Šta je novo?

Koji Wi-Fi ruter uzeti?

stolex

Slavan
Učlanjen(a)
02.04.2009
Poruke
1,659
Poena
350
Treba mi od vas preporuka koji wi-fi ruter da uzme moj brat. Koristi IKOM kablovski internet i skoro je uzeo lap top. Pa me interesuje koji wi-fi ruter uzeti za kablovski internet? I sta treba gledati ili obratiti paznju? Ne razumem se bas najbolje. :)
 
Poslednja izmena:
Postovao sam u temi vezanoj za providera Supernovu pa da pitam i ovde pošto mi najrealnije deluje opcija da kupim novi ruter.

Imam dva problema vezana za wi-fi. Ruter je CBN i nalazi mi se kod ulaznih vrata u stan. Dnevna soba je najdalja i tamo se dešava da se signal izgubi. Hodnik je otvoren, nema vrata ni zidova ka dnevnoj sobi. Dakle trebao bih da pojačam signal. Drugi problem mi se javlja od kada su nam ukinuli SK. Kolega mi je dao eon nalog sa totala koji koristim na mobilnom telefonu (Honor 9). Prebacim sliku sa telefona na TV. Problem je što mi slika secka i koči na TV-u dok na telefonu glatko ide. Kontam da je do protoka jer je slika u HD pošto kada sam puštao sa nekog 720p streama nema seckanja. Net mi je 120/15. Probao sam na sva 3 TV i isto se dešava. Probao sam i da TV povežem preko lan kabla (Cat 6). Isto se dešava. Ono što mi je palo napamet je da pored tog CBN-a stavim novi wi-fi ruter sa jačim i stabilnijim signalom. Povezao bih ga na CBN kablom i na CBN-u bih isključio wi-fi. Da li bi to radilo i da li bi neki od ovih rutera bio ok? Ako neko ima neki drugi, bolji predlog još bolje.

Tenda AC11 na alliu oko 30e
Tp-Link Archer C50 - AC1200 - oko 4200din
Netis WF-2780 AC1200 - oko 4000din

T18SK4q.png
 
Ostaviš CBN kod ulaza u stan da pokriva prostorije 1, 2, 7, 8 i 9.
Kupiš i postaviš drugi ruter u prostoriju 5, da pokriva prostorije 3, 4, 5 i 6 i postaviš ga u Access Point mod.
TV povežeš LAN kablom.
 
Ostaviš CBN kod ulaza u stan da pokriva prostorije 1, 2, 7, 8 i 9.
Kupiš i postaviš drugi ruter u prostoriju 5, da pokriva prostorije 3, 4, 5 i 6 i postaviš ga u Access Point mod.
TV povežeš LAN kablom.

Ok. Problem je što nemam lan kabl u prostoriji 6, ali bih mogao da stavim ruter u prostoriju 5 na zid prema 6 ili da probušim zid i izvučem kabl iz 5 u 6. Koji ruter preporučuješ od ova 3 ili neki četvrti a da je slične cene?
 
Ne treba ti uređaj u prostoriji 6, ako imaš kabl u prostoriji 5, tu postavi novi ruter i poveži TV kablom ako je ikako moguće. Rešićeš oba problema odjednom.
Što se tiče konkretnih modela, nemam iskustva ni sa jednim, moraće neko drugi da preporuči konkretan model.
 
Izvini, pogrešno sam napisao. Obrnuo sam sobe. U 5 nemam lan kabl, u 6 imam. Postaviću ruter u 6 pa ću probati kako radi wi-fi a probušiću zid prema 5 i provući lan kabl da spojim TV na ruter. Hvala.
 
Preporuka za novi Xiaomi Redmi AC2100, oko 35e na Aliju.
Veći domet i brzine, u odnosu na Xiaomi Router 3G, koji sam imao pre njega.

