Šta je novo?

Koji Wi-Fi ruter uzeti?

stolex

Slavan
Učlanjen(a)
02.04.2009
Poruke
1,659
Poena
200
Treba mi od vas preporuka koji wi-fi ruter da uzme moj brat. Koristi IKOM kablovski internet i skoro je uzeo lap top. Pa me interesuje koji wi-fi ruter uzeti za kablovski internet? I sta treba gledati ili obratiti paznju? Ne razumem se bas najbolje. :)
 
Pozdrav,
Doslo vreme da se menja ruter, pa bih molio za neke savete, jer se bas ne razumem u mreznu opremu :D.

koristim Sbb-ov Cisco ruter (modem) na njega su mi nakacena 3 racunara preko lana i imam jos 4-5 wifi konekcija. Wifi konekcija mi radi izuzetno nestabilno, kada je nakaceno vise uredjaja puca na 15-20 min i onda treba da cekam jos toliko da proradi. Desi se nekad da radi wifi i duze kada nije mnogo uredjaja nakaceno na internet. Sto se tice lan konekcije ona je relativno stabilna,mada zna da zabode ponekad, takodje mi se desi da ne mogu da pristupim adresi rutera, tj zabaguje se kad kucam 192.168.0.1.

Moze li preporuka za neki dobar ruter, najbitnije mi je da lan konekcije budu stabilne 24/7, racunari se ne gase, takodje bi bilo lepo i da mi wifi radi bez pucanja :D. Nije mi bitna brzina prebacivanja podataka sa umrezenih racunara i slicno, jer to ne koristim.
Imam Netgear N150 WIRELESS ROUTER, taj ruter mi stoji kod roditelja, pretpostavljam da on nije bolji od ovog rutera koji sam dobio od sbb-a,pa ne bih dobio nista ako bih njega zamenio?

Cena do koje bih mogao da se ispruzim je recimo100e, bilo bi lepo da mogu da kupim kvalitetan ruter i za manje para.
 
Poslednja izmena:
Neki N300 ruter tipa Netgerar sa vise antena bi bio idealan, imas takodje belkin, d-link, linksys itd..Samo kod nas je slaba ponuda...
 
Ja bih na tvom mestu razmišljao o TL-WR842ND 33€, ili eventualno TL-WR841HP 50€.

Pre 4 godine sam nabavio TL-WR543G za nekih 25€, priljučio ga i zaboravio na njega. Nikada gašen, nikada blokirao ili pucala veza. Od tada se oko mene pojavilo bar 5 novih mreža, sve su TP-Link i niko se ne žali.

2014-01-19 12.16.05.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja bih na tvom mestu razmišljao o TL-WR842ND 33€, ili eventualno TL-WR841HP 50€.

Pre 4 godine sam nabavio TL-WR543G za nekih 25€, priljučio ga i zaboravio na njega. Nikada gašen, nikada blokirao ili pucala veza. Od tada se oko mene pojavilo bar 5 novih mreža, sve su TP-Link i niko se ne žali.

Pogledajte prilog 133460

Mnogi se zale na TP-link rutere, verujem da tebi sve radi ok, ali ne bih da se zezam da mi zapadne neki bagovit primerak pa da mi ne radi kako treba, jer vreme je novac :D.
Hteo bih da uzmem kvalitetan ruter i da narednih 5godina ne razmisljam o tome....

@Proday kontaktirao sam Zoroo-a :D.
 
Vidi ja imam i tp link adsl modem i pomenuti 843ap i nikad ni jedan jedini problem za pola godine. E sad to su uredjaji iz srednjeg mozda cak i viseg segmenta i kostali me skoro 100€. Mada opet,koristio sam i dlink dir 615 ruter (bas od pomenutog zoroa uzeo bio) i za god dana mi nije pravio probleme.
 
