Šta je novo?

Nokia PureView - SLR kamera u mobilnom.

Ma nijedan android sa procesorom oko 700MHz ne moze normalno da radi i na 240x320 rezoluciji. A ne na nHD.
Symbian telefoni sa 680MHz procesorom pokrecu 720p visokog kvaliteta, HD igre, 30 otvorenih programa sa 256mb ram memorije.

Android sa 680MHz procesorom ne moze fruit ninja ili doodle jump normalno da pokrene na 240x320, o HD snimcima i reprodukciji necu da pricam....
 
Poslednja izmena:
Napustam ja vas, posto je symbian telefon sa 600 mhz najbrzi telefon danasnjice, tj. brzi su i od sgs2 i 4s.

Ps. emix cpu nema nikakve veze sa hd snimcima to sve radi gpu.
 
Napustaj... :D

I CPU ima i te kako veze, kad nema GPU-a, ko je zasluzan za reprodukciju?
 
Emix za reprodukciju H.264 videa u mp4 kontejneru na tim telefonima je zadužen hardverski dekoder koji se nalazi na samom SoC-u...zato sam procesor nema nikakvog uticaja, a ni gpu, koji ni ne postoji na starijim čipsetovima
 
Napustaj... :D

I CPU ima i te kako veze, kad nema GPU-a, ko je zasluzan za reprodukciju?
A koja to nokia sa krš procesorom pušta HD a da nema to što kaže zechs? Sada već preteruješ. Bolji symbian 3 telefoni c7,N8 svi imaju identičan hardver, nisam primetio da n97 pušta hd klipove, na starijim symbian telefonima sa krš procesorima 600mhz je bilo mučenje pustiti bilo koji snimak.
 
Poslednja izmena:
Na kojim telefonima? Ja pricam o dvd formatu koji novi Symbian telefoni pustaju ootb.
 
A šta ni jedan android kada bi imao isti hardver kao n8 i softversku podršku kao galaxy s za sve formate ne bi pustio HD?
 
Sad ides iz krajnosti u krajnost!
Ja ne znam da li BI pustio znam da NE pusta, nista preko VGA pa ni to.

Hteli to da priznate ili ne Android je prezahtevan mobilni os. Ne da je prezahtevan nego trazi previse sirove snage, ne znam zasto je toliko tesko priznati to?
 
Poslednja izmena:
ovde treba da padne jedan lock,tema sluzi samo da nokia fanovi iskazuju svoje divljenje prema istoj
 
Ne, ova tema služi da fandroidi na slepo pljuju po telefonu koji je dobio nagradu MWC.
 
I da android "fanovi" blate istu!
Sebe ne smatram "fanom" nijednog mobilnog brenda, bio bih budaletina kada bih bio "fan". Samo pricam realno iz svog ugla.
Sto se mene tice moze lock.
 
Ne treba lock na temu...samo treba razjasniti neke mitove :)
Mit br. 1 je zašto je moja Nokia E50, pa i ova Nokia 5800 pušta h.264 file u svojoj nHD rezoluciji bez problema...pa zato što postoji hardverski dekoder u telefonu. Zato verovatno i ostale Nokije koje je Emix spomenuo puštaju i HD fajlove..
Android telefoni nisu imali nikakvu hardversku akceleraciju do, bukvalno, ICS verzije..sve je radio procesor i zato je uvek bilo bolje imati što brži procesor..
I još jedna stvar..Symbian je izuzetno dobro projektovan sistem za mobilne telefone..zato i ima relativno malu zahtevnost..problem leži u drugim stvarima..
 
@zechs Ne pricam o 5800 i o nHD rezoluciji video fajlova. Vec pricam o c6-01, c7, n8... i o HD rezoluciji dakle 1280x720 ili 720p, procitaj sta sam napisao.
 
Samo je dao primer :smash: Osim ako e50 star 8 godina ne pušta HD, ipak je symbian.
 
Ne treba lock na temu...samo treba razjasniti neke mitove :)
Mit br. 1 je zašto je moja Nokia E50, pa i ova Nokia 5800 pušta h.264 file u svojoj nHD rezoluciji bez problema...pa zato što postoji hardverski dekoder u telefonu. Zato verovatno i ostale Nokije koje je Emix spomenuo puštaju i HD fajlove..
Android telefoni nisu imali nikakvu hardversku akceleraciju do, bukvalno, ICS verzije..sve je radio procesor i zato je uvek bilo bolje imati što brži procesor..
I još jedna stvar..Symbian je izuzetno dobro projektovan sistem za mobilne telefone..zato i ima relativno malu zahtevnost..problem leži u drugim stvarima..
Ne, pre-S^1 modeli, sem N95, nemaju nikakav hardverski dekoder (N95 ima i koristi GPU za neke operacije). Zaključno sa S60v3 modelima, Nokija nije branila pristup hardveru direkno, pa je svako mogao da napiše svoj kodek (najbolji primer je CorePlayer). u S^1 (tj S60 v5) su to ograničili, boga pita zašto, i jedino fabrički kodeci imaju pristup hardverskom nivou.
 
Mda... Samsung S8300 je djubre neopevano => svaki Samsung je djubre. Bacimo desktop monitore, ekrani telefona su bolje rešenje...

Slažem se, opera mini zakon i symbian. Rekao bi i tapatalk ali symbian je spasen pa ga nema.
 
Poslednja izmena:
@razbojnick

Čitajući malo ovaj Nokia 5800 service manual u delu za kontrolu kamere naišao sam na podatak o video koprocesoru tipa DM500...pretpostavljam da je to ovaj model OMAP-DM299/500...
Ono što dalje piše u uputstvu je i sledeće:
 
Probao, i šta hoćeš da kažeš da su brži od android telefona?

i to vidljivo, uzmi N8 E7 ili neki slicni sa Belle i uporedi ga sa dual core androidom..uporedi listanje imenika, skrolovanje home screenova, brzo listanje slika u galeriji..probao sam nekoliko androida i svi koce i pri brzom listanju slika ponekad kompletno zacrne ekran dok ne ucitaju sliku, kod Belle to sve ide kao podmazano, glupo je sve ovo da ti pricamo dok sam ne uzmes da probas i uporedis krastavac

ovde treba da padne jedan lock,tema sluzi samo da nokia fanovi iskazuju svoje divljenje prema istoj

ne nego treba da sluzi da se blati Nokia zato sto svi "znamo" da je Symbian smece

Ma symbian zakon, N82 nikada neću prodati.

Belle je u odnosu na stare Symbiane (zakljucno sa S3) nebo i zemlja
 
Samo sto je belle apdejt trebao da se pojavi pre 3 godine.
 
To je tačno...Nokia je tu žešće zasr*la, zato im i ide ovako...
 
@razbojnick

Čitajući malo ovaj Nokia 5800 service manual u delu za kontrolu kamere naišao sam na podatak o video koprocesoru tipa DM500...pretpostavljam da je to ovaj model OMAP-DM299/500...
Ono što dalje piše u uputstvu je i sledeće:
Nije to taj, piše da je koprocesor deo ARMv7, a svi S^1 telefoni koriste AMR11 baziran na ARMv6 arhitekturi.

Piše da taj koprocesor služi samo kameri za snimanje.
Opet, čak i da služi za reprodukciju videa, programeri ne mogu da dopru do njega.
 
Posebno se primecuje razlika u kucanju teksta, subjektivni utisak jeste da na symbianu to radi duplo brze.
barem tri puta brze,i cita misli
Ma nijedan android sa procesorom oko 700MHz ne moze normalno da radi i na 240x320 rezoluciji. A ne na nHD.
Symbian telefoni sa 680MHz procesorom pokrecu 720p visokog kvaliteta, HD igre, 30 otvorenih programa sa 256mb ram memorije.

Android sa 680MHz procesorom ne moze fruit ninja ili doodle jump normalno da pokrene na 240x320, o HD snimcima i reprodukciji necu da pricam....
samo ako je medju tih 30 bar 5 hd igara,i pusta 1080p u pozadini
 
da se razumemo, symbian belle podržava 3d akceleraciju gui-ja, kao i webos, meego i ios, a android to podržava tek od verzije 4. tako da će na ovim nabrojanim operativnim sistemima gui sigurno biti za nijansu više "gladak" nego na starim androidima.

brate, realno galaxy ace ne možeš da porediš sa n8, ovaj prvi košta 100 evra, ovaj drugi 300...

realno, nemojte pričati stvari koje jednostavno ne stoje. nemojte bespotrebni hejt prema belle-u. ja sam ovde u apsolutnoj manjini, koristim webos aparat, nisam ni na strani symbiana ni na strani androida, već samo zaključujem objektivno. meni je webos realno najbolji mobilni os (posle meego) zbog punog multitaskinga koji android može samo da sanja trenutno. meego je tu još bolji, ali jedini meego telefon košta 400 evra u prodaji - neka hvala. kad biste samo svi videli kako kod mene na hp palm pre 2 sve leti i "klizi" sa otvorenih 15 aplikacija (uključujući i 3d igre) koje sve vreme RADE, nisu suspendovane, pali biste na d*pe. to je ono što svemogući android ne može. kad igraš 3d igru na androidu i izađeš iz nje, on je suspenduje, pa onda kad hoćeš da se vratiš ili je pali iznova ili učitava nivo iznova, a na webos samo te instant vrati gde si stao (čist pun dokaz pravog multitaskinga). nije ni čudo što postoji toliko interesovanje da se webos portuje na android uređaje sada kada je postao open source.

LM da se vratim na temu. da nokia pravi sprdnju sa ovim 41MPIX WOW BOOM SH*TOM to jeste, marketing, blah... ne sviđa mi se, počeli su kao raspali apple. ali da pričate kako belle nije brz, ne valja, itd. to jednostavno ne stoji. isto tako iako nokia pravi reklamu 41mpix da loži ljude, kao oni kineski zvučnici od 500w, a u stvari su 30, iako to rade, ipak je njihova ta kamera najbolja kamera u mobilnom telefonu. ja da imam n8 ne bih nikad uradio upgrade, ali da kupujem novi fon i da biram između n8 i ovog, kupio bih ovaj.

da ne košta više od 250e

:D
 
Molim te nadji mi Ace za 100e ja ga odmah kupujem, da ga dam tetki!
 
pričam o stanju na oglasima, na kojima je ace oko 100, a n8 oko 300 (polovno, LEPO očuvano, bez tragova korišćenja itd...) ne nov uređaj.

edit: stvarno me zanima kako bi radio novi belle na hardveru kakav imaju top android telefoni... letelo bi sve stvarno, ne bi se moglo porediti.

msm realno, ova nokia smara sa tim njihovim ubacivanjem mid hardvera u top telefone, a koštaju isto kao top androidi. to me nervira, tu se vidi koliko nokia više zarađuje.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno