Šta je novo?

Koji Wi-Fi ruter uzeti?

stolex

Slavan
Učlanjen(a)
02.04.2009
Poruke
1,659
Poena
350
Treba mi od vas preporuka koji wi-fi ruter da uzme moj brat. Koristi IKOM kablovski internet i skoro je uzeo lap top. Pa me interesuje koji wi-fi ruter uzeti za kablovski internet? I sta treba gledati ili obratiti paznju? Ne razumem se bas najbolje. :)
 
Koji ruter uzeti za paket 200 mb sa tendencijom daljeg rasta? Wifi etar nije zagusen i ne treba nikakva brzina kroz wifi, samo push notifikacije na dva telefona. Dva desktopa od toga jedan cepa torrente stalno i gejming. Samo da nema zapucavanja i da se lako podesava otvoreni port za torrent saobracaj. Asus ili Tplink
 
Kod mene Archer C3200 radi bez bilo kakvih problema od kad je kupljen pre neki mesec. Nisu neki zahtevni uslovi, ali nemam primedbe na stabilnost.
 
Ja sam uzeo Archer A7 (rebrendirani C7 za Amazon) i nisam zadovoljan. Laptop ima problema sa rekonekcijom posle sleep-a. Telefon radi ok i nemam drugih problema ali ovaj nisam uspeo da resim.
 
Od home routera pogledaj listu koja podrzava merlin firmware,uglavnom asusi,mada ima voxel baziran na merlin za nekoliko netgear(npr R7000), eventualno nesto od wave2, R7800 ili asus ac86u(mada 160Mhz BW i MIMO ti ne treba).Ninoslav je dobro rekao dobar ruter plus nekoliko dobrih AP(ubiquiti i sl.).Cak AP i ne moraju da budu poslednja rec tehnike, bolji efekat kvaliteta mreze stice se kad je signal dobar u gotovo svakom delu stana,kuce, posl.prostora.Home ruter zabodes na jedno mesto i to ti je.
 
Odlucio sam se za kategoriju, ali koji da uzmem? Tp-Link Archer C9 ili za 30-tak eur vise da to bude Asus rt-ac68u?
 
Četvoro bliskih ljudi je uzelo na moju preporuku RT-AC68U, nijedan jedini problem sa ovim modelom, preporuka od mene.
 
Data ne otvaram novu temu, koji od ova dva rutera ima jači signal? Usb share mi I nije toliko bitan.

D-Link dir-842
Tp-link c1200

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Razlika se realno vidi najviše kod downloada i kod dometa.
 
Upravo tako. Napraviš neku proslavu, žurku, ako ruter preživi do ujutru bez restarta - dobar je. I meni bi trebale preporuke za neki takav, a da nije preskup [emoji1]
 
Види се да сам матор, у моје време је на журкама од технике постојао само аудио систем и прекидач за гашење светла. Виђао сам слике данашњих журки, свако седне у свој ћошак и куцка по мобилном. :( Евентуално селфи са тортом или нечим везаним за журку.
 
Razlika izmedju dobrog i loseg rutera se najvise vidi kad se zakaci vise korisnika, onda pocinju da brljave.

Neki brljave i sa malo korisnika ako jedan ima los signal [emoji4]
A neki se restartuju i sa malo korisnika.
Ja uvek iskljucivo preporucujem Apple Airport Extreme i Asus-ove jacu seriju. Tp link, d link, tenda su vecinom zestoki krshware... Ubiquiti je pre imao problema sa onim okruglima, doduse navodno je amplifi hd dobar, medjutim nisam ga probao da potvrdim...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^Oceš reći da nema TP Link od 200€?
 
Neki brljave i sa malo korisnika ako jedan ima los signal [emoji4]
A neki se restartuju i sa malo korisnika.
Ja uvek iskljucivo preporucujem Apple Airport Extreme i Asus-ove jacu seriju. Tp link, d link, tenda su vecinom zestoki krshware... Ubiquiti je pre imao problema sa onim okruglima, doduse navodno je amplifi hd dobar, medjutim nisam ga probao da potvrdim...


Sent from my iPhone using Tapatalk

@ n1tr0
Svako svog konja hvali ne mozes tako proizvoljno da ocenjujes ajde za Tendu ali ne mozes da kazes da su TP Link i D Link krshevi uporedi ti taj Airport sa TP Link/om i D Link/om u slicnoj cenovnoj klasi evo na primer jeftinijih od tog Airporta TP Link Archer C9 ili TP-Link AC3150 i D-Link DIR-878 ili 882 "jedu tog Airporta za dorucak"
 
Meni je npr. Xiaomi wifi routher 3g bolji od tplink-a c1200 a duplo je jeftiniji :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Airport se ne proizvodi, nov praktično ne može da se kupi, naročito ne na nekim akcijama kao Asus, TP-Link, Netgear npr. Ja sam vrlo zadovoljan sa Archer C3200, nikakva zakucavanja ili problemi koje sam imao sa prethodnim ruterima od provajdera.
 
Nazad
Vrh Dno