Šta je novo?

Targo Telekom

@kibicer
Ne pita se RATEL više ništa za fiksnu telefoniju - ne postoje više licence. Svaki operator može sada da pruža tu uslugu, pod istim uslovima, koji su objavljeni na sajtu RATEL.
 
@JoKa Bas sam danas tu prosao i vidim da rade u 1. i idu ka 3. bloku(meni ne deluje bas duboko), dok na suprotnoj strani ulice se jos nista ne radi. Koliko sam primetio samo postavljaju cevi. Juce sam prolazio kroz 28. blok i nisam primetio da su kopali.
 
Poslednja izmena:
Kopali su u bloku 28 oko malih zgradica i potkovice i kod televizorke uz bulevar
 
100/50Mbit za 25 eura ili 50/25Mbit za 15 eura a kod naseg Lelekoma za 15 eura dobijes 1.5/256...
 
Te cene, samo mozemo da sanjamo :S: ... dobro bi bilo da Targo, formira cene prema Ikom-u i njihovoj jednostavnoj ponudi. Nikako da razvodnjava ponudu na milion nekih paketa, od kojih svaki posebno placas, kao sto to rade SBB/Vektor

Znaci, najjeftiniji paket 10/5 Mbps + 70-tak digtalnih kanala (obavezno uredjaj sa HDMI out) = 1560 Din. :D
... ako hoces, HD paket od recimo 5 kanala, dodas jos 200 din. ... eto, tako i ja malo, da glasno razmisljam, mastam :p
 
I ti u Bugarskoj sto imaju optiku to je na par lokacija, kao i kod nas sto ce biti u nekoliko blokova. I kad recimo Targo ponudi 10/5 za ~15 evra sta od toga ima 99% ljudi u zemlji? Super za retke srecnike, ali daleko je to jos od prosecnog stanovnika. Dobro je da optika krene, ali proci ce jos dosta vremena da postane dostupna mnogima.

Sad je mnogo zanimljivije kako ce Telekom da izvede taj svoj vdsl (kad su se vec po svaku cenu na njega odlucili), i koliko ljudi ce imati pristup vecim brzinama. U Srbiji vise od 50% ljudi nema mogucnosti ni za SBB, ni za Ikom, ni za kvalitetan wireless, a o optici da i ne govorimo.
 
Poruka sa Telekom adsl teme:
533201_3118754280273_1006991259_32900124_418878947_n.jpg


Sa mog tvitera... :wave:

Sada vise nista nije izvesno.

Najveca steta je sto sa optikom nije krenuo Telenor, jer bi onda bili i paketi sa mobilnim
 
Pitanje je koliko im je taj tviter pouzdan, verovatno koliko i kol centar :d. Ljudi su na ES forumu vec izneli informacije da je vdsl oprema montirana po centralama, a direktor Telekoma izjavio pre mesec-dva da nece ici na optiku vec na vdsl. Nekako mi to zvuci pouzdanije od informacije preko tvitera :)
 
@JoKa Bas sam danas tu prosao i vidim da rade u 1. i idu ka 3. bloku(meni ne deluje bas duboko), dok na suprotnoj strani ulice se jos nista ne radi. Koliko sam primetio samo postavljaju cevi. Juce sam prolazio kroz 28. blok i nisam primetio da su kopali.

Ne znam, mozda si video rov gde je vec postavljen kabl i prekriven betonom? Tu je moda ostalo oko 10cm dubine, ali na pojedinim mestima gde jos nije postavljen kabl je bilo oko 30cm.
 
Jedno pitanje.Posto vec imam kompletno razvucene kablove od kablovskog provajdera(za dva tv i komp), da li ce to moci da se iskoristi kad i kod mene dodje Targo? Ili ce morati drugi kablovi u stanu da se razvlace?

Tacnije da li ce do mog stana moci da dodje optika, a kod mene da ostane koaksialni kabl(koji ide do modema i do TV-a)? Uz naravno da se samo zameni modem za drugi modem/ruter?
 
Da, moći će. U stan ti ulaze optičkim kablom, i tu se postavlja aktivni uređaj na kome se vrši terminacija u koaksijalni kabl.
 
