Šta je novo?

Nokia PureView - SLR kamera u mobilnom.

^da meni na n8 baterija traje oko 4 puna dana sto je fenomenalno zaista fenomenalno jos sam na anni i dvoumim se za prelazak na Bellu sta znam...

Sto se tice 808 pravi bolje fotke od n8 svakako se da videti iz prilozenog materijala,ali je i daleko ruzniji,kabastiji tel. Mnogo je "hejtera" prema Symbian OS. Sta znam imao sam svaki tel od igle do lokomotive (andorid,iOS,Symbian,Dumb...) iskreno kada saberes i oduzmes iOS mi je bio zanimljiv kao i android zbog pregrst APPS-a ali nakon nekoliko meseci zanemario sam sve to jednostavno te SMORI. Shvatam da verovatno starim i da me sve brze smara Jailbraikovanje , hakovanje OS-ova itd. Ovo je nokijin potez da se izvuce iz rupe u kojoj je vec 2 godine,i podrzavam ga i sjajan je. Mnogima je krivo sto jednostavno ovakav senzor nece moci npr na androidu da imaju pa pljuju po ovom OS-u kao i telefonu. Bacajte pegle radite sta hocete ali ovo ce biti nokijin BUM napokon inovacija na polju mobilnih tehnologija (koja stoji vec par godina se nista novo ne pojavljuje samo procesor,ram itd FRIZIRANJE HARDVERSKO) ovako nista u praksi. Dakle batalite hejt,svakako meni koji volim da fotkam znacice da u dzepu imam dobar point and shot aparat sa telefonom,jer jednostavno nekada me vrat zaboli od aparata pa ga ne nosim neko vreme,zaista zaista ocekujem probijanje nokie sa ovim modelom ne mozda da se probije na lidersku poziciju vec da se makne iz rupe pa u nove pobede.
 
znaci bolja kamera je inovacija,a bolji procesor je friziranje :D ok
da su stavili opticki zum,pa da se kaze da su napravili inovaciju,ovako ovo je samo poboljsana kamera koja ce i dalje raditi losijie od iole ozbiljnijeg fotoaparata,a pritom tesko da ce imati najbolji video mod na trzistu.sto se tice ostatka ovog telefona,to nije tema,tako da necu da sirim raspravu,ali verovatno si u pravu da ce se ovaj telefon (ne)zasluzeno prodavati kao alva
 
Gde ti 6220? napokon u penziji?

Mene pitas? Ja sam kolekcionar imam i 6220c ali nije na prodaju ako te to zanima?!

@savior pa n93,n93i imali su opticki zum to i ne bi bila inovacija. Telefon ce imati kvalitet fotki bar kao i point and shot aparati sto ce nas navesti na razmisljanje da je kamera ipak upotrebljiva na mestima gde se zaboravi ili pak ne ponese aparat (dSLR) :) Videcemo pricamo u prazno mozda ga urade a fotke u zatvorenom budu djbre nevidjeno,videcemo otom potom :)
 
^da meni na n8 baterija traje oko 4 puna dana sto je fenomenalno zaista fenomenalno jos sam na anni i dvoumim se za prelazak na Bellu sta znam...

Sto se tice 808 pravi bolje fotke od n8 svakako se da videti iz prilozenog materijala,ali je i daleko ruzniji,kabastiji tel. Mnogo je "hejtera" prema Symbian OS. Sta znam imao sam svaki tel od igle do lokomotive (andorid,iOS,Symbian,Dumb...) iskreno kada saberes i oduzmes iOS mi je bio zanimljiv kao i android zbog pregrst APPS-a ali nakon nekoliko meseci zanemario sam sve to jednostavno te SMORI. Shvatam da verovatno starim i da me sve brze smara Jailbraikovanje , hakovanje OS-ova itd. Ovo je nokijin potez da se izvuce iz rupe u kojoj je vec 2 godine,i podrzavam ga i sjajan je. Mnogima je krivo sto jednostavno ovakav senzor nece moci npr na androidu da imaju pa pljuju po ovom OS-u kao i telefonu. Bacajte pegle radite sta hocete ali ovo ce biti nokijin BUM napokon inovacija na polju mobilnih tehnologija (koja stoji vec par godina se nista novo ne pojavljuje samo procesor,ram itd FRIZIRANJE HARDVERSKO) ovako nista u praksi. Dakle batalite hejt,svakako meni koji volim da fotkam znacice da u dzepu imam dobar point and shot aparat sa telefonom,jer jednostavno nekada me vrat zaboli od aparata pa ga ne nosim neko vreme,zaista zaista ocekujem probijanje nokie sa ovim modelom ne mozda da se probije na lidersku poziciju vec da se makne iz rupe pa u nove pobede.
Cek' bre, ti sa tim N8 u dzepu pricas o ovoj abominaciji od telefona/digitalca kao "next big thing" zbog kojeg ces bataliti fotoaparat i nositi samo telefon... kao, taj N8 ti trenutno nije na tom nivou? :)
Daj bre, nemoj da zajebavas...

