Šta je novo?

madVR

Meni omogućava da uključim AR uz Lanczos3 ili Spline3 za luma upscale (i uz mali overklok IGP-a), ne znam da li će imati efekta kod GT520.
 
Ima dosta opcija za igranje, al treba znati koja opcija sta menja, a ja nisam previse upucen. :p
 
madVR v0.84.4

* fixed: DVD playback often resulted in Macrovision errors
* improved Jinc AR algorithm for clean computer type images/videos
* added support for new subtitle interface (e.g. for future xy-vsfilter build)
http://madshi.net/madVR.zip

DVD playback radi sa nezaštićenim DVD diskovima. Ako vaš DVD disk poseduje neku zaštitu potrebno je istu ukloniti, bilo kopiranjem na HDD uz pomoć DVDFab Decrypter-a ili on-the-fly uz pomoć AnyDVD.
 
madVR v0.84.7

* fixed: DVD playback often resulted in Macrovision errors
* improved Jinc AR algorithm for clean computer type images/videos
* added support for new subtitle interface (e.g. for future xy-vsfilter build)
* fixed: encrypted DVDs didn't play
* fixed: DVD menu "clickable areas" were not always located correctly
* fixed: DVD menu buttons near the FSE seekbar didn't work
* fixed: some minor cosmetical improvements to DVD menu rendering
* fixed: seeking DVDs in fullscreen exclusive mode didn't flush the decoder
* fixed: frame stepping should now work perfectly
* fixed: MPC-HC froze when creating thumbnails
* fixed: MPC-HC froze when seeking DVDs in Windows XP
* fixed: scaling settings were not always remembered after "restore default"
* 50i and 50p SD sources are now auto detected as having PAL/EBU primaries

http://madshi.net/madVR.zip
 
madVR v0.85.1

* added support for external DXVA2 decoders
* added support for DXVA2 scaling
* added support for custom pixel shaders (pre- and post-scaling)
* added support for media player color controls (IVMRMixerControl9)
* added support for "IQualProp" interface for media player statistics display
* added (crappy) support for high-bitdepth, 4:2:2 and 4:4:4 DXVA2 deinterlacing
* changed default scaling settings
http://madshi.net/madVR.zip
 
Znaci madVR i na 1680x1050p, napisah ovde da i ne vidim neku razliku ali je izgleda krs snimak neki bio u pitanju pa ni madVR nije pomogao.. vec mesecima nista ne gledam bez madVR :)
 
v0.85.2

* fixed: CoreAVC DXVA decoder didn't work (introduced in v0.85.1)
* fixed: ffdshow DXVA decoder didn't work
* fixed: when using DXVA2, sometimes BTB and WTW were lost
* fixed: thumbnail creation with MPC-HC sometimes didn't always
* fixed: Jinc option was sometimes incorrectly disabled
* fixed: 4:2:2/4:4:4 -> NV12 conversion routines used point sampling
* added dithering to 10/16bit -> NV12 conversion routines
* added SSE2 routine for P010/P016/P210/P216 -> NV12 conversion
* added options for custom display output levels
* added display specific color controls
* added volatile source color controls, with keyboard shortcuts
* brightness control now changes image gamma instead of white level
* contrast control now changes image contrast instead of black level
* custom shaders now run in PC levels (0-255) instead of TV levels
* added optimized DXVA copyback solution for NVidia and Intel GPUs
* optimized quality of DXVA2 NV12 -> HLSL NV12 conversion
* combined DXVA deinterlacing and DXVA scaling into one step
* modified DXVA scaling to now output RGB instead of NV12
* added color correction and auto-loading for new subtitle interface
* linear light processing might have gotten slightly faster
 
@hsv.stoned

Kolika je dijagonala na kojoj pratiš video
 
Pa pise u profilu, 22'' (1680x1050)..
 
Slaba je reza za tu diagonalu, vreme je da predjes na neki 24" samsung ili dell monitor..
 
Ma da, samo sto 24'' ips kosta 300e+, ne pada mi na pamet :) A iskreno, monitor je drzim dovoljno udaljeno da mi ne smeta rezolucija, nekada su ljudi pricali kako je 1080p za 22'' presitno a sada.. :)
 
monitor je drzim dovoljno udaljeno da mi ne smeta rezolucija
To da, po tom sistemu mozes i u drugu sobu da ubacis taj monitor, sto je dalji manje bode oci :d :)


Nego da se vratimo na temu, ova poslednja verzija madVR radi mnogo bolje sad sa ati kartama koliko sam stigao da sve istestiram kod mene, na neke 3 amd kartice..
 
@hsv.stoned
Pitanje je bilo jer nisam siguran da toj rezoluciji sa tom dijagonalom može da se uoči neka promena osim zauzeća resursa

@seizmos
A ostatak hardvera je..., kao i zauzeće procesora odnosno grafičke
 
Nebitan je ostatak hw, generalno bolje radi na seriji radeona 5, 6, 7, sad mi je mpchc zauzece na 5850 uz poslednji lav 2-3% za 1080p i madVR u kombinaciji sa ostrim podesavanjima a na njoj mi je najvise pravio probleme..
 
