Šta je novo?

Koji Wi-Fi ruter uzeti?

stolex

Slavan
Učlanjen(a)
02.04.2009
Poruke
1,659
Poena
200
Treba mi od vas preporuka koji wi-fi ruter da uzme moj brat. Koristi IKOM kablovski internet i skoro je uzeo lap top. Pa me interesuje koji wi-fi ruter uzeti za kablovski internet? I sta treba gledati ili obratiti paznju? Ne razumem se bas najbolje. :)
 
To je TL-WR702N. Igrao sam se malo sa njim i lepo radi, mada ga nisam probao kao repeater koji meni treba ali mi se ne dopada što mora da se napaja preko mini USB porta i ne dolazi ispravljač sa njim. Ostaje ili da se dokupi USB ispravljač ili da se napaja sa kompjutera. Zgodan je za putovanja jer se inače nosi punjač za neki smartfone pa u hotelu može da se nakači na njega i na LAN i da se ima wireless.
 
Ja isto koristim tp link router,do skoro sam imao TP-Link TL-R402M ali je crkao posle dve godine(radi valjda ali treba da se setuje) a sad sam uzeo TP-LINK TL-WR340G i vec mesec dana radi bez problema,signal antene je sasvim zadovoljavajuci(70% domenta hvata od udaljenosti 10m kroz 3 zida).
 
Ja imam 841N sa DD-WRT firmware-om od pre 10ak dana, i za sada sam zadovoljan. :)
Da li ima mana ne znam, pogledaj specifikacije, 841N bi trebalo da je jaci model. 743ND jedino sto ima antenu koja moze da se skine i zameni.
 
Druze i ja imam isti problem. Sada zelim da promenim moj ne tako stari D-Link DIR-300 i da uzmem nesto brzi ruter preko koji moze da se strimuje HD materijal, ali i ja sam sada u kompletnoj nedoumici. Izbor nije velik ali ne daj boze da bi bio :).

I mene TP-Link mi deluje kao bestbuy ali za njega sam cuo dve krajno sprotivne price. Dok jedni su veoma zadovoljni, drugi za mrze. Ali ono sto sam zaprimetio je da ljudi koji su zadovoljni od TP-Link su oni koji ga koriste samo za deljene na internet konekciju. Ljudi pak koji nisu zadovolji pricaju kako brzina drasticno opada nakon nekoliko metara, ili izmedju dve sosedne sobe.

D-Link mi je mene najinteresantnija varijanta, jer prvo imam dobro iskustvo sa njega (DIR-300 nije ni jednom blokirao u dve i nesto godine koliko ga imam a radi 24/7), a interfejs mi je vec poznat. Problem mi je cjena jer je najskuplji 150Mbs ruter odnosno oko 50% vise nego TP-Link.

DLinkGo by D-Link je neki D-Link enty level brand. Kod nas ima ga model DIR-501 koji ima jednaku cjenu kao TP-Link, ali fali mi QoS.

Jos ima i TRENDnet ali sa njima nisam imao nikakvo iskustvo niti pak poznajem neko koji je imao ...tako da.....bas bi zeleo da cujem preporuke od clanova.
 
Druze i ja imam isti problem. Sada zelim da promenim moj ne tako stari D-Link DIR-300 i da uzmem nesto brzi ruter preko koji moze da se strimuje HD materijal, ali i ja sam sada u kompletnoj nedoumici. Izbor nije velik ali ne daj boze da bi bio :).

I mene TP-Link mi deluje kao bestbuy ali za njega sam cuo dve krajno sprotivne price. Dok jedni su veoma zadovoljni, drugi za mrze. Ali ono sto sam zaprimetio je da ljudi koji su zadovoljni od TP-Link su oni koji ga koriste samo za deljene na internet konekciju. Ljudi pak koji nisu zadovolji pricaju kako brzina drasticno opada nakon nekoliko metara, ili izmedju dve sosedne sobe.

D-Link mi je mene najinteresantnija varijanta, jer prvo imam dobro iskustvo sa njega (DIR-300 nije ni jednom blokirao u dve i nesto godine koliko ga imam a radi 24/7), a interfejs mi je vec poznat. Problem mi je cjena jer je najskuplji 150Mbs ruter odnosno oko 50% vise nego TP-Link.

DLinkGo by D-Link je neki D-Link enty level brand. Kod nas ima ga model DIR-501 koji ima jednaku cjenu kao TP-Link, ali fali mi QoS.

