Šta je novo?

madVR

Aham, 10-bitne dakle. Trebao bih malo vise citati, a manje pitati. Hvala.
 
Taman podesim sve i radi ko sat, kad krenem da pustim dvd i izbaci macrovision fail, pa vidim na forumima da kada se izabere madvr ne mogu da se pustaju dvd fajlovi. Bezveze.
 
Nece sa ffdshow, sada sam probao.
Za resenje pod 2 sam video na netu, ali nisam raspolozen zbog ovoga da cackam oko sistemskih fajlova.

Znaci dok to ne rese ostaje da menjam u evr custom kad mi treba za dvd neki.
 
Kako da pod madVR-om povećam u MPC-HC osvetljenje i kontrast?
 
Poslednja izmena:
Jedino ako koristiš FFDShow jer ni MPC-HC ni madVR nemaju filtere za kontrast i osvetljenje. U stvari, MPC-HC ima ali oni rade samo sa VMR-9 i EVR.
 
Kako se radi update starije verzije madvr-a ?
 
obrises staru,odzipujes novu,instal.bat i gotovo.
 
Jel ostaju kakvi tragovi (repovi) u registry ili ne ? Bas obrisem ceo folder iz Programs Files ili idem na ono uninstall.bat u samom folderu ?
 
ja sam samo obrisao,i nikakvih problema nisam imao. Mada idi uninstall pa sve ispocetka,to je samo jedan klik vise :p
 
Odradio sve po protokolu :)

Zanima me cemu sluze ona dva slajdera u opcijama ? Jedan je za gpu drugi je za cpu.
 
Slajderi za veličinu bafera (u frejmovima). Prvi (CPU) ti govori koliko frejmova će dekoder da dekodira unapred a drugi (GPU) koliko frejmova će render učitati u GPU memoriju.
BTW, ako želiš da sačuvaš podešavanja rendera kad radiš update nemoj da brišeš fajl settings.bin.
 
Dakle, cpu slajder opterecuje cpu a gpu slajder vise opterecuje gpu ? Jel tako ? posto se madvr oslanja na gpu dobrim delo,. za one sa slabijim karticama poput mene najbolje bi bilo da odvrnem slajder cpu do kraja a gpu na min ili blizu minimuma ? Dal sam u pravu ? I hoce li to da mi utice na kvalitet slike ?
 
Nemoj to dirati, gpu acceleracija ti ide preko LAV video decoder-a...
 
ovo sto gledam na sajtu madCollection tu se nalazi i madVR right?
 
A sta ce se desiti ako ipak budem dirao ? Hoce li slika biti drugacija ili ne ?
 
Slika neće biti drugačija ali može da se desi da počne da ti secka. Nije u pitanju opterećenje procesora ili grafičke već veličina bafera - veća vrednost slajdera, veće zauzeće memorije. Premala vrednost i slika počne da secka. Poenta je da nađeš dobar odnos, "zlatnu sredinu", a da pri tome nemaš izgubljene frejmove ili vidljive gličeve i nepotrebno zauzmeš memoriju. Nemoj da ideš u krajnosti, to nikad nije dobro.

@rastafarian Madshi se bavi pisanjem i drugih programa osim madVR. madCollection ne sadrži madVR. Ako ti treba link za madVR imaš ga u prvoj poruci ove teme. Taj link uvek vodi ka najnovijoj verziji.
Pročitaj poruke na prvoj strani ove teme, biće ti mnogo jasnije.
 
Poslednja izmena:
Ma pitam zato sto imama jak proc a slabu grafu zbog koje mi se desava da seckaju filmovi. Zavisi i od ripa tj. koliko su kvalitetni i napucani sa bitrejtom. Npr, nema sanse da pustim remux od Private Ryan-a jer je pun graina i ima visok bitrejt. Klasicne 1080p ripove pusta bez problema, neki put malo zapne ali nije strasno. Zato sad odvrnem cpu slajder do kraja i ema seckanja. Gpu slajder sam spustio 2-3 podeoka i nasao zlatnu sredinu. Ipak, slika preko madvr-a je jednostavno superiorna. Ne mogu da gledam filmove preko bilo cega drugog. A tu mislim i na haali.
 
@rastafarian Madshi se bavi pisanjem i drugih programa osim madVR. madCollection ne sadrži madVR. Ako ti treba link za madVR imaš ga u prvoj poruci ove teme. Taj link uvek vodi ka najnovijoj verziji.
Pročitaj poruke na prvoj strani ove teme, biće ti mnogo jasnije.

Da, skapirao. Tnx!;)
 