Ja sam se vala naslikao sa telefonima koju su davali odlicne fotke, pocev od W800i (prethodne necu da racunam) pa redom sve do ovog S II... nisam Djenka, ne treba mi ne znam kakav kvalitet slike - sasvim mi je OK ono sto dobija od mobilnih, i vise od toga. Bilo to sa 3MP ili pak ovih 8, koliko trenutno imam. Da, fali krsten (xenon) blic kada malo zamraci napolju, ali to bi generalno bilo to. Moze i opticki zum, to se lepo dosetiste. Ali 41MP - to mi sigurno ne treba... a bogami ni tebi, siguran sam.
Kazem, ti vec sada u dzepu imas *izuzetan* point and shoot aparat sa telefonom, kako si sam naveo... nekakav PureView ti ni najmanje nije potreban.

Ovo je jednostavno budalastina epskih proporcija, totalno nepotrebna stvar... i stvarno nema veze sa Nokijom, Symbian-om, Android-om ili cime vec... Nokia, Samsung, HTC, Apple, LG; Symbian, Android, iOS, bada - it doesn't matter at all, glup potez je glup potez.
 
Potencijalni kupac Nokia symbian telefona sa 41 mpix sigurno ne prati IT i nema veze sa zivotom sto se kaze, u najgoroj opciji, izmedju benq digitalca sa 20 mpix :d koji kosta 60e u madjarskom marketu i Nokie sa famoznih 41mpix ima da se odluci za taj epski telefon, najbolji ikada :D :D

Marketing im je uspesan, sudeci po komentarima :d
 
Moze i opticki zum, to se lepo dosetiste. Ali 41MP - to mi sigurno ne treba...

haha pa 41 MP je tu bas zbog toga da bi mogao da imas zum na recimo 5 ili 8 MP...jer ako stave pravi opticki zum tel. bi morao da bude debeo 3-4 cm a to vec niko ne bi nosio u dzepu
 
Nista, aj' videcemo ko ce da kupuje ovo cudo ;)
 
ko bude imao para i svidi mu se telefon, isto kao i sa ostalim telefonima :)
 
Cek' bre, ti sa tim N8 u dzepu pricas o ovoj abominaciji od telefona/digitalca kao "next big thing" zbog kojeg ces bataliti fotoaparat i nositi samo telefon... kao, taj N8 ti trenutno nije na tom nivou? :)
Daj bre, nemoj da zajebavas...

Ja sam se vala naslikao sa telefonima koju su davali odlicne fotke, pocev od W800i (prethodne necu da racunam) pa redom sve do ovog S II... nisam Djenka, ne treba mi ne znam kakav kvalitet slike - sasvim mi je OK ono sto dobija od mobilnih, i vise od toga. Bilo to sa 3MP ili pak ovih 8, koliko trenutno imam. Da, fali krsten (xenon) blic kada malo zamraci napolju, ali to bi generalno bilo to. Moze i opticki zum, to se lepo dosetiste. Ali 41MP - to mi sigurno ne treba... a bogami ni tebi, siguran sam.
Kazem, ti vec sada u dzepu imas *izuzetan* point and shoot aparat sa telefonom, kako si sam naveo... nekakav PureView ti ni najmanje nije potreban.

Ovo je jednostavno budalastina epskih proporcija, totalno nepotrebna stvar... i stvarno nema veze sa Nokijom, Symbian-om, Android-om ili cime vec... Nokia, Samsung, HTC, Apple, LG; Symbian, Android, iOS, bada - it doesn't matter at all, glup potez je glup potez.

Care :) nikada necu koristiti telefon umesto aparata osim ako me boli vrat kao zadnjih par dana, i ako ga kojim slucajem ne ponesem zbog brzine spremanja itd sto mi se sve cesce desava. Dakle bice dobar pomocnik. Sto se n8 tice fotke me ne zadovoljavaju,razmazio me je aparat previse DOBRE SU ali ne kakve ja zelim ipak previse suma ima ;-) Sto se n8 tice jako sam zadovljan i koristim ga najvise zbog dizajna (koji se meni veoma svidja a mnogima ne ) dakle sve je stvar ukusa,kamerica je FINA ali aparat je aparat :-D (fotke sa 808 mi deluju drasticno bolje nego moje sa n8 (manual podesavanja auto bas kada mora) ) videcemo sta ce biti n8 je jedan solidan telefoncic sa odlicnom baterijom i veoma kvalitetnom zavrsnom obradom. Pitanje je sta nas ceka od ove 808 i kada ce u opste i izaci secam se n91 cekao sam ga 2 godine bez malo... uzas nokia uvek ume da oduzi nesto i zakoplikuje.
 
Poslednja izmena:
Jel igde izasao ozbiljan test ovog cuda sa sve neprocesiranim sample fotografijama i klipovima?

Svi ispljuvase max sve a kolko ja vidim testa nigde?
 
Jel igde izasao ozbiljan test ovog cuda sa sve neprocesiranim sample fotografijama i klipovima?

Svi ispljuvase max sve a kolko ja vidim testa nigde?

Ima fotki koje nisu obradjene iliti untouched makar oni tako kazu ... zato i kazem da su fotke odlicne za sada samo jos da vidimo fotke u zatvorenom prostoru :)
 
Jel igde izasao ozbiljan test ovog cuda sa sve neprocesiranim sample fotografijama i klipovima?

Svi ispljuvase max sve a kolko ja vidim testa nigde?

Sudeci po tvom naslovu test nece raditi ni gsm arena ni phone arena itd vec digitalrev.com samo cekaju da im stigne Canon 5D za uporedni test :D :d
 
Potencijalni kupac Nokia symbian telefona sa 41 mpix sigurno ne prati IT i nema veze sa zivotom sto se kaze, u najgoroj opciji, izmedju benq digitalca sa 20 mpix :d koji kosta 60e u madjarskom marketu i Nokie sa famoznih 41mpix ima da se odluci za taj epski telefon, najbolji ikada :D :D

Marketing im je uspesan, sudeci po komentarima :d

Ajde ne lupetaj molim te! Mislim ne znam sta drugo da ti kazem, ovo je toliko glup post da mi je zao sto ga uopste citiram.

Jednim postom pokusavas da izvredjas i napravis budalama sve one koji tvrde da je ovaj telefon ok, dobar, odlican ili pun pogodak... kao i one koji su mu dodelili nagradu za najbolji uredjaj u svim klasama na sajmu, ti presveti HSV pametniji od svih!
 
Napravi anketu, sa presvjatim hsv-om se slaze bar 80% ljudi :p :d

I da se ne uvredis, iskreno mi se hebe dal ces ti da platis 450e za 41Mpix :d ali ja i dalje ostajem pri onome sta sam rekao, ko ce sve da kupi ovaj model i nasedne na jeftin marketinski trik, ti ne spadas u te grupe jer ionako cesto menjas telefone tako da nemoj da me hejtujes bezveze. Ne mozes da dokazes da na masu toliki mpixeli nisu imali jak efekat, pa evo prvo moj cale, lik ima 2700 classic i pre neki dan mi donosi Blic i kaze ''%#*%, jesi video Nokia izbacila telefon sa 41mpix kamerom'', odusevljen lik :)
 
Cale ti je dobar primer za "sve je jasno" konstataciju :d
 
Realno, on ima fon sa 2mpix kamerom koju koristi cesto i zadovoljan je, pa kako matorac od 55 leta da se ne odusevi sa 41mpix kada se ljudi koji prati IT primaju :)
 
