Šta je novo?

Targo Telekom

Testovi sa DNS Benchmark (DNSBench.exe) pokazuju da je jedan server mrtav (Targon ruter je podešen na Primary DNS130.180.224.164 i Secondary DNS130.180.224.180). Da li neko stručan zna koje druge Targo DNS da postavim na ruteru pa da proradi dostupnost svih sajtova? I da li sam mogu da menjam IP adrese na targo ruteru a da se konekcija skroz izgubi?
 
a da probas sa nekim javnim dns-om? 1.1.1.1/1.0.0.1 ili 8.8.8.8/8.8.4.4
 
Kad stavim primarni DNS Google 8.8.8.8 i sekundarni javni 208.67.222.222, preko VisualRoute2010-Lite Edition vidim da uvek zapne posle adrese 130.180.240.1 posle koje prikazuje neki firewall sa znakom pitanja "Firewall?" i sledeći hop je Loss: 100%. I šta god stavim za DNS prim i sek zablokira na rečeni način. Dok napr lako ide na: kamatica, facebook, orion, postanet, google maps, b92.net, kupujemprodajem, google, extrapopusti, play radio,....a neće na: planplus, andrija i andjelka, yahoo, itrade.rs, grupovina, twiter, spotify, benchmark.rs... (ovo što sada pišem idem preko druge veze).
 
I nema načina da u ruteru promenim DNS. Kad uđem, samo daje info o setovanju a nema mogućnosti za promenu. Koji je trik?
 
Evo danas vidim, opet sve radi. Kad sam proverio rutinge, vidim da su ponovo uključeni serveri SOX i ATLAS. Na prethodno nedostupnim sajtovima, nije ih bilo.
 
A sta jos cekas?
Imas li alternativu, idi, ako nemas onda razumem...
 
Jel otkrio neko kako stupiti u kontakt sa ex Targom? Na mail niko ne odgovara a telefon im je iskljucen.Gde vratiti opremu I kako potpisati raskid?
 
Moram da pitam, da li vi imate samo targo telekom pristup net-u ? ili imate jos nekog provajdera, a ovo ja kao neki "backup"
 
Al' je makar stabilno, nemas te prekide kao kod Targa ...svaka vama cast, malo se granici sa mazohizmom :)
kod mene u ulazu Targo nije u funkciji (celu vertikalu su pokidali) bar jedno tri godine, a bilo je mozda tri stana prikljucena !
 
Jel otkrio neko kako stupiti u kontakt sa ex Targom? Na mail niko ne odgovara a telefon im je iskljucen.Gde vratiti opremu I kako potpisati raskid?

Preselili su se zbog renoviranja. Postavljen je broj telefona na vrata. Pozoveš, pa te upute na drugi sprat pošto su i dalje u istoj zgradi u Đorđa Stanojevića. Što se tiče raskida ugovora ista priča kao i ranije, samo opremu poneseš, potpišeš i to je to.
 
Zovni Orion, obavesti ih da ima instalacija i eto njih odma...
 
Vratio sam se u bg Blok 28 i vidim, nema ni tv ni net signal. Ima li nekih novih info?
 
Menjas nick u Orionljub, ili u supernewljub... sta ces, mora se. ;)
 
Ni glasa ni traga od Targa ali zato redovno dolaze racuni.Juce stigao za period 01.03 - 24.04. sa cifrom kao za jedan mesec sto ce reci do dana prodaje.Platio sam i to je poslednje sto cu im platiti
 
Danas dobio informaciju da je konačno kraj. Ili čekaš bez tv i net nekoliko meseci da se vidi šta će biti (ako je neko lud) ili drugi provajder. Ja još procenjujem da li pošta net ili SBB. Ako neko može da preporuči i razlog, neka kaže.
 
Ja sam dugo koristio PTT net. Od ove godine na SBB. PTT je u startu nešto jeftiniji; najskuplji paket je 3090din. Treba obratiti pažnju da se dodatni TV paketi plaćaju za svaki tv posebno. Ako se ostane na osnovnom paketu, da bi se gledali svi kanali iz osnovne ponude, treba da se iznajmi kartica ili stb box i to košta 180 din mesečno. Nema opcije vraćanja kanala unazad. Ne dozvoljavaju Bridge mod na ruteru tako da se mora koristiti njihova oprema.

SBB ima značajno bolju televiziju - veći izbor kanala (naročito HD) a dobar deo tih kanala se doplaćuje kod PTT-a. Može i do četiri TV-a sa istom cenom pretplate, plus pc, mobilni, tablet i sl. (bar za EON Full paket). Brži je net u ponudi. Technicolor ruter ima opciju bridge moda, a i sam ruter je bolji od onog koji daje PTT.

Uglavnom, ako je cena glavni (jedini) uslov onda osnovni paket kod PTT, u svakom drugom slučaju SBB je daleko iznad po svemu.
 
Poslednja izmena:
Danas dobio informaciju da je konačno kraj. Ili čekaš bez tv i net nekoliko meseci da se vidi šta će biti (ako je neko lud) ili drugi provajder. Ja još procenjujem da li pošta net ili SBB. Ako neko može da preporuči i razlog, neka kaže.

Daj vise informacija. sta kazu?
 
Gotovo! Nemaju više ni IP adrese. Nema drugih informacija sem da nema servisa. Gde je otkazalo - kraj.
 
Da li neko zna da li se jos uvek nalaze na adresi sa racuna i da li treba da se nosi modem za raskid?
 
Nazad
Vrh Dno