Šta je novo?

Koji Wi-Fi ruter uzeti?

stolex

Slavan
Učlanjen(a)
02.04.2009
Poruke
1,659
Poena
350
Treba mi od vas preporuka koji wi-fi ruter da uzme moj brat. Koristi IKOM kablovski internet i skoro je uzeo lap top. Pa me interesuje koji wi-fi ruter uzeti za kablovski internet? I sta treba gledati ili obratiti paznju? Ne razumem se bas najbolje. :)
 
Ima ko to da odradi i taj neko je vec poslao mail, ceka odgovor, a ja sam hteo da se raspitam ovde tokom vikenda, kontam da sigurno ima ljudi koji se razumeju.

Pitam za ruter jer mi je IT rekao da nam samo to treba, da sve ostalo imamo. Sta ce oni posle da rade sa tim, mene ne zanima, bitno mi je samo da je konekcija stabilna.

Spominjali su da ce verovatno ici gigabitni ruter, sta god to znacilo pa sam hteo da vidim ima li ovde neko preporuku.
 
Poslednja izmena:
Zanimam me gede će te da naručujete ovaj Xiaomi 3g Router ?
 
Ništa ne košta da im pošaljem mail sa upitom. Pet hiljada je korektna cena, bez zezanja sa carinom.
 
Mislim da nemaju.
Pre par dana, sestru sam poslao, da svrati do prodavnice, i imali su samo izlozen primerak, i mislim da je bila obicna verzija, ne 3g.


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
7b6681b9b4dfd2fbff031baa52cf8371.jpg
 
Poslednja izmena:
Nista placeno, brzo stigao. Sad vidim da sam ga uzeo pre vise od godinu dana (nikad stucnuo), ali taj prodavac sa alija kao da ih nema na stanju, sve je zatamnjeno za porucivanje.
Velika je razlika izmedju verzije 3 i 3G. 4 i 3G su blize, ali nema USB 3 i vise roma, pa je sve i dalje na strani 3G verzije. Jeste na kineskom, ali uz aplikaciju za mob se sve setuje, a ona je skroz na engleskom...
 
Hvala na odgovoru. Naručio sam Tendu AC10 pa se pitam hoće li nešto dodatno da naplate.
Jedno pitanje, ne znam da li je prava tema za to, ali sigurno ovde ima dosta članova koji bi znali da mi odgovore. Naime, trenutno imam neki Asusov ruter, dual band. Nedavno sam kupio Samsung A50 koji nikako neće da radi na 5GHz. Ustvari upload radi odlično ali download i ping su katastrofa svaki put. Drugi uređaji rade sa ruterom na 5G, izvlače DL 90-95 Mbps ali pomenuti A50 neće da mrdne od 1-2 Mbps. Na 2.4 GHz radi normalno. Da li neko zna šta bi moglo da bude?

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Probaj da promenis kanal.
 
Probao sam da menjam kanal na ruteru i reset rutera na fabrička podešavanja, bez poboljšanja.
Moguće da wifi modul na telefonu nije zadnja reč tehnike ali ovo je već na granici neispravnog /neupotrebljivog za 5GHz . Na prethodnom A7 isto nije nešto stabilno radio ali je znao da izvuče maksimalnih ~ 100 Mbps, a znao je da padne na 25-30, dok sad jedva pređe 1 Mbps. Pretpostavljam da u A50 može da bude isti ili bolji wifi modul u odnosu na A7? Nemam nikog ko ima ruter na 5GHz da isprobam. Videćemo kad stigne Tenda.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Probao sam da menjam kanal na ruteru i reset rutera na fabrička podešavanja, bez poboljšanja.
Moguće da wifi modul na telefonu nije zadnja reč tehnike ali ovo je već na granici neispravnog /neupotrebljivog za 5GHz . Na prethodnom A7 isto nije nešto stabilno radio ali je znao da izvuče maksimalnih ~ 100 Mbps, a znao je da padne na 25-30, dok sad jedva pređe 1 Mbps. Pretpostavljam da u A50 može da bude isti ili bolji wifi modul u odnosu na A7? Nemam nikog ko ima ruter na 5GHz da isprobam. Videćemo kad stigne Tenda.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Ma opusti se, to se ionako ne oseti nigde osim kod velikih downloada.
 
Uradi speedtest na nekom drugom mestu na 5GHz WiFi mreži, radi poređenja. Tako loše ne bi smelo da bude. Ako je i na drugim mestima (sa drugim ruterima) tako loše, reklamiraj telefon, ne verujem da treba tako da radi.
Imam telefone Galaxy A8 i Redmi Note 5; primetio sam da A8 ima lošiji protok od RN5, ali nikako kao na tvom telefonu. Sa istog mesta (oko 4m od rutera), isti serveri, RN5 ide oko 140-145Mb/s, dok A8 dostiže oko 80Mb/s. Paket je 150Mb/s.
 
Poslednja izmena:
@desp
Nemam gde da isprobam, niko iz mog neposrednog okruženja nema dual band router. Naručio sam preko AE Tendu AC10, nadam se da stigne posle praznika pa ću da isprobam. Ne žurim nigde jer odlično radi na 2.4 GHz, a i garancija za telefon je još pune 2 godine za slučaj da je do njega, tako da nije žurba. Mada nešto sumnjam na ruter.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
@desp

Qualcomm je mama ;)
 
Evo da se uključim i preporučim Tendu AC11 (1200mbps) dualband ruter. Na aliju me izašao nešto malo preko 4000din. Maksimalna preporuka za njega, ima i svoju android aplikaciju preko koje u svakom trenutku možete vršiti podešavanja svega. Ima 5 antena i sjajan signal, stabilan je (ni jedan restart u dosadašnjih 4 meseca) Na 2.4ghz je gurao 70mbps preko telefona, a na 5ghz (nakon promene kanala na ruteru) gura maksimalnih 120mbps kolko mi je i paket kod operatera. Od mana jedino to što ima 3 LAN porta umesto nekih standardnih 4-5.
 
Mada nešto sumnjam na ruter.
Može lako da bude; sećam se dve situacije da mi neki telefoni prosto nisu radili dobro sa CBN i Tp-Link ruterom (u smislu da povremeno izgube vezu, da se jako sporo povezuju i sl.). Nisam nikada uspeo da rešim takve situacije u potpunosti niti da saznam zašto se to dešava.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno