Šta je novo?

madVR

Nije bag nego prelazak u exclusive full screen mod, možeš da isklučiš to u rendering - general settings, taj mod je namenjen eliminisanju uticaja podešavanja drajvera grafičke na kvalitet slike, ako ti sve radi dobro bez njega nema potrebe da ga koristiš.
Kad pustiš film pritisni Ctrl + J i prati broj dropped i delayed frames i presentation glitches ako si u full screen exclusive, pre toga pritisni Crtl + R da resetuješ brojače. Normalno je da se javljaju dropped i delayed frames, verovatno i glitches kada prelaziš iz full screen u windowed i obrnuto, ali ne i u toku gledanja filma.
Što se kvaliteta slike tiče to je to na TN monitoru od 22", na IPS-u i/ili LCDTV/plazmi od 32-50" se sigurno primećuje veća razlika.
CPU jezgra su više upošljena jer dekoding ide preko njih, ne preko grafičke, mada i to možeš da rešiš instalacijom LAV Filters i biranjem opcije u LAV Video Decoderu da hardversko dekodiranje ide preko DXVA2 (copy-back), mada je to sa quad/jačim dual-core nebitno.


Kvalitet slike na laptopovima je neprimetno poboljšanje (ako ga uopšte ima) ali je zato ne samo zauzeće procesora, gpu a pogotovu podizanje temperature je ogromno i nesrazmerno kvalitetu dobijenog
 
To je zato što ekrani na laptopovima uopšte nisu dobri. Čak i klasični monitori sa TN panelima koji imaju umanjenu mogućnost reprodukcije boja ne pokazuju neko veliko poboljšanje, kao što je peja već naveo.
Najveće poboljšanje je vidljivo kod LCD/plazma televizora sa većim dijagonalama kod kojih su jasno uočljivi i sitni detalji na slici i reprodukcija boja je daleko bolja. Ono što madVR može da pruži kod laptop i TN monitora je odsustvo seckanja i cepanja slike koje drugi renderi ne mogu u potpunosti da eliminišu. Da, i eventualno malo oštriju sliku.
madVR nije potreban baš svakome. On je tu samo da iscedi i poslednju kap kvaliteta koju neki monitor/TV može da pruži. Zato ga ne treba smatrati za "Sveti gral" kvaliteta i nešto što će učiniti da "film koji ste već gledali izgleda kao da ga gledate prvi put".
 
Ko skida internal izdanja ima razlog zasto to radi , tako isto imace razlog da posegne za instalacijom madvr-a.
 
Eksperimentisao sam zadnjih nekoliko dana sa madvr-om na jeftinom lapu sa 15" ekranom i realno nema potrebe koristiti ga u takvim uslovima. Jedino što sam primetio da radi bolje od EVR C/P je manipulacija crvenom bojom u određenim situacijama. Naime, dešava se nekada da su crveni objekti (recimo zadnja svetla na automobilima) iz nekog razloga pikselizovani sa EVR C/P (a i sa WMR9 renderless), dok kod madvr-a toga nema. Ne znam zbog čega se to javlja, primetio sam to i na starom kompu kada sam koristio WinXP i overlay mixer.
 
Meni je sa madVR crna boja mnogo bolja nego sa haali ili EVR na Dell 2311H. :) Zapravo sa haali i EVR crna nije bas prava crna.
 
To je zato sto ti je madVR automatski podesio 0-255 color output za razliku od ostalih kod kojih ti je ostao na 16-235...
 
Za madVR sam sam podesio 0-255 ako se dobro secam, za ostale doduse se ne secam da li sam ista dirao. :)
 
I ja sam isto primetio da je bolja crna, kao i sitni detalju u mracnim scenama.
 
ma sve je to super , al dzabe kad mi blokira mpc cim treba da pusti sledeci fajl sa playliste :p
 
Koju verziju koristiš? Neke 0.83. verzije su pravile taj problem. Trebalo bi da je rešeno u 0.83.7. Ako to ne uspe vrati se na 0.82.5.
 
Da li još neko može da potvrdi da se update na novu verziju može uraditi kao što je seizmos napisao, dakle samo kopiranjem novih file-ova na mesto gde su stari?
 