20191212101510_68486.jpg

Main Features:
● 1 x Gigabit WAN port, 3 x Gigabit LAN ports, easily meet the fiber broadband of 100M and above access requirements
● 2-core 4-thread CPU, 880MHz main frequency, fast internet access and fluent internet surfing
● 6 x 5dBi high-gain omnidirectional antenna for wider coverage and longer transmission distance
● 6-channel high-performance signal amplifier
● 2.4G / 5G dual-band concurrent, the highest rate can reach 2033Mbps
● Integrated signal amplifier, wider coverage and faster transmission distance
● 128MB large memory, support 128 terminal devices connection
 
Šta bi preporučili od jeftinih rutera a da podrzava OpenWrt i da ima Lan.Treba mi za VPN.Imam još 1god Windscribe pretplatu a brzina interneta mi max 25Mbit.Kupio bi sa eBay.de polovno.
Ili da sacekam ovog xiaomi post iznad (ne znam jel ima opciju za vpn).
 
Šta bi preporučili od jeftinih rutera a da podrzava OpenWrt i da ima Lan.Treba mi za VPN.Imam još 1god Windscribe pretplatu a brzina interneta mi max 25Mbit.Kupio bi sa eBay.de polovno.
Ili da sacekam ovog xiaomi post iznad (ne znam jel ima opciju za vpn).

http://www.minihere.com/youhua-wr1200js-openwrt-padavan-firmware.html

Ja koristim ovo. Sa OpenWRT izvlači oko 25-35Mbit, sa WireGuard izvlači duplo. Zadovoljan. Poglavica sa foruma mi preporučio.
 
Momci, pomagajte. Dajte primer za neki ruter do 100e u domaćim radnjama(Giga, WW i tako te, tako mi je rečeno po tim većim radnjama, ne znam što, ali ajde).
Šta treba da ima ruter, ništa spec, samo da iz prizemlja baca jak wifi signal na sprat u kući. Hvala!

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Мене интересује овај рутер:

#Aliexpress € 149,71 42%OFF | Wavlink Gigabit WIFI Router MU-MIMO AC3200 Wi-Fi Router 2.4G 5GHz WIFI Extender Wifi Repeater Amplifier Network Expander Router
https://a.aliexpress.com/_d8cVHmB

Да ли неко има искуства? Битно ми је да рутер има што већу брзину на 2.4Ghz. Овај наводно пружа до 1000Mbps на 2.4Ghz.

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока
 
Мене интересује овај рутер:

#Aliexpress € 149,71 42%OFF | Wavlink Gigabit WIFI Router MU-MIMO AC3200 Wi-Fi Router 2.4G 5GHz WIFI Extender Wifi Repeater Amplifier Network Expander Router
https://a.aliexpress.com/_d8cVHmB

Да ли неко има искуства? Битно ми је да рутер има што већу брзину на 2.4Ghz. Овај наводно пружа до 1000Mbps на 2.4Ghz.

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока

Za koliko ti uređaja treba?
 
Мене интересује овај рутер:

#Aliexpress € 149,71 42%OFF | Wavlink Gigabit WIFI Router MU-MIMO AC3200 Wi-Fi Router 2.4G 5GHz WIFI Extender Wifi Repeater Amplifier Network Expander Router
https://a.aliexpress.com/_d8cVHmB

Да ли неко има искуства? Битно ми је да рутер има што већу брзину на 2.4Ghz. Овај наводно пружа до 1000Mbps на 2.4Ghz.

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока

Ne nasedaj, ovu brzinu nećeš nikad videti na 2.4Ghz, ni približno, kao što nećeš videti ni 2166Mbit na 5GHz.
 
Za koliko ti uređaja treba?
Nisi gledao tab specifikacije, nije 1000Mbps već do 1000, a tačno je:
2.4G Wi-Fi Transmission Rate: 600Mbps
I retko koji će imati više na 2.4, dok je tada max. realna brzina oko 300-400...
 
Poslednja izmena:
Hvala, baciću pogled.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Nisi gledao tab specifikacije, nije 1000Mbps već do 1000, a tačno je:
2.4G Wi-Fi Transmission Rate: 600Mbps
I retko koji će imati više na 2.4, dok je tada max. realna brzina oko 300-400...
Ок, који онда рутер препоручујете а да има највећу могућу брзину на 2.4Ghz? Број уређаја који се каче није битан и није велики.

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno