Šta je novo?

Nokia PureView - SLR kamera u mobilnom.

NECE SVI ANDROID SHVATI!! SMARA!!! Na glavu mi se popeo, postali ste gori od jabukovaca!!
Pa hteo ti to da priznaš ili ne...moraćeš da biraš izmeđi iOSa, Androida ili Windows Phonea..jbga tako stoje stvari trenutno..
 
smara... :) ok,posle ovoga je svaki moj sledeci argument nevazeci :D
 
masite poentu...ako vas zanima koliko je kostao neki telefon,kada je izasao,zapitajte se prvo kada je izasao,i sta nudi u poredjenju sa ovim telefonom.
ovde niko ne govori da belle radi lose,vec da je android bolji.zasto?zato sto je sistem negde oko beskonacnosti fleksibilniji od belle,i ima mnogo vise korisnih aplikacija,mnogo bolju podrsku,radi ono sto zelite,kako zelite.
brzina sistema je mogla da bude argument onda kada je izasao prvi iphone,ne sada
Molim te, navedi te beskonačne prednosti u odnosu na Belle, pa i na prethodni Symbian. To isto pitanje sam ja postavio već nekoliko puta, jedini odgovor koji sam dobio je bio "Pa, nekako mi radi lepše, sigurnije". Suštinski - lepota prikaza i efekti. Slobodno potražite po forumu.

iOS ima više aplikacija od Androida, ajmo svi na iPhone.

Sve što sam bio zamislio da uradim na Nokia X6, našao sam aplikaciju za to.
 
Poslednja izmena:
A ne iPhone je isto preskup! Precenjen, i onda odmah NE VALJA! Krs! Kiselo je grozdje...
 
niko ne razmislja o kupovini telefona na jedan specifican nacin: kupovinom telefona vi podrzavate neku firmu. dakle ja sam u vremenu androida i iosa kupio palm pre2, a devojka palm pre jer smatramo da je palm (hp) sa webosom napravio nesto jako dobro i unikatno, samo nisu uspeli da se probiju.... na taj nacin smo podrzali tu firmu. moj brat je kupio n9 istog dana kad je izasao maltene, a za taj novac je mogao da uzme bilo koji telefon,ali bilo koji! i ja sam mu predlagao neki top android, ali nece covek, jer hoce da podrzi fimu, nokiu! a i brate realno, svi imaju androide ili ios... kad me pitaju zle duse sta to moj telefon moze a njihov ne, ja ga stavim na TOUCHSTONE i kazem: vidi! aj tvoj iphone4 to. sad odjednom iphone nije dovoljno fensi :p realno meni nije bitno da mi fon bude fensi, touchstone i bezicno punjenje gledam prvenstveno sa prakticne strane...
 
.. i u nedostatku Androida i boljeg hardvera ugradise epsku kameru od 41Mpix :)

pa sta fali? Sigurno ce mi kamera visoke rezolucije biti mnogo korisnija na telefonu od epskog full HD ekrana na GIII, pa i 720p rezolucija na telefonu je glupost a ne full HD...sta da radim sa full HD na 4-5"?!

Vidim lepo si to nabrojao.. samo koliko ce to da kosta? Po danasnjim standardima i ako postoji i malo realnosti u menadzmentu Nokie ovaj model ne sme da kosta vise od 280e makar imao dve 41Mpix kamere za 3D [sa kojim bi se taj hw izborio :D]. Sa tendencijom brzog spustanja cene. Ok, vama je symbian dovoljan kao sto je meni npr Bada za sada dovoljna, ali vama izgleda ne smeta da prsnete za ovaj fon kes kao za Sensation ili SGS II :d

lolz a koji si ti faktor na ovoj planeti da odredjujes sta koliko treba da kosta? ja a i jos mnogi ne bi za Sensation dali ni 100 eura jer nam ne treba cigla koja laguje i baguje, to sto ima octacore sa 10 gigaherAca nama apsolutno nije bitno...

Rec necu napisati ako ova Nokia bude kostala 250-280e koliko i vredi, sve ostalo je dranje na koje mnogi pristaju upravo zbog 41mpix kamere kojom su vas hipnotisali a daj boze da daje bolje rezultate od IP4s ako izuzmemo sa xenonom. + 4s ima bolji kamkoder.

vidim ti vec znas da 4s ima bolji kamkorder.. telefon vec daje vidno bolje slike od N8 sto se vidi sa semplova, a N8 vec ima bolje slike od IP4S (ako izuzmemo dumb auto mod)

Ja ti lepo kazem, ovo ce kostati 400e a ne vredi 280 plafon, 250e realno.

opet..

Telefon sa ovim os-om i hardverom vredi 200e i ajde da kazem da kamera moze za vas, Nokia fanove da nabije jos 50e. Za 50e ces da kupis polovan Canon Axxx serije koji rasprema svaku kameru na mobilnom telefonu a za 200e polovan SGS I koji je 10x upotrebljiviji telefon od ove Nokie.

da a koliko prostora u dzepu ti zauzima Canon, 1 milimetar kvadratni? i to uopste ne radi na baterije o kojima moras da vodis racuna? Tvojom logikom za jedan Sensation ja mogu da kupim N8 i polovni laptop od 100 evra koji ima 15" ekran i koji oduva Sensation po svim pitanjima

masite poentu...ako vas zanima koliko je kostao neki telefon,kada je izasao,zapitajte se prvo kada je izasao,i sta nudi u poredjenju sa ovim telefonom.
ovde niko ne govori da belle radi lose,vec da je android bolji.zasto?zato sto je sistem negde oko beskonacnosti fleksibilniji od belle,i ima mnogo vise korisnih aplikacija,mnogo bolju podrsku,radi ono sto zelite,kako zelite.
brzina sistema je mogla da bude argument onda kada je izasao prvi iphone,ne sada

a zasto ne sada? meni je brzina i sada bitna, stavise sve mi je bitnija jer mi je sve manje godina zivota ostalo :D u cemu je to android do "beskonacnosti" fleksibilniji? ajd zivo me zanima..a i kad smo kod toga meego je recimo fleksibilniji i od androida :) mnogo vise korisnih aplikacija, da bas..pogotovo one za ispijanje piva :D i ne, ne radi ono sto zelim kako zelim, vec kako on zalaguje :D

Pa ni ja nisam na Androidu ali ne opravdavam da single core reciklaza sa os-om mrtvijim od Bade kosta kao dual core premium Android, to je IT sadomazohizam :d :d

e zamisli taj recikliran OS 3 puta bolje radi na single core nego android na dual :)
 
NSX, nista vise ne bih dodao :d Nokia definitivno ima buducnost :d
 
Pa ni ja na tvom mestu nista vise ne bih dodao. Aj laku noc ;)
 
U fazonu sta, covek mi je zapusio usta? :d :d nije zasluzila tastatura da trpi sve ovo, ostavljam vas u iluziji i praznih dzepova :d
 
Hsv ti si car...majke mi :d Gori si i od mene..:D
 
Izvinjavam se sto prekidam diskusiju al' me zanima da li paradajz cveta dva puta godisnje?
 
Lol :D vis' da smo u debati...pusti sad paradajz :D
 
U fazonu sta, covek mi je zapusio usta? :d :d nije zasluzila tastatura da trpi sve ovo, ostavljam vas u iluziji i praznih dzepova :d

telefone(bilo koje) od 450 eura ne bi trebao da kupuje niko ko nema bar sto puta toliko u kesu, to sto se kod nas kupuju na rate a stedi se za neke potrebnije stvari je druga prica..
 
Iz ovih komentara se bas doima da ce se lose prodavati:

Nokia 808 PureView - The next breakthrough in photography.


[YOUTUBE]pFUREfEVWqk[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]9kAw14tA4uE[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]jT2tAqcWP4o[/YOUTUBE]

Niko da okaci review, sample pictures, bilo sta korisno, a vec svi znaju da je djubre, da ce se lose prodavati, smece, krsh fotografije, parodija, itd. Ko da sam na forumu milana tarota a ne na benchu :). Dajte neki ozbiljan test pa da vidimo o cemu se tuvzapravo radi.
 
meni bre ovo mnogo ružno što mu viri ovaj deo gde je kamera. bolje da je celi telefon toliko debeo, a da su smestili veću bateriju ili više memorije, ili šta već u taj dodatni prostor. ovako kao imaš tanak telefon, a nemaš tanak telefon. bljfgk
 
A bio sam ubeđen da su Apple fan boyovi najveći zagriženici :)
Al' ovo je prvoklasno demantovanje ...
 
N8 i E7 su u cenovnom rangu sa Sensation i S2 (N8 nesto povoljniji), tako je Nokia formirala cene za trzista pa i za nase, to sto su u oglasima polovnih telefona jeftiniji znaci da je cena formirana na osnovu ponude i potraznje, koja pak zavisi od dosta toga, najpre od korisnickog iskustva..

Vi bi preporucili kad neko ode da potpise dvogodisnji ugovor u mts/telenor/vip izabere E7 pre S2 (cene nisu formirali operatori, vec proizvodjaci)? Samo zato sto belle radi brzo i smooth?

Ili N8 pre Arc S, zato sto N8 ima bolju kameru, a pri tom je kamera na Arc S-u odlicna?
 
Uzas kolko je ruzan fon :d E sad kolko sam skonto ona nema 41mpx nego savrsenih 5mpx kad je upaljen PureView zato su nocne slike tako impresivne :D A ovo 41mpx je samo reklama a kamera je od 5mpx ;)
 
E sad se spremi na cunami hejta :D :D :d

Obrisan mi komentar, ovo sto je crnac rekao na prvom klipu :d objasnjava situaciju sa ovom Nokiom i to je to, nista vise ne mora da se pise.
 
Ovaj svet mora da je otišao u 3 lepe kada se kupuje telefon zbog kamere?! :d

Vidim da ću morati da doplaćujem u zameni D700 za N808...

Koliko god se zezali, ovo što se desilo je mnogo bitno, a pokazuje značaj algoritma obrade signala sa senzora iznad fizičkih karakteristika samog senzora. Zamislite tako moćnu obradu na 24x36mm senzoru i koliko bi to nekih novih mogućnosti otvorilo. ;)
 
Uzas kolko je ruzan fon :d E sad kolko sam skonto ona nema 41mpx nego savrsenih 5mpx kad je upaljen PureView zato su nocne slike tako impresivne :D A ovo 41mpx je samo reklama a kamera je od 5mpx ;)

jeste a one slike od 38 MP(ili koliko vec) su dobijene u panorama modu :)
 
a zasto ne sada? meni je brzina i sada bitna, stavise sve mi je bitnija jer mi je sve manje godina zivota ostalo u cemu je to android do "beskonacnosti" fleksibilniji? ajd zivo me zanima..a i kad smo kod toga meego je recimo fleksibilniji i od androida mnogo vise korisnih aplikacija, da bas..pogotovo one za ispijanje piva i ne, ne radi ono sto zelim kako zelim, vec kako on zalaguje
evo,potrudicu se da napisem jedan siri objektivan post o ovome...
samo sada nemam bas vremena,tako da bice mozda sutra :)
 
Nazad
Vrh Dno