Šta je novo?

Koji Wi-Fi ruter uzeti?

stolex

Slavan
Učlanjen(a)
02.04.2009
Poruke
1,659
Poena
350
Treba mi od vas preporuka koji wi-fi ruter da uzme moj brat. Koristi IKOM kablovski internet i skoro je uzeo lap top. Pa me interesuje koji wi-fi ruter uzeti za kablovski internet? I sta treba gledati ili obratiti paznju? Ne razumem se bas najbolje. :)
 
Koliko vidim, poslednji firmware za V5 reviziju je ujedno i prvi release iz avgusta 2017te!

Ostali revizije imaju nešto mlađe ali i oni ništa posle marta 2018te.

To je, u vreme maltene svakodnevnog otkrivanja rupa, strašno neozbiljno i ostavlja te veoma ranjivim na razne napade.

To je generalno problem većine tih proizvođača. Jedini veći horor su ovi što ih ISP dele koji nikad ne nude update.



Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Kupio sam juce Asus RT-N12E router, posto koristim Kopernikus, a njihov router je ocajan. Povezao sam ga kao wi-fi modem(default) i sve kablove sam orebacio da ide iz njega, komp, sony itd. Primetio sam da mi se poboljsao wi-fi signal, prvenstveno sam ga zbog toga i kupio, da bih povecao brzinu wi-fi. U sobi gde se nalazi router, brzina je oko 75 mbps od maksimalnih 100, a u sobi ispod te gde je router je 94mbps. Da li treba nesto dodatno da podesim, da napomenem da je sve na default ili sam mozda trebao kao repeater?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
https://ipon.hu/shop/csoport/halozat-szerver/vezeteknelkuli?sortOrder=olcso&page=9

Jel moze neko da baci pogled na rutere sa linka i kaze sta je najbolji izbor do oko 14000Ft(oko 40e). Dual-band i gigabitni port(ovi) su obavezne stvari.

Ili mozda Xiaomi Router 3g sa Alija, ali vidim da dolazi na kineskom, kako se prebacuje na engleski? Pozeljno je da ima kontrolu preko aplikacije. Radije bih uzeo neki od ovih sa linka(ili neki kod nas u tom cenovnom rangu), ako nisu mnogo losiji od 3g.
 
Poslednja izmena:
Ja imam router 3g I mogu ti reci da sam prezadovoljan. Menja mi onaj sbb krš cisco :) jesu podešavanja na kineskom ali ga Chrome prevede. Aplikacija je odlična i na engleskom.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Porucio, sa sve EU adapterom i postarinom 33.5$.
https://s.click.aliexpress.com/e/b8a1TA00

Jedino jeftinije sto sam nasao je 29$ sa postarinom, ali bez adaptera, i morao bih da cekam 11.11, sto mi se nije radilo.
 
Xiaomi Router 3G WiFi Repeater 1167Mbps 2.4G/5GHz Dual 128MB Band Flash ROM 256MB APP Control MI Wireless Router Chinese Plug
https://s.click.aliexpress.com/e/bbFNtSbW

U postu iznad sam linkovao koji sam porucio jer mi se nije cekalo 10 dana, a morao bih da kupim adapter za uticnicu, pa bi me slicno izaslo.
 
Poslednja izmena:
AC6 i AC7 nisu Gigabitni, AC10 ima 3 porta i kosta vise nego Router 3G, a ne bih rekao da je bolji.

Generalno ja imam okej iskustvo sa dva Tenda low-end rutera, mnogo bolje nego sa ovim Huawei i prethodmim Netis WF2411, ali ne bih rekao da su bolji od 3G..
 
Poslednja izmena:
I ja imam lepo iskustvo sa tendom kao proizvodjacem mrezne opreme sve me je lepo sluzilo a moj komentar se odnosio na to da nema nista drugo za te novce, a ima tenda vec smo disutovali o njoj, i taj AC 10 se pojavio pre rutera 3g, a i koliko vidim cene su im jednake oko 38-39$ se krecu.

Ja imam router 3 (ne 3G) i u zadnje vreme je poceo da mi zakucava (mislim da se pregreva kada ima vise korisnika i zakuca na wifi) pa koristim netis ruter od provajdera, a i veliko je razocarnje sto english firmware u opste ne razvijaju sa kineski.
 
Pa bukvalno sam dva linka okacio gde je 3g na jednom trenutno 33.5$, a na drugom 11.11. 29$, zajedno sa postarinom :D Najjeftiniji AC10 je 34$ sa pre-orderom za 11., a ovi koji trenutno mogu da se uzmu su 5$ skuplji od cene koju sam platio za 3g.

Dakle, u oba slucaja je 5$ skuplji, mada deluje kao okej ruter. Ono sto se nudi u domacim radnjama, a i ipon.hu sam pregledao, je kriminalno za ~3.000..
 
Poslednja izmena:
Xiaomi 3G ima solidno bolji hardver od Tende AC10

-dual core proc na 880mhz vs single core na 1ghz
-256 mb ram vs 128mb
-128 mb rom vs 16mb

Jedino za antene nisam siguran?
 
Ja sam prezadovoljan 3g router-om, jedino sto mi je zeznuo na jednom Toshiba-nom ext hard-u healt :) pao je na 10% ali i dalje radi

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Tenda AC10 kod mene radi bez ikakvih problema oko godinu dana. Za te novce zadovoljan.
 
Ima li neko Xiaomi 3G sa Padavan romom? Navikao sam na Padavan i maksimalno mi je pouzdan i kući i na poslu. Znam da nije zvanično podržan, nego neko ovako?
 
nekim AC1900 standard ruterom i miran si na duze, brzine se povecavaju a i 4K Ultra HD je stigao
A konkretno koji sa AC 1900 standardom a da ima dobar domet na 5ghz?... Pošto 2.4ghz ne može da mi kući izgura 100mbit net na wifi, imam i 5ghz na ruteru ali ne baca daleko.

Sent from my S9+
 
Nazad
Vrh Dno