Šta je novo?

Targo Telekom

Zakoni fizike :)
Brzina signala kroz kabl je 2/3 brzine svetlosti, odnosno ~200 000 km/s. Cak i ako bi postavio pravolinijski kabl izmedju tacaka A i B koje su udaljene 500 km, bez ijednog rutera izmedju njih (znaci bez ikakvog dodatnog usporavanja usled obrade paketa), roundtrip signala bi iznosio 5 ms:

(500 km) / (200 000 km/s) = 0.0025s = 2.5 ms - u jednom smeru

Dakle, ovo je prakticno teoretski maksimum koji je u praksi neostvariv iz mnogo razloga: kabl ce retko ici pravolinijski izmedju dva grada ukoliko direktna veza izmedju njih uopste postoji, paketi ce prolaziti kroz mnogo rutera od kojih svaki, manje ili vise, usporava paket, itd.
 
Ja mislim da ping iskljucivo meri jedan smer, jer kad sam gledao pingove do Finske i Rusije ping koji je dobijen fizicki nije bio moguc.
Bash po toj logici moguce je da ping bude 5ms itekako - i ne treba ni da bude toliko ako je dobra veza ;) (Korejanci su na Tajvanskom serveru imali nikada ping >10ms, bio je autokick na >10ms :D)
 
Ping meri round-trip time (RTT). Ne znam sta su merili u Koreji i Tajvanu, ali zna se sta predstavlja ping :)

Ping (packet internet groper) is a computer network administration utility used to test the reachability of a host on an Internet Protocol (IP) network and to measure the round-trip time for messages sent from the originating host to a destination computer. The name comes from active sonar terminology which sends a pulse of sound and listens for the echo.
 
Da li je Trago/Nuba igde ikome ostavio-la fiksni ili mobilni kontakt telefon.
Sta im to znaci da ostave letak na kojime nema telefona ni emaila, a adresa sajta na letku je u izradi.
Na telefon Tel: +381 11 22 00 500 koji je na Nubinoj stranici se niko ne javlja, pa mi nije jasno kako su zamislili kontakt?
Nasao sam jos dva telefona Nubina od glavnog admina:
address: Fax: +381 (11) 22 84 290
address: Mob: +381 (0)65 950 22 37
 
Poslednja izmena:
Vrlo je nezgodna informacija da im je u planu samo Novi Beograd i da ce tek u sledecoj godini mozda raditi gusce delove Beograda, tipa centar grada, Vracar.
Malo mi je cudno da te zone oko Metro zone nece biti pokrivene cvoristima i da im odatle nece biti u planu u toku ove godine razvodjenje ka home infrastrukturama.
 
Ma zaglavio se Targo negde u "proracunima" ...ako nastave ovako, krenuce na leto, mozda :d
Ohladio sam se prilicno. Doduse, cela ova prica oko targa je rekla-kazala, pa cu ipak cekati neku zvanicnu internet stranu, mozda neku agresivnu najavu/reklamu na TV.
 
To čim počinje da se radi u po nekom BG naselju nema leba .
Odličan primer nam je i Orion ili kako se već zove - mrtvo slovo na papiru .

Neka uzmu primer SBB-a koji je ovde počeo , a danas je najveći kablovski distributer u Srbiji :)
 
Hmm Targo obilazi oko Bloka 1 i Opštine kao kiša oko Kragujevca :) Tu su sa svih strana...ali ih nema ovde :(
 
Bili prekjuče da dobiju pristanak, od vrata do vrata. "Ajde, pristajem."
 
Kod mene u paviljonima juce komsija isao od vrata do vrata, da sakupi potpise, i dosta ljudi je bilo za, tako da nam uvode :)
 
Ja mislim da je rekao da je u 11b.

@draus U slucaju da sam potrefio: Jel si blize BK univerzitetu ili Hotelu Jugoslavija?
 
blok 8... da to su kasete u hodniku zgrade i to plasticne... optiko zasto me odvlace od tebe :(
 
Prema informacijama iz call centra sledeci na redu je Savski venac....
 
blok 8... da to su kasete u hodniku zgrade i to plasticne... optiko zasto me odvlace od tebe :(
Ako je blok 8 to su zgrade gde je "kineski zid" ?
Pa zar tamo nije Ikom kao kablovski provajder ?
To je onda novi front za Targo a da još nisu izašli ni sa ponudom niti to negde radi. Ova mi investicija zvuči sve luđe.
 
mi imamo ikom, pttKDS i sada Targo, samo nam fali radijus i SBB...i svakog meseca da menjamo provajdera
 
Jel ima neko neki info kada je kablovska u pitanju, tj. da li ce morati st-box za svaki tv ili ne(za ljude koji imaju 2 ili vise televizora)? Koliko vidim na flajeru stoji tv+iptv (telefon kabl je rekao da ce biti analogna i iptv, sto znaci da bi i targo trebao da ponudi isto), pa me zanima da li moze ta analogna da se nakaci preko vec postojecih koaksijalnih kablova i da se gleda tv bez koriscenja st-box-ova. A sto se digitalne tice, zanima me da li nekako moze DVB-C preko optike ili je to samo za "obicnu" kablovsku?

Stvarno ne razumem ovaj Targo? Kao trebalo bi uskoro da pocnu sa radom, a i dalje nema nikakvih informacija. Mada, s obzirom da idu u zgrade gde vec postoje SBB i IKOM, to bi trebalo da znaci da ce njihova ponuda biti vise nego dobra, jer zasto bi neko prelazio kod njih ako ne budu ponudili nesto bolje od SBB-a i IKOM-a... onda bi im ostao samo PTT deo(koji naravno nije zanemarljiv, ali opet...)...
 
jedinu informaciju koju ces da dobije je "uskoro" ili "u planu je"...
vec sam se raspitivao za centar
 
U 24om kopaju isto, ali na zutim trakama koje su postavljene tik uz mesto gde kopaju pise : Ptt kabl - telekom srbija.
E sad ... sta je to ne znam. Kanali su duboki nekih 10cm, siroki oko 5 cm.
 
Moguce da je Telekomova optika, ali verovatno za neke MSAN-ove ili tako nesto. Mozda razvlace kablove do one nove zgrade kod Arene
 
Poslednja izmena:
jos nema info o cenama paketa?
 
Ево их и у блоку 23.

Sgs2 via tt2
 
Nazad
Vrh Dno