Šta je novo?

Doom 4

nex999

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
20.10.2004
Poruke
9,158
Poena
685
Moja oprema  
CPU & Cooler
Threadripper 1950X_Noctua NH-U12S
Matična ploča
MSI X399 Aorus
RAM
32GB GSkill
GPU
EVGA RTX3090
PSU
Corsair AX1000
Kućište
NZXT H710i
Monitor
2xLG 4K, LG CX
...Otkazan.

edm4n.jpg


C3vmp.jpg


kssfa.jpg


CTAPI.jpg



Il' nije:d

Ostatak shotova: http://www.allgamesbeta.com/2012/02/rumor-doom-4-cancelled-leaked.html
 
Poslednja izmena:
Nadam se da neki od ovih shotova su ingame, i ako lice na tezak CGI za cinematics, red bi bio ipak je 2012 god.
 
Nadam se da neki od ovih shotova su ingame, i ako lice na tezak CGI za cinematics, red bi bio ipak je 2012 god.

Jeste ingame. Cisti Rage mod sa svim 'ne detaljnim' teksurama i zastareleim efektima,
ali ako bude imao atmosferu na nivou rage bice kul.
 
Ovo je screen nekog dela na zemlji, datuma 22.12.2012
 
When we officially show Doom 4, you'll see awesome' - id Software
Design director says recent leaks are fakes


Doom and Rage developer id Software has responded to the spate of recent Doom 4-related rumours and alleged leaks.

Matthew Hooper, design director at the studio, took to Twitter to respond to messages pointing out similarities between the supposedly leaked screenshots and Rage.

Hooper said the images aren't from Doom 4 and teased fans by saying they'll be very pleased with what they see when the studio officially shows off the game.
Rumours also suggested that Doom 4 has been cancelled, but these were shot down by Bethesda's VP of PR and marketing Pete Hines: "DOOM 4 isn't cancelled," he said In a statement. "When we're ready to talk about it and show it off, we'll let everyone know."
Ajde zadivite me...
 
Poslednja izmena:
Bas da vidimo da li su i dalje u stanju za tako nesto.
 
Opa, ovo je pravo iznenađenje! Svako ko preorderuje novi Wolfenstein izgleda dobija i kod za Doom 4 betu.
http://www.computerandvideogames.com/450220/wolfenstein-the-new-order-trailer-teases-the-next-doom/
The latest trailer for Wolfenstein: The New Order confirms a release date and teases a beta for the next Doom.

Those that pre-order the game ahead of release will also be given access to a "Doom beta", though this suggests the new game will have a multiplayer component, little is known about the next entry in the Doom series.
wolf_tno_finalbox_flat_pcbox.jpg
 
Ne znam za Doom, ali zadnji trailer za Vulfenstajna je maestralan!
 
Valjda nas uskoro čeka poštena najava za Doom 4, a u narednim mesecima i gameplay trejleri, ako je beta već u planu. Baš me interesuje kako će igra izgledati, navodno je razvoj bio jako problematičan.
 
To sto se dobija pristup beti ne znaci da je beta tu, nego kada bude, onda ce biti i pristupa. Znaci, komotno godinu-dve.
 
To sto se dobija pristup beti ne znaci da je beta tu, nego kada bude, onda ce biti i pristupa. Znaci, komotno godinu-dve.
Upravo. Zadnja, relativno skorasnja vest za Doom 4 je ta da su krenuli da rade igru opet jer nisu bili zadovoljni postignutim. Bez dve godine posvecenog rada nista od kvalitetne pucacine... a mozda igru pretvore u multiplayer only sto bi bio potpuni promasaj u najavi.
 
Kako više nema Carmacka, od D4 ne očekujem skoro ništa...
 
Kako više nema Carmacka, od D4 ne očekujem skoro ništa...

