Šta je novo?

Targo Telekom

I kod mene na ulazu sličan papir, uradiće optiku za MTS... Kod mene u zgradi instalaciju ima samo PTT KDS i Targo ovakav je bolji od PTT KDSa a kada dođe MTS (do kraja godine) pitanje da li će imati uopšte korisnika da plate i to malo ljudi što im radi u centrali...
 
PTT KDS u svemu ima bolju ponudu od Targa i MTS-a, sem eventualno u brzini interneta koja normalnim ljudima nije presudna.
 
Ja sam onda definitivno "nenormalan" ... :D
 
Imam neki čudan osećaj da recimo ignorišem ovu temu, i obiđem je posle recimo dve godine
da ću zateći isto stanje. Ista meta, isto odstojanje.

Provajder zamrznut u vremenu.
 
Gresis, za dve godine, ma i za godinu dana TT vise nece postojati, ugasice se, ovo je totalno propala investicija, gradska mreza ce nestati ili za dinar prodata nekom malom opticaru. Jedino ce ova medjugradksa mreza mozda biti prodata nekome a i to za ne bas mnogo velike pare i to je to, nece biti vise ove teme. :d
 
Napustio sam Targo u junu 2016, i bio spreman da se kladim da neće preživeti do danas, ni u kakvom obliku. A i dalje su tu, imaju korisnike, pružaju nekakvu uslugu.
 
Radi Targo. Cak prestali oni suludi restarti ONT-a.
 
Još uvek nema interneta od onog prekida, sada već praktično dve nedelje.
Zvao ih par puta, niko se ne javlja. Otišao danas do Targa, da vidim, imaju li neku informaciju i da li će uopšte sanirati taj kvar ili da se rastajemo, ali ni tamo nema nikog.
Pitao čoveka na recepciji, da li zna kad im je radno vreme, pošto nema nikog. I on čovek slegnu ramenima, kaže, to niko ne zna, najbolje da pokušam između 10 i 14h, tad se možda neko pojavi.

Videću sutra, ali sve mi se čini da od Targa više nema vajde, tj. internet neće više ni dolaziti, daj Bože da grešim.
Planirao sam da ostanem na Targu, dok mts ne stavi u promet optiku, krajem godine (uradili ovde u Zemunu instalacije još krajem avgusta), ali izgleda ću morati na IKOM par meseci, u međuvremenu. Videću sutra šta mi je činiti...
 
Light, obavezno javi sta si utradio.
 
TT ce dezintegrisati Telekom sa svojom optikom i svi ostali kablovski operateri koji budu pratili Telekom u optici.
Koje brzine ima TT, kako radi, koja ima je cena za te brzine i televiziju, koje kanale (programe) ima TT u ponudi... kad se samo to pogleda jasno vam je zasto nece biti TT za godinu dana jer ce podrucje koje on pokriva biti pokriveno Telekomovom i verovatno RV optikom i NIKO nece ostati na TT.
 
Otišao danas ponovo do Targa. Taman sam pomislio da sam opet izvisio i da nema nikog, ali srećom, otvori mi čovek, nakon pola minuta. [emoji28]

Pitao sam, kakva je situacija u vezi ovog prekida optike u Zemunu i reče mi da neće sad nista moći da poprave, možda jednom u nekom kasnijem periodu, ali i za to su male šanse. U prevodu, mrka kapa i to bi bilo to, što se tiče Targa i interneta, game over. Tako da, svi kojima ne radi internet zbog ovog prekida (sada već 2 nedelje), slobodno raskidajte ugovor, pošto se net neće vraćati.

Ja sam upravo danas i raskinuo ugovor, pretpostavio sam da je takva situacija, pa sam unapred poneo ONT, adapter i ugovor, kako se ne bih opet cimao, u slučaju raskida.
Bilo je lepo dok je trajalo, net je uglavnom dobro radio i bez većih problema (izuzev ovih u poslednje vreme). Danas idem da vijam IKOM/SBB, kao prelazno rešenje, dok mts ne pusti optiku.

R. I. P.
 
Hcala Light. Tuzne vesti.
 
Ja sam se njih oslobodio,samo ne znam odakle im se pojavljuju tri naknadna racuna,ajde razumem jedan,ali tri ,a uvek sam im redovno placao svakog meseca iako su ukinuli vecinu dobrih TV kanala a nisu smanjili racun,mislim da su obicne jajare brezobrazne,cim je Dulic tu upetljao svoje prste,i treba da zavrse kao najveci nesposobnjakovici,iako to realno nisu, nego ima tu politike koju drugi nesposobnjakovici vode protiv njih da bi otkupili Targo za sitnu lovu,i da bi se neko obogatio bez ulozenog dinara i bez kidanja zivaca,i sve tako funkcionise u Srbiji.Ali djavo uvek dodje po svoje,voleo bih da i to dozivim.
 
Nema internta juce od ponoci, sve lampice uredno gore na ruteru. Blok 23
 
Ovo je tiho umiranje...Ne radi net, nemam alternativu, SBB je preskocio moj ulaz iako kad ih zovem kazu da imaju saglasnost ali jednostavno ne dolaze i ne uvode nista u moj ulaz, sad vec verujem da lazu i da sa papirologijom nije sve ok ili jednostavno nece za 3 stana da vuku optiku kroz ulaz.
 
Blok 9b takođe nema od sinoć,TV radi normalno

Poslato sa FRD-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Ne bi TO voleo da dozivis, sigurno. :trust:
Ne verujem da ce ga iko kupiti, neko ko kupuje ne kupuje raspad a kako vidim sve se raspada. Pokida se opticki kabl u Zemunu i nikom nista, i tako ce ici deo po deo, kablovi su polagani po N.Bgd na 10 cm dubine u pesacke staze u ulice, prvo kopanje ode sve to u tri lepe. Oprema, serveri to je sve u raspadu, sta ima da se proda osim onog magistralnog dela ako i to nije vec iseceno na 100 mesta.
 
Evo poceo je opet da trokira...Samo je pitanje za koliko minuta ce da ode...
 
Evo poceo je opet da trokira...Samo je pitanje za koliko minuta ce da ode...
 
Vrlo moguce da ga niko ni ne zeli kupiti, vec ce pustiti da se raspadne i nestane polako...
Ima neko mozda pribliznu informaciju koliko je najvise korisnika imao Targo?
Pratio sam ovu temu jedno vreme jer su oni bili prvi ozbiljan provajder sa optikom.
 
A pre dve godine kada sam ukazivao na probleme ,bilo je tu ulogovanih, valjda zaposlenih u Targu,ono osiono ponasanje PA STO NE RASKINES UGOVOR KADA TI TARGO NE ODGOVARA, pa eto promenio sam provajdera a oni za dve godine nista nisu resili,ispada da su ove godine zadnji trzaji TARGA,dok im traje oprema.
 
Posluzio je svrsi barem meni, i dan danas radi dobro, a u ulaz je stigla MTS optika. Da nije bilo TT ko zna da li bi se ista menjalo.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ne mogu da pričam u tuđe ime, ali evo ja prvi ali i svi mi koji smo još uvek kod
Targa i više smo nego svesni situacije u kojoj se isti nalazi.

Kada ti u nazivu firme stoji u stečaju i više je nego jasno da u slučaju većih kvarova
ne možemo očekivati brze popravke ili popravke uopšte.

Da kao što rekoh na drugoj temi, i kod mene je došao mts sa optikom, ali ako ozbiljno
ne koriguju cene ostajem sa Targom do samog kraja.
 
Mislim da ostanak nije resenje. Jasno je da je upravo MTS najvise i doprineo ovoj situaciji (can't beat the system). Targo ce definitino nestati sa scene. Kada MTS pusti optiku, tu je RV, KDS, nikome se ne isplati da preuzima TT, jer investicija nece biti isplativa. Oprema zastarela, opticka mreza verovatno isto u losem stanju, a potencijalnih korisnika izuzetno malo.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Utorak ceo dan bez neta, pogodilo me je ono čuveno Targovo prokletstvo blinkanja internet lampice.
 
Sta je sad ovo , stizale su po dve priznanice u dve odvojene koverte sad je stigla samo jedna? To za prekide se vise ne zna, po nekoj random fuknciji ostanes bez IP adrese ili dobijes IP ali nema neta. Ovo je sad najskuplji internet koji placamo 30Mb/s preko 2000din, za tu cenu kod SBB dobija je 200Mb/s. Ja sam te lose srece da je SBB zaobisao moj ulaz, zvao dosao covek veze nema da su zaobisli moj ulaz ide i trazi gde je optika i gde je kvar. Ja mu objasnim da su nas preskocili, obeca da ce doci da izvuku vertikalu i sad opet cekanje.
 
Nemam još uvek net, a po sledu događaja iz prošlosti pretpostavljam da će se dobijanje IP adrese odužiti.


Ništa, čekam da vidim sa Telekomovom optikom šta će biti, do tada snalazim se sa mobilnim netom. Užas.
 
Nazad
Vrh Dno