Šta je novo?

Otkljucavanje hard diska

rdjavi

Cenjen
Učlanjen(a)
03.07.2009
Poruke
213
Poena
169
drug mi je nabavio neki hard disk lenovo sata 120gb i kaze da je zakljucan. vidi ga bios, u my computeru ga nema i device menager ga vidi. probao je nesto preko hirensa da ga otkljuca ali nije upeo i pise da je zakljucan.
zna li neko sta tu da se radi?
 
Hm mora da je iz nekog laptopa. Tu diskovi imaju ugradjenu zastitu od strane proizvodjaca. A kako se to resava verujem da ce se naci neko da kaze... ;)
 
kako da mu uradimo unlock pitanje je sad:)
 
ako je pata (po veličini liči da jeste) - nađi negde neki Xbox 1 sa EvolutionX dashboard-om, ubaci ga u njega, i sa 2 klika ćeš ga otključati
 
Poslednja izmena:
nije pata vec sata. i nemamo mi to nigde naci druze, hvala na odgovoru!
 
Da nije zakljucan, posle full erase-a .
Tj, neko je probao da ga erase-uje, ali nije vremena da saceka ceo proces i iskljucio ga je na pola.
Probaj sa Hyrensom, full erase, pa na opciju unlock.
 
IBM/Lenovo imaju, na poslovnim modelima, opciju zaključavanja diskova u BIOS-u.
Nažalost, ne možeš mu ništa bez laptopa koji ga je zaključao i šifre.
 
borab,ne znam kako je zakljucan. drug ga je nabavio negde pa ko ga je zakljucao ne znamo. probacemo da uradimo to sto si napisao kad mi ga donese.
ali ako je ovo tacno sto taraba pise znaci nema mu leka:smash:
hvala na odgovorima!
 
Pa napisao si da ga vidi BIOS. Onda valjda moze da se odradi potpuno brisanje sa bootabilnim Acronis CD-om. Podaci se gube, ali bar disk moze da se formatira i koristi, po mojoj nekoj logici ;)
 
danas mi drug donese disk pa sam nesto pokusavao i nista. probao sam taj program sa linka od KAMIKAZE i ne moze, ne podrzava firmware pise. ni link od tarabe mi nije pomogao. u prvom metodu u jednom koraku mi trazi password koji ne znam, drugi metod je izgleda samo za seagate diskove, a ovaj program Repair Station iz treceg metoda ne radi bez licence tako da nista.
nasao sam na netu da probam instalirati linux pa sam i to pokusao i nista. ne znam vise sta da mu radim pa cu mu ga vratiti.
 
Jeste, pogresio sam u razmisljanju, ali gresis i ti u svom (mislim na tematiku objasnjavanja) :trust:

@ OP http://www.hddunlock.com/

Ovaj program otkljucava vecinu diskove ali na kraju ti trazi kod koji kupujes kreditnom karticom i cifre su od 2-???$.


Probaj metodom koju Seagate preporučuje.
http://www.seagateunlock.com/

Ovo se odnosi uglavnom na Seagate hardove koji su se ugradjivali u XBOX classic ili keca i pali kod uredjaja koji su modovani nekim od explorita.

Inace za otkljucavanje ATA hardova bile su dobre stare 486 i ploce od pre pentium ere koje su u biosu imale opciju hardverskog low-level iliti formata na niskom nivou.
 
a da li bi pomoglo da se uradi low lewel format preko hirensa i koliko to traje za hard od 120GB jer ja to nikad nisam radio?
 
pa ne moze da uradi llf zato sto ne moze da pristupi LBA
 
Pitam se sta bi se desilo posle prelaska nekim jakim magnetom po hdd-u?
Dal bi tada nesto moglo da se odradi?
 
Pitam se sta bi se desilo posle prelaska nekim jakim magnetom po hdd-u?
Dal bi tada nesto moglo da se odradi?


Ako to zakljucavanje ima veze sa firmware-om, onda verovatno ne bi nista vredelo, po mojoj nekoj logici koju ce mister Mrva da potvrdi ili opovrgne ;)
 
A zamena el. ploce?
 
Ako to zakljucavanje ima veze sa firmware-om, onda verovatno ne bi nista vredelo, po mojoj nekoj logici koju ce mister Mrva da potvrdi ili opovrgne ;)

Poceo si da razmisljas u pravom smeru, znaci pozitivno sam delovao :p

Evo nesto sitno sto sam na brzinu nasao o tematici, koga interesuje vise ima reference na kraju dokumenta.
 

Prilozi

  • harddisk_ata_security_v1.1-1.pdf
    232.7 KB · Pregleda: 629
Imam Toshiba-in (128GB) i Kingston-ov (120GB) SSD, oba su zakljucana, bili su na lenovo X1. Dali postoji mogucnost da se otkljucaju, dali znate nekog ko bi to uradio za novac (posaljite mi na PM).
Nije potrebno zadrzavanje podataka... Ja sam sam probao "poznate" metode sa Youtube :( , koje nisu urodile plodom...
...ili su oni za smece?!
 
isti problem sa istim kingstonom ssd i ista namera sto se tice usluge , moze na PM
 
Nazad
Vrh Dno