Heh, što se tiče idejnog koncepta, čika Carmack skoro pa da nije imao do sada nikakve veze sa tim, pa cenim da to i nije toliko bitno u ovom momentu... Džon radi na endžinima, a o tome kako će izgledati igra brinu neki drugi ljudi... Osim toga niko nije nezameljiv što je opšte poznata stvar, premda kad već govorimo o tome mislim da je Tim pomenuo u jednoj od svojih izjava da je Carmac i dalje u nekoj formi prisutan u projektu. Ako bih trebao da spekulišem, rekao bih da je problem u idejnom delu pre svega, jer se između redova može pročitati na osnovu nekih Willitsovih komentara da je očigledna namera nakon 20 godina da osveže i modernizuju celu franšizu. A što se mene tiče, bolje bi im bilo da krenu dalje umesto što mamuzaju mrtvog konja. Lično nisam oduševljen ni sa ovim Wolf konceptom, u kome se uz pomoć nekakve alternativne istorije na silu nastavlja priča i gde je i dalje glavni junak Blaško, mislim šta reći...!!! Više mi se dopadao manevar sa Rage-om jer je to ipak nova priča koja zasulžuje dalju razradu...
 
Poslednja izmena:
Govoriš o priči, a mi suštinski ne znamo koji će biti koncept novog Dooma. Možda se potpuno okrenu multipleju, pa tu priča i ne postane previše bitna i može da se mulja i petlja sa time neograničeno. Mene više brine izvorni koncept u smislu ideje. Nije više 1995. pa da se oduševljavamo napucavanjima sa raznoraznim monstrumima i karakondžulama bez mozga. Danas je opako složeno korisniku isporučiti "dumačinu" a da se od toga nešto ozbiljno očekuje.
 
Meni samo nije jasno sta to novo i originalno mogu ovdje da urade?!
 
Doom je bio indoor igra... Mozda D4 bude outdoor ili neki mix.
 
Mozda, nesto slicno kao Rage samo na Marsu. :)
 
Nikako ne bi voleo outdoor...
nedostaju mi ti indoor fps-ovi...
sad su skoro svi mahom outdoor... bf, cod, crysis... svi su pretezno outdoor orijentisani...
i onaj glupi aiming down the sights... ocu lepo s kukam da pucam, kao old skul pucacine...
 
COD je samo naizgled outdoor. To se zove tor (koridor) š(i)uter . :d
 
Danas je opako složeno korisniku isporučiti "dumačinu" a da se od toga nešto ozbiljno očekuje.

Dead Space je klasična Doomačina...horor, grafika i priča je činila i izvorni Doom a taj koncept nema razloga da ne uspe i sada...na kraju krajeva čak je Black Mesa mod objasnio što šta na tu temu...generalno ne vidim problem da uz dobru atmosferu, priču i dizajn nivoa naprave igru koja može ozbiljno da se igra a da ne odstupi od klasičnog Doom-a...
 
Nije više 1995. pa da se oduševljavamo napucavanjima sa raznoraznim monstrumima i karakondžulama bez mozga.
Zapravo, mislim da se taj koncept ubijanja hordi neprijatelja koji praktično i nemaju AI može modernizovati tako da i danas bude popularan.
Probaj Project MSX mod za Doom 1 & 2. Modernizuje napucavanje, ubacuje u igru odelo sa raznim moćima koje je nekakva lite verzija onog iz Crysisa, tu je štit koji se regeneriše ali zato su monstrumi brži i jači, projektili su daleko brži nego u vanila Doomu... Neverovatno kako su ljudi od matorog Dooma napravili modernu i zabavnu pucačinu.
Sada, zamisli takav gejmplej u modernom endžinu, na velikim mapama sa ogromnim brojem monstruma, prilagođen za co-op igranje. Mislim da bi takva igra mogla biti veliki hit.
 
Coop igranje nije Doom...to je neka druga igra onda...bez single player-a to nije Doom, takodje budzenje oruzja nije Doom ili budzenje karaktera jos gore...U Doom-u pronalazis razlicita oruzja i to je to...mozda nesto za helath i nista vise...ostalo treba da bude prica, dizajn nivoa, puzzle i horor...
 
Govori u svoje ime, Doom za različite igrače znači različite stvari. Odavno je igranje Dooma u co-opu popularno među fanovima, mnogi wadovi se već dugo prave tako da se mogu i u co-opu igrati.
Mod koji sam pomenuo (i koji je inače veoma popularan) ne menja dizajn nivoa, niti dodaje budženje oružja ili nekakve RPG elemente, već samo modernizuje FPS gejmplej.
 
Nazad
Vrh Dno