Šta je novo?

Koji Wi-Fi ruter uzeti?

stolex

Slavan
Učlanjen(a)
02.04.2009
Poruke
1,659
Poena
350
Treba mi od vas preporuka koji wi-fi ruter da uzme moj brat. Koristi IKOM kablovski internet i skoro je uzeo lap top. Pa me interesuje koji wi-fi ruter uzeti za kablovski internet? I sta treba gledati ili obratiti paznju? Ne razumem se bas najbolje. :)
 
Ako kažeš da Tenda ima aplikaciju preko koje mogu da daljinski pristupim ruteru
Pitanje je koliko siguran taj "remote management", za koji ruteri uglavnom koriste standardnu http konekciju bez ikakve enkripcije.
Imao sam nekada Tp-link TD-VG3631 koji ima i VoIP funkciju; dok mi je bio uključen "remote management" dva puta su mi skunuli po nekih 8-10$ sa VoIP računa. Prosto se nakačili i pozvali brojeve koji su im trebali :)
 
Poslednja izmena:
Moze preporuka, za neki gigabitni ruter.
Najbolje, da je iz nase prodavnice, a moze i pouzdan link iz Kine.
Ono sto je bitno, da ne kosta vise od 50e
Uzeo sam, kod nas, neki totolink, ali nisam zadovoljan.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Dobar je meni, ali na kablu.
Svi ukucani se zale, da im bezicno jako lose radi.
Ja juce bas proverio, i na pc, i na tabletu, kod mojih, a ono ocajno radi, jedva otvara strane, lag u igrama...
Vratio stari Archer, odmah se situacija popravila, ali izvlacim max 90mb.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koji je to Archer u pitanju? Za vecu brzinu ti treba jaci ruter i mora da kosta.
 
Mi Router 3g je najbolja kupovina, ali se narucuje iz Kine.
 
Mi Router 3g jeste gigabitni i ima bolji hardver od Mi Router 4. Mi Router 3 je drugi uredjaj u potpunosti.
 
Gigabitni su I 3g i 4. Nećeš da pogrešiš ako uzmeš bilo koji. 3g ima više rama i roma zbog toga što ima opciju usb 3.0 hdd share inače je isti kao 4. Imam 3g već skoro 2godine i prezadovoljan sam.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja cu, na preporuku, vise clanova, da uzmem Xiaomi 3g.
Video sam I neku Tendu AC 10, ali svi kazu, da je Xiaomi bolji.

Jedino, sto je cena malo otisla gore, ali sta da se radi.
Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Treba mi pomoc oko odabira rutera za kancelariju. Prostor je velicine 131m2 i veci deo je open space. Postoji zid, mada je to zid gde se nalazi toalet tako da to i nije previse bitno.

Imamo protok 100/100 ako je to bitna informacija. Na Wi-fi ce se kaciti ne vise od 20 uredjaja.

Uopste se ne razumem u rutere pa bi mi svaka informacija znacila.
 
20 korisnika je previše za većinu budžet rutera.
Ja bi tu neki mikrotik stavio ako nećeš da se zakucava svaki čas.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jel ima neko iskustva sa
D-Link DIR-882 EXO AC2600 MU-MIMO?
Ako ima korisnika istog, zanima me mišljenje, hvala.


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
U suštini je isti, 3g ima veću rom I ram memoriju zbog usb share-a. Isti imaju procesor.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Slicna je cena, 3g ima USB 3.0 port za deljenje i duplo vise RAM-a, ostalo je isto koliko znam.
 
20 korisnika je previše za većinu budžet rutera.
Ja bi tu neki mikrotik stavio ako nećeš da se zakucava svaki čas.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Nisam napomenuo da se wi-fi nece koristiti za posao. Svi racunari su nakaceni na kabl, a wi-fi ce sluciti za telefone, lap topove koji se nece koristiti za posao, vec sufr, muziku itd.

Moze li link do nekog dobrog rutera, posto vidim da ima rutera od 50 i od 250eur, a stvarno nemam predstavu koji je meni potreban.
 
Nebitno je,
20 klijenata će 100% zakucati jeftini ruter uz sve to i ovi na kablu su korisnici iste mreže tako da ih efektivno imaš duplo više.

Rutere od 50€ slobodno nemoj ni da gledaš to je za kućno korišćenje.

Ja sam to koristio jedno vreme tako što sam običan mikrotik ruter spojio na jeftini tenda wifi ruter na kome sam uzeo samo wifi a svi rutiranje i dodeljivanje IP adresa prosledio na mikrotik.
To je jeftino i pouzdano rešenje, ali tebi treba bolje od toga i da to sve bude u jednom uređaju.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@el_patron Treba ti ozbiljno rešenje, a ukoliko se uopšte ne razumeš, najbolje da angažuješ nekoga da ti sve lepo sredi. Zatrebaće verovatno i da se daju prioriteti nekim paketima ili pojedinim računarima, ili da se ograniči protok ili pristup ka nekim sajtovima i servisima i sl., a i još više od toga. Sve je to moguće odraditi na Mikrotik ruteru, ali trebaće ti neko ko to zna da uradi. Možeš da kupiš i najbolju opremu, a opet nećeš imati neke koristi ako se ne postavi sve kako treba.
 
Nazad
Vrh Dno