Pa i moj cale je isto tako odreagovao i sta sad? ;)
Pa zar nije sve u marketingu danas?? Samo hocu da kazem i dokazem da ne reklamiraju bez veze. Cak ne vidim da preteruju sa nekim marketingom, a telefon izlazi u maju...
Nokia je ponudila proizvod a razni sajtovi su sa odusevljenjem prenosili sve o njemu.
Pa nije Nokia "kriva" ;)
 
Napravi anketu, sa presvjatim hsv-om se slaze bar 80% ljudi :p :d

I da se ne uvredis, iskreno mi se hebe dal ces ti da platis 450e za 41Mpix :d ali ja i dalje ostajem pri onome sta sam rekao, ko ce sve da kupi ovaj model i nasedne na jeftin marketinski trik,

taj telefon je dobar i bez 41 MPix (ako izuzmemo debljinu a mora biti debeo zbog takve kamere i dizajn koji je subjektivna kategorija), ja bih radije za 450 eura kupio N808 sa 8 MPix nego Sensation XL recimo...
 
Enough said.
 
yupp, brzina UIja i stabilnost mi je mnogo bitnije od aplikacije za ispijanje piva..a N808 donosi i dosta toga jos pored kamere, 1080p snimanje (na single core procesoru) fantastican audio itd. itd.
 
Iako volim nokia telefone mislim da su ga preterali 41mpx a senzor jedva nesto bolji nego na n8 umesto da su stavili 12mpx kolko je realno za ovakav senzor oni smanjili piksele da bi mogli da se kurce sa 41mpx kamerom :d
 
yupp, brzina UIja i stabilnost mi je mnogo bitnije od aplikacije za ispijanje piva..a N808 donosi i dosta toga jos pored kamere, 1080p snimanje (na single core procesoru) fantastican audio itd. itd.
Brzina UI-ja na Nokia telefonima je verovatno i najlošiji deo Nokia telefona, uostalom ovo za single core procesor meni nije ni malo bitno ako će telefon da košta kao iPhone 4S, Optimus 4X, SGS2,3, i Novi HTC-ovi. Sa stabilnošću nisam nikada imao problema ni na jednom telefonu pa nemam pojma šta je merilo stabilnosti, ustvari jesam i to sa E65 koji je bio neopisivo raspalo sporo *****, koje se zakucavalo svaki dan.
 
Poslednja izmena:
E, telep, ajde probaj neki Nokia Belle telefon, pa pričaj o brzini i performansama GUI.
 
Probao, i šta hoćeš da kažeš da su brži od android telefona?
 
yupp, brzina UIja i stabilnost mi je mnogo bitnije od aplikacije za ispijanje piva..a N808 donosi i dosta toga jos pored kamere, 1080p snimanje (na single core procesoru) fantastican audio itd. itd.
Kao sto rekoh - enough said :smoke:


Taj N808 je apsolutno *cudo* od telefona, nesto neverovatno, sto dosad nije vidjeno na ovom svetu!
Nece Nokia nikad da propadne, ni najmanje se ne brinem za njih... uvek ce imati svoje verne kupce.
 
Probao, i šta hoćeš da kažeš da su brži od android telefona?

Jes da me nisi pitao, ali da, jeste brzi od Androida.
Probao sam Belle na N8 i C6-01, rade bolje od single-core androida (se xperia pro, iako i on klizi i radi odlicno). Znaci slabiji hardver imaju, a rade brze :) Takodje probao i sa Telenor OneTouch, on tek zaostaje ali dobro on je i generalno slabiji od ova dva. Dual core Android nisam imao prilike paralelno da probam da bih napravio poredjenje, ali sumnjam da su sporiji i od njih. Posebno se primecuje razlika u kucanju teksta, subjektivni utisak jeste da na symbianu to radi duplo brze.
Pritom, iako brzi, baterija traje li traje za razliku od androida :)
 
Good story bro. Cekaj da zovemo Bozu iz note teme da vam objasni. Samo me zanima ovo za kucanje teksta, nisam najbolje shvatio, kako duplo brze kucas pa ona tastatura na symbianu je raspad rspada, ostalo sto si