Šta je novo?

Koji Wi-Fi ruter uzeti?

stolex

Slavan
Učlanjen(a)
02.04.2009
Poruke
1,659
Poena
350
Treba mi od vas preporuka koji wi-fi ruter da uzme moj brat. Koristi IKOM kablovski internet i skoro je uzeo lap top. Pa me interesuje koji wi-fi ruter uzeti za kablovski internet? I sta treba gledati ili obratiti paznju? Ne razumem se bas najbolje. :)
 
Pisali su nešto oko te buke, ako se dobro sećam i menjali su besplatno.
Onaj ko kupi za kancelarijski prostor i stavi ga u neki zajednički hodnik, verovatno nikada neće ni primetiti tu buku.

Sent from my Mi 9 SE
Ja sam tih AP AC LR prodao tonu, u firmi imamo jedan, ja kući takođe i na par lokacija kod prijatelja isto - prvi put čujem za tu buku o kojoj pričate. Moguće da je neka loša serija bila...
 
Vrijedi doplate, LR ima nenormalan domet - jači čak i od PRO modela.
 
Mozda je ovo prikladnija tema da pitam od one za repeatere.

Ako moze predlog sta da radim, uzeo sam MTS optiku 400/160, tek su postavili i imaju malih poteskoca sa brzinom, rekose mi da sam ja prvo fizicko lice u Sapcu koje je dobilo opticki internet pa se na meni uce.

Stan je 80m2, i imam mrezu razvucenu po celom stanu kablovi su CAT6, tj u svakoj sobi imam po 2 uticnice, ali jedna ce vrv za tv da ode, a druga je tu. Stim sto ja ne zelim da koristim nikakve kablove pa mi predpostavljam treba neki ruter ili neki repeater ili mali bridge da ga ukljucim u uticnicu i odmah pored je UTP dzek, bitno je da nema kablova i da je relativno malo. A na macbooku ni nemam mrezni port tako da i da hocu ne mogu bez nekog huba ili adaptera...

Kad se zakacim kablom na ruter trenutno meri 70mbit, a kad se zakacim na wifi iz radne sobe tu je oko 20... Kontam da ce mi neki dobar ruter resiti problem, ali njega bih svakako stavio pored ovog MTS-ovog tako da je bitno da moze da pokrije ceo stan. Pa ako moze preporuka za neki uredjaj recimo u rangu 50e-150e...

Video sam asus-rt-ac51u da li bi to odgovaralo ili da trazim nesto ozbiljnije?[
 
Poslednja izmena:
@Ultimo
Pogledaj temu MTS optika za fizička lica.
https://r.tapatalk.com/shareLink?ur...share_tid=399537&share_fid=10983&share_type=t

MTS ima i rutere koji imaju wifi signal na 5GHz i takav bi trebalo da ti daju. Tamo je napisan i koji model, a i iskustva ljudi koji ga imaju. Probaj prvo sa time, možda ti neće trebati ništa dodatno. A ako ipak zatreba, možeš i neki AP o kojima su ljudi pričali u prethodnim postovima u ovoj temi.

Sent from my Mi 9 SE
 
Poslednja izmena:
Napisao sam tamo u temi, rece mi drugarica da ima info da su mi dali pogresan ruter, pa eto bar to da pomoge. *mjau**mjau**mjau* tv u spavacoj mi vuce Netflix u SD rezoluciji, imam utisak da mi je onaj bez antena u proslom stanu radio bolje.
 
Koliko imaš ukupno lan utičnica u stanu? Kako su one povezane? Koliko znam MTS ruteri imaju 2 ethernet porta, uz otključavanje još 2, što će reći, trebaće ti switch da imaš internet na svim utičnicama (ako ti to treba, naravno).
 
Imam 8 komada, u svakoj sobi po 2, dovedeni do glavnog racka gde je dovedena optika, kamera i ostale gluposti. Ali kao sto rekoh, ne planiram da ih koristim za net, a pogotovu ne u svakoju sobi da imam zakacen komp za zid, bar ne dok moze da se kupi wifi ruter :)

Realno treba mi samo nesto sto ce macbook, koji podrzava AC standard, da mi koliko toliko snabde sa bar 50% onoga sto je deklarisano. Znaci to je neki dual band koji ce tih 5 Ghz moci da protera kroz 2-3 zida u stanu od 80m2...
 
Proterivanje 5GHz kroz 2-3 zida u stanu od 80m^2 nije posao za budzet ruter.
 
Ja mislim da ću ja da idem na Mikrotik kombinaciju, Hex router i cAP AC. To će me izaći oko 120€ na KP. Mislim da je za te pare najbolje rešenje. Eventualno Unifi AC LR za malo više para. Stavim AC na plafon hodnika na spratu, hodnik je na sredini kuće, otvoren, mislim da će 5 GHz da pokrije celu kuću. A i da ne pokrije nema veze, najbitniji mi je sprat.
 
Poslednja izmena:
Uzeo Xiaomi Router 3 na akciji, prezadovoljan sa njim. Dvoumio se između Tende AC10 i njega ali izgled i kompaktnost na kraju presudili [emoji28] Nevjerovatna razlika u odnosu na stari prošli, stan od 66 kvadrata pokriva i na low strenght signal. Za neki low budget i konekciju od 80mbps ne znam sta moze bolje. Mobilna alikacija je fantasticna, sva podesavanja mogu bez problema preko nje
 
Kome proizvod odgovara za lične potrebe i očekivanja super!
Ja već min 10 godina ne bi mogao zamisliti ruter koji u LANu ima samo 100Mbps...
 
Takodje imam router 3g skoro 2godine I ni jednom nije zabo. Koristi se sve, lan, 5ghz,2.4ghz, hdd.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Potreban mi je predlog za jeftin ruter, samo da radi svoju funkciju. Imam MTS ruter kao glavni, a potreban mi jedan sekundarni da baca signal samo da pokrije tri sobe i dovede net kablovima do dva računara. TP-Link TL-WR741ND je danas geknuo, ne mogu ni da ga resetujem više na fabrička. Pretpostavljam da bi i najjeftiniji ruter mogao sve ovo da odradi, ali bolje da mi vi predložite neki model.
Hvala!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pretpostavljam da bi i najjeftiniji ruter mogao sve ovo da odradi, ali bolje da mi vi predložite neki model.
Vrlo verovatno da, kao što je i taj TP Link bio sasvim korektan. Zato je možda bolje da napišeš budžet ako hoćeš da ideš na skuplji.
Ako ne tog TP Link-a ima baš dosta polovnih na KP za ~800 din. Takodje od jeftinih je ok Asus RT-N12+.
 
Mislio sam da platim do 1500-2000 dinara, pošto će se WiFi tog rutera retko koristiti. Asus prelazi budžet, mislim da nemam potrebe za tim pošto MTS-ov ruter ima sasvim solidan WiFi radijus.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ima li neko Nighthawk X4S? Imam Tp-link Archer c9 ali mi treba OpenVpn, a ne zeza mi se sa dd-wrt... Interesuje me da li moze da se poredi sa archerom po jacini 5Ghz signala i kakvi su uopste sa update firmwera posto je tu tplink uzasan....
Ili da idem na asus rt68u iako je po specifikacijama losiji...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno