Šta je novo?

madVR

Imam problem sa madVR i KMPlayer-om, naime reinstalirao sam sistem i posle toga se pojavio problem da KMPlayer nije hteo da radi na extended display-u dok je na primary radio normalno ali sada više ne radi ni na primary display-u. Probao sam razne verzije madVR-a kao i razne verzije KMPlayer-a ali nikako da proradi. Probao sam i sa PotPlayer-om i tu mi je pravio problem ali onda proradio. Znam da će mnogi reći da je Potplayer bolji ali imam svoje razloge zašto želim da koristim KMPlayer i molim za pomoć ako neko ima ideju šta bi mogao biti problem? Konfiguracija je iz potpisa, Windows 7 64 bit je u pitanju, drajveri za grafičku su najnoviji, kao što sam rekao probao sam više verzija i KMPlayer-a i više verzija madVR i nikako da proradi, bude samo black screen. Inače KMPlayer sasvim normalno radi kada prebacim na drugi video renderer. Pre reinstalacije sistema KMPlayer i madVR su mi savršeno funkcionisali.

Unapred hvala na svakoj pomoći!
 
Mislim da je do unutrasnjih kodeka. Cini mi se da sam tako bio resio problem kad sam ga imao. Stavio sam LAV sa strane.

Sada doduse ne mogu da ga koristim, jer kad prebacim na televizor, deluje usporeno, i imam glitch.
Ne znam zasto je tako. To sto mi deluje usporeno, mozeda je do kabla?
 
Meni kombinacija kmplayer+madvr i mpchc+madvr ne radi na extended desktop, pa koristim haali gali halida. Ne radi mi ni na W7, ni na XP.
 
Izvinjavam se što se tek sada javljam da odgovorim ali bio sam zauzet. Problem sam rešio, naime izgleda da sam usled silnih podešavanja u KMPlayer-u slučajno promenio opciju Video Procesing/General/Condition/Always Use (Strongly Recommended) i stavio Video Procesing/General/Condition/Disable (Not Recommended), vratio sam na prvo default podešavanje i sada je sve u redu, imam sliku i na primary i na secondary display.

Hvala svima na odgovrima i pomoći. :)
 
jeste malo neaktivna tema, ali
jel probao neko: madvr u kombinaciji sa dmitrirenderom(postoji trial verzija)
meni daje ekstra rezultat kako za puštanje videa sa kompa tako i sa youtube(potplayer).
 
Da li neko koristi ovo na HDR televizoru?
Iako sam se igrao sa podesavanjima, slika nije kvalitetna kao kada se pusta preko internog plejera.
 
Ja jesam, ALI baš treba znati podesiti madVR, grafičku i win...
 
Koristim i ja ali radim passthrough direktno na TV koji to dalje procesira. Ne znam sta imas od podesavanja ali slobodno vrati sve na default pa probaj prvo passthrough pa uporedi, pa ako ti se vise svidi kako to interni player procesira, onda probaj sa HDR processing kroz madVR + image enhancements. Ja ovo drugo (minus HDR) koristim za chroma/image upscaling i to za sadrzaj koji nije native 4k.
 
ja cackam par dana ali ne uspevam nesto narocito dobre rezultate da dobijem,pretezno dxva2 i lancoz za upscaling,amd je grafika...tv je dosta solidan ali i passthrough ne uspevam da odradim,pa ako bi mogao neko da pojasni kako i generalno neka podesavanja da savetuje bio bi jako zahvalan! :)
 
Koja je AMD grafika, koji upscaling, na 1080p ili 4K ... ? Koliko se sećam DXVA2 upscaling je radio OK samo na Intel integrisanim grafama i po kvalitetu bio u rangu Lanczos3 + Anti-Ringing filter. Na AMD i Nv grafama nije davao dobre rezultate.
 
1080p,280x.nema vise lanczos3 samo lanczos,tu je i glavni problem posto na netu guide-ovi su samo za stare verzije i totalno su druge opcije pa manje vise bauljam po mraku i isprobavam sam.one standardne bicubic opcije ili ne rade nista pametno ili izgledaju bar meni losije.

koliko sam ja uspeo da vidim/testiram bas lanczos/3 taps za chroma upscaling donosi najbolje i najostrije/najdinamicnije peglanje.ovo ostalo tu i tamo,s' tim da je smooth motion vecinom okej.
 
Jel ima neko ideju kako rešiti problem sa 50fps (PAL) filmovima preko madVr?

Ne znam koje podešavanje u madVr je odgovorno za ovo, ali imam dosta izgubljenih frejnmova, kapiram da je nešto do refresh rate?

Kada pustim bez madVR tog problema nema, tako da sam siguran da je neko podešavanje unutar njega.
 
Nazad
Vrh Dno