Šta je novo?

Targo Telekom

Mogli bi za pocetak da pokrenu sajt sa punim cenovnkom a ne da nas drze ovde na zeravici.:)
 
Evo ih izgleda i u Bul. N. Tesle(preko puta Usca, tj suprotna strana ulice): http://www.mondo.rs/kamere/22/ (donji desni ugao, stigli su do semafora)

Nadam se da ce u neko skorije vreme da stave neke informacije na sajt. Bilo bi lepo bar da stave informacije o instalaciji u stanu, tj kako sta ide. Sto se tice programa, a i internet paketa, moguce da ni oni sami jos ne znaju sta ce tacno da ponude. Ali bilo bi lepo bar neke osnovne informacije da postave na sajt.

Meni je iskreno svejedno da li ce biti za mesec dana ili tri meseca posto sam ja pod ugovorom(i imam solidnu brzinu). Ali moram da priznam da mi je zanimljivo ovo "iscekivanje"(mozda i ponajvise zbog ovog foruma, jer u suprotnom verovatno se ni ne bih nesto preterano obazirao na sve ovo dok se sve to ne zavrsi/dok ne ugrade), iako mi realno nista ne menja. Mada, najzanimljivije mi je kad vidim da neko ko nije sa NBG-a kuka kako ne dobija optiku, kad jos niko ni na NBG-u nije dobio, a jos se nista ne zna po pitanju prosirenja mreze. Isto tako je (dok nisu dosli Targo i Telefonkabl ) mogao da kuka dobar deo onih ljudi na NBG-u koji imaju samo PTT kablovsku.
 
Poslednja izmena:
Ptt djubre drugim recima
 
evo malo "novina" sve kutije u ulazu su povezane kablovima ali nista ne ide u podrum(nadam se da ne ide preko krova)
na kablu pise(neka slova su bila zamrljana): ace tkbltmc 72x sm 6x12 a-do(zn) 2y 74814 mc11029-64 2011 09104m
:)
 
@dulsrules Da imaju dobru internet ponudu bili bi odlicni, ali ovako... Ko hoce samo analognu TV za njih su super, ali za one koji hoce i internet...

@draus Mislim da je ovo 72 broj vlakana, tj 6x12.

Evo upravo sam pogledao onako bez veze onu mondo kameru i bas se vidi gde su sekli trotoar. Presli su pesacki kod semafora i tu izgleda prave sahtu(bar pretpostavljam, jer tu stalno stoje neki radnici u zelenim prslucima), pa su presekli ulicu i nastavili ulicom Milentija Popovica. Ako nastave ovim tempom, valjda ce zavrsiti NBG za nekih mesec-dva(pre ce biti dva). Valjda ce ih posluziti vreme.
 
@ markomix ... pa u 21 bloku su jos krajem avgusta postavli kablove po trotoaru, kod mene u ulazu, vec mesec dana ima kako su postavili razvodne kutije i sproveli kablove, samo ostaje da krenu sa radom i uvedu u stanove ...jedino ostaje "nepoznata" u celoj prici kada pocinju sa radom i koliko ce da kosta ta ponuda
 
@dulsrules Da imaju dobru internet ponudu bili bi odlicni, ali ovako... Ko hoce samo analognu TV za njih su super, ali za one koji hoce i internet...

Ni po cemu nisi ni ok a ne odlicni. Pola kanala ko iz devedesetih, ono sto valja mozes na prste jedne ruke da izbrojis. A i kvalitet signala je pod znakom pitanja. Samo analogna ponuda, pola kanala susti zvuk. Tako je od prvog dana.
A internet je tek ocaj. jedino sto je stabilna veza sa malim odzivom. Ali brzine, i teh podrska ... Sacuvaj me boze. Kad bacim pogled na sajt ko da sam u 2000-toj godini. Drzavno djubre jednom recju. Sto ih ne kupi sbb kao sto su kupili lepo novosadski kds ...
 
nisam mogao da odolim... :)
ma tv je nebitan ionako ga ne palim samo mi ovaj crt zauzima mesta u sobi...raskidam ugovor sa ptt kdsom(900 din za sta???) i cekam targov paket(ako moze i bez tva), do tada cu najverovatnije samo da vatam palmu i b92 iz vazduha :D
 
Nije mi jasno zasto iko placa ikakvu KDS uslugu ako nije zadovoljan njom ili je ne koristi :) Niko te ne primorava, a uvek mozes da zakacis svoju antenu, pa dzabe hvataj signale ako ti treba...

A i ne treba pricati o nekim KDS-ovima, kad je ovo tema za Targo. Cekamo da se pojavi njihova ponuda, pa cemo komentarisati o ponudama na trzistu...
 
[URL=http://www.speedtest.net][/URL]
Inace, placam 4mbs :zgran:
I da, potpisali odobrenje za ulazak u zgradu,(targo t.)Bulevar N.Tesle 2,a kad ce da dodju ne zna se.
po prici momka koji sklapa ugovore pocinju sa radom u junu,i ova cena koja gravitira na forumu (1400-1500rsd)za minimalnu garantovanu brzinu od 10/5mbs je tacna.
TV ce biti ista cena kao i sad (900) i bice popust za paket tv+internet
 
Poslednja izmena:
Nema sanse da bude u ugovoru zagarantovana brzina.
 
