Šta je novo?

Targo Telekom

O kakvom danu prodaje pricas? Prodaja TT, ko zna koja u nizu, je zakazana za avgust ove godine. Vrv ce to biti jos jedna bezuspesna licitacija na kojoj se niko nece pojaviti.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
hxxps://www.exyuteam.com/showthread.php/51243-CONEXIO-bivsi-Targo-Telekom

Targo je PRODAT, i to je zavrsena stvar. Novi vlasnici su promenili naziv firme i sada se zovu Conexio LTD (ili doo). Novi je i sajt za poslovne korisnike - conexio.rs

A sta ce dalje biti sa korisnicima - cim se TV pojavio znaci da je moguce da ce da ga ozive... Saznacemo u narednim nedeljama/mesecima...
 
Conexio je na istoj adresi gde je bio I Targo, telefon koji stoji na sajtu je isti onaj broj koji je koristio Targo.Probao sam da pozovem - iskljucen
 
Šta se dešava sa ovim provajderom, da li neko od starih korisnika ako ih uopšte ima dobija više bilo kakvu vrstu usluge od njih, ili je distribucija TV i internet usluge potpuno zaustavljena?
Vidim da je Conexio kupio Targo telekom, ali po njihovom sajtu koji je i posle svih ovih meseci poprilicno nedovrsen vidi se da im cilj poslovanja nije usmeren u pravcu kucnih korisnika kao sto je bio slucaj kod Targa, pa me interesuje da li uopste Targo korisnici (ako ih jos uvek ima) imaju bilo kakvu vrstu usluge, i generalno da li neko zna hoce li Conexio nastaviti da podrzava i ovaj nacin poslovanja, ili ce likvidirati preostali broj Targo kucnih korsinika, i potpuno preci na biznis rezim poslovanja?
 
I mene zanima isto... Samo da znamo da li Targo/Conexio i dalje pruzaju uslugu fizickim licima pod istim/slicnim uslovima...
 
Pokušao sam sa nekoliko upućenih mailova ([email protected]) da saznam nešto više, o namerama da li će ikad više da se bave fizičkim licima i za očekivati, niko ne odgovara. Povremeno uključim "ONT" da vidim da li se slučajno vratio optički link... Voleo bih da se vrati Targo presvučeni Conexio, ali... Grehota kilometri postavljene instalacije, samo treba da zaposle dvoje da šalju i kontrolišu naplatu računa. Međutim ko zna u kojoj smo priči sada!
 
Kao bivsi korisnik do maja 2018god. bas me interesovalo sta ce dalje biti,pa sam pozvao Conexio na telefon i dobio sledece informacije:
Oni korisnike kao fizicka lica vise nemaju,kaze svi korisnici su pozvani u aprilu da raskinu ugovor,kako sam shvatio oni ce ubuduce pruzati usluge samo pravnim licima i iznajmljivane operaterima.
 
Iznajmljivanje operaterima mu dođe isto solidno rešenje jer orion beše negde koristio njihovu infrastrukturu?
 
Koristi jos uvek...
 
Ali ne verujem kao "iznajmljivanje drugim operaterima" vec kao otimanje od njih i prisvajanje korisnika i (mozda) pasive... To se kod mene nije desilo pa ne znam za primenjeni "model poslovanja" :)

Sent from my SM-A7100 using Tapatalk
 
Nije placaju za zakup dark fibre iz oriona, to su pustili buvu da su na divljaka usli u mrezu ali to nije slucaj...
 
Izvinjavam se Orionu ako je to tacno. Po nekim ranijim postovima delovalo je kao da su nasilno i bez dozvole prisvajali korisnike i mrezu.

Jos jednom izvinjenje od mene...

Sent from my SM-A7100 using Tapatalk
 
Proverava se mreza u bloku 44 ,majstori kazu neki amerikanci su kupili Targo i uskoro krecu sa radom bica kazu dobra ponuda i cena ,nisu hteli da kazu ko je novi vlasnik.
 
Odakle vam info da ce biti opet neki novi Targo. Ja sam bas nedavno uveo mts optiku jer je neko negde napisao da Conexio vise ne zanimaju fizicka lica vec prevashodno pravna... :(

Sent from my SM-A7100 using Tapatalk
 
Proverava se mreza u bloku 44 ,majstori kazu neki amerikanci su kupili Targo i uskoro krecu sa radom bica kazu dobra ponuda i cena ,nisu hteli da kazu ko je novi vlasnik.

Juce sam video neke ljude da stoje ispred ormara gde su fiber switcevi, moguce da se stvarno proverava u kakvom je stanju opticka mreza po blokovima. Na njihovu zalost sada se radi setaliste, i pitanje je da li su oni dodatno pokidali njihove veze koje su tuda prolazile.

Nista, videcemo da li ce od ove infrastrukture ista biti. Bas steta sto se ovako zavrsilo...
 
steta sto su ih ugusili , bili su dobri sa netom dok sam bio njihov korisnik u početku
ko zna , mozda opet pocnu da se bave sa fizičkim licima
to bi bio super
 
Juce sam video neke ljude da stoje ispred ormara gde su fiber switcevi, moguce da se stvarno proverava u kakvom je stanju opticka mreza po blokovima. Na njihovu zalost sada se radi setaliste, i pitanje je da li su oni dodatno pokidali njihove veze koje su tuda prolazile.

Nista, videcemo da li ce od ove infrastrukture ista biti. Bas steta sto se ovako zavrsilo...
Bilo bi dobro kada bi A1 (bivši VIP) preuzeo njihovu metro mrežu po Novom Beogradu.
 
steta sto su ih ugusili , bili su dobri sa netom dok sam bio njihov korisnik u početku
ko zna , mozda opet pocnu da se bave sa fizičkim licima
to bi bio super
Tesko. Ova tema je pocela 2012. a tad je otpika bila sci-fi za Telekom Srbije.
Zato su i uguseni. Na vreme. :(
 
Danas videh kod zgrade montere i popravljaju optiku od Targa...kaže momak imaju nalog da doteraju mrežu kako je bila...ima signala sve funkcioniše...info je da će da prodaju mrežu nekome...kome...to niko nezna...prekoputa hotela Jugoslavija..NBgd
 
Sredjuju vec nekih godinu ili dve. Naleteo sami ja na njih u 11. bloku, a mislim da sam i pre toga naleteo na njih u Studentskoj ili u Narodnih heroja. Pitao sam isto momke, rekli su da je ulozeno da se kompletno sredi mreza. Pretpostavka je da bi prodali, jer je logicno imajuci u vidu ko je vlasnik poslednjih par godina(MADISON DEBT HOLDINGS S.A.R.L), s obzirom da oni gledaju samo da obrnu novac, a posto Targo vise ne radi, tesko da ce oni da pokrenu ceo posao.

Ne znam sta uopste Conexio sada radi, tj. mozda gresim da ne rade. Mozda izdaju kapacitete dok ne pokrenu nesto za privatna lica.
 
Ja sam pre neki dan od jednog tehničara, na koga sam naleteo u zgradi, čuo da sređuju za prodaju Yettelu
 
ako je to tačno onda će i kod mene stići optika konačno, u mojoj zgradi je bio targo
 
ko ih je kupio jel se zna nešto pouzdano?
kod mene u zgradi je bio targo a sada nikakvu optiku nemam
 
Nekadašnji ministar za zaštitu životne sredine Oliver Dulić, njegov pomoćnik Nebojša Janjić i v.d. direktora Puteva Srbije Zoran Drobnjak pravosnažno su oslobođeni optužbi za zloupotrebu službenog položaja, saopštio je Apelacioni sud.

Njih trojica se terete da su zloupotrebili službeni položaj od jula meseca 2009. godine do jula 2012. godine za izdavanje lokacijskih dozvola i saglasnosti građevinskih dozvola za postavljanje optičkih kablova duž državnih puteva preduzeću Nuba invest.
https://n1info.rs/vesti/dulic-drobn...-oslobodjeni-optuzbi-za-zloupotrebu-polozaja/

Optika je u upotrebi, logičan sled događaja?
 
Od pre godinu dana neki instalateri su obalizili svuda gde je Targo infrastruktura i tada se već znalo da to neko preuzima. Uskoro novi operater iz privatnog sektora...
 
Nazad
Vrh Dno