Šta je novo?

Targo Telekom

Ja mislim da covek nema koristi od optike jer verovatno zivi od bakra ^^ mozda bi propao kad bi svi presli sa bakra na optiku
 
Hahaha ! A bila bi fora da sve instalacije po gradu budu opticke, onda bakarna mafija ne bi imala izvor prihoda.
 
Vi ko da niste culi da vec kradu i opticke kablove. Pa cela Cukarica na svakih par meseci ostane bez neta jer iseku opticke kablove kod sajma :d
 
Koja je svrha? Mislim, optika nemoze da se topi/valja kao sto se radi sa bakrom :) U cemu je fora :)
 
Pa fora je u tome sto neki nisu jos ukapirali prednost optike i konkurencije, dok drugi nisu skapirali mane optike (nema topljenja) :)
 
Koja je svrha? Mislim, optika nemoze da se topi/valja kao sto se radi sa bakrom :) U cemu je fora :)

Oni imaju rutinu. Seci sta god ima, a posle kad vide da nema kinte od toga bace kablove na put pa kad naletis kolima nocu da vidis show kad se upetljaju medj tockove :d
 
Evo da ti odgovorim sta ja ocekujem od Targa. Ocekujem da mi ponude bolje uslove koriscenja interneta od dosadasnjih provajdera koji su mi to omogucavali a koji su dostupni na mojoj adresi stanovanja ( ptt, ikom i telekom adsl). Znaci ja ocekujem bolji odnos uploada i downloada tj. 2:1, zatim ocekujem STABILNIJU internet vezu, MANJE gubitke paketa i NIZI ping nego sto su to mogli da pruze dosadasnji provajderi. Ocekujem i VECU maksimalnu brzinu prenosa podatka od one koju su mogli da mi ponude ostali provajderi, ukoliko budem imao potrebe za time u buducnosti. Ne ocekujem nesto radikalno manju cenu, ali to mi nije toliko bitno jer ce kvalitet usluge kao i potencijalne mogucnosti biti vece kod Targa obzirom na samu infrastruktutu koju koriste (optika jel te). Znaci ja cu preci i ako ne bude bila niza cena, ali kao sto si i sam rekao verovatno ce biti nesto niza s obzirom da vrse prodor na trziste koje je vec zasiceno drugim provajderima, pa je u neku ruku i logicno da ce za iste pare morati da ponude nesto vise zar ne? E da i znas li sta mi je najlepse u celoj stvari Horejšio? To sto su celu infrastrukturu uveli u moju zgradu potpuno BESPLATNO, a kada se budem prijavio za koriscenje njihovih usluga sprovesce je potpuno BESPLATNO do moga stana i u moj stan! Pomenuo bih ti i to da je jedan drugi provajder koji je imao nameru da dodje u nasu zgradu sa ponudom nekog hibridnog dsl-a meni (a nudio je i uvodjenje optike ali samo ako postoji pravno lice na adresi stanovanja) trazio oko 2000 eura :d kada sam pitao koliko bi otprilike trebalo da platim za uvodjenje opticke infrastrukture koju sada dobijam potpuno BESPLATNO od Targa!!!Eto zato sam ja bas srecan po ovom pitanju optike koja se doselila u moj kraj, zgradu a uskoro ce i u moj stan :)
 
Kad je u moju zgradu ulazio Radijus Vektor, takodje je sve BESPLATNO instalirao. Prikljucak za kablovsku tv i net se nije naplacivao. Oni ni dan danas ne naplacuju prikljucak. Takodje, danas ga ne naplacuje ni PTT KDS. Tako da je to izgleda danas prihvaceni standar, turbostribor-e. Posto niko drugi ne naplacuje taj prikljucak, te nece biti nikakav plus ni za Targo telekom jer i ostali nude isto.
Mogu ja da potpisem iako nemam pojma sta ce ponuditi i po kojoj ceni, ali ce biti veliki problem u to ubediti matorce. Penzioneri jednostavno nece hteti da im daju dozvolu ako nema neke konkrentu povoljnost za zgradu. Takvih je u zgradi bar 60-ak %. Oni su apsolutno protiv novog busenja i unistavanja zidova zgrade.

Uostalom, i ovako u zgradi postoji ogromna mogucnost izbora najraznovrsnijih vidova kvalitetnog interneta. S obzirom da nisam posebno zahtevan korisnik, meni je i ova trenutna ponuda sasvim dovoljna. Odlican je i odnos kvalitet:cena za net koji trenutno koristim, a koji zadovoljava sve moje potrebe.

Ajde bas da vidimo dal ce poceti sa radom sredinom juna kada su izjavili da hoce. Ako ponovo odloze, to ce biti vrhunski bezobrazluk!
 
Poslednja izmena:
U zgradi u kojoj zivim Vektor je naplacivao instalaciju. Takodje, vec sam pisao, traze 6000 dinara za digitalnu televiziju, tacnije da odem, potpisem, platim 6000 dinara i dodjem kuci.
 
@Horejšio Oni su(privatnim korisnicima) rekli da krecu na leto, a ne sredinom juna

To sredinom juna je izvadjeno iz onog promo pisma za poslovne korisnike, a jos je i dodato(bar koliko se ja secam) da aktivacija usluge moze da potraje mesec dana



Jel ih neko video ovih dana da negde rade(da kopaju rovove)? Bas dugo ih nisam video
 
Poslednja izmena:
Šta bre PTT KDS ne naplaćuje? Meni su kada sam se preselio u stan u kome je već postojala PTT KDS kablovska naplatili 4500 dinara (u tri rate) da prebace priključak sa prethodnog vlasnika na mene. Lopovi i neradnici.

Stvarno ga otegnuše ovi iz TT, ne mogu više da čekam da oteram ove iz PTT-a u PM s njihovom očajnom analognom kablovskom i uploadom od 256K.
 
Zvao ja prekljuce.
Rovovi su za sada gotovi,ekipe rade na postavljanju instalacija u zgradama,a sledeci korak bi bile test probe itd.
Pocetak leta tj.druga polovina Juna i dalje gravitira kao neki pocetak pustanja signala, reklama, ponude kanala,i po njima ulazak na velika vrata.
Na moje pitanje kad ce poceti uduvavanje optike u cevi lik rece misli da je to vec uradjeno.
Strpimo se jos 20ak dana pa da vidimo.
 
Poslednja izmena:
Kad je u moju zgradu ulazio Radijus Vektor, takodje je sve BESPLATNO instalirao. Prikljucak za kablovsku tv i net se nije naplacivao. Oni ni dan danas ne naplacuju prikljucak. Takodje, danas ga ne naplacuje ni PTT KDS. Tako da je to izgleda danas prihvaceni standar, turbostribor-e. Posto niko drugi ne naplacuje taj prikljucak, te nece biti nikakav plus ni za Targo telekom jer i ostali nude isto.
Mogu ja da potpisem iako nemam pojma sta ce ponuditi i po kojoj ceni, ali ce biti veliki problem u to ubediti matorce. Penzioneri jednostavno nece hteti da im daju dozvolu ako nema neke konkrentu povoljnost za zgradu. Takvih je u zgradi bar 60-ak %. Oni su apsolutno protiv novog busenja i unistavanja zidova zgrade.

Uostalom, i ovako u zgradi postoji ogromna mogucnost izbora najraznovrsnijih vidova kvalitetnog interneta. S obzirom da nisam posebno zahtevan korisnik, meni je i ova trenutna ponuda sasvim dovoljna. Odlican je i odnos kvalitet:cena za net koji trenutno koristim, a koji zadovoljava sve moje potrebe.

Ajde bas da vidimo dal ce poceti sa radom sredinom juna kada su izjavili da hoce. Ako ponovo odloze, to ce biti vrhunski bezobrazluk!


Vidi Horejšio nisi bas obratio paznju na to sto sam napisao...Targo telekom uvodi OPTIKU za dzabe. Ona KOSTA i to MNOGO, kapiras? MNOGO vise od bakarnih kablova...I da, ja ne znam ni za jednog drugog operatera koji ti za DZABE uvodi optiku do stana i u stan. Kao sto rekoh jedan je meni trazio oko 2000 eura. Ako ti znas nekog mogao bi ovde da navedes i postavis nam link ;) . Heh koliko razumem Targo je dosao i do tvoje zgrade a ti se neckas oko toga da li ces da potpises ili ne. Heh ne znam sta da ti kazem... :) Ne znam da li ce poceti sa radom sredinom juna ali kada pocnu to svakako nece biti dobro za kablovske operatere na cije su trziste izvrsli prodor, ukljucujuci tu i Radius Vektor... :wave:
 
Večeras sam zvao predstavnika TT koji je kontakt za moju zgradu, reče mi da do kraja juna treba da dođu s optikom do stanova - kod mene u zgradi postavili vertikalu - i da će cene i kompletna ponudu biti na sajtu u drugoj polovini juna.
 
Radijus vektor i PTT KDS stalno obnavljaju akcije kojima omogucavaju korisnicima da za 1 dinar uvedu kablovsku. Takva informacija stoji na info-kanalu PTT KDSa. Kad se priblizi istek roka, oni navedu kako je upravni odbor doneo odluku o novom produzenju akcije za 6 meseci. I tako iznova i iznova vec poduze...
Na sajtu Radijus vektora, takodje, stoji da je trenutno akcija koja traje do 30.06. Pre par meseci je bila ista akcija, pa su je produzili. Info moze svako da proveri na njihovom sajtu. Mislim da traze da potpisivanje ugovor o koriscenju na odredjeno vreme (cini mi se 12 ili 18 meseci).
S obzirom da traju vec vise meseci, to zapravo nisu akcije vec prakticno standardna ponuda kao odraz sve vece konkurencije na trzistu. Prikazuju ovo kao akciju kako bi stavili akcenat na nekakvu prolaznost i time pokusali da navuku korisnike.
Znaci, nije tacno to sto pisete da naplacuju instaliranje kablovske tv i interneta! Mozda naplacuju za uvodjenje nekih zahtevnijih/naprednijih usluga, ali je klasika (ono sto koristi ogormna vecina gradjana) potpuno besplatna. Dokle ce biti, ne znam...
 
Licno, pre bih dao i za losiju uslugu koji dinar vise domacem provajderu nego Slovenackim mafijasima. Neko ko je mrezu izgradio na politicke veze, bez dozvola za rad, ko ima trenutno sporove po celoj Evropi nije dovoljno dobar da bi mu dao pretplatu. U Srbiji ima dovoljno strucnjaka da naprave dobre mreze, kao sto su to dokazano SBB, Radijus Vektor, IKOM, Sattrakt, Kopernikus itd itd itd, neko ko radi sve iz pocetka na nacin stap kanap i sem kablova spustenim u zemlji i datacentrom kakve imaju mala i srednja preduzeca u Srbiji ne bi smeo da postane konkurentan zbog fine reklame i novog lepog imena. Za neke stvari moramo malo postati i nacionalisti inace lako mozemo presuditi mnogim nasim gradjanima, a napuniti dzep Slovencima.

Preko raznih veza znam kakva je njihova infrastruktura i kakav im je data centar i kakav kadar ljudi radi tamo. Rec skart i stap kanap odlicno opisuje celokupno stanje. Tako da pazite na koji korak se odlucujete.
 
Al si ga istrolovao kao master. Niko ziv ne zna ni kakva ce ponuda da bude a ti vec znas da su zaposlili skart ekipu. Prekini molim te.
 
Nikakav problem, kad SBB,IKOM,Telekom budu imali FTTH sto da ne...Kopernikus je iz SAD :D
 
a vlasnik ikom-a je nemac.
Od tad je i postala ozbiljna firma.
 
