Šta je novo?

Koji Wi-Fi ruter uzeti?

stolex

Slavan
Učlanjen(a)
02.04.2009
Poruke
1,659
Poena
350
Treba mi od vas preporuka koji wi-fi ruter da uzme moj brat. Koristi IKOM kablovski internet i skoro je uzeo lap top. Pa me interesuje koji wi-fi ruter uzeti za kablovski internet? I sta treba gledati ili obratiti paznju? Ne razumem se bas najbolje. :)
 
Da li neko ima iskustva sa Asus ROG Rapture GT-AX1100 ruterom? Kakav mu je domet signala u praksi?

Ne savetujem te "mambo džambo" GT modele (TUF i druge), gledaj samo RT modele.
Nije slučajno da Merlin podržava samo RT, a kako i zašto možeš naći na netu i na SNB sajtu...
 
@mdm imas li mozda iskustva sa RT-AC68U, valja li on cemu? Cena je 100 eur, najbitniji mi je domet, brzine su u drugom planu..

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ne zaboravi kombinaciju @matrax i mog predloga, i to ti nije loše: "A mogla bi zato i kombinacija ASUS ruter i neki AP (kao predloženi Ubiquiti) za WiFi, ako ti LAN priključak ne treba na drugom delu stana već samo WiFi..."

LAN gore mi je neophodan zbog video nadzora a dole zbog Sonyja (mada za to mogu da koristim mts-ov ruter).

Da, nije losa ideja, ali u praksi ce AiMesh da radi bolje, a cena je skoro ista ili mala razlika.
 
@mdm imas li mozda iskustva sa RT-AC68U, valja li on cemu? Cena je 100 eur, najbitniji mi je domet, brzine su u drugom planu..

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Imam, stavili ga kod drugara (Zeha sa foruma), sasvim je zadovoljavajući. Iako nije na nivou procesorske snage kao 86U (posebno bitno za VPN, kad ima uključen ima media server itd...), ovako je domet sličan, nešto bolji kod 86U.
 
odlicno, on ce verovatno zadovoljiti moje potrebe,media server ne koristim, a za VPN mi je dosta i 15-20mbps protoka a to valjda nebi trebalo da bude problem... ako ste slucajno probali koliko protoka ide kroz VPN i ta informacija nebi bila na odmet..

86U je ipak van budzeta, barem trenutnog..

hvala

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
LAN gore mi je neophodan zbog video nadzora a dole zbog Sonyja (mada za to mogu da koristim mts-ov ruter).

Da, nije losa ideja, ali u praksi ce AiMesh da radi bolje, a cena je skoro ista ili mala razlika.

Onda je jasno, tebi je najbolje onda 2 komada u AiMesh, i bićeš duuugo miran!

P.S.
Nemoj nizašta koristiti mts-ov ruter ako možeš da izbegneš (SBB-ov ili bilo čiji), osim samo kao modem (stavi ga u bridge-mod ili ako ga nema onda pobij SVE ostalo na njemu pa u DMZ ka tvom master ruteru)! ;)
 
Poslednja izmena:
odlicno, on ce verovatno zadovoljiti moje potrebe,media server ne koristim, a za VPN mi je dosta i 15-20mbps protoka a to valjda nebi trebalo da bude problem... ako ste slucajno probali koliko protoka ide kroz VPN i ta informacija nebi bila na odmet..

86U je ipak van budzeta, barem trenutnog..

hvala

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Nađi info na SNB forumu; ali da toliko će da ima, ali 500/50 neće :d
 
Hvala na savetima.
Sad jos samo da nadjem rutere posto ga u ovim radnjama G*** izgleda nema vise na stanju, a ostali su 20K+.
Javljam rezultaate dok sve kompletiram.
 
Hvala na savetima.
Sad jos samo da nadjem rutere posto ga u ovim radnjama G*** izgleda nema vise na stanju, a ostali su 20K+.
Javljam rezultaate dok sve kompletiram.

Ne znam kako sada rade "Mađari", ili ti KP, ali bi ti se svakako isplatilo...
 
Radi Fanta...
 
Pitao u drugom podfourmu, ali nema odgovora, pa da probam i ovde.
Molim pomoć, za Mesh.

Trenutno imam Asus RT-AC-66U, koji godinama radi kao sat. Pojačao bih 5GHz signal u drugom delu stana. Sa kojim od boljih modela mogu da ga uparim u Mesh? Pretpostavljam da treba da bude isto iz AC serije - koji? Nemam mogućnost da ih povežem LAN kablom, ne bih da kopam zidove.

Trenutna internet veza je 150/10 SBB, moguć je prelaz na MTS, ali ne preko 400/xx paketa. Koristi se do 15 uređaja u stanu, to će sigurno rasti (razni home automation gedžeti)
 
Cuo sam se sa Fantom. Situacija je sledeca:

ASUS RT-AX58U - 157eur
ASUS RT-AC86U - 163 eur

Da li uzeti 2 ova ili 2 ona ili 1 + 1?
 