Meni je TP-Link TL-WR340G radio besprekorno mesecima, godinama bez bilo kakvih problema, međutim ovaj TL-WR740N (dobijen od SBB-a pre oko godinu uz D3 mix paket) mi je izgleda malo bagovit (urađen je i upgrade firmware-a na poslednji ali isto) - naime svakih par dana, u toku rada kao da se zabaguje na minut-dva, pa nastavi dalje ko da se ništa nije desilo... SBB modem je isti kao pre i u njegovom log fajlu ničeg sumnjivog u dotično vreme nema. A veza kao da se zabaguje, i žičana i bežična...

Sada bih neki bolji dual band ruter (jer novi laptop koji stiže ima i 5GHz) i sa malo boljim dometom, jer u drugoj/trećoj sobi (tj. dva pregradna zida dalje i manje od 10m udaljenosti) jedva da imam wireless konekciju sa 740-ticom...
 
Imam Wdr3600 vec par meseci i za sada sam zadovoljan... Stabilan i domet je ok... Jedino sto na 5ghz nema neki extra domet, sto je i razumljivo.
 
Na 5GHz je uvek manji domet od 2.4GHt (zakoni fizike, tj. prostiranja talasa), ali je obično bolja veza jer je opseg mnogo slobodniji, pa i ukupan protok često bolji...
 
Kupio sam od kolege sa foruma zooro N300 ruter SMC Barricade N PRO MAX Gigabit. Jeste da prvi put cujem za ovu marku rutera, ali mi deluje ok :D. Javljam utiske za 2-3 dana, nadam se da nece biti problema :).

PHYSICAL
• One 10/100/1000Mbps WAN port
• 4-port 10/100/1000Mbps LAN switch
• Three 4dBi fixed antennas
USB2.0 Multi-function Print Server, WPS button, WLAN On/Off slide switch, Reset button
SECURITY FEATURES
• NAT Firewall with SPI, Denial-of-Service protection, Intrusion Detection System, Access Control, Web Filter, DMZ Host, IPSec, PPTP and L2TP VPN pass-through, SSID Broadcast disable, MAC address Filtering, UPnP IGD compliant
• WDS (Wireless Distribution System)Repeater Mode
• Virtual Server, Special Application rules, Gaming Rules
• System logging with selectable event levels and types
• Syslog server support
QOS
 
I ja sam sada u dilemi koji router uzeti. Inace imam samo dobra iskustva sa tp link-om, ne znam sa kakvim ste vi imali susreta ali ja sa barem 10 i svi su bili ok. Osim onih glupih sto je sbb davao.

Sada ne znam koji da biram:
1. wr1043nd v2 nov 6500 ili v1 polovna 4500
2. polovni wdr4300 za 8000 (ali pitanje je da li mogu dobaciti ja dotle :D )
3. wdr3500 nov ne znam koliko je bese 65e
4. wdr3600 nov
5. linksys e900 nov

Kuca ima 12 soba kao - kao kocka, sa zidom kroz sredinu, i treba da dohvati svugde barem malo i da radi 24h dnevno barem par godina.

Moj trenutni mucenik (pu pu da ga ne ureknem) 340g radi jos uvek i ima sasvim ok prijem. doduse nije pun signal svugde ali radi.

molim vas predloge
 
Nemam iskustvo, ali na par sajtova koji imaju njihove review-ove, nisu se baš najbolje pokazali... gledao sam negde review njhovog najboljeg "ac" rutera, i na papiru je maltene jednak sa Asus-om 66-ticom, ali u praksi, na testovima, se pokazao dosta lošiji.

Ne znam, voleo bih da neko profi odradi uporedni test Tenda N60, TP-Link TL-WDR3600, i Linksys EA2700.
 
Molim za pomoć. Imam ruter D-Link DIR-615 Wireless N, koji je povezan sa kablovskim modemom i desktop računarom. Internet koristim i na još dva lap topa i na mob. telefonu. Tri godine je sve radilo besprekorno, i od pre dva meseca imam problem. Na jednom lap top-u pukne konekcija, a na drugom radi normalno. Ili na lap topu radi net, a na mobilnom ne radi. Znači na nekom od uređaja pukne veza. Onda restartujem ruter i sve je ok narednih par sati, pa opet na nekom (znači samo na nekom, ne na svakom) lap top-u ili telefonu pukne veza. Šta je u pitanju? Da li je vreme za novi ruter?
 
