Šta je novo?

Koji Wi-Fi ruter uzeti?

stolex

Slavan
Učlanjen(a)
02.04.2009
Poruke
1,659
Poena
200
Treba mi od vas preporuka koji wi-fi ruter da uzme moj brat. Koristi IKOM kablovski internet i skoro je uzeo lap top. Pa me interesuje koji wi-fi ruter uzeti za kablovski internet? I sta treba gledati ili obratiti paznju? Ne razumem se bas najbolje. :)
 
Ja htedoh da uzmem jednu od 16dbi za tl-wr741nd, ima na kp za 1000din, ali juče sam ga brikovao kad sam flešovao fabrički softver na gargoyle koji sam imao.. :(

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

16dbi za kucni ruter? Da li si svestan da antena od 16 dbi je ogromna i mnogo usmerenija - dakle pokrice bolje ono sto pokriva signalom, ali isto tako manje ce da prosiri signal pogotovo ako pokusavas da ga imas sprat gore ili dole. Takodje antene te jacine su uglavnom externe antene koje se stvaljaju van kuce :)
 
ja sam stavio 22 u stan i ocekujem rast kose
 
Napokon sam resio da sredim roditeljima net u kuci. Imaju sbb i onaj njihov ruter koji dolazi uz trio gold paket. Kuca ima nekih 130m^2, u dva nivoa i u obzir dolaze dve tacke gde mogu da stavim ruter. Obe se nalaze na suprotnim delovima kuca i na razlicitim spratovima. Naravno sbbov ruter ne dobacuje toliko, ne samo u dijagonali nego i u horizontali.
Probao sam svoj ruter sa 2x5dbi antenama ali ni on ne pomaze mnogo. Signal jeste jaci u prostorijama koje se nalazi u vertikali ali opet u sirinu i dijagonalno nije dovoljno.
Resenje koje mi pada na pamet su wifi extenderi ili pak neki bolji ruter jer ovaj moj je neka tenda od 4000din.

Mozda je malo konfuzno pitanje pa ne znam da li da dostavim neku skicu kuce da bi lakse objasnio
 
Može neka preporuka za wifi ruter. Ruter će se povezati bežično na SBB ruter koji se nalazi u dnevnoj sobi. I sada trenutni AP koji imam, ne daje mi dobar signal kada je povezan sa SBB. Hoću da mi novi AP isto bude povezan bižično i da on isto daje wifi konekciju i bolji signal. Hvala
 
ASUS RT-AC51U al ima neko pomenuti ruter da li je dobar izbor do 7000?
Pozdrav,

Ja sam skoro kupio pomenuti ruter(malo jace od mesec dana), za sad nemam zamerki, jedino sto je antena od 5ghz interna i samim tim slabija, ali za stan je ok.
Antena od 2.4ghz baca sasvim ok signal, oko 30-40Mb po stanu od 75. Proverio sam i van stana i uspeo sam da uhvatim signal na nekih 50-100m, ali mala brzina(nisam proverio koliko tacno).

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
 
CiHEsq4WkAA6qot.jpg:large


Stigao kinez Xiaomi Mi Router 3, kupljen za 34$ ne podleže carini. Putovao 20 dana.
Već vidim par failova, ali više od tome kad ga istestiram.
Sad skidam aplikaciju za Android preko QR koda, nadam se da neću da fasujem neki rootkit :D
 
Iskreno iz istog razloga nisam stavio XioYi IP kamerice jer ne verujem kinezima i verujem da postoji mehanizam kojim neki kineski baja moze da pristupi toj moj kamerici i udje u moj private space :)
Jel imaju jos isti fail da je WAN/LAN 100Mbps umesto 1Gbps?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poz svima!
Trenutno imam ruter belkin f7d1301 v1. U vreme kupovine najjeftniji model.
Problem je sto baca slab signal na gornji sprat kuce.
Koji ruter bih mogao kupiti a da bude stepenik iznad sto se tice dometa (oko 3k, ako je moguce) ?
 
Iskreno iz istog razloga nisam stavio XioYi IP kamerice jer ne verujem kinezima i verujem da postoji mehanizam kojim neki kineski baja moze da pristupi toj moj kamerici i udje u moj private space :)
Jel imaju jos isti fail da je WAN/LAN 100Mbps umesto 1Gbps?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ni ja im ne verujem da nema neki backdoor namerno ili slučajno. Na svakih par dana ima nešto na tu temu.
 
Poz svima!
Trenutno imam ruter belkin f7d1301 v1. U vreme kupovine najjeftniji model.
Problem je sto baca slab signal na gornji sprat kuce.
Koji ruter bih mogao kupiti a da bude stepenik iznad sto se tice dometa (oko 3k, ako je moguce) ?
Ovako nesto bi trebalo da ti pomogne http://www.itsvet.com/ruter_tp_link_tl_wr841n_10/100_wireless_n-pdaa1-52.i?id=194 al bi ti najpre preporucio da ako neko od drugara ima takav ili slican da probas za svaki slucaj .
 
Poz svima!
Trenutno imam ruter belkin f7d1301 v1. U vreme kupovine najjeftniji model.
Problem je sto baca slab signal na gornji sprat kuce.
Koji ruter bih mogao kupiti a da bude stepenik iznad sto se tice dometa (oko 3k, ako je moguce) ?

