametna jer ne znam šta kako funkcioniše, tj. koliko je pouzdano.
 
Radi super. Ja sam ga iskoristio kao Wifi access point umesto jednog Cisco 3825 kod koga je signal bio očajan. Može da se veže na ruter i bežično, i sa kablom za te potrebe.
 
Piše negde da radi u repeater modu, nije mi više pri ruci, pa da gledam detalje. Ne znam da li sam lepo objasnio, Cisco i dalje radi kao kablovski modem, i kompletno rutiranje, a Xiaomi je postavljen samo za Wifi. Koristio bih Xiaomi i kao ruter, ali provajderov Cisco ima zaključanu opciju prebacivanja u bridge.
Ovako izgleda podešavanje u opcijama.
1280f5a8fb369b1607d88ec019f83618.jpg
 
Pozdrav svima
Mala pomoc oko odabira rutera...
Uzeo sam preko IKOM-a 75Mb net, pa sad trazim ruter koji bi pokrio stan od oko 40-50 kvadrata, bitno mi je da ima Qos ili neki slican sistem za ogranicenje brzine po korusniku, i da moze svih 75Mb da salje bezicno po celom stanu, najvise na putu se mogu naci 2 zida. (Npr ako odnesem laptop na drugi kraj stan u odnosu na ruter da mogu da izmerim brzinu od 75Mb ili sto pribliznije tome)...
Hvala unapred.
 
Nazad
Vrh Dno