v0.83.2
Kod:
* some more Overlay improvements

v0.83.1

Kod:
* added "enable windowed overlay (Windows 7 and newer)" option
* added "anti-ringing" option for chroma and luma scaling
* added extra "delay playback start after seeking, too" option
* added new calibration option "disable GPU gamma ramps"
* doubled exclusive mode seekbar in size
* added position / runtime information to exclusive mode seekbar
* removed some tweak options (rendered superfluous by new WHQL NVidia driver)
* madVR window is now created and served by a separate thread
* Windows timer/scheduler is now always set to finest possible resolution
* modified DXVA deinterlacing to work a bit more similar to EVR
* AVI Decompressor output is now always considered to be decompressed video
* added workaround to hide kmplayer crash when resizing video
* fixed: crash when multiple madVR instances are created at the same time
* fixed: freeing madVR instance sometimes resulted in a crash
* fixed: VSFilter passes RGB -> input was incorrectly considered limited range
* fixed: bilinear chroma upsampling used MPEG1 chroma position instead of MPEG2
* fixed: switching deinterlacing mode -> "resetting Direct3D device failed"
* fixed: crash when playing certain video files with AVSplitter
Nova verzija madVR donosi, pored ispravljenih bagova, dve nove opcije: antiringing i hardware overlay u windowed modu.
Antiringing bi trebalo da smanji ringing artifakte kod većih skaliranja kada se koriste filteri sa 3, 4 ili 8 tapova.
Hardware Overlay je po default-u isključen jer ne radi sa većinom ATI kartica a može se uključiti u opcijama rendera. Radi u windowed modu i sa Windows 7 i Windows 8 sistemima.
Ono što HO nudi su pogodnosti exclusive moda u windowed modu. Nema tearing-a, nadamo se ni gličeva, kao i malo bolje performanse (svega par %) u odnosu na prethodni windowed mod. Nedostatak je što ne možete praviti screenshot-ove dok madVR koristi hardware overlay.
 
Antiringing guši Intelovu HD2000, što sam i očekivao, bilo bi fino da ga proba neko na HD3K/4K.
 
HD3000 bi trebalo da je 2x jača od HD2000 tako da bi antiringing trebalo da radi.
 
Jel zna neko kako i gde mogu da vidim trenutnu verziju madVR koju koristim ?
 
Baci pogled u folder gde si instalirao i otvori pomoću Notepad-a ili npr. Notepad++++ tekstualni dokument pod nazivom changelog tu ćeš videti nešto ovako:

v0.83.7:
* fixed: changing video files sometimes crashed
* fixed: showing exclusive mode seekbar for image viewing crashed
* madVR once again waits for D3D to be fully finalized

v0.83.6
* fixed: some more Overlay related issues (black screen, error messages etc)
* fixed: media player closing and loading a different video was slow

v0.83.5
* fixed: starting in exclusive mode, then switching to Overlay -> error
* modified exclusive mode seekbar design slightly
* madVR doesn't wait for full direct3d finalization, anymore
* improved crash reporting reliability

v0.83.4
* fixed: crash when using Overlay mode

v0.83.3
* maybe fixed: shutdown freezes in certain situations with MPC-HC
* fixed: shutdown crash
* fixed: glitch in the debug OSD
* improved "look" when moving Overlay window with Aero on

v0.83.2
* some more Overlay improvements

v0.83.1
* fixed: Overlay is only activated for GPUs/drivers which support it
* fixed: Overlay stopped working in certain situations (e.g. switching subs)
* Overlay is now not activated by default, anymore

I biće ti jasno koju verziju koristiš
 
Poslednja izmena:
Pustiš film u plejeru, desni klik, Filters, madVR i na njegovom početnom ekranu piše verzija.
 
Instalirao pot x86 (imam i x64 za tv kartu koja ne radi na x86), imam jedan od poslednjih madVR i ili sam corav ili ja ne vidim nikakvu specijalnu razliku na 1680x1050p monitoru.. cpu jezgra su vise uposljena kao i gpu ali kvalitet slike.. malo bolji, ocekivao sam vise.

Inace, svaki put kada pustim film i aktiviram full screen posle par sekundi se desi neki bag, slika zatreperi, ne znam kako da objasnim.. i to je to, samo tad se desava.
 
Nije bag nego prelazak u exclusive full screen mod, možeš da isklučiš to u rendering - general settings, taj mod je namenjen eliminisanju uticaja podešavanja drajvera grafičke na kvalitet slike, ako ti sve radi dobro bez njega nema potrebe da ga koristiš.
Kad pustiš film pritisni Ctrl + J i prati broj dropped i delayed frames i presentation glitches ako si u full screen exclusive, pre toga pritisni Crtl + R da resetuješ brojače. Normalno je da se javljaju dropped i delayed frames, verovatno i glitches kada prelaziš iz full screen u windowed i obrnuto, ali ne i u toku gledanja filma.
Što se kvaliteta slike tiče to je to na TN monitoru od 22", na IPS-u i/ili LCDTV/plazmi od 32-50" se sigurno primećuje veća razlika.
CPU jezgra su više upošljena jer dekoding ide preko njih, ne preko grafičke, mada i to možeš da rešiš instalacijom LAV Filters i biranjem opcije u LAV Video Decoderu da hardversko dekodiranje ide preko DXVA2 (copy-back), mada je to sa quad/jačim dual-core nebitno.
 
Poslednja izmena:
Aha, izvalio sam i ja da nije bag, samo sam trebao da probam par puta i vidim sta pise :D

Hvala na ostalim info, neka sljaka ovako, bolja je slika al za nijansu ali i to je nesto.
 
Meni se javljaju delayed i u toku gledanja u full screen modu. Nema, doduše, dropped frames.
 
Fala pejo i kritika na odgovorima, kapiram da je dovoljno samo folder sa novim fajlovima iskopirati na isto mesto, to jest ne moram da uninstall staru verziju pa da instaliram novu, tako sam uradio sad sa ovom poslednjom verziojom madVR i projavljuje se lepo kao 0.83.7
 
Nazad
Vrh Dno