Šta je novo?

Targo Telekom

Burazer je zvao i rekli su mu da krecu na leto. Rekli su da ce prvo verovatno biti neki promo period(ostavio je e-mail, posto su rekli da ce javiti preko e-poste cim bude nesto). Sto se kablovske tice u sustini sve je isto: za analognu obicni koaksijalac, a za digitalnu STB ili ugradjen DVB-C u TV-u. Koliko sam ga ja razumeo, rekli su mu da valjda ugradjuju neki prikljucak(neki steker ili tako nesto) do kog ide optika, pa onda iz toga ide u neki uredjaj koji izgleda kao ruter, pa se onda valjda u njega utakne koaksijalni kabl za TV(moze bez problema da se iskoristi postojeca instalacija za kablovsku) i posle sve kao sto je receno, a valjda se na njega kaci i ruter (i telefon ako bude bilo)(nemojte me drzati za rec- posto ni on nije bas razumeo sta i kako se tacno radi, a meni je tek zamrsio pricu pa nisam siguran).

Ako neko bude zvao nek pita kako tacno ide ovo razvodjenje kablova po stanu, tj kako tacno sve ide. Usput i kakav ce program biti (da li ce biti Fox Life/Crime, Universal, Sport Klub... i oni Disney kanali za klince) i naravno da li ima nekih informacija vezanih za brzinu neta i verovatno najvaznije da li im je Cognet nadprovajder

edit: Da ne zaboravim, ako ih neko pozove nek pita i da li ce naplacivati uvodjenje u stan ili je i to besplatno. Sto se cena svih usluga tice cisto sumnjam da su ih vec formirali, tako da ne verujem da ima svrhe pitati ih, ali ko zna...
 
Poslednja izmena:
Prilicno je izvesno da je Cogent u pitanju, a sto se tice uvodjenja, meni je receno da je besplatno.
 
Tek sada vidim da sam permutovao slova(Cogent). Ja se iskreno nadam da nece da guraju ceo saobracaj preko njih. Nije mi jasno zasto svi povezuju Targo sa Cogent-om. Koliko ja znam oni do sada jos nisu nista rekli po tom pitanju.

Onda bi mozda trebalo sacekati da se vidi da li je ono sto je neko napisao na es-u tacno("Postavljena je VDsl oprema na svim centralama na kojima je trenutno moguc i IPTV. Nadam se da bi uskoro trebalo da krene sa komercijalnom prodajom. Videcemo.") i ako se ispostavi da je tako, onda bi trebalo sacekati da se vidi ponuda Telekoma

Naravno, dok se ceka Telekomova ponuda(pod uslovom da je ovo za vdsl tacna informacija) svakako nije na odmet uvesti optiku u zgradu
 
Poslednja izmena:
Heh, bice zanimljivo videti kako ce se vdsl ponasati kod nas. Cenim da ce neke bitne koristi od njega imati samo ljudi koji trenutno mogu da dobiju 16 mbps :)
 
Ko zna, mozda ce da pocnu da ubacuju MSAN-ove u krajevima gde su vece zgrade koje su malo dalje od centrala, ali s obzirom da ni sa adslom nisu to bas preterano radili(bar koliko ja znam).... U svakom slucaju videcemo, ne treba nista prejudicirati
 
Poslednja izmena:
Šta je sa drugim delovima grada, kao što je Banovo brdo, Žarkovo, Vidikovac, Bele vode, Rakovica? Jel je to uopšte u planu, ili će samo da se drže Novog beograda i centra?
 
Kopaju gde je najlakshe...zgrade, najshire ulice, najvishe mesta i najvishe ljudi i najimucjniji klijenti....Racionalno razmishljaju.
 
Pa moraju, njihove pare su u pitanju, tako bi svako od nas razmisljao kad bi ulagao te hiljade ili cak milione EVRA.Zar ne? Budimo realni, oni nisu Crveni Krst, vec privatna kompanije koju jedino i ISKLJUCIVO interesuje PROFIT!!!Ako je moguce u sto brzem roku povrat i kasnije zarada... Realno, nema sta ko na njih da se buni, imaju svoj biznis plan kakav su napravili, sad je bitno da neko samo pocne, pa ce se to siriti za godinu, dve, tri... Ne znam da li ste zaboravili kako je bilo sa aDSL-om prvo je u vecim gradovim i centralama pustano tj. postavljena oprema pa su onda krenuli i manje gradove i centrale da opremaju, e sad razvlacenje optike nije samo tako jednostavno kao postavljanje opreme za aDSL...Lagano svi ce da dodju na red, neki pre a neki kasnije...
 
Ja imam SBB ov internet od jos 2004 pa do sada je radio ok bez mnogo problema.

E sada ono sto bi mene kao korisnika interesovalo a i nadam se vecinu ovde je sledece.

1. Da li ce brzine biti zagarantovane?

2.Za koje vreme ce se nastali problemi ukloniti?

3 PING koliko ce da bude?

4. Da li ce u njihovom call centru biti ljubazni i STRUCNI LJUDI i da li ce STRUCNI i RADNI ljudi raditi na terenu? ,svi znamo sta se sa vremenom na vreme desi kada nas vozaju da li iz Telekoma ,SBB , ili Ikoma....

5.Tv da li ce majku mu vec jednom odvojit prokleti Tv od Signala za interent i to se naplacivati posebno pa ko hoce internet nemora i tv ?

