Šta je novo?

Doom 4

Sex i nasilje privlace ljude uopste. To nije nista lose ni neprirodno.
 
Ova apokalipsa i pandemonija moze biti dobra prilika za kvalitetnu horor atmosferu, ako nam nekako kroz pricu uzmu i poniste sva nasa religijska verovanja, da dobro pobedjuje ili da ce dobri ljudi na kraju da odu u raj, kako dolazi prorok posle apokalipse, konacno spasenje, itd.
Ako nam pokazu da od toga nema nista, i da zapravo nema utocista, onda moze da se stvori neki osecaj beznadja i uzasa.
 
Poslednja izmena:
Mislim da će najveći problem biti napraviti jaku horror atmosferu, tipa da se igrač stvarno boji monstruma i oseća ranjivo, a istovremeno napraviti i dobar FPS (da je napucavanje zabavno i krvavo, da su oružja "moćna").
 
Ne znam sto je nekima vazno da dum bude horor? Ja ni stare dumove nisam dozivljavao kao nekakvu horor pucacinu. Ta igra je 85-90% pucacina, a prosta cinjenica koga ubijas daje neke horor elemente, tako da je bitnije da naprave kvalitetnu pucacinu pre svega (kvalitetno napucavanje, zanimljivi i raznovrsni neprijatelji sa solidnim AI-om, dobra muzicka podloga i sl) nego horor pucacinu u rangu Undyinga ili neceg slicnog.
 
Ne znam sto je nekima vazno da dum bude horor?
Ako znamo da strah spada u jedno od najjacih iskonskih ljudskih osecanja, onda ne bi bilo lose da pokusaju da probude taj strah u igracu kad vec postavljaju igru u pandemoniju.
IMO, igra tako moze biti samo bolja i ostala bi duze u secanju, i to ne bi smetalo kvalitetnom napucavanju, AI-u i muzici.
 
Poslednja izmena:
Ako znamo da strah spada u jedno od najjacih iskonskih ljudskih osecanja, onda ne bi bilo lose da pokusaju da probude taj strah u igracu kad vec postavljaju igru u pandemoniju.
IMO, igra tako moze biti samo bolja i ostala bi duze u secanju, i to ne bi smetalo kvalitetnom napucavanju, AI-u i muzici.
Slazem se, samo mislim da Dum nije prava igra da ocekujemo tako nesto, ali ako se desi - super!
 
Pa, Doom 3 je definitivno bio horor igra.:) Zato se isto očekuje i od nove igre.
 
Meni je D3 i ostao u secanju bas zbog te jezive klaustrofobicne atmosfere. Verovatno zbog odlicne grafike i dizajna istrazivacke laboratorije na Marsu, lako se covek uzivi u sav taj ambijent... Napucavanje mi nije bilo tako zanimljivo.
 
Meni je D3 i ostao u secanju bas zbog te jezive klaustrofobicne atmosfere. Verovatno zbog odlicne grafike i dizajna istrazivacke laboratorije na Marsu, lako se covek uzivi u sav taj ambijent... Napucavanje mi nije bilo tako zanimljivo.

Isto i kod mene, mada strah malo "popusti" nakon par misija. Medjutim, definitivno je bilo jezivo u pocetku. Treba bar po tome ostati upamcena.
 
Imao je Doom3 odlicnu atmosferu, ali se igra nije mogla igrati u dugackim sessijama zbog previse ponavaljanja nekih stvari. Posle odredjenog vremena me je smorila igra.
 
Slazem se. Uglavanom kada uzmes neko oruzje koje je postavljeno kao mamac za zivotinju u sumi - pojave se 2 cudovista. I tako stalno... Jedva sam presao, ali za taj osecaj tokom par prvih nivoa je vredelo igrati.
 
Boyce i DieH@rd su totalno u pravu sto se tice smora u D3. id je imao 'stasnu' pricu koja je bila obicna reklama.
Uradili su isto i sa Rage-om na momente kul ostalo smor, i sami priznase da su zbrzali posao..
 
Utisci sa pcgamer twittera:

The stream is off and it's Doom 4 time. First up: the trailer we saw a few weeks ago. Next: exec producer Marty Stratton.

"The game is called Doom, not Doom 4. It's an origin game, reimagining everything about the originals."--Stratton

"The game begins just outside of a massive research facility on the surface of Mars."--Stratton

Today's reveal will focus on combat, which is what the team has been focusing on.

First combat mechanic: demons. Mechanical, corrupt, hell knights.

Second mechanic: guns. Conventional guns. "Big" guns. The double barrel shotgun got a round of applause.

Doom will focus on high-speed movement and run-and-gun. Just like the old days.