To ti niko ne moze odgovoriti jer zavisi od:
1. pozicije routera u kuci - zbog raznih prepreka i refleksija cak i 10cm pomeranja routera moze znaciti solidno jaci signal na drugom kraju kuce.
2. debljina zidova
3. materijal
4. debljina ploce
5. kolicina armature u istoj
6. skica kuce
I cak i da sve to znas opet je nemoguce dok ne isprobas u praksi. :)
 
Jel imaju jos isti fail da je WAN/LAN 100Mbps umesto 1Gbps?

Pisao sam na blogu post o kinezu - Xioami Mi Router 3 Recenzija
Koga interesuje vise detalja neka procita blog post.

Da, da, i dalje je Fast Ethernet i USB 2.0.
OK je uređaj za tu lovu i nije toliko loš MediaTek SoC :)
Uskoro ga bacam na muku... videću da li mogu da udarim u 100 mega preko wifi ac.
 
Ja sam imao dir 655 ili bese 665 i mogu ti samo reci super ruter dok nemas vise uredjaja. Cim predje odredjeni broj uredjaja ruter pocinje da se baguje... Pogledaj na netu jel taj ima isti problem (posto je vrv isti fw)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Preporuku za Kucu ~200kvm, 10 uredjaja na 2.4Ghz pre svega stabilnost, trenutno je neki tplink matoriji sa 2x 5db i pokriva siganlom ok ali se zakucava svaki dan...
pokusacu da ubedim da buse zid ka 2 kompa kablom, ali nije na meni, imaju i dva extendarda ali trenutno nisu u funkciji

wifi sve vise mrzim, pre svega zbog ljudi, nikom ne mozes objasniti da je ranije radio jedan ruter od 2000din a danas sa zagusenjem i brzinama to ni sa 5x para nemoze da bude idealno
 
Poslednja izmena:
Ako hoces stabilnost - ja uvek kazem Airport Extreme. Od novembra imao sam jedan restart i to se morao restart jer sam mu update-ovao firmware. Oko 20-ak uredjaja 24/7 i ni jedan nije disconnect-ovan (sem naravno ako ne odes ulicom). Kuca je oko 160-170 kvadrata, pokrivalo bi i citavo ogromno dvoriste da je na drugoj poziciji u kuci, ovako mali delic dvorista nije pokriven ali niz ulicu jos hvatam svoj signal i mogu da se nakacim :)
E sad, sta god odlucio, ponovicu jos 100 puta - pozicija rutera (i antena ako su externe) je nenormalno bitna za signal i stabilnost i protok. Za restart rutera nazalost nista ne pomaze sem dobrog rutera i firmwarea :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Treba mi rešenje sledećeg problema:
Iz jedne kuće u kom je adsl ruter dolazi jedan lan kabl do druge i ide direktno u računar. Potreban mi je uređaj koji bi stavio kod računara koji će da deli WiFi signal. Šta je najjeftinije što će odraditi posao? Domet nije bitan jer je izuzetno mali prostor.
 
Treba mi rešenje sledećeg problema:
Iz jedne kuće u kom je adsl ruter dolazi jedan lan kabl do druge i ide direktno u računar. Potreban mi je uređaj koji bi stavio kod računara koji će da deli WiFi signal. Šta je najjeftinije što će odraditi posao? Domet nije bitan jer je izuzetno mali prostor.
TL-WR740N je nov u prodavnici (dakle sa garancijom) 2000din.
Ima još dva, tri jeftinija modela, ali ovaj polovan možeš naći za 1000-1200 dinara, a može mu se flešovati i dd-wrt.
 
E njega sam i gledao najviše, bukvalno tu za oko 1000din. Hvala na brzom odgovoru. :)

Poslato sa Xperia Z3 pomoću Tapatalk-a
 
Treba mi preporuka za wireless ruter na poslu.
Treba da pokriva 70m2(2 zida max) sa tim da je ruter skoro u centru prostora. Na njega bi se kacilo min 3 LAN kabla(2xracunar+kopir) i naravno nekoliko korisnika preko wireless-a(verujem ne preko 5 odjednom, uglavnom mobilni i poneki laptop).
Kacio bi se na standardni stari SBB-ov modem Scientific Atlanta. Ne mora da bude sampion brzine, samo je bitno da bude pouzdan, da ne baguje i sl.
Sta je najbolje do nekih 3000 rsd?
Sta mislite npr. o Dlink GO-RT-N300?
 
Da ali bih onda imao strujni adapter koji mi nije toliko potreban a ne bih imao ruter koji mi je neophodan.
Budzet je okvirno 3000rsd, naravno nije zakucano ali nije ni kao da moze da raste do 6000rsd ili vise koliko bi mi pretpostavljam u tom slucaju trebalo(ruter+adapter).
Nemoj pogresno da me shvatis, verujem da je dobar strujni adapter veoma bitan, ali budzet je takav i ja moram da se uklopim u njega.
 
Poslednja izmena:
Verovatno nisi shvatio da je Dyn bio ironican. Za 3000 to sto ti hoces nece da moze. Bar ne da bude pouzdano, pogotovo sto nisu kucni uslovi vec posao.
 
Nazad
Vrh Dno