Šta je novo?

Nokia PureView - SLR kamera u mobilnom.

jeste a one slike od 38 MP(ili koliko vec) su dobijene u panorama modu :)


Nekazem da nemoze da slika u velicini 38mpx ili 41mpx nego slike su losije nego kad slika u PureView rezimu od 5mpx ;)
 
da to sto si sad rekao se bas poklapa sa ovim :D

"E sad kolko sam skonto ona nema 41mpx nego savrsenih 5mpx kad je upaljen PureView zato su nocne slike tako impresivne A ovo 41mpx je samo reklama a kamera je od 5mpx"
 
da to sto si sad rekao se bas poklapa sa ovim :D

"E sad kolko sam skonto ona nema 41mpx nego savrsenih 5mpx kad je upaljen PureView zato su nocne slike tako impresivne A ovo 41mpx je samo reklama a kamera je od 5mpx"

A sto ne poklapa se ili me nerazumes govorim spanski:D ocigledno neznas sta je realna rezolucija ove kamere:d

Mogli su oni da stave i 500mpx a da ona daje dobre slike na 5mpx ;)
 
Poslednja izmena:
Komentari zapadnjaka su: "Omg! Best phone ever! Game Over! itd" Koliko vidim na gsm areni i na onom klipu. Provalite samo "Daily interest" i ocenu na gsm areni:

Link

Bas ce se lose prodavati. Evo i sample fotki:

Link

Link
 
Poslednja izmena:
A sto ne poklapa se ili me nerazumes govorim spanski:D ocigledno neznas sta je realna rezolucija ove kamere:d

Mogli su oni da stave i 500mpx a da ona daje dobre slike na 5mpx ;)

sta ti znaci to "realna rezolucija"?! ne kapiram tvoj spanski zaista, prvo kazes da je kamera 5 MP (lol) a onda ne kazes da ne moze da slika u 38 ili 41 MP, a kako si ti to zamislio da kamera od 5 MP slika 41 MP? :D
 
Joj sve vam treba crtati:d nemam zivaca vise objasnjavati :D

Jos kad pogledam ove samples-ove da me slog strefi bolje su slike nego na pro kamerama od 1000e a debelo je radio PS :D
 
Em je ruzan em jos od plastike :d jedino ga kamera izvlaci :D zato sva reklama je za kameru a telefon se ne pominje uopste :d
 
Jeste od plastike je i bas je ruzan... fuj! Jedino ga ta kamera izvlaci. Ja ruzniji telefon video nisam.
 
Jeste od plastike je i bas je ruzan... fuj! Jedino ga ta kamera izvlaci. Ja ruzniji telefon video nisam.

+1 ni ja.


Galaxy S 2

Stand-by Up to 710 h (2G) / Up to 610
h (3G)
Talk time Up to 18 h 20 min (2G) / Up
to 8 h 40 min (3G)


Nokia pureview

Stand-by Up to 465 h (2G) / Up to 540
h (3G)
Talk time Up to 11 h (2G) / Up to 6 h
50 min (3G)
 
Poslednja izmena:
Update: Nokia Conversations are kind enough to release another batch of untouched photos straight up from the Nokia 808 PureView. Download them by clicking here:

Link

Sta mislite?
 
super su fotke. sviđa mi se pristup, ne možeš optički da zumiraš, ali zato digitalno možeš da se razvališ od zuma a da ne izgubiš puno na kvalitetu.... slikaš sliku u full rezoluciji, pa kropuješ kući kako ti se svidi... sad će svi da skoče kako je ovo photoshop :p možda i jeste ne ulazim u to, jer su slike stvarno jako dobre za jedan mobilni.

samo su promašili poentu sa dizajnom, ona budža gde je kamera je užasno ružna, bolje je da je ceo telefon te debljine i ujednačenog dizajna. dosta je tu prostora moglo da se iskoristi- duplo veća baterija, bolja antena za wifi, itd, itd...
 
Samo ova druga je bila odlicna i kad sam je jako uvecao, tj. priblizio sliku. Prva i treca i ne nesto...

Mislim, da se razumemo, super su one ovako, ali nekako sam ocekivao da ce biti bolesno mnogo detalja i extra ostre i kad se uvelica opasno. Mozda me citav hajp oko te kamere malo naveo na precenjivanje, a mozda i ne znam da ocenim bolje, posto nisam bas expert za kvalitet fotografija.

Pritom, po imenovanju slika, to su verovatno medju 5 najboljih od par stotina koliko je napravljeno u jednom session-u.

I da dodam jos - za moje potrebe i zahteve, slike su bolesne! :D
 
Osim sto fotke super izgledaju, cini se da je kamera bez mob konkurencije sto se tice wide angle-a?

Ja bih voleo ovaku kameru na mom sadasnjem fonu. Nista mi ne bi falilo.

Nocni snimci su kolko mi se cini takodje bez mob konkurencije:

[YOUTUBE]8nqOIiGU5xM[/YOUTUBE]


[YOUTUBE]_SqWoQm9ZhQ[/YOUTUBE]
 
Uh, Emix, kud bre okaci ovaj link, isprepada me... necu moci da spavam veceras, stalno cu da sanjam ovu grdobu.

Ruzan do zla boga, te dzaba mu i sav polikarbonat, keramika i celik, kada je dizajnerski tim zaduzan za njega bio u sastavu Stevie Wonder feat. Ray Charles... a sve pod strucnom konsultacijom Filipa Visnjica himself.
 
ruzan jeste i stvarno su mogli da ga naprave citavog te debljine (sto rece ed_hunter mogli su to sigurno da iskoriste za nesto)
 
+1

I meni je gadan. Da su ili nekako "rasirili" taj mehanizam kamere (sto pretpostavljam da je teze izvodljivo) ili da su bar taj prostor pored "popunili" nekako...
 
U crnoj boji mozda i moze da prodje. Ali je bas gadan fon.
Kamkoder je odlican, nema sta da se polemise, bas me zanima 808 vs ip4s, kolicina detalja i stabilizacija.. Skidam im kapu samo za dual flash, led i xenon, sta bih dao da se SE vrati Cybershot korenima..
 
Pa i on je ruzan, ali igra se na rezultat ;)

Ron-Jeremy83839.jpg


Nema ozbiljniju konkurenciju za prosecnog zapadnjaka koji za razliku od benchmarkovca ne kompajlira u c++ na fonu vec mu treba fon za zezanje bar u domenu kamere. Ip 4s je bas isao na kamera momenat a ovo je tek korak dalje. Ako ip5 bude imao slicnu kameru od 41mpx, mislim da ce bench floodovati od hvalospeva :).
 
Poslednja izmena:
Nece iPhone imati 41, oni ce reinventovati na 42.
 
Ako su ubacili takvu kameru...pa nek je preterivanje bar ce napraviti neki pomak...a ne telefon od 700e ima losiju kameru od digitalca starog 5 godina koji ne vredi ni 50e
 
E, ovo mi vec deluje kao veoma dobar feature... prava stvar.

Glavni problem sa svim HD zapisima na telefonima je bio santav zvuk, u manjoj ili vecoj meri.
 
E, ovo mi vec deluje kao veoma dobar feature... prava stvar.

Glavni problem sa svim HD zapisima na telefonima je bio santav zvuk, u manjoj ili vecoj meri.

Skidanje kape, nego sta ;) Svaka cast za ovaj potez, kao i za xenon+power led.

E sad, nisam probao noviji smartfon koji ima ovako los zvuk u hd videu kao phone b ;) ali dobro, znam na osnovu Wave-a, tacno mogu da primetim razliku jer npr bass pedala ne probija i nema distorzija. E ovim potezima definitivno podizu standarde.
 
Nazad
Vrh Dno