Šta je novo?

Targo Telekom

Neko je pisao ko je preuzeo opticku mrezu, magistralne vodove kroz drzavu koje je Targo gradio...zaboravih ime firme a i nije vazno. Ti rade sa velikim biznis korisnicima, kompanijama.

Sumnjam da ce iko vise da se spusta u low segment, novi operater, mislim na optiku za stanovnistvo. U prevodu, sitni kao Orion mogu da zakupe deo vodova i da se vijaju za placanje sa "sirotinjim rajom".
 
Kod mene je u zgradi Targo, bio prvi sa optikom, sada imaju svi svoju. Ne vidim zašto bi iznajmljivali od bilo koga. Imam Telekom, Orion i stari Targo u ulazu, a trenutno sam na Orion optici.
Sem ako ih neko kao Yettel ne pripoji...
 
Koliko ja "znam", Targovu mrezu ka pojedinacnim korisnicima je preuzeo ili koristi Orion.
Kod mene u ulazu kroz TT optiku ide Orion sa uslugom.
Da li je to na divlje ili uz neki dogovor, pristanak, zakup, otkup, sta god ali Orion koristi.
 
Ne smem da tvrdim na drugim mestima, ali konkretno kod mene i široj okolini blokova u Novom Beogradu, Orion ima svoju infrastrukturu. Targo isto pokriva veliki rejon i ovde, ali im sve kutije i optički kablovi po i do ulaza zvrje neupotrebljeni. Na svakoj Targovoj kutiji u mom kraju bili su da provere stanje i ispravnost i lepili nalepnicu neke firme (mrzi me da izlazim u hodnik)...
U mom ulazu su bili čak dva puta,jednom sam ih video, pa se malo poričali, a drugi put ne, ali su ponovo zalepili nalepnicu, koju sam ja prvi put skinuo.
 
Ta firma koja je i preuzela Targo odnosno kupila u Ratelovom pregledu ima dozvolu za izdavanje u zakup drugima ne i dozvolu za pružanje usliga interneta. Dakle očigledno je da proveravaju u kom je stanju mreža odnosno da li sve funkcioniše kako bi izdali nekom u zakup. Yettel-u se to ne isplati sada jer već koristi mts-ovu, Orion ili sbb? Ili nas a1 iznenadi s obzirom da u okruženju pružaju sve 4 usluge a kod nas samo jednu.
 
Conexio DOO je u pitanju.
tj. ECM Partnes
The Firm has successfully closed an Advisory transaction, an acquisition of assets from a bankruptcy of a Telco/Fiber Optics operator in Serbia. The company manages the shortest fiber optics pathway between Frankfurt and Istanbul, Budapest and Athens, Vienna and Skopje, Zagreb, and Sofia, and is linking key infrastructure centers in Serbia.
Maj, 2018. izvor> https://partners-ecm.com/news/
(prema APR-u tek u 2019. godini ali kontam da ovako lepse zvuci u poslovnoj biografiji)
 
A1 Srbija počinje izgradnju svoje optičke infrastrukture
prenosim deo vesti:
Kao kompanija koja je posvećena razvoju i implementaciji tehnologija najnovije generacije, A1 Srbija ulazi u program izgradnje lokalne vlastite optičke mreže u FTTH (Fiber to the Home) arhitekturi. Pripremni radovi na terenu, kao i akvizicija i pribavljanje potrebnih saglasnosti stanovništva počinju tokom leta, pretežno u Beogradu. Prvim korisnicima fiksni servisi i usluge kroz ovu dodatnu opciju biće dostupni u 2024.

Od dolaska A1 brenda na domaće tržište, kompanija sprovodi pojačana ulaganja u kvalitet i razvoj infrastrukture. Pored izgrađenih preko 300km sopstvene optičke mreže, A1 Srbija je nedavno postao vlasnik preko 850 km telekomunikacionih cevi za polaganje optičkog kabla, zahvaljujući ugovoru sa kompanijom Conexio. Na ovaj način, A1 ima značajnu optičku infrastrukturu za povezivanje sopstvenih elemenata mreže, za međunarodno povezivanje sa ostalim članicama A1 Grupe, kao i sa drugim operatorima.

izvor PC Press -> https://pcpress.rs/a1-srbija-pocinje-izgradnju-svoje-opticke-infrastrukture/
 
daj bože da je tačno, stalno se nešto priča a ništa od toga na kraju
bruka da moja zgrada u bloku 70 nema optiku a imala je targo kad je bio uveden, još uvek sam na praistorijskoj brzini

još ako uvedu sve četiri usluge biće milina
 
Daj bože, ta optika zvrji prazna godinama što je prava šteta
 
Nazad
Vrh Dno