Šta je novo?

Targo Telekom

A sta ja da radim onda...Moji su u kuci, a ja sebi iza kuce imam sobu i ostale prostorije.Mojima treba TV(2 prikljucka), a meni TV i internet :/
 
uvedu kod tebe, a ti iz sobe razvuces koaksijalni kabl do drugih TV
 
Eh da su te cene, ali uz manju ugovornu obavezu bilo bi dobro. Ovako sad sbb da jos sacicu uploada i niko nece preci na targo.
 
Hoće oni sa RV, Ikom-a, PTT KDS-a, kao i ADSL korisnici.

A SBB teritoriju su tek malo zagazili, ne znam što stalno pominjete SBB kad je očigledno da nisu prvo napali njihovu teritoriju.

NBG je najveća i najgušće pakovana opština, a SBB na njoj nije svuda zastupljen. Znali su vrlo dobro gde da ciljaju.
 
Poslednja izmena:
Pa ja bih voleo da ima dosta boljih i od SBB, da imamo pravu konkurenciju na trzistu. Bice do kraja ove godine dosta iznenadjenja ukljucujuci i sbb koji pokrece svoj fiber... Videcemo sta ce biti, ne treba jurcati ni na ovaj targo dok se ne sagleda sve, jer obavezivanje na 2 godine uopste nije malo.
 
Verovatno ih je oterao onaj tornado što je bio oko podne :)

Inače sredjuje se i fancy lokal u centru. U čemu je trip sa ovim Targom i Starom Pazovom? Zašto su se toliko angažovali..? Neki od vlasnika je odavde? :)

CEO je iz Vojke :D
 
To razmišljanje bi bilo u redu da recimo SBB nudi da mi uđe u zgradu i da ne traži da se potpiše ugovor.

Ali sada sam proverio SBB dokumentaciju / ugovore na njihovom sajtu i vidim da je i kod njih minimalno trajanje ugovora 12 meseci.

Za mix pakete kod SBB-a su te cene za ugovornu obavezu od 24 meseca. Svi se ovde ponašaju kao da SBB ne traži potpisivanje ugovorne obaveze.

Dakle mogu da čekam da SBB eventualno dođe u moj kraj, da sačekam da izgradi svoju optičku infrastrukturu, sačekam da podignu brzine svog uploada (znači da sačekam jedno godinicu, ako uopšte dođu u moj kraj) pa da onda potpišem ugovornu obavezu na 24 meseca sa njima, ili da to uradim sa Targom za mesec-dva.

Hmm, baš mnogo imam da razmišljam.

Mogu da razmišljaju stariji korisnici SBB-a, ja nisam podstanar, živim u svom stanu i ne planiram da se selim, želim optiku sada, a ne u nekoj perspektivi.
 
Poslednja izmena:
ocigledno da je ovo namenjeno ljudima kojima treba upload, i ti ce preci jer su cene u rangu sa SBBom.
 
Da Kopernikus nudi 10/1 za te pare ja nebi ni prelazio, ali ovako sa 6144/640 Kb se isplati preci.A SBB ne mora da brine toliko, malo ce njih preci na targo.Bar se tako cini na prvi pogled.
 
@mighty78 : Aj polako u diskusiju sam se i ukljucio jer sam bio zgrozen sa pismom zabrinutog komse. Medjutim sada po tebi ispada da svaka eventualna kritika na cene, ugovornu obavezu i poslovnu politiku targo telekoma po automatizmu mora da dolazi od nekog mracnog srednjevekovnog uma koji se predstavlja kao zabrinuti komsa.
Bas me briga i za targo i za ptt, telekom, sbb, vektor, ikom i ostale. Meni je u interesu kao i svima da dobijem sto povoljniju ponudu i da imam sto manje cimanja. Prelazak sa jednog operatora na drugog, pogotovu kada se radi drugacijoj tehnologiji i infrastrukturi, nije bas uvek tako jednostavan poput iskljucim jedan kabl i ubodem drugi. Da bi to sve cimanje bilo opravdano mora postojati neki interes, to jest konkurentnost u odnosu na druge. Uz ugovornu obavezu od dve godine i cenovnu politiku koja nam je sada konacno poznata ta konkurentnost je po mom skromnom misljenju velikom broju potencijalnih korisnika upitna ili u najboljem slucaju na granici isplativosti. Licno ako budem sracunao da mi se isplati precicu kod njih, ako ne necu, to je moja stvar. Nema razloga da me poredis sa zabrinutim komsom, nije targo nikakvo bozanstvo (da ga na taj nacin branis) niti su drugi, oni svi imaju suprotan interes od naseg a to je da svoje usluge prodaju sto skuplje.

