Šta je novo?

Doom 4



Stize uskoro najnovija verzija najlegendarniji moda za stari dum!
 
[youtube]rXAF8CnSoX4[/youtube]
[youtube]u7g6BfvU6A8[/youtube]
 
Uh sjajno, ovo se čeka ;) (ionako samo FPS-ove igram).
 
Ne znam za ostale, ali meni ovo sto je prikazano izgleda vrhunski. Pravi old school FPS, kakav Doom i treba da bude. Mada, meni je i D3 bio super iako je vise bio horror FPS, a manje pravi Doom.
Day 1 (PS4 ver.) for me. ;)
 
Meni ovo lici na jos jedan u nizu fake gameplay-a za vasarista kao sto su E3 i sl...A onda znamo sta sledi u narednom periodu - downgrade i downplay:d
 
Jesam li ja jedini kojem ovo izgleda dosadno i bezlicno?
 
Vidi se po snimku da negde radi na 60 fps-a, dok na vecini snimka radi ispod toga (gledao 60fps livestream), tako da je izgleda i dalje prilicno zahtevno (verovatno za konzolu). Ovaj njihov engine je fino izgledao u EW, a dobro je i da ovde ima par nekih modernijih efekata tipa SSR i da ima dinamicnih senki. Definitivno je lepse nego Wolfenstein koji bas odise tom atmosferom prebaked i color graded nivoa koje u nekim momentima nisam mogao da svarim, pogotovo kad se boja nivoa menja ako prekoracih magicnu liniju.

Sto se tice gameplaya i napucavanja, deluje fino, samo se nadam da ce nivoi da budu malo raznovrsniji i neprijatelji izazovniji jer moze brzo da dosadi.
 
Meni je ovo toliko daleko od originalnog duma da nemam reci. Halo meets Destiny na los nacin. Ima dobrih momenata (testerisanje), ali sam mnogo mnogo MNOGO vise ocekivao.
 
Poslednja izmena:
Previse akcije i manjak mraka, tenzije i horora. U prosloj igri sam po svaku cenu gledao da se distanciram od karakondzula, a ovde na njih srljas kako bi im iscupao grkljan. Nedostaju mi i one masinerije koje bacaju senke na sve strane. Sve je previse prostrano i staticno. Igra na momente vise lici na Rage i Bulletstorm nego na Doom. Nadam se da nece ceo single player biti ovakav. Inace, sve deluje prilicno fluidno i svidjaju mi se neki sitni detalji i animacije.
 
Grafa je wow. Šta znam meni je npr. Doom 3 bio jako dosadna igra a drugi su se kleli u istu. Setite se Doom 1 i 2 igra je klasičan shoot em up sa pronalaskom ključeva od vrata. Doom nikad nije bila šunjalica i snajper orijentisana, neko je pomenuo Buletstorm pa ta igra je brutalno zabavna a ova ide ka tome u nekom svom šmeku.
Ja cenim da će biti grafa ovakva i u final proizvodu ako ne i malo bolja za PC ;) ipak nam stiže DX12 i W10 i 3xx serija i Gtx 9xx ti je tu mora to da neko pokupuje.
 
Previse akcije i manjak mraka, tenzije i horora. U prosloj igri sam po svaku cenu gledao da se distanciram od karakondzula, a ovde na njih srljas kako bi im iscupao grkljan. Nedostaju mi i one masinerije koje bacaju senke na sve strane. Sve je previse prostrano i staticno. Igra na momente vise lici na Rage i Bulletstorm nego na Doom. Nadam se da nece ceo single player biti ovakav. Inace, sve deluje prilicno fluidno i svidjaju mi se neki sitni detalji i animacije.

Masi je smetao po meni odličan D3, masa je htela akciju, masa je dobila akciju... :)
 
Poslednja izmena:
Masi je smetao po meni odličan D3, masa je htela akciju, masa je dobila akciju... :)

Sad ta masa kuka kako ima precise akcije, kako je sve jednolicno/bezlicno/monotono/bla-bla-bla, kako fali tenzije/horora/mraka/babaroga/bla-bla-bla. ;) Well, tesko (najteze) je ljudima udovoljiti, uvek ce naci manu/e.
 
Da ne ocekujete mozda neki Witcher 3 od ove igre ili sta :).. Ovako Doom treba i da izgleda, kad je to Doom bio horor, nikad! Napucavanje do mile volje i ne vidim nikakav problem ovde, ono je uradjeno dobro i cak me podseca pomalo na Wolfenstein
 
I pocinje da se hejtuje, kao i sa proslim doom-om i ovde ce biti tako ili ga volis ili ga ne volis nema izmedju!

Ovo sto smo videli na e3 je tek pocetak a ja sam za to da se saceka finalni prozivod pa tek onda da se komentarise sta ti se svidja i sta ti se ne svidja.

Ne razumem ove sto su na osnovu video snimka koji traje 8 min zakljucili da im se igra ne dopada.
 
Poslednja izmena:
Izgleda mi kao (losa) Holivudska verizija Doom-a. Ima stvari koje mi se dopadaju. Mislim da je akcija ok ali nema uopste onaj iD shmek koji su prethodni delovi (neracunajuci D3 ekspanizju) imali. Cak i Rage ima taj neki prepoznatljiv osecaj napucavanja dok mi ovo prosto nije tako. Vise kao Serious Sam sa manje bullshita sto za mene prosto nije Doom. Osecaja neke jeze nema. Jos nisam nacisto sa double jump-om ali ... realno, nije da ne doprinosi dinamici kretanja.
 
Ja cu ovo definitivno odigrati.Ali samo zbog proslih vremena,i starijih nastavaka.Zbog imena.Kao sto rece kUdtiHaEX,ovo se ni meni ne svidja.Mislim,ovo bi bilo fantasticno pre nekoliko godina,ali u danasnje vreme,vec je vidjeno sto puta.

@Fazlinovic

Kad si u FPS zanru nekih 15-20 godina,dovoljno ti je 8 minuta,da bi video da li nesto valja ili ne.
 
Meni se sviđa. Kretanje je brže nego u D3 + double jump (u eri kada imate hrpu pucačina gde je igrač spor i "zalepljen" za pod), napucavanje izgleda super, grafa je dobra. Izgleda kao zabavnija pucačina od velike većine današnjih pucačina. Jedino što nema ni "h" od horora, ali to sam znao još od onih prošlogodišnjih leakova.
 
Pa u pravo ste, nisam nešto ni razmišljao dok niste spomenuli, svakako bi valjalo dosta horora, ali nikako kao D3 gde je baš bilo jednolično...Neka dobra kombinacija ovakve akcije i horora bi bila idealna... I btw teško je izmisliti nešto baš novo, nešto što već nije viđeno....pada mi na pamet Prey koji je tada ipak bio dosta originalan sa izvedbom.
 
Dobro, mogu reći da sam očekivao ovakvu izvedbu. Nego, prezenter je spomenuo brzinu nalik pređašnjim Doom igrama... Pa, gde je zaturiše? :trust:
 
meni ovo deluje daleko interesantnije i fluidnije od trojke

cupanje grkljana je opciono, kontam da su to prikazivali da bi se videolo koliko razlicitih fatalityja ima :)

mene je vise iznenadio doom nego fo4 (sto i nije tako tesko u mom slucaju )
 
Nazad
Vrh Dno