Jos ima i TRENDnet ali sa njima nisam imao nikakvo iskustvo niti pak poznajem neko koji je imao ...tako da.....bas bi zeleo da cujem preporuke od clanova.

da te ne boli glava dodaj malo vise novca uzmi D Link Dir 615(verzije D su stabilne) ako nemas onda TRENDnet 652 ali gledaj da je zadnja verzija 3.2 ili ako naletis prva verzija 1 na koju ide DD WRT verziju 2 izbegavaj
 
da te ne boli glava dodaj malo vise novca uzmi D Link Dir 615(verzije D su stabilne) ako nemas onda TRENDnet 652 ali gledaj da je zadnja verzija 3.2 ili ako naletis prva verzija 1 na koju ide DD WRT verziju 2 izbegavaj

Danas sam isao da uzmem taj TRENDnet i ispostavilo se da nemaju ga. Prosetao sam skoro sve prodavnice i na lageru ima samo:

TRENDnet TEW-651BR (150Mbs) sa H/W 1.0 i 2.2R za 20EUR
D-Link Go DIR-501 (150Mbs) za 15EUR.
D-Link DIR-600 (150Mbs) za 25EUR.
D-Link DIR-652 (300Mbs) za 55EUR.
Gembird NSW-N4 (300Mbs) za 25EUR.
TP-Link TL-WR740N (150Mbs) za 15EUR.
TP-Link TL-WR841ND (300Mbs) za 25EUR.
TP-Link TL-WR940ND (300Mbs) za 40EUR.

Tako da izbor treba da se svede na ove modele.
 
Ja imam 841N sa DD-WRT firmware-om od pre 10ak dana, i za sada sam zadovoljan. :)
Da li ima mana ne znam, pogledaj specifikacije, 841N bi trebalo da je jaci model. 743ND jedino sto ima antenu koja moze da se skine i zameni.

meni ddwrt bagovao pa sam otišao na gargoyle. Inače vidi i gtp link 842

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk 2 Beta-2
 
Poslednja izmena:
Koja verzija rutera i koja verzija dd-wrta?

841n v7.2 zadnja koju sam naleteo na ddwrt forumu. Inače problem se isto manifestovao i na stock fw. Na gargoylu sve radi kao podmazano. O problemu sam pisao ovde a sa TT2 mi zeznut multitasking :-D

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk 2 Beta-2
 
u zadnjih mesec dana su izasla 3 nova builda DD-WRTa, mozes da probas zadnji.
Meni sljaka sasvim ok, ako zanemarim WAN i LAN lampice koje ne rade. :)
 
zasto ne rade lampice garsone ?
 
Mozda isprave, glupo je da ne radi tako sitna stavka..

TT by Galaxy S
 
TL-WR702N je fantastičan ruterčić, kada sam ga video, odmah sam morao da ga kupim. Postao mi je sastavni deo ranca.

Inače može se naći kod nas za manje od 2200 dinara i nije tačno da ne dolazi USB napajanje uz njega. Uz ruter dolazi microUSB kabl, USB punjač, i jako interesantan flat LAN kabl. Punjač i ne moraš da nosiš ako imaš pri ruci USB od laptopa i sl, ali definitivno dolazi u kutiji. (videti sliku)

Domet mu je odličan za tako mali ruter s integrisanom antenom, meni je laptop bez problema radio nekih 100m od rutera kroz debelo staklo i preko parkinga punog automobila.

Mana 702N je mala interna memorija, tako da neće biti dd-wrt za njega, ali meni je njegov stock FW i više nego dovoljan za sve što mi treba.

Kući imam TL-WR1043ND kojim sam jako zadovoljan, ali me ovaj mališa oduševio.

To je TL-WR702N. Igrao sam se malo sa njim i lepo radi, mada ga nisam probao kao repeater koji meni treba ali mi se ne dopada što mora da se napaja preko mini USB porta i ne dolazi ispravljač sa njim. Ostaje ili da se dokupi USB ispravljač ili da se napaja sa kompjutera. Zgodan je za putovanja jer se inače nosi punjač za neki smartfone pa u hotelu može da se nakači na njega i na LAN i da se ima wireless.
 

Prilozi

  • TR702N.jpg
    TR702N.jpg
    299.9 KB · Pregleda: 291
Poslednja izmena:
Predložite wifi ruter + usb wifi dongle za distribuciju interneta u stanu od 100 kvadrata. Što jeftinija varijanta :d
 
G, N 150/300, napisi preciznije sta hoces...

TT by Galaxy S
 
Da ne otvaram novu temu, i mene interesuje neki ruter za kucnu upotrebu. Da je bar 150 Mbps, da moze da se stavi neki torrent klijent na njega (npr. kroz dd-wrt) i da ima neki storage za te torente (ili mem card slot ili USB port za externi HDD). Ovaj TP Link wr740n mi se cini kao dovoljan, ali nema storage...

Ili je bolje kao storage koristiti neki NAS, ako to podrzavaju ovi ruteri?
 
meni je potreban ruter na koji bi se kacili jedan laptop i mobilni telefon. ne treba mi ogroman signal i nista specijalno cisto da pokrije kucu koja i nije nesto velika. da li bi tu TP-Link TL-WR740N radio posao ili bih morao da dodam jos 1600din i kupim TP-Link TL-WR841N i zamenim te antene sa 8dbi antenama?
 
Poslednja izmena:
Treba mi ruter na koji bi kacio 2-3 laptopa,a da pokriva kucu od 300m2. Molim za pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!

Relativna stvar je kvadratura. Kuća na spratove ili samo prizemlje, armatura, način gradnje, sve to utiče na bežični signal... U osnovi, uvek birati full 300MB ruter, bolju pokrivenost daje od 150MB. I svakako niko neće moći sa sigurnošću da ti predloži koji uređaj ovo može da pokrije...
 
Nazad
Vrh Dno