Šta je novo?

Koji Wi-Fi ruter uzeti?

stolex

Slavan
Učlanjen(a)
02.04.2009
Poruke
1,659
Poena
200
Treba mi od vas preporuka koji wi-fi ruter da uzme moj brat. Koristi IKOM kablovski internet i skoro je uzeo lap top. Pa me interesuje koji wi-fi ruter uzeti za kablovski internet? I sta treba gledati ili obratiti paznju? Ne razumem se bas najbolje. :)
 
Evo da se uključim i preporučim Tendu AC11 (1200mbps) dualband ruter. Na aliju me izašao nešto malo preko 4000din. Maksimalna preporuka za njega, ima i svoju android aplikaciju preko koje u svakom trenutku možete vršiti podešavanja svega. Ima 5 antena i sjajan signal, stabilan je (ni jedan restart u dosadašnjih 4 meseca) Na 2.4ghz je gurao 70mbps preko telefona, a na 5ghz (nakon promene kanala na ruteru) gura maksimalnih 120mbps kolko mi je i paket kod operatera. Od mana jedino to što ima 3 LAN porta umesto nekih standardnih 4-5.

Meni stigla danas TendaAC10, sve što si reko osima antena (4) važi i za ovaj. Ništa carina ništa pdv. Sve radi. malo me nervira ispravljač mada nije no name ali sa onim adapterom za EU plug malo mi štrči iz zida a tu gde mi stoji to se baš primeti, zna li neko gde bih kod nas mogao da nađem ispravljač drugi, 1A?

https://www.speedtest.net/my-result/a/4931694002
 
Poslednja izmena:
Ovi Tenda ruteri su dobri ruteri za male pare. Što se tiče toga što ti štrči, druže ja sam i ruter i kablove i produžni kabl sa utičnicama spakovao u TV policu, apsolutno se ništa ne vidi, niti remeti signal. Mrzim kablove i ovo je najbolje rešenje, sve u policu. :)
 
Uradi speedtest na nekom drugom mestu na 5GHz WiFi mreži, radi poređenja. Tako loše ne bi smelo da bude. Ako je i na drugim mestima (sa drugim ruterima) tako loše, reklamiraj telefon, ne verujem da treba tako da radi.
Imam telefone Galaxy A8 i Redmi Note 5; primetio sam da A8 ima lošiji protok od RN5, ali nikako kao na tvom telefonu. Sa istog mesta (oko 4m od rutera), isti serveri, RN5 ide oko 140-145Mb/s, dok A8 dostiže oko 80Mb/s. Paket je 150Mb/s.
Stigao danas Tenda AC10, brzina na 5GHz i Samsung A50, brzina od provajdera 100 /40
1bae60fa8bf29e085ab99dae359254f9.jpg


Sent from my Samsung A50 4/128 using Tapatalk
 
Kakva je jačina signala? Naručio ja AC11 pre par dana. Sa kuponom 30$ izašao. Jel si platilio carinu nešto?
Razmišljao se između xiaomi router 3g i tende, na kraju uzeo tendu, bila je nekih 4-5$ jeftinija a vrv će mi slično raditi.
 
Da li je Tenda AC11 bolji od Xiaomi 3g ?
 
Čini mi se da xiaomi ima opciju za vpn, ima usb i više ram memorije. Sve to mi nije bilo bitno pa sam rešio da uštedim 5$. [emoji846]
Tenda ima jedan više ulaz za lan.
 
tenda ima i antenu više što mnogo znaci, a i na sajtu tende stoji da ac11 ima i sa USB samo što se takva na AliExpress ne nudi.

Taj USB mi je bio interesantan kada sam kupovao prvi Xiaomi ruter pa se ispostavilo da ničemu nije koristio.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Zavisi koju, Niškoj carini ne može ni stelt bombarder da prođe neopaženo. Juče stigao ruter bez original kutije i naravno ocarinjen, Kinez napisao 13.99$ a ocarinjen na $22. Ne mož njih niko da za*be

Sent from my Samsung A50 4/128 using Tapatalk
 
Stigla mi danas konacno tenda ac7 iz Kine. 24 dolara. Bila je na carini, al na kraju nisam platio ništa...Treba da je povezem sa Sbb ubee ruterom. Mislio sam da prvo probam kablom, da tendu postavim pored i bude glavna ili ako tako ne mogu da pokrijem obe etaze u stanu, da tendu dignem na sprat, povezem putem wifi sa Sbb ruterom i da je koristim kao repeater. Medjutim, laik sam, nzm da li cu uspeti da povezem podesim...pa ako moze pomoc, ali molim Vas sto prostije je moguce...
 
Svakako bolje da taj Tenda bude na spratu, sigurni će biti bolji WiFi na takav način.
Čisto sumnjam da ta Tenda može da bude bolje rešenje od Ubee rutera, ako se postavi da bude "glavni" ruter.
 
Treba mi preporuka za dobar (dobar range) vdsl dual band ruter. Koristilo bi se samo u stanu. Trenutno imam Fritz!Box 7430 XJ ali na drugom kraju stana je signal slab i ponekad se diskonektuje.
Samo da ne bude TP-link jer cu i ovaj sto imam da bacim u smece. Do nekih 80€ bio dao za ruter.
 
I ja se dvoumim, naručio bih sa Alija pa razmišljam Tenda AC 7 ili 11 i Xiaomi Router 3g. Nije problem za cenu samo me zanima iskustvo. Trenutno imam neku staru Tendu i razdaljina od rutera do spavaće sobe nije ni 3 metra ali je između kupatilo. Dakle imam 2 zida i skoro 20 mreža na 2,4 ghz oko mene i net mi radi užasno da pređem na 4g. Nije problem cena 5-10$ gore/dole samo da vidim šta se vama pokazalo kao neko bolje rešenje od ovih rutera koje nam daju operateri.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Pa ovaj tenda je jeftiniji. Biram između ta 2, pa ne znam koji bolje daje signal na 2,4 ghz zbog zagusenja spektra. Radi li xiaomi i 2 i 5 ghz u isto vreme kao i Tenda?