Da se ne lažemo, čak i da od tih 10/5 Mbps bude realnih 8/4, opet će biti bolje od svega što trenutno postoji.
 
@goran064
Naravno da ti je ovako los rezultat kad si pingovao server koji je 9000km daleko od nas.
Jedno pitanje da li ces pre da stignes do centra Beograda ili do majamija?
Sad lepo pinguj server u BG ili Veratov ili SBB-ov i videces kakvo ti je stanje "u lokalu".
Naravno da ce ti ping biti drasticno veci nego da si pingovao nesto sto je u tvom gradu.

1872317902.png

Evo sad izmereno prema Majamiju inace imam brzinu od 6/768
1872331485.png

A evo prema Segedinu koji je oko 150km od BG
1872337466.png

A evo prema Veratu.
Nema veze svejedno ako uskoro dolazi TT i TK, ako si preziveo sa takvim netom do sada, onda ces moci jos 2-3 meseca posto kazes da oni krecu u junu.
Pozz
 
Poslednja izmena:
Vis da je sad malo bolje :)
Veci ti DL tj. priblizan 4Mbit, veci ti UL, a manji ti ping.
 
Poslednja izmena:
Bio ispred zgrade kamionet Nube Invest tj Targa pa pitah momka sto radi kad planiraju da pocnu.On mi rece da "sada postavljaju vertikalu po zgradi" a da ce do stanova doci za mesec dana.Ovo je blok 4.
 
Pronasao sam ovaj forum sa temom Targo Telekom. Odlucih da se registrujem, posto imam jedno pitanje i nadam se da ce neko moci da mi odgovori. Da li ce stanovi u zgradama koje imaju opticku infrastrukturu vredeti vise, odnosno da li ce moja gajba vredeti vise ako dam Targu dozovlu?
 
Čudno pitanje. Stan kao stan neće vredeti više, ali će svakako biti plus pri njegovoj prodaji/kupovini, to što u zgradi ima mogućnosti za optiku.
 
Evo, jutros kod mene počeli da instaliraju kablove. Mada, nikad mi nije stiglo u sanduče obaveštenje tj. zahtev za saglasnost. Svejedno ih podržavam, mada nije fer sa njihove strane to što uvode nešto o čemu niko nema pojma...tj. sajt im nije u funkciji, a samim tim ne znamo ni konkretno koje usluge nude kao ni za koje pare...nadam se samo da će biti jeftinije od Telekom Click4 ADSL paketa + KDS kablovske.
 
@Gizmo ... pa kapiram tu optiku nesto kao centralno grejanje nekada, dakle daje neku prednost.
 
Pa naravno, samo što zavisi od osobe koja kupuje stan - tačnije, da li mu treba optika ili ne. Kao što rekoh, svakako jeste prednost, ali ne očekuj da će uvođenje optike u zgradu podići cenu stana, ipak će ceo Novi Beograd biti pokriven istom, a kasnije i ostali delovi grada.
 
To jeste mozda ako bi svi uveli, ali jasno je da nece, u svakoj zgradi postoji neki prezidente kojeg to ne zanima. Dakle bice zgrada koje imaju optiku i onih koje nemaju, da li ce ove sto imaju vredeti vise ili ove sto nemaju ce vredeti manje... Realno u Srbiji ne postoji referenca, odnosno nema zgrada sa optikom, pa ne znam kako da uporedim.
 
Mislim da neće vredeti više, možda se samo neko između dva slična stana sa sličnom cenom odluči za onaj koji ima optički internet. Iskreno, da ja tražim stan, ne bi mi to bio nikakav prioritet, možda 100e više bih dao na cenu stana, ništa preko.
 
To jeste mozda ako bi svi uveli, ali jasno je da nece, u svakoj zgradi postoji neki prezidente kojeg to ne zanima. Dakle bice zgrada koje imaju optiku i onih koje nemaju, da li ce ove sto imaju vredeti vise ili ove sto nemaju ce vredeti manje... Realno u Srbiji ne postoji referenca, odnosno nema zgrada sa optikom, pa ne znam kako da uporedim.

Ima onaj blok 29. Trešnjin cvet ili tako nešto, gde su Nikolić i Dinkić.

Ceo blok je pod Telekom optikom i imaju daju im ako se ne varam IP tel, IP TV i 80Mbs za 16k rsd. Mada je sve to i dalje u test fazi.

btw, tamo cenu stana sigurno ne određuje optika. :D
 
...nadam se samo da će biti jeftinije od Telekom Click4 ADSL paketa + KDS kablovske.

Cini mi se da je neko koju stranu ranije pomenuo da bi net 10/5 mogao biti oko 1,5k i ktv oko 900 ... sto su cene koje imamo kod vektora za 10/1 i analognu tv , digitalna tv se dodatno naplacuje...
 
Nazad
Vrh Dno