Nego jel postoji na tim flajerima neki konacni spisak kanala koje nude u osnovnom paketu? Jel se zna kakvi su ostali paketi?
 
Evo ih slike(od flajera :D )









Inace od Ponedeljka pocinje da radi ona njihova fensi kancelarija u St. Pazovi :D

I u centru je Nuba kamioncic, sad uduvavaju optiku u cevi.

Ako je tako daj mmeni odmah jedan ja cu da ga placam iz mog dzepa internet podpisao bi ugovor na 2 god i dao SBB posto ide sada prica da bi trebali do kraja 2013 da postavi optiku ako to neurade vracam im modem i zadrzavasm Targo ako i oni uvedu optilku i ponude bolje pakete i stabilniju vezu i ping onda vracam Targov posle 2 godine... Ali dok stignu do Starog grada ko zna koliko ce da prodje vremena tako da vi koji ste na NBG zavidim vam...

I da ako mogu da te zamolim vidim da ima i veceg protoka ali nigde nevidim cenu za te vece protoke pa ako ima molim te da to okacis :) pozz...
 
Poslednja izmena:
@Lenjin: Iz tvog teksta se dalo zaključiti da svi ostali provajderi razvode kablove o svom trošku, jedino to targo ne radi. Pominješ domaćice i penzionere (ko da oni čitaju teme na Benču).

Takođe sam se zainteresovao, pročitao šta piše u ugovoru, kontaktirao njihovu tehničku podršku i postovao njihovo odgovor. Nisu baš da ih nije briga šta je iza ONT-a, nego to što treba da se radi iza ONT-a, ako je više od 3 metra od ulaza u stan ne ulazi u standardnu besplatnu instalaciju opreme, što je ista priča, kao i za ostale IPS-ove.

Ne branim Targo kako ti predstavljaš, njihovog prestavnika za poslovne korisnike sam ispreskako samo tako kad je došao kod mene u firmu, zbog probijanja najava, zbog kašnjena instalacije za rezidencijalne korisnike i sl. Prva stvar koju sam mu rekao je da dok ne vidim kako će se pokaza kao provajder ukupno i ne vidim kako će da radi kod mene kući, da nema potrebe da dolazi u firmu i da mi predstavlja ko su i šta su. To, kao i njihove poteze oko cenovnika ne opravdavam i idu mi na ... s tim. A i to što još nisu objavili makar spisak tih 70 kanala u osnovnom paketu je baš loše.

S druge strane, ne vidim svrhu oko gunđanja što im cene nisu drastično jeftinije od SBB-a, ne verujem da bi baš mogli da opravdavaju kvalitetniju infrastrukturu, veće brzine, cenu tog najavljenog ONT-a, mogućnost korišćenja TV-a bez STB-ova, mogućnost da uzmeš samo net bez TV-a!!! i još da daju drastično nižu cenu. Ja to nisam ni očekivao cene koje bi bile 50% niže od SBB-a, ali neki očigledno jesu.

Što se tiče potpisivanja ugovora sa određenim trajanjem, na koji svi kukaju, odeš u Telekom, Telenor, VIP, SBB, PTT... kao nov korisnik i svi ti guraju pod nos ugovor od min 12 meseci, jako često i 24, pa i 36 meseci kod Telenora recimo. A svi su napali Targo kao da on to jedini radi?

Napadajte ih tamo gde treba, smarajte im tehničku podršku za probijanje najavljenih rokova, za aljkavo postavljenu instalaciju u pojedinim ulazima, i sl.

Videćemo kad krene korisnici da se javljaju kako radi internet, kakve su latencije, da li blokiraju ili usporavaju torente i sl.

Po meni su to daleko bitnije stvari od toga da li će nekom penzioneru da kabl bude provučen iza kreveta ili ormana.
 
Ugovorna obaveza u opste nije mala i nebitna stvar. Ona postoji da bi se operatori na odredjeno vreme relaksirali od konkurencije, onaj ko misli da je konkurentan i da to moze dugorocno da bude vezivanje korisnika za sebe mu ne treba jer ce sam korisnik odabrati bas njega. Vreme od dve godine je ogromno i potpuno neizvesno u dragoj nam drzavi. Ugovorna obaveza od 12 meseci je isto velika ali ipak prihvatljivija, ali dve godine je preterano u sistemu koji su stvarali i dan danas stvaraju ljudi s mozgom zabrinutog komsije.
 