ja ih imam oba, uzasno su nestabilni sa tplinkovim softverom, al srecom ima ddwrt za oba modela (za ovaj sa 2 antene je postojala samo beta pre par meseci, sada ne znam).
inace taj drugi model daje nesto bolji signal, isplati se ako treba da ti pokrije vise odvojenih prostorija, mada mislim da bi vise dobio kada bi uzeo prvi model ali D, i stavio 8db antenu
 
Препорука за неки рутер до 3к динара? Конкретно, за покривање једног спрата од 4 одвојене собе. Да ли би било проблема са стримовањем садржаја са таблета на тв у одвојеној соби, с обзиром на ценовну класу рутера?
 
Zamolio bih za strucno misljenje :)

Naime, malopre je TP-link TL-WR340G posle duzeg vremena izuzetno dobrog koriscenja.

Zamolio bih za neku zamenu istog ( i cenovni rang do nekih 4000 din )

Generalno se koristio zicano za sve uredjaje u sobi ( PC i PS3 ) osim onih koji insistiraju na WiFi ( mobilni telefoni i tableti )

WiFi se koristi 2 sobe od izvora neta sa par zidova, i ovaj ruter je radio savrsen posao.

Koji je vas predlog?
 
Poslednja izmena:
Ja bih ti savetovao opet neki stariji tp. Kupio sam noviji tp 1043nd ali nije imao toliko jak wifi signal. Menjao sam i antene ali očigledno je namešten chip da slabije radi. Uzmi neki opet 340 ili mozda 941 ili linksys 54gl
 
Pozdrav svima, imam jedno pitanje,ima SBB internet, nisam hteo da potpisujem ugovor na 24 meseca pa i dalje imam stari cisco ruter bez wifi konekcije. Hteo bih da uzmem neki wifi ruter pa trazim pomoc nekog ko se razume u ovu problematiku jer ja zaista slabije pratim ovaj deo foruma. Ne treba mi nista specijalno, da stabilno radi...
Generalno mi treba za surf, jer cesto koristim telefon za surf, a nemam nesto puno besplatnog interneta u okviru paketa. Imam paypal, ako neko ima predlog za kupovinu sa aliexpress-a ili nekog drugog Kineskog sajta moze i to, jer kroz komentare vidim da je kod nas izbor dosta mali. U principu mi treba neko jeftinije resenje, najbitnija mi je stabilnost u radu?
 
@veljkokoka
isti slucaj kao kod mene :) Ja sam uzeo TP-Link TL-WR740N i zavrsava mi posao. Jedina zamerka sto mu treba malo duze da se nakaci na net kad upalim komp.
 
Gde si ga kupio? Ako imas SBB imas akciju, studenti mogu da potpisu ugovor na godinu dana, dobijas wifi ruter, d3 go, 15/1.5Mb/s. Nije lose, mozda odjavim moj ugovor, a sestra potpise novi po ovim uslovima. Mada sam i dalje zainteresovan da uzmem ruter, nema nikoga da preporuci neki sa aliexpress-a, mislim da je to najbolja varijanta, jer je kod nas izbor ogranicen.
 
Gde si ga kupio? Ako imas SBB imas akciju, studenti mogu da potpisu ugovor na godinu dana, dobijas wifi ruter, d3 go, 15/1.5Mb/s. Nije lose, mozda odjavim moj ugovor, a sestra potpise novi po ovim uslovima. Mada sam i dalje zainteresovan da uzmem ruter, nema nikoga da preporuci neki sa aliexpress-a, mislim da je to najbolja varijanta, jer je kod nas izbor ogranicen.

Evo ja da ti preporucim sa Aliexpressa kupi Netgear WNDR3700
http://www.aliexpress.com/item/Original-rwndr3700-v1-v2-2-4g-5g-bi-frequency-wireless-gigabit-router-ddwrt/1528982899.html
a da i pogledaj imas u mojim starijim oglasima taj a u sad zadnjem oglasu slican malo bolji
 
Nazad
Vrh Dno