Šta je novo?

Targo Telekom

b28.
 
nbg, blok 37

...jesmo "zadovoljni" vektorom ...
 
nbg, blok 11c, Klare Cetkin 7, Soliter 18 spratova, imamo dobar SBB, konkurencija dobrodosla.
 
nbg, blok 11b , bulevar nikole tesle , imamo ptt kds koji je, blago rečeno, katastrofalan tako da je svaka konkurencija i više nego dobrodošla. jedino ne znam šta će predsednik skupštine stanara da odluči jer sastav stanovništva nije baš takav da bi ga ovako nešto zanimalo a ne verujem da vole da se buši po zgradi pa makar i za džabe...
 
Ne znam da li je gore to sto kod mene FTTH verovatno nece stici u narednih 5 godina ili to da ti se nude a da tamo neko koci uvodjenje. Mislim da bi mi teze palo da mogu da imam FTTH a da tamo neke komsije koje ne znaju ni sta je internet koce.
 
^ To se meni upravo desavalo sa sbb-om. Komsije penzioneri vole drzavnu firmu i pored ptt-a nista im drugo ne treba. Ovih dana sam u novim pregovorima sa sbb-om pa ce razmotriti uvodjenje instalacija u ulaz uz saglasnost stanara a ne po broju zainteresovanih za koriscenje njihove kablovske, sto je nama normalnim mladim osobama velika olaksica u dobijanju normalnih internet usluga.
 
@dzonihsv
krastavac, možda ovo o čemu pričam zvuči "političarski", ali se dešava: novi operatori daju realne ponude, a evo i SBB kreće sa fiksnom ;)

416845_3345359920244_1456148787_3191334_1382153148_n.jpg
 
Blok 11b, Palmira Toljatija 2 i 4. Mislim da je ZeleniZub ovde... @Zeleni ako cita, ko je predsednik kucnog saveta? :)

ovde inace ima PTT KDS. SBB sam cimao par puta, ali nisu hteli ni da cuju da zalaze u reon PTT-a...
 
Dosao danas momak iz Targa, ja nisam bio kuci pa je brat pricao sa njim.Jako ljubazan je bio i kaze da usluga krece za mesec-mesec i po, i kaze da ima apsolutna vecina u ulazu za optiku:)(Pariske Komune 45).Ne znam samo kad ce da buse( zaboravio da pitam), valjda prvo u zgradi pa onda idu pojedinacno od ulaza do ulaza.Eto vazno je da su sve blize..
 
A koji je to blok? Mislim na Pariske Komune 45. Da bih mogao posle lakse da sastavim spisak, bitnije mi je da znam blok nego nazive ulica :)

Edit: Nasao sam na blokovi.com - to bi trebalo da je blok 4.
 
Poslednja izmena:
Trazimo optimalnu tacku za bombardovanje, tako da sto vise blokova sa optikom bude pogodjeno :d
 
Znaci za sada su se javili ljudi iz blokova: 37, 28, 11c, 11b, 4, 34.
Ako ste dobili letke, a niste iz ovih blokova javite, pa da dopunim. Cilj mi je da vidim koliki deo NBGD-a je do sada pokriven.
Hvala.

Edit: Telefonkabl je pokrio blokove 61, 62, 63, 64, 71 i 72. Dakle oni i Nuba su krenuli sa dva razlicita kraja NBGD, sto je dobro.
 
Poslednja izmena:
jednostavno taj pravni deo je najzajebaniji deo posla.

ok, ali to je njihov problem ! ... opet cu ponoviti, nemaju nikakvu zvanicnu ponudu, apsolutno nista ne znas o tome koliko sta kosta, kakav je izbor SD kanala/HD kanala? kroz optiku mozes svasta da gurnes, nisi ogranicen kao na koaksijalnom.
Mene licno zanima neki mix paket, kao sto ima IKOM flat 3 za 2300 din, tako nekakav odnos sa recimo vecom brzinom neta + neki HD paket jos 300din
 
ako je dosao do bloka 4, 11c i b i do bloka 8 to znaci da ce biti pokriven ceo deo oko opstine, genexa, starog merkatora i tosing bunara.
na ulaz kace i obavestenje o kontaktima ljudi zaduzenih za odredjenu zgradu(tako pise barem) ali kad ih nazoves samo se zahvale na interesovanju i kazu da ce cenovnik biti oko mesec dana pre pocetka usluge(neki propis prema ratelu). Sve u svemu radovi u ulazu ce biti brzo zavrseni ali ko zna kad ce usluga poceti. Samo da dobijem upload od 2Mbit i vise, za male pare :), download od 4 ili 6 mi je dovoljan.
 
Sta ti je nas covek hoce ferarija za 100 evra, mislim to jeste ljdski prirodno da za male pare dobijete savrsenstvno, e sad da li je realno, videcemo, ali generalno treba biti iskren naravno da bi svi mi voleli koliko god da imamo para da za 10evra dobijemo 100/100 ali nije realno.
Samo budite realni sagledajte sve njihove troskove zamislite sebe u njihovoj ulozi i onda sami recite koliko para biste dali za tu i tu brzinu, i bice sve OK.
Pozz
 
ne znam na koga mislis , ali na IKOM-u voze vec duze vreme ferarija to je realnost, Targo ako hoce da bude konkurentan, mora da bude bolji i jeftiniji.
 
realno sam mislio na 25evra 2mbita uploada...mooooooozda 3...ali naravno odmah moraju da se redjaju bespotrebni postovi
 
Ako ne budu imali 10/2 za 20e na godinu dana ugovor, bolje ni da ne počinju da rade bilo šta. Ja sam rad da dupliram pare koje plaćam trenutno (nešto manje od 10e) za 4/0.5, ali bez 2Mb upload nema šta da traže kod mene.
 
Ne postoji razlog da ne puste mnogo veci upload od kablovskih provajdera. Ja sam ubedjen da ce odnos biti 2/1, ili u najgorem slucaju 4/1. Kablovski provajderi imaju los down/up odnos zbog ogranicenja tehnologije. Kod optike tih problema nema, i oni bez problema mogu da puste pakete tipa 10/5 mbps. Ja sam ubedjen da ce upravo 10/5 biti najmanji paket kod Targa, uz slicnu cenu (do 200 dinara razlike) kao SBB 10/1 paket.
 
U najboljem slucaju, Targo moze da pusti najmanji paket 10/2 Mbps i bice bolji od SBB i tu je kraj...zasto bi davali nesto vise kad mogu da prodju i ovako, prevelika su ocekivanja, ovo je Srbija ovde je sve po principu APP
 
Zato sto je Targu svejedno da li ce da pusti 10/2 ili 10/5 :) Nemaju apsolutno nikakve dodatne troskove, posto oni net kupuju u simetricnom odnosu (npr. 1gbps/1gbps).
 
Moguce da si u pravu, ne znam kako se kupuje net na tom vecem nivou, ali znajuci kako se posluje kod nas, veoma sam skeptican :)

ps ali kad je vec tako sigurno, zasto ne izadju sa ponudom, evo dajemo 10/5 za 1000din predjite kod nas
 
Poslednja izmena:
Pustio bi i SBB veci upload, ali ne mogu da ga izguraju. Svi oni kupuju simetricne pakete prema spolja, tako da tu imaju i viska uploada. Ali su problemi na lokalnim nivou, gde mreza, tj. lokalna petlja ne moze da izgura veci upload. Kod optike to nije slucaj, tako da stvarno ne postoji razlog da ne daju veci upload korisnicima, osim ako ne zele da im napakoste iz cistog hira :)
 
Nazad
Vrh Dno