Pitao u drugom podfourmu, ali nema odgovora, pa da probam i ovde.
Molim pomoć, za Mesh.

Trenutno imam Asus RT-AC-66U, koji godinama radi kao sat. Pojačao bih 5GHz signal u drugom delu stana. Sa kojim od boljih modela mogu da ga uparim u Mesh? Pretpostavljam da treba da bude isto iz AC serije - koji? Nemam mogućnost da ih povežem LAN kablom, ne bih da kopam zidove.

Trenutna internet veza je 150/10 SBB, moguć je prelaz na MTS, ali ne preko 400/xx paketa. Koristi se do 15 uređaja u stanu, to će sigurno rasti (razni home automation gedžeti)

Uzmi neki noviji i bolji a ovaj bi bio slave mesh...
 
Odeš na sajt Asusa, imaju deo sajta posebno za mesh i pogledaš tamo šta je kompatibilno. Dobar AX je bolji za neku budućnost, AC su već pomalo "prevazidjeni" (daleko od toga da se ne mogu koristiti), da ne bi za par godina morao da menjaš.
Pozdrav
 
To me i muči, ne znam koji. Da li mora AC, ili može i AX?

Setio sam se da za taj model je bitno koji je tačno, jer mislim da RT-AC66U B1 ima AiMesh a stariji RT-AC66U (bez B1 u oznaci) nema..?
To valja proveriti...
 
Potrebna mi je mala pomoć oko podešavanja router-a.
Možda nije adekvatna tema, nemojte zameriti.

Da li na router-u uključiti sledeće mogućnosti?

- Firewall in stealth mode
- e-mail filter via port 25 enabled
- NetBIOS filter enabled
- Teredo filter enabled

Da li na router-u isključiti sledeće dve mogućnosti?

- transmit status information over UPnP
(UPnP is used to provide connected computers with status information about the router in the home network. It has no influence on the security settings of the router.)
- allow access for applications
(This setting allows applications to read and edit the settings of the router. Such programs for smartphones, the router add-on for we browsers, and configuration software from your service provider. Data are transmitted in accordance with the TR-064 standard. For access the application must log in with the router. The corresponding login data are administered. To log in an application over the internet, a router user with authorization for access from the inetrnet must be used.)
 
Odeš na sajt Asusa, imaju deo sajta posebno za mesh i pogledaš tamo šta je kompatibilno. Dobar AX je bolji za neku budućnost, AC su već pomalo "prevazidjeni" (daleko od toga da se ne mogu koristiti), da ne bi za par godina morao da menjaš.
Pozdrav

ako pricamo o kucnoj varijanti do oko 100/150 evra (neko nebi dao ni toliko).
Asus 68,Linksys WRT1900,Netgear Nighthawk R7000 nece jos dugo dugo biti prevazidjeni sta ti "dobri" AX mogu sto ovi ne ili bolje receno obrnuto a pogotovo od legendarnog Netgear R7800.Da li jedan ASUS AX11000 ili Netgear RAX120 vrede duplo pa i vise od R7800.ko je lud da za kucnu varijantu tresne 400 pa i vise evra
 
D-Link DIR-842 C3

Za male pare (60e) radi openwrt sa sve remote wol i wareguard. Meni za kucne potrebe super. Brzina interneta preko wifi ista kao preko lana. Sbb 500Mbs.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Cao svima, mala pomoc od vas strucnjaka u ovoj sferi. Trenutno sam u stanu od 50kv uzas nemam signal sa trenutnim ruterom u ni u susednoj sobi dovoljno jak (neki Tp link 2 antene star par godina Tl-wr841n) Kupio bih sada novi ruter budzet do 7000 din. Ono sto mi treba jeste da moze da pokrije ovaj stan takodje i ako bude sutra veci stan nekad da mogu da taj prenesem samo i koristim. Imam SBB neki Ikom stari ugovor 50mbs net. Treba mi dobar WI FI singal zbog posla radim od kuce koristim SAP sa
dosta otvoreni stvari i nikako ne sme da mi pukne veza a to se desava sada, treba mi ruter koji nece da puca, a lan kabl bi isao direktno u PC koji koristim za igrice samo. Ja sam gledao nesto ovako:

1. TP-LINK Archer C6 AC1200 Wireless Gigabit Router
2. Tenda AC6 AC1200 Smart Dual-Band WIFI Router 2,4GHz, 5GHz
3. Tenda AC7 Dual Band 1200Mbps 5x6db Wifi Ruter
4. TP-Link TL-WR940N WiFi 450Mb/s Ruter / Extender / Access Poin
5. Tp-Link Archer C60 AC1350
Ili vi nesto predlozite van ovoga, nebitno da li je radnja ili madjari samo eto da valja sto se kaze :) Hvala puno veliki pozdrav.
 
Nazad
Vrh Dno