Just saw some stills of an exterior, street-size level. Some combat will be hand-to-hand.

There will be a live gameplay demo on stage.

Doom will run on idTech 6, according to Stratton. Will support 1080p, 60 frames per second.

Gameplay demo getting started. Tons of gray steel walls, flames, and a shotgun that is comically large.

A key feature will be stunning enemies with a shot, then smashing their face with your boots. It's happened five times already.

A new twist on finding the yellow keycard: year off a corpse's arm and use it to open a handprint scanner.

Breaking: barrels just exploded. Repeat, we have exploding barrels.

Doesn't look like health regenerates. Enemies drop health when you squish them.

A demon just ripped the player's arms off and beat him to death with them. The room is breaking out into a standing ovation.

An adorable custodial droid is trying to clean up all the blood. It is not succeeding.

The player is now exploring a dank, Mars cave system. This looks like some of the atmospheric horror from Doom 3.

The hand-to-hand kill moves are varied and fantastically gory. And here comes the chainsaw.

There's a huge variety of enemies on display. Small demons swarming with giant bullet-sponges.

And the demo ends with the reveal of the giant, horned demon we saw in the teaser. An explosive demo, and more than we thought we'd see.
 
dopuna...
@PCGamer

"We'll talk about the fast paced competitive multiplayer later"

Game has a weapon wheel

Procedural dynamic damage on enemies. Chainsaw rips. Double barrel shotgun booms. Plasma rifle sounds of old. Rocket launchers kill mancubus

Double jumping. Light parkour. BIG focus on melee combat and finishers. Sick finishers. RIP AND TEAR. HUGE GUTS.

Fought two barons of hell. Crazy AI. They'd climb after you. Swat away rockets. Flanked by smaller demons. Whole rooms full of demons.

Demo was played with an Xbox controller on a PC

[YOUTUBE]2HBi1g6tVTU[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Posle Wolfa samo bih igrao proverene recepte pucacina koje su sve zapocele. Napred Doom
 
Pustaj trejler majstore! :p
 
Nedostaje tih dobrih survival horror igara... Doom 4 bi mogao da popuni tu prazninu.
 
Doom 4 survival horror? :d Doom nikada nije imao veze sa tim žanrom.


Javljajte kad bude bio snimak gejmpleja...
 
Da li se zna kad bi siroke narodne mase mogle da vide taj trejler? Bas sam se napalio. :D
 
Treba im vratiti za ovo, kad igra izadje reci samo "Goodbye Doom" :D
 
Doom 4 survival horror? :d Doom nikada nije imao veze sa tim žanrom.


Javljajte kad bude bio snimak gejmpleja...
A šta je Doom 3 onda ako ne horror... da nije bio simulacija letenja?

Ovo odsecanje delova tela monstruma o kome pričaju me podseća na Dead Space franšizu... nadam se da će novi Doom imati atmosferu na tom nivou.
 
Ti ocigledno ne znas sta je survival horror ako mislis da je Doom 3 bio to. Survival horror ti je Resident Evil, Dead Space ili Silent hill dok je Doom 3 cistokrvni fps sa horror elementima.
 
Mnogo se stiskaju, :d mislim da oni jos nemaju gameplay nikakav samo su u fazi poliranja igri a nece da je prikazu sa pola optimizovanom grafikom.

Brate kolko vremena ga prave a nemaju jos nesto sta da pokazu javnosti, osim ako onaj teaser sa demono nije bio realtime iz engine-a igre.
 
nadam se da ce biti nekog gameplay trailera uskoro...
 
Mada nekako mi se cini da ce javni unveil biti tek sledece godine, al ajd, mozda ipak ostave nesto za Gamescom.
E, to bi bilo previše retardirano. Najavili igru pre sto godina, sada prikazali gejmplej ali samo novinarima a ostali da vide kršten gejmplej snimak tek sledeće godine?!
Ne vidim što kriju gejmplej, koliko mogu da vidim većina ovih novinara je zadovoljna. Jedino ako nije ni prikazan nikakav video a novinare su platili da lažu?:D
 
ne znam kolka ocekivanja ljudi imaju od novog Doom-a, kad Carmack vise ne radi na njemu...
 
Karmak nikada i nije radio na Doom-u kao samoj igri koliko znam, vec je kreator endzina, nesto ticno Tim Sweeney-u iz Epic-a. Endzin je tu, entuzijazam je tu, svi su odusevljeni onim sto su videli, izgleda da cemo svi koji smo se razocarali Doom-om 3, koji je bio toliko udaljen od originala, dobiti pravu Doom igru!
 
Nazad
Vrh Dno