Šta je novo?

Koji Wi-Fi ruter uzeti?

stolex

Slavan
Učlanjen(a)
02.04.2009
Poruke
1,659
Poena
200
Treba mi od vas preporuka koji wi-fi ruter da uzme moj brat. Koristi IKOM kablovski internet i skoro je uzeo lap top. Pa me interesuje koji wi-fi ruter uzeti za kablovski internet? I sta treba gledati ili obratiti paznju? Ne razumem se bas najbolje. :)
 
Uzeo sam ga i ja ima nedelju,dve i koristim ga kao repeater, signal je ok, nisam preterano odusavljen, ali radi posao lepo, imam i dalje problema u smislu kada se povezem direktno na glavni ruter skida mi brzinom oko 30mbps dok kada sam povezan na F3, koji mi je cak i blizi nego glavni skida oko 5-10 mbps, nekada skoci do 20 sto je retko, iako mi je blizi nego glavni. Sada ne znam sa li sam lepo namestio parametre na tendi, ili me opet zeza vektorov ruter..

To je sad vec malo komplikovanije pitanje jer je moguce da trista faktora utice na to. Da li imas neke cvrste prepreke izmedju tebe i tende ? Da li si updateovao firmware (ja jesam cim sam ga raspakovao)? Najbolje ti je da probas da pingujes vektorov ruter dok si povezan na tendu. Da vidis prvo da li u toj komunikaciji ima problema. Onda trebas da pogledas na kom kanalu ti se odasilje wifi na tendi i vektoru i koliko imas dostupnih wifijeva na tim istim kanalima (to zna uzasno da boli wifi)...to je nesto sto mi prvo pada napamet.
 
Interesuje me da li kupiti TP-Link TL-WN8200ND ili ako se negde nadje njegov prethodnik 7200? Kupio bih za mamin nov pc koji je desktop umesto laptopa. Nisam hteo da kupujem PCI karticu. Vidim neki hvale a neki opet kude model 8200.
 
Poslednja izmena:
Za 6 dana god sniženje na Aliju...
Tende, tesko da ce biti jeftinije...
AC10, 30 dolara AC7, 25.
Prvi gigab, drugi antene po 6,5 db
Da li je domet veci sto su antene jače?
Pretpost da je AC10 bolji jwr je gigab, ali ja ne povezujem nista kablom, samo wifi, bitna mi pokrivenost, prizemlje, sprat i terasa iznad celog stana, kao još jedan sprat.
Ovaj usr...Sbb modem ubee, uzas na spratu se gubi signal...
Sta mislite?
 
Ne znam kakva je ta, ali ja bih izbegao tendu. Bolje idi ne naku varijantu tplink-a, dlinka ili mi router 3g.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Gde ima ac10 za 30$?
Dobra je tenda jeftina i stabilno radi.

ja veceras videu u emmezzeti toto link onaj dualband gigabitni za 2990din

Koja od tih tendi osim AC6 ima podrsku za aplikaciju na telefonu?
 
Poslednja izmena:
Nisu džabe one jeftine, loš im je jako signal. Znam dosta ljudi koji su pokajali što su ih kupili. Ja sam dodao na sbb Cisco, xiaomi mi router 3g, preporodio sam se :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nisu džabe one jeftine, loš im je jako signal. Znam dosta ljudi koji su pokajali što su ih kupili. Ja sam dodao na sbb Cisco, xiaomi mi router 3g, preporodio sam se :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Sad si me pokolebao...Bakara ipet ima poz misljenje o tendama...
Ma mene ne zanima da li je ruter gigab, bitna mi pokrivenost...
Ova tenda AC7 ima 5x6,5db. Zar to ne znaci i bolji domet od xiaomi g3 koji ima 4x5?
 
Kod mene u stanu, u porodicnoj kuci, gde su zidovi dupla puna cigla Mi Ruter pokriva ceo stan (naravno ne punim signalom jer se nalazi na kraju, ne na sredini, ali dobro pokriva) i stan iznad na "Standard" podesavanju.

Postoji i opcija za pojacavanje signala, koristio sam je neko vreme, shvatio da je nepotrebno.
 
Meni su imali dobar domet i xiaomi i tenda, tako da što se dometa tiče nema brige.

Moram da priznam i da me je xiaomi 3 (ne 3G) malo zezao znao je da zabode pa je morao reset cenim da je tu tenda stabilnija.

Mene ste zainteresovali za tendu AC10 baš je dobra cena

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Potrebna mi je preporuka za WiFi ruter za prijatelja. U pitanju je stan od 70ak m2, i verovatno je dosta zagusen vec etar.
Nasao sam trenutno TP LINK Archer C6 - AC1200 za 45e.
Da li ima nešto boljeg dometa možda / kvalitetnije ?
 
Da napomenem da mi treba nesto sto je odmah dostupno za kupovinu kod nas ili u Madjarskoj. Tu negde oko 50e bi bilo idealno.


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
 
Dvoumim se između Tenda AC 7 AC1200 i TP-Link Archer C7 AC1750. Ako može neka preporuka koji od ta dva, ili neki treći. Bitno mi je da pokrije sobu u kojoj je i susednu, znači domet nije prioritet već brzina i stabilnost konekcije.

Sent from SM-A750FN using Tapatalk
 
A jel ima TP-Link aplikaciju za daljinski pristup ruteru kako bi se aktivirao/deaktivirao perental control preko mobilnog interneta na primer?

Sent from SM-A750FN using Tapatalk
 
Aplikaciju za menjanje Wifi šifri ima sigurno, za ono što tebi treba ne znam.

Pogledaj na zvaničnom sajtu u software features.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ali mislim da moraš da budeš na isti mreži, proveri opis tp link tether app sa play store-a.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja ne znam, zato i pitam. Trenutno imam Asus i on ima aplikaciju koja mi završava posao za sve, ali ga malo gazi vreme, a novi i jači modeli su mi skupi. Zato gledam nešto jeftinije a da ima gigabitne portove i da ne moram da menjam bar 3 godine. Čini mi se da bi mi jedan od ova dva modela završio posao. Ako kažeš da Tenda ima aplikaciju preko koje mogu da daljinski pristupim ruteru i da blokiram pristup internetu za određene korisnike onda je to bingo, baš ono što meni treba.

Sent from SM-A750FN using Tapatalk
 
Još samo šteta što ne može da se sa share hdd-a skidaju podaci preko mobilnih podataka, tj može ali jako sporo reda 10kb/s

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Meni su imali dobar domet i xiaomi i tenda, tako da što se dometa tiče nema brige.

Moram da priznam i da me je xiaomi 3 (ne 3G) malo zezao znao je da zabode pa je morao reset cenim da je tu tenda stabilnija.

Mene ste zainteresovali za tendu AC10 baš je dobra cena

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Meni je 3g znao da zabode kad je radio u default modu (plug & play, ruter mod), mreza mi se sastoji od 3 rutera od kojih je jedan ONT (od operatera).

Xiaomi, Huawei i Tenda, nisu radili zajedno kako treba u plug&play rezimu, dolazilo je do konflikta IP adresa. 3g sam podesio da produzava mrezu, Huawei rutira saobracaj, smanjio sam ping za 3-4ms i nema vise IP konflikta.
 
Nazad
Vrh Dno