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Treba mi preporuka za dobar (dobar range) vdsl dual band ruter. Koristilo bi se samo u stanu. Trenutno imam Fritz!Box 7430 XJ ali na drugom kraju stana je signal slab i ponekad se diskonektuje.
Samo da ne bude TP-link jer cu i ovaj sto imam da bacim u smece. Do nekih 80€ bio dao za ruter.
Nije bas neka ponuda xDSL rutera.

Može li taj Fritz u bridge pa onda juriti neki običan ruter?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Može, takav je setup trenutno. Ali tp-link je bas loš sto se tice dometa. Fritz je mnogo bolji jedino što nije dual Band.
Hteo sam malo da se oslobodim uredjaja i kablova.
Kakav je u globalu Asus? Video sam na amazonu jedan za oko 100€

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Pa ovaj tenda je jeftiniji. Biram između ta 2, pa ne znam koji bolje daje signal na 2,4 ghz zbog zagusenja spektra. Radi li xiaomi i 2 i 5 ghz u isto vreme kao i Tenda?

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
.

AC7 je jeftin ruter i ima vise antena za 2.4ghz tako da je verovatno bolji, ali smetnje na 2.4 tesko da moze da se resi.

5ghz je super prica ali to radi samo u nekom malom stanu za sve drugo nije bas korisno.
 
Povezao sam tendu AC7 sa sbb ubee, kablom, jedan pored drugog su. Tenda je odmah proradila nisam radio nikakva podesavanja...Oba rade nezavisno, medjutim nisam zadovoljan. Pokrivenost na spratu sa tendom je nesto bolja, recimo 15,20 posto, al nije to to...Brzina losa, na oba 50/5, a citao sam da sad trio gold korisnici imaju 150/10...Da l je sbb ubee los pa zbog njega i tenda nzm...
Uglavnom mislio sam da tendu dignem na sprat, da radi kao repeater, da je bexicno vezem za sbb, al nzm da odradim podesavanja...nzm ni da im pristupim...
Pa ako moze pomoc, al sto prostije je moguce...hvala!
 
Evo kako radi internet na kompu u dečjoj sobi. Ruter je u susednoj sobi (tenda ac 10), brzina 100/40 exe net ftth. Kompjuter je povezan na wifi adepter TP link https://images.app.goo.gl/t3rsQXAbXVzfZfrM6 frekvencija 2.4 GHz (ne podržava 5GHz). Zid između soba prilično debeo i pun gvožđa, plus veliki stambeni blok sa prilično zagađenim spektrom. Deca zadovoljna i meni se glava smirila, izbegao sam bušenje zidova i razvlačenje kablova.
17ba1e54d427bde541eb9bbf9fd12934.jpg


SM-A505FN 4/128 tt
 
Poslednja izmena:
Povezao sam tendu AC7 sa sbb ubee, kablom, jedan pored drugog su. Tenda je odmah proradila nisam radio nikakva podesavanja...Oba rade nezavisno, medjutim nisam zadovoljan. Pokrivenost na spratu sa tendom je nesto bolja, recimo 15,20 posto, al nije to to...Brzina losa, na oba 50/5, a citao sam da sad trio gold korisnici imaju 150/10...Da l je sbb ubee los pa zbog njega i tenda nzm...
Uglavnom mislio sam da tendu dignem na sprat, da radi kao repeater, da je bexicno vezem za sbb, al nzm da odradim podesavanja...nzm ni da im pristupim...
Pa ako moze pomoc, al sto prostije je moguce...hvala!

Odes samo na Wisp mode u podesavanjima Internet setings nadjes mrezu na koju se povezujes ukucas lozinku to je to..Mozes da podesis ime wifi mreze na wifi settings to je to..

A inace Tenda ide na 192.168.0.1 ukucas adress bar nekog browsera i admin admin
 
Poslednja izmena:
Drug je kupio novi Asus RT-AC68U, juče smo ga podešavali i imamo par nedoumica, inače na router-u je poslednji originalni firmware (3.0.0.4.384.45717):
1. pri pokretanju nemoguće je pristupiti direktno u router, nego se pokrene QIS (quick internet setup) i sa njim se prvo moraju obaviti osnovna podešavanja i tek posle se može pristupiti direktno u router
2. posle podešavanja lokalna adresa router-a bude 192.168.2.1 i DHCP adrese su 192.168.2.2 - 192.168.2.254
3. Apple proizvodi na 2,4 Ghz WiFi nekada se povežu, a nekada ne, dok na 5 Ghz se povezuju bez problema
4. ako idem u podešavanjima na 'administration' pa na 'restore' IP adresa router-a mi se nevrati na 192.168.1.1, tako da imam osećaj kao da ta funkcija ne radi dobro, ako idem na 'reset' dugme (5 sekundi) onda se vrati ali samo ako router nije povezan na modem
5. koji je uopšte pravilan način za 'reset' na dugme pošto u uputstvu nema tog postupka, a na internetu se navode razne metode (5 sekundi držati 'reset', 10 sekundi, 30-30-30, do čak reseta preko dugmeta WPS)
 
Poslednja izmena:
Tenda AC 10 je 37€ kod Mađara. Da li se cimati sa carinom za Tenda AC 11? Da li je Tenda AC11 baš bolja ?

Još samo ovo :) Kod AC10 je upotrebljiva garancija godinu dana i veoma brza isporuka.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno