Šta je novo?

Doom 4

Ukusi su čudo.
Doom 1 i 2 nisam nikad voleo, jednostavno mi je bilo ružno, dok Doom 3 je vrh akcionih horora, odlično napucavanje, atmosfera, kretanje, kamera, zvuk, grafika.
Recimo Doom 3 mi je bio daleko bolji od Quake 4 (ja imam problem kad igra traje dugo, smori me )
Tako da od novog Doom-a očekujem mračnu atmosferu po nekim zabačenim hodnicima sa odličnim osećajem napucavanja
 
Doom 3 je imao onaj zvuk otkucaja srca lika u igri od koga je znala i meni čuka da počne da lupa ko luda, skroz lud trip! :D
 
Divim se ljudima koje Doom 3 moze da plasi, jer postoji toliko strasnijih stvari koje mogu bas da vas posteno istresu iz gaca. Ja sam nazalost, valjda s godinama, postao imun na 99% hororstina.
 
Mogao je kad sam imao oko 20 godina.
Sad sa skoro 30 na žalost nijedna igra ne može da me uplaši.
Imao je opasne tripove Doom 3. :)
 
Mene je strecnuo nekoliko puta na pocetku, posle je sve to postalo providno...

@marko_ns: Odigraj Amneziju prvi dio, izgasi svijetla, nabi sluske, pa da te vidimo. :)
 
Doom nije strašan kao što je Clive Barker's Undying ili Residen Evil ili neki survival horor, Doom je akcioni horor i to je velika razlika, ali to ne znači da u nekom trenutku ne možeš da se cimneš, da ti zaigra srce, da te pukne adrenalin, naravno da može, nije bitno koliko imaš godina, to radi na sve, jednostavno to nam je u prirodi, za sve to je potrebna atmosfera, takve igre rewba igrati u mraku sa sluškama.
 
Ma Undying je zakon i što se tiče horora, ali i svega ostalog. Šteta što je igra pukla s prodajom i što neće biti nastavaka.

To mi je jedna od najboljih igara svih vremena.

A što se tiče Doom-a, voleo bih da ga ipak malo otvore, pošto me je trojka smorila sa hodnicima i *****nim spawn-ovanjem protivnika iza leđa, pa je nisam ni završio.

Ne mora da bude open world, samo da malo umiksaju i neke otvorenije nivoe, malo zezanja s fizikom, da ima više načina da pobiješ gamad, a ne samo "rokaj, snimaj, rokaj, snimaj"...

Voleo bih neku atmosferu HL 2 i Episode one i two na Marsu i sl. Nekako me one šotke s prve strane asociraju na to i to mi se sviđa.

I... je l' na kraju ovo reboot ili nastavak?

Kada bi izbacili istu igru kao što je trojka, samo sa današnjom tehničkom izvedbom i možda nekim malim unapređenjima na polju gejmpleja, mislim da bi to bio čist fail. A možda su baš to i krenuli da rade, pa nisu bili zadovoljni,... ko će ga sad znati.

Sve u svemu, voleo bih da bude reboot, jer mislim da je taj fazon igara odavno pregazilo vreme, tj. barem ako govorimo o AAA igrama.

Ako zaista rade reboot, voleo bih da odrade reboot kao što su Crystal Dynamics-ovci i kompanija odradili sa Tomb Raider franšizom. To bi bilo nešto.
 
:)

[YOUTUBE]Hx0dC2pQboI[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Izem ti ovaj novi id, ja ocekivao neki gejmplej.
 
Meni je id Tech 5 dobar ali moraju teksture jos da poprave. Kad se pojavio Rage teksture su bile katastrofalne, onda su ih malo popravili sa patch-om a u novom Wolfenstein su jos bolje. Veruje da ce to biti reseno u Doom-u.
 
Lepo, lepo, biće nova propast :D
 
Ako bude optimizovan ko Wolfie, it is doomed. :D
 
kako wolfie nije optimizovan ? -propustio sam pocetnu pricu o toj igri, ja prijatno iznenadjen kako lepo sve radi
nisam ni znao da je to tech 5

doom 4, valjda ce uneti neku interaktivnost u igru... u stvari nek' bude dobra kao najnoviji wolfie i ja zadovodljan :)
 
Sta fali wolfie optimizaciji?Ja sam prijatno iznenadjenj,kod mene na i5 335op i gtx 660 ti sve na max,samo OFF na one refleksije,zakucano na 60fps,nigde nijedan drop.Odlicno optimizacija po meni.
 
Znaci igra je tek najavljena odma se lupa na OPTIMIZACIJU! au jbt.
 
nadam se da nam spremaju pravu apokalipsu... totano unistenje i dominacija, a svaki otpor ili oblik nade i spasenja da je uzaludan.

... mislim da bi ovo zapravo trebalo da predstavlja pandemoniju.

 
Poslednja izmena:
Odlična mjuza :)
 
Da, da... Mozda i najbolji element u igri. ;)
 
Osećaj klaustrofobije je isto bio dobar, dosta utiče na težinu atmosfere. Videćemo čime će sada zameniti taj osećaj, kada se dešavanje prebacilo na Zemlju...
 
Otkuda ti to? o_O
Doom nije Doom bez Marsa i klaustrofobičnih loše osvetljenih koridora...
 
Po onim screenshotovima radnja je na Zemlji.. a i bio je vec Doom 2 Hell on Earth isto na Zemlji.
 
Poslednja izmena:
Doom 2 je bio Hell on earth.
Nadam se da ce angazovati zvucnog inzenjera priblizno talentovanog Reznoru. Po meni bez njegovih sountrackova Doom i Quake ne bi bili toliko dobri.
Sto se idtecha tice mnogi se vidim zale. Koliko sam ja primetio engine dosta utice na gameplay, i dok su mnoge igre patile od lose igrivosti ni jedan njihov naslov nema taj problem : animacije su odlicne, optimizacija dobra (i to samo zbog pirocanskog vrama na nvidia kartama), artwork odlican, osecaj odlican, svetlosni efekti su odlicni... Ja ne vidim problem u toj oblasti. Wolfenstein new order je jedna od najlepsih pucacina do sada (po meni ofc). Crysis je mozda tehnicki jaci ali ni artwork ni gameplay nisu na tom nivou, samim tim i celokupan osecaj izostaje.
Ono sto meni smeta kod sp fpsova je nedostatak izazova. Od feara nisam imao prilike da igram pucacinu u kojoj me neprijatelji iznenade taktikom. Ta igra je izasla 2005. Da li je Ai retardirao od tada ili sta? Ne ocekujem od Dooma da to ispravi, ali bih bio prijatno iznenadjen kada bi me ti demoni malo izmaltretirali.
I jos jedna stvar... u poslednjih pitaj boga koliko brizni izdavaci prave miki maus pucacine koje izgledaju djj a gore level sims. To ne igram. To necu da igram. Hocu 18+ fps dodjavola. Sa sve kidanjem ruku, nogu, glava, raznosenjem bombama! itd. Ko hoce miki maus igru ima lego starwars.
 
Poslednja izmena:
Imate stari article na Kotaku-u koji je opisao probleme koji je iD Software imao pri pravljenju Doom 4. Rebootovali su projekat nekoliko puta, ali uvek im je fokus bio da smeste Doom na Zemlju [posto je Doom 3 bio na Marsu]. Poslednji reboot nije uradio sam iD nego njihovi sefovi iz Zenimaxa koji su im otvoreno zapretili da ako se ne organizuju bolje da ce krenuti da lete otkazi. Posle Rage-a ceo iD se spojio u jedan tim, videcemo na Quakecon-u sta ce napraviti.


Machine Games je odradio odlican posao sa reboot-om Wolfensteina. Kasno je da se oni pridruze Doom timu, ali nadam se da ce dobiti sansu ili da naprave nastavak od Wolfesnteina ili da mozda odrade reboot Quake-a.
 
Nećeš skoro dobiti što kažeš 18+ FPS jer se igre prilagođavaju klincima, a znamo kako su njihove intelektualne sposobnosti sve jače i jače.
Health regeneration je uništio FPS žanr koji osim za MP više nema nikakvog smisla.
 
Da, posto ultra gore, seks i boobs stvarno zahtevaju natprosecnu inteligenciju...
 
Nećeš skoro dobiti što kažeš 18+ FPS jer se igre prilagođavaju klincima, a znamo kako su njihove intelektualne sposobnosti sve jače i jače.
Health regeneration je uništio FPS žanr koji osim za MP više nema nikakvog smisla.

Definitivno, sad uletiš bez mozga u gužvu i šta bude ako preživiš ideš dalje na isit fazon.

Ako ova igra ne bude krvava do bola i ako ne budu leteli organi na sve strane nema razloga da se zove Doom 4 onda nekok joj slobodno daju ime "Neki fps od id Software-a" da znaju stariji gameri da je zaobiđu.

Da, posto ultra gore, seks i boobs stvarno zahtevaju natprosecnu inteligenciju...

Ma kako su glupi ameri isto bi pokušavali na ulici (ne bi bilo prvi put), a i u neki državama su ovakve igre zabranjene po difoultu.
 
Ja bih pre rekao da seks i nasilje privlače klince...
 
Pa sigurno, a ne branje cevća ili obrađivanje zemlje.... Na prodavcu i roditelju je da spreče da klinac kupi takvu igru, a sad što je piraterija učinila lako dostupnim to je već 2. problem.
 
Nazad
Vrh Dno