Ono što ja čuh od predstavnika Targo Telekoma:
- moći će da se uzme samo internet, ili samo TV, ili razne kombinacije
- ko uzme tv, plaća samo odabrani paket, neće plaćati dodatne set-top boxove, dobijaće ih besplatno na korišćenje (kao i svu opremu)
- svi internet paketi će biti 2/1, minimalni će biti 10/5 Mbps
- planiraju i fixnu telefoniju, ali tu se RATEL pita

U bloku 34 već danima rade, krenuli od Studenjaka, idu ka Carini.

Da li se zna za ponudu Telefonkabla? Da li su isti ili slični ovim uslovima Targa?
 
Bas sam danas gledao guzvu optickih kablova u Decanskoj ulici, po svemu sudeci kapaciteti podzemnih vodova su skoro pa popunjeni a Telekom nije ni krenuo u rezidencijalnu ponudu.
i.d.iotluk je sto su skoro radili i Bulevar a i Decansku kad su radili vodovod a kapacitete podzemnih vodova nisu petostruko uvecali po istoj ceni.
Telekom i dalje izigrava budalu te ne pravi cvorista na svakih 300-500m.
i.d.iotluk je da se tera od centrale pa do korisnika unikatna opticka veza kada se u svetu ne primenjuje takav nacin.

Telekomu je valjda frka da postavljaju multipleksere u sahtovima valjda zbog kradje.
Ludaci moraju da shvate da se sahtovi moraju obezbediti h bravama sa unikatnim kasa kljucevima za svaki saht.
To jednom moraju da odrade, masan je posao finansijski ali ce spreciti kradju i donosi mogucnost postavljanja multipleksera u sahtovima.
 
Poslednja izmena:
posto ima mnogo suvisnih postova nevezanih za Targo, evo da vam samo javim da se srecom ipak ne selim :D
 
Znaci ipak ne ostajes bez optike. Jel su dosli i kablovima do tebe ili su samo zavrsili instalaciju u zgradi?
 
ma nista...gledam svakog dana u podrumu i nisu gurnuli kablove, ali su barem mislim uradili instalacije u celoj zgradi, treba im dva dana po ulazu
 
Zavisi od ulaza/zgrade ... 4 sprata i 14 nije isto ...
 
@draus Ti ko malo dete, proveravas jel su se "pojavili" pokloni ispod jelke.:D

Izgleda da nece skoro da krenu(nadam se da gresim). Danas sam opet prolazio pored 3. bloka i vidim da su skoro okruzili 3. blok. Dosli su do(studenjaka) raskrsnice Studentska/Bul. Z. Dj. i nastavljaju prema dole, tj prave krug oko 3. bloka. Nekako mi sve to deluje sporo. Ocekivao sam da ce taj deo vec zavrsiti za ovih nekoliko dana. Mada, verovatno se dosta zadrzavaju izmedju zgrada gde (bar pretpostavljam) ima najvise posla
 
Imate ovde mislim najbolju ponudu u svetu trenutno...ako neko zna za jeftinije neka javi.
 
Poslednja izmena:
Kod mene su bili za potpis pre oko dve nedelje i od tada nista. Pretpostavljam nisu dobili potpise vecine stanara.
Kod mene u ulazu je prosecna starost oko 50 godina ako ne i veca sa ogromnim brojem penzionera koji ni ne znaju sta je internet pa verujem da nisu ni potpisali.
 
Kod mene u zgradi su bili pre ~2 nedelje. Dao sam im potpis za sprovođenje njihove mreže i jedva čekam da krenu sa bušenjem i postavljanjem svoje opreme :)

U pitanju je Blok 38.
 
Kako ovo nije fer, hoću i ja da budem uzbuđen što optika dolazi u moj kraj :) . Mogu da se kladim da će na Banovo Brdo doći za dve godine, ako i tad.
 
Kako ovo nije fer, hoću i ja da budem uzbuđen što optika dolazi u moj kraj :) . Mogu da se kladim da će na Banovo Brdo doći za dve godine, ako i tad.

Sada imate most preko Ade pa će lakše doći :p

Ma morali su odnekle da počnu, naravno prvi sretnici su NBG-građani kao i uvek, polako za BB biće i za vas gore ;)
 
To to, jedino da pređem most, pa da upadnem u neku zgradu sa optikom i nekako prikačim svoj laptop, ili da pristupam nezaštićenim bežičnim mrežama :d
 
Nazad
Vrh Dno