Šta je novo?

Targo Telekom

Pa to su neke realne cene koje se ocekuju. S tim da po nekim najavama kod Targa neces biti obavezan da uzimas i tv i internet, a ako uzmes obe usluge imaces neki popust.
 
Ima onaj blok 29. Trešnjin cvet ili tako nešto, gde su Nikolić i Dinkić.

Ceo blok je pod Telekom optikom i imaju daju im ako se ne varam IP tel, IP TV i 80Mbs za 16k rsd. Mada je sve to i dalje u test fazi.

btw, tamo cenu stana sigurno ne određuje optika. :D

Nikolic i Dinkic su u bloku 11a (kod bivse kineske ambasade). U bloku 29 su SBB i Radijus Vektor - za sada ni traga od Targa :)
 
Poslednja izmena:
Jos jedan newcomer..dosli su sa tom optikom i kod mene. Je l to zraci stetno?
 
Zraci kao dalekovod, mozda cak i gore. Sve zgrade kroz koje je prosla optika su sada podlozne raznim bolestima. Ako pocne da ti opada kosa, znas sta je.
 
Ma, kosa je u redu, kad počnu nokti da zelene i otpadaju, onda je zeznuto.
 
ispao glup u drustvu? neka baba kod mene u zgradi drami..pa sam se zabrinuo..:smash:
 
A baba zna sta je optika :D
Inace, izgleda i kod mene dosli da rade, zvonili malopre na interfon da im otvorim. Blok 11c je u pitanju.
 
Jedan update za Novosadjane. Informatika postaje javno/privatno preduzece zajedno sa konzorcijumom tri slovenacke firme, i gradi 2400 kilometara optickih kabala po Novom Sadu. Izgleda da ipak nije pokriven ceo Novi Sad, kako sam mislio. Ovih 2400 kilometara ukljucuje, koliko sam skontao i sva prigradska naselja.
 
BG i Vojvodina again... osim kad treba da se skuplja kinta (porez i sl) iz opstina za juzni deo zemlje se niko ne interesuje.
 
BG i Vojvodina again... osim kad treba da se skuplja kinta (porez i sl) iz opstina za juzni deo zemlje se niko ne interesuje.
U Novom Sadu je kao sto rekoh javno/privatno partnerstvo odradilo posao. Ne znam zasto neko to ne uradi u Nisu. Mozda nema zainteresovanih?
 
I kod mene u bloku 8a stavili obaveštenje da će da postavljaku sutra kabl po vertikali. Priključenje stanova za mesec dana, ili tako kažu. Konačno da neko zameni šugavi PTT KDS.
 
Evo postavili kabl po vertikali samo se ceka da dodju do stanova a to ce biti za mesec dana valjda.
 
jedno mozda glupo pitanje u mom ulazu ima ptt kds dali oni mogu da koriste njihove rupe i kanalice po spratovima ili buse i postavljaju svoje
 
Buse nove i postavljaju svoje, ali kazu da mogu da se koriste vec postojece instalacije u stanu ...mada, po meni je to bezvz, bolje sve staviti novo i da oni odrade, da ne bude posle, nesto mi ne radi, imam neke smetnje :)
 
Poslednja izmena:
jedno mozda glupo pitanje u mom ulazu ima ptt kds dali oni mogu da koriste njihove rupe i kanalice po spratovima ili buse i postavljaju svoje

Cuo sam, tj 99 posto sam siguran da mogu da se iskoriste postojece PTT KDS instalacije (moj slucaj takodje) buduci da su mi ustemane u zid, i svako novo busenje nije potrebno.
 
Meni su u stanu parket lajsne demontažne, tj. služe i kao kanalice, samo se postave na nosače koji su utiplovani u zid i imaju prostor predviđen za kablove, tako da je provlačenje ili menjanje kablova 10 min posla :)
 
Video sam to danas, ali ne verujem da je to vezano za Targo...
 
@goran064 Isekli su oni vec i preko puta. Presekli su ulicu i stali su kod(tj verovatno su poceli od) "kineske ambasade", a posle toga su poceli kod YUBC-a. Nisam gledao da li su i koliko otisli prema VIG PLAZA-i(tamo im je bio parkiran kamion(tj Telegroup-ov kamion-podizvodjaci), sto verovatno znaci da su i tamo sekli ili ce kasnije).

Bas su se bacili na posao. Skoro svaki dan negde naletim na njih.
 
Poslednja izmena:
Gledao sam ih danas mapravili su saht kod ybc,presli ulicu kod bivsih kineza prave drugi,a druga masina sece kod a.rudara 19.
...a onaj momak iz prve masine kod ybc povraca mucenik od prasine krastavac.
 
nezvanicno, ali pouzdano... pocetak kraj maja, cenovnik je formiran al nece izaci sa njim dok ne zavrse sve pravne zavrzlame... ratio je 2/1, najmanji paket 10/5... za privatne korisnike do 100 a poslovne do 1giga... kapaciteti u Bgdu su ogromni, ja sam bas bio prijatno iznenadjen...

najmanji paket (10/5) bi trebalo da bude oko 1000 dinara... sto se tice tv-a bice digitalna, boxovi ce se dobijati besplatno, u okviru paketa ce biti i arenasport ( verovatno sva 4 vec u osnovnom paketu), imaju mislim 72 kanala u ponudi u start paketu itd...

i da, dace mesec dana za dz, kao test period...

Sto se tice odziva po zgradama, lagano prelaze 50%+1 i kazu da je odziv oko 70-80%... i moci ce da se uzima odvojeno, net,tel, tv...
 
Prosto neverovatno da se tako nesto radi u Srbiji...I milo mi da konacno dodje prava konkurencija i da ADSL provajderi i kablovski operateri pocnu da se bore za svakog korisnika!
 
Tesko da ce kablovski i adsl provajderi da budu znacajno pogodjeni, sve dok je oblast koju pokriva optika tako mala :)
A trebace verovatno nekoliko godina da se ista prosiri.
 
Novi Beograd uopste nije mala oblast pokrivenosti,za pocetak naravno.I kad im otkines deo sigurne zarade nije im svejedno.
 
Novi Beograd (tj. samo jedan njegov deo) je mali u poredjenju sa ukupnim brojem korisnika, pogotovo za adsl. Novi Beograd je iscepkan izmedju nekoliko kablovskih ISP-a i adsl-a. Svi ce izgubiti jedan deo korisnika, ali veliki igraci nece biti znacajno pogodjeni. Tu ce najvise nastradati Radijus Vektor, koji je lokalni provajder fokusiran na NBGD. SBB-u i Telekomu se uopste nece isplatiti sa snizavaju cene. Verovatno bi vise novca izgubili smanjenjem cena, nego gubljenjem odredjenog broja korisnika koji predju na optiku.
 
Verovatno si u pravu ali bitno je da se nesto novo desava.
 
jojjj kad li ce da krene ftth u centru ... jedva cekam .. . . jer mi ostali nemamo nista od toga sto ce krenuti na nbgu ... ;}
 
Pa pazi, oni mogu u trenutku da izgube značajan broj korisnika, a sa druge strane, oni koji ostanu će vrlo brzo poželeti da pređu na optiku. Neće vise biti: vau super ponuda 4Mb + iptv godinu dana džabe za 1500.

Napraviće targo ozbiljan poremećaj na tržištu.
 
Nazad
Vrh Dno