Teško da je nebitno tj. da li šibaš na 14" "laptopu" ili na 42" plazmi

2-3% za 1080p materijal?
 
Pa zato ti i kazem jer na istoj karti nije hteo da radi uopste madvr kako treba, pa i da je i7 procesor.....sad radi sa tako malim zauzecem i na bilo kom dualu malo novijem..
 
Zanimljiv razvoj dogadjanja. Nego, cpu slajder i gpu slajder, na kojim su vam vrednostima ? Jel ima uticaja na kvalitet slike neka od tih podesavanja ? Ja ne vidim.
 
Na default, nema uticaja na kvalitet slike.
2 seizmos & Kritika: govorite o CPU ili GPU zauzeću?
 
Pitanje je bilo jer nisam siguran da toj rezoluciji sa tom dijagonalom može da se uoči neka promena osim zauzeća resursa

Vidi se razlika, imam oba Pot-a instalirana, x64 za tv kartu i ovaj drugi za madVR, nema sanse da gledam bilo sta na x64 pot-u bez madVR.
 
@peja
O cpu zauzecu, stim da koliko sam stigao da ispratim ni gpu nesto nije mnogo uposljen pri 1080p, samo par %, ponekad peek blagi i to je to, mnogo fino na atiju sad radi a zezalo je bilo secas se da sam i tebe cimao zbog istog, nvidija mi nikad problem ni jedna nije pravila u kombinaciji sa madvr, dobro je da se ovi programcici razvijaju u pravom smeru...

Elem, na hd2000 intelu najbolje sto sam izvukao za 1080P mi je nekih 15-22% pod madvr-om, sto i nije lose, to je zauzece ukupno za cpu gledajuci na grafikonu u task manageru koji je radio u pozadini..., ne mogu da vidim koliko je samo za mpchc(verovatno par procenata manje kad se odbije chrome koji je imao 3 taba otvorena :p) jer mi je ukljucen onaj full screen excl..mod u madvr i tad je reprodukcija fina bez ikakvih gubitaka..
 
Poslednja izmena:
Pa madvr nema veze sa cpu-om, zato pitam. Dekoding se obavlja bilo preko cpu-a ili grafe, to može da utiče na opterećenje, ali resize ide samo preko gpu-a.
Jesi li popalio anti-ringing filtere svuda?
Isto ti je cpu zauzeće i preko Intel QuickSync? Nije mi jasno odakle potiču razlike, tj. ispada da deo posla i dalje obavlja cpu kada se koristi HD2000.
 
Poslednja izmena:
Nije mi jasno odakle potiču razlike, tj. ispada da deo posla i dalje obavlja cpu kada se koristi HD2000.

Bas tako, samo uz stock dekoder od mpca sa evr cp cpu zauzece je do 6% za mpc, uz lav i madvr, bez obzira da li dxva, dxva copy black ili qs u lavu , ne mogu da uzvucem zauzece za cpu da bude par procenata za mpc, vec je vece kako i napisah...to jest nije full decoding peko gpua u lav filteru odradjen kako treba ili sta vec....svo vreme madvr je stock settings..
 
Sa 0.85, možeš da koristiš i DXVA2 native bez copy-back i grafička akceleracija radi sa madVR. Mada, optimalno bi trebalo da bude QuickSync pošto vidim da koristiš integrisanu grafiku. Trebalo bi da ti sve radi i bez exclusive moda sasvim pristojno...
 
Ako nije problem da li neko može da mi objasni u čemu je smisao exlusive mode? Meni stoji uključen, konfiguracija je iz potpisa, da li da ga ostavim ili ugasim? Sve mi radi ok i nemam nikakvih zamerki ali malo smara to prebacivanje iz normalnog u exlusive mode.
 
Ako nije problem da li neko može da mi objasni u čemu je smisao exlusive mode? Meni stoji uključen, konfiguracija je iz potpisa, da li da ga ostavim ili ugasim? Sve mi radi ok i nemam nikakvih zamerki ali malo smara to prebacivanje iz normalnog u exlusive mode.
Objasnjenje:
madVR has an integrated automatic fullscreen exclusive mode, which automatically detects when the media players goes into fullscreen mode. When that happens, madVR automatically switches Direct3D into fullscreen exclusive mode, which increases rendering performance and totally gets rid of any tearing. It also helps with multi monitor setups, where Aero often has trouble with smooth playback. Fullscreen exclusive mode will also be necessary for things like DeepColor (30bit, 48bit) output, frame packed 3D output etc...
 
Odnosno, za većinu sa dovoljno jakom mašinom - nije neophodan. Ne bih da kopam po temi na Doom9 forumu, ali mislim da je Madshi izjavio nešto slično... Uglavnom, probaj i videćeš.
 
Po onom objašnjenu što je ostavio garson ja sam skapirao da je potreban za maksimalni kvalitet bez obzira na konfiguraciju ili sam pogrešio?
 
Da, za maksimalan kvalitet. Pitanje je kolika je razlika i da li se isplati zbog drugih ograničenja koja mod ima...
 
Nazad
Vrh Dno