Džabaka, 120/60 Mb za šest dinara, a vi se bunite zbog dvogodišnjeg ugovora! :lol:
 
Pa da, sta sprecava nekog da sa komsijama podeli preko wi-fi rutera neki bolji paket? Bas me zanima sta ce da pise u ugovoru sitnim slovima i da li ce da postoji neki limit ili fair usage stavka posle koga mogu da te uspore ili tako nesto.
 
Nije baš sitnim slovima, imaš u ugovoru standardni član:

Bez otkaznog roka, Operator može da raskine Ugovor sa korisnikom u sledećim
slučajevima:
• ako Korisnik omogući drugom licu neovlašćeno korišćenje usluga/opreme;
• ako Korisnik koristi prijemnike u javnim prostorijama ili na otvorenom prostoru
dostupnom za publiku, snima, umnožava, naplaćuje, javno prikazuje ili na drugi način
distribuira programski paket/programske pakete;

U sličnom obliku to imaš kod svih provajdera. Ne sećam se da li u mom SBB ili PTT ugovoru stoji ekplicitno da se usluga interneta ne sme distribuirati van stambene jedinice za koju je ugovor zaključen (a distribuiram ga jedino do svoje kuće na 5km od stana :).

E sad, to oni bez upada u stan i pregleda opreme, na šta nemaju pravo, ne mogu da dokažu, tako da je to jedan od onih članova koji su tu da bi se zadovoljili pravni zahtevi.

Znam dosta ljudi koji koriste "komšiju provajdera" - neki lik uzme malo jači link, razveže LAN kabl po zgradi i nudi internet za 500-600 dinara.
 
Ako neko dobije informaciju kad ce to da bude sa ove strane reke neka je podeli.
 
Ceo Blok 70 je prekopan i ovo "viri" na sve strane. Vrlo verovatno su oni.
fibre.PNG

Imao sam samo mob za slikanje nazalost.
 
Ovde je izgleda najveći problem ugovorna obaveza od 2 godine :D Komedija, pa kao da su rekli 10 godina... 2 godine je sasvim normalno, svi operateri poturaju takve ugovore već godinama :)
 
Dakle docekasmo ponudu, i znaci najslabiji paket 10/5 je 1599 dinara. Ovaj info sam znao i pre dva meseca.
Ono sto nisam mogao ni da slutim jeste ugovor na DVE godine. Posto nikad ne potpisujem nista duze od godinu dana moj odgovor je kratko i jasno NECE MOCI.
 
Kupis telefon na paket i ugovor od 2 godine i po isteku istog mozes da ga bacis koliko je izgubio na vrednosti,pa opet ljudi to masovno rade.Zaista ne vidim problem ukoliko za mesec dana testiranja budem bio zadovoljan njihovom uslugom,sto ne bi potpisao vernost 2 god.
Uzgred sbb i telekom imaju ugovor o nenapadanju.Uglavnom na istom frontu su kds/telekom i ikom(barem na nbgd/zem).Slazem se da je ikom sada veoma dobar ali budimo realni,njihova infrastruktura je jednostavno neodrziva u nekom duzem vremenskom periodu.Air sistem razvlacenja kablova ce u jednom trenutku sigurno biti zabranjen.
Sveu svemu mislim da je targo do sada ulozio najvise para u projekat opticalizacije, izbacio kurentne cene i stvar je pojedinca da li ce izabrati njih kao svog novog prov.
Licno ja imam KDS i telekom ADSL i nemam ama bas nikakve dileme oko toga.
 
Taj Targo moze samo da dobije nesto na NBg-u, sve ostalo je veoma upitno.
 
Odma bih uzeo taj 10/5 na dve godine. Samo recite gde da potpisem!
 
ono što je zanimljivo na flajerima se ne vidi da imaju sport klub,a online tehnička podrška kaže da nema informaciju,premier liga i španska liga su barem meni veoma značajne...teško da bih bez toga prešao sa ptt na njihovu kablovsku, no na net bi prešao odma...
 
10/5 za 1,599 din je stvarno dobra cena sobzirom kakve telekom ima cene i pakete ovo je super,prvo kukate kako su cene velike sad dobijete jeftin net a kukate zbog 2 godine ugovora :d pa skoro svugde ima ugovor na dve godine
 
Nazad
Vrh Dno