Može. Ja tako radim već godinu dana i nemam problema.
 
Moze neko da napise koje jos filtere je potrebno instalirati pored madVR za reprodukciju u MPC-HC?
 
To je zato sto ti je madVR automatski podesio 0-255 color output za razliku od ostalih kod kojih ti je ostao na 16-235...
Podesih i u haali-ju 0-255 ali dzabe, crna je i dalje "isprana". :p

Inace, kakav je odnos snaga CoreAVC vs LAV Video Decoder? :)
 
Poslednja izmena:
Kod mene se desava da haali u setovanju rendera obrnuto prikazuje bright, to jest na 0-255 je svetlija slika a na onom drugom(na njemu stoji po defu) je tamnija..?
 
madVR v0.84.0

* added media player screenshot functionality (IBasicVideo::GetCurrentImage)
* added "Jinc" image upscaling algorithm
* added anti-ringing filter for downscaling
* added "user interface\keyboard shortcuts" settings page
* added option to apply keys "only if media player has keyboard focus"
* added options to adjust the keys for all existing keyboard shortcuts
* added shortcut option for directly selecting specific source primaries
* added shortcut option for directly selecting specific deint content types
* added shortcut option for en/disabling automatic fullscreen exclusive mode
* added shortcut option for disabling exclusive mode for 10 seconds
* added shortcut option for en/disabling the display mode switcher
* added shortcut option for en/disabling dithering
* added shortcut option for changing the display bitdepth
* added various shortcut options for selecting scaling algorithms
* added IMadVRExclusiveModeCallback interface for exclusive mode notifications
* renamed "luma up/downscaling" to "image up/downscaling"
* renamed "use 10bit luma buffer ..." to "use 10bit image buffer ..."
* scaling algorithm parameters (softness, sharpness, taps) are remembered now
* scaling algorithm red/green graphs (settings dialog) now cover anti-ringing
* modified shader storage to decrease madVR.ax file size
* fixed: KMPlayer + madVR decoders + "delay playback start" was always paused
* fixed: settings dialog had problems with yCMS data when using Overlay mode
* fixed: cosmetical issue in fullscreen windowed mode when changing video files
 
Podesih i u haali-ju 0-255 ali dzabe, crna je i dalje "isprana". :p

Otvoris nvidia control panel, nadjes video color settings i tamo stavis 0-255 i vise nijedan video render nece da ti pusta isprane boje... sem ako ne forsiras. :)
 
Otvoris nvidia control panel, nadjes video color settings i tamo stavis 0-255 i vise nijedan video render nece da ti pusta isprane boje... sem ako ne forsiras. :)
Probao, problem persists. :) Dakle svuda je podeseno 0-255, nV CP, Haali Renderer, MadVR.
 
Da li je ok izlaz na tom graf adapteru ?
 
Probaj garsone da prebacis na onaj drugi a ne na 0-255, meni na drugom je crna crna a na 0-255 je svetlije dosta na haali renderu.
 
Probao, isto. :p Ma nebitno, ionako furam MadVR, samo konstatujem da je osetno kvalitetniji od haali-ja. :)
E sad jedan drugi problem. Lav Video Decoder i Haali Media Splitter mi nestaju iz liste External Filters svaki put kada ugasim/upalim MPC. :trust:
 
Poslednja izmena:
Meni je kombinacija ffdshow i madvr zakon.
 
Na kojoj video kartici i sta drzis za v. i a. dekoder i splitter pored nadvr kao v. render?
 
AKo je pitanje za mene, kartica iz potpisa, poslednji MPC-HC, LAV a/v dekoderi i LAV splitter.
 
Izgleda da su optimizovali anti-ringing filter, sada mogu da ga koristim kod 720p filmova uz Lanczos 4-taps.:)
Sa druge strane, novi Jinc algoritam ubija HD2000.:p
 
Normalno.;-) Jinc3 je zahtevan kao Lanczos8 a Jinc4 je 2x zahtevniji a Jinc8 je 8x zahtevniji od Lanczos8.
 
Nazad
Vrh Dno