6. Koliko ce taj internet biti stabilan (da nepuca da nedolazi do opterecenja) ?

Nadam se da ce uskoro pokazati mesec dva kada svi dobiju pristup njihovoj mrezi i podpisu ugovore kako sve toradi ..

Jer sta ce ti interet 10/5 kada brzina bude recimo 6/3 (lupam sada) ili ti ping do recimo nemacke bude preko 100ms ili ti neko nestrucan preko telefona izmumla nesto sto ni on nezna sta je rekao ....

Tek posle neke malo dugorocnije probe par meseci znacemo sa cim imamo posla da li sa ozbiljnom firmom ili sa kvazi firmom.

Sada je sve u njihovim rukama...

Nadam se da je Targo ozbiljna firma i zelim im uspeh :)
 
Poslednja izmena:
Sto se tice brzina odgovor je ne ali treba biti iskren i reci da nece biti nekih opasnih oscilacija, pa majku mu, optika je to nije neka prastara tehologija prenosa;)
 
Mikro-rovovi ispred moje zgrade :banana:

blok 28
 
Nadam se da ce uskoro pokazati mesec dva kada svi dobiju pristup njihovoj mrezi i podpisu ugovore kako sve toradi ..

Jer sta ce ti interet 10/5 kada brzina bude recimo 6/3 (lupam sada) ili ti ping do recimo nemacke bude preko 100ms ili ti neko nestrucan preko telefona izmumla nesto sto ni on nezna sta je rekao ....

Tek posle neke malo dugorocnije probe par meseci znacemo sa cim imamo posla da li sa ozbiljnom firmom ili sa kvazi firmom.

Sada je sve u njihovim rukama...

Nadam se da je Targo ozbiljna firma i zelim im uspeh :)

Prvo sto treba da svi ocekujemo je uhodavanje! Niko nikada nije krenuo a da je sve bilo tip top i da sve radi bez ikakvih problema. Na pocetku ocekujem dosta problema, pre svega zbog prosirenja mreze, verovatno ni tehnicka podrska nece biti na zavidnom nivou, i to mi je sve nekako normalno. Ono sto mene zanima - kad prodje nekoliko meseci, da li ce biti sve bolji i bolji i da li ce pokazati pre svega zelju da to ozbiljno rese i srede. Ocekujem da ce morati, ako krene ozbiljna i prava konkurencija. Priznacu da imam optimisticna ocekivanja, jer vec u startu Telefon kabl i Targo pocinju brobu za korisnike....
 
ja se selim moracu gledati gde ima opticki internet cini mi se da ipak je optika puno brza nego kabl ili adsl
 
ana ljubisavljevic Mar 22 (1 day ago) (telefon kabl - tkb.rs)

Zdravo, Stefane.

Nažalost, mi smo morali privremeno da obustavimo radove pošto su nam potrebne još neke dozvole da bismo mogli da pustimo mrežu.

Sada čekamo te papire i onda ćemo objaviti zvanične informacije.
Ne verujem da će biti u aprilu, a kada će biti ne zna se. Za sad nas je stopirala državna administracija.
 
^^ To verovatno vazi i za Targo, nema nista od brzog neta pre izbora, a pitanje je sta ce biti posle :D
 
Poslednja izmena:
Oglas:

Glasam za partiju po vašoj želji u zamenu za optiku u mojoj zgradi :d
 
ana ljubisavljevic Mar 22 (1 day ago) (telefon kabl - tkb.rs)

Zdravo, Stefane.

Nažalost, mi smo morali privremeno da obustavimo radove pošto su nam potrebne još neke dozvole da bismo mogli da pustimo mrežu.

Sada čekamo te papire i onda ćemo objaviti zvanične informacije.
Ne verujem da će biti u aprilu, a kada će biti ne zna se. Za sad nas je stopirala državna administracija.

A lepo sam vas upozorio u vezi TKB-a :p
 
Sto je najgore , ja im verujem u "izgovor" :(
 
Moj predsednik kucnog saveta im trazi da okrece ceo soliter da bi usli sa kablovima :d
 
Realno gledano, oni ako sprovode kablove UNUTAR zgrade, tj. kroz zidove, oni mogu da shebu zgradu :)
Ali ne bi me cudilo da i u mojoj zgradi da dodju bude neka slicna komedija...
 
Ono što ja čuh od predstavnika Targo Telekoma:
- moći će da se uzme samo internet, ili samo TV, ili razne kombinacije
- ko uzme tv, plaća samo odabrani paket, neće plaćati dodatne set-top boxove, dobijaće ih besplatno na korišćenje (kao i svu opremu)
- svi internet paketi će biti 2/1, minimalni će biti 10/5 Mbps
- planiraju i fixnu telefoniju, ali tu se RATEL pita

U bloku 34 već danima rade, krenuli od Studenjaka, idu ka Carini.
 
Gde rade u 34.? Ja ne videh dalje od 1. bloka sa jedne i autoputa sa druge strane nikakve rovove. Prošao sam pored Carine večeras, nema nikakvih radova.

Btw, nayebali su ti kablovi kad počne popravka trotoara, previše su pri površini.
 
Oko Fontane su vec postavljeni kablovi i koliko sam mogao da vidim prilicno su duboko.
 
Nazad
Vrh Dno