Kompanija SBB se od 2007. nalazi u vlasništvu britanskog investicionog fonda Mid Europa Partners (ME”) i Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD).
toliko i od SBBa.
 
Što se mene tiče nek dođu i Klingonci.
Ako mi daju kvalitetnu uslugu, ako konačno dobijem HD kanale, ako ne moram da trpim settop box, ako imam upload preko koga radi HD skype i sl. a za to daju pristoju cenu koja ne mora da bude najjeftinija, samo korektna, preći ću kod njih.

A od ove domaće - Telekom, PTT i sl. pa neću da kažem šta bi mi radio, ostaću pristojan. O njima samo najgore mogu da mislim.
 
Mislim da smo dobili i odgovor ko je autor dela "Pismo zabrinutog komsije" :d
 
@bgillegal: :) Kakav post. Nije bilo slicnog odavno..... :D
 
Za neke stvari moramo malo postati i nacionalisti inace lako mozemo presuditi mnogim nasim gradjanima, a napuniti dzep Slovencima.

Nekim našima je odavno trebalo presuditi, ne trebaju ti za to Slovenci.

Pretplata na RTS koji većina i ne gleda, pretplata na fiksni veća od računa za isti, neko ti nešto prčka u centrali u petak pa do utorka nemaš telefon, jer mi niko ne radi za vikend, identifikaciju poziva isljučuju kad im se ćefne, u zgradu sa 450 stanova imaš izdvojeni stepen centrale s ukupno 40 bakarnih parica i toliko mogućnosti za ADSL, čeka se po dve godine, kažu da ne može preko 6mbps i da zaboraviš na IPTV, u stanu kod roditelja SBB već drugi mesec neće da pošalje ekipu da zameni neki razdelnik, 100 puta ih zvali, analogna ima očajan signal u celom stanu, a svi kablovi u samom stanu OK, provajder koji te ucenjuje da ako hoćeš da povećaš brzinu neta moraš da potpišeš ugovor na dve godine (PTT):exploder: ...

"Svetsko, a naše." :mad:
 
Poslednja izmena:
ma PTT KDS rules :p sa odlicnom ponudom i cenom i kvalitetom
Slika analogne PTT KDS je stvarno odlicna :p bas je kristalno jasna na mom 60" tv :p
a Internet tek da ne govorim to je ipak super brzi internet sa odlicnim domacim kadrom, a tek tehnicka podrska PTT KDS-a da ne govorim
 
Kolko vidim niko nema info o tacnim cenama i ponudi, pa pošto sam ja uspeo da vidim neku ponudu malo da vam bacim buvu :)

Napomena: Ovo je iz ponude za biznis korisnika, dakle cene, uslovi i ostalo za fiziča lica će se verovatno razlikovati

Nude uslugu bez ugovora i sa ugovorom na 12/24 meseca. Cena na mesečnom nivo se razlikuje od izabranog ugovora. Ovde ću dati samo cenu za paket kojim mislim da bi ljude najviše interesovao, radi zaštite privatnosti.

Mesečna obaveza: Asimetrični pristup: TARGONET 10Mb/s (10/5)
Bez ugovorene obaveze Cena (€) 25
Ugovor na 12 meseci Cena (€) 20
Ugovor na 24 meseca Cena (€) 18

Svi paketi uključuju:
1. Dinamičku IP adresu
2. WiFi ruter
3. Web hosting do 1 GB
4. Basic SLA

Troškovi aktivacije za sve pakete asimetričnog pristupa su 15€ bez ugovorene obaveze.
Sa ugovornom obavezom na 12 ili 24 meseca troskovi aktivacije su 0€.

Takođe nude za 900 din:
Osnovni TV paket sa 70 kanala od kojih 60 mogu biti u digitanom kvalitetu bez dodatnih uredjaja.
 
Poslednja izmena:
Moja greška, onda samo mogu da potvrdim da ovo nije fake :)
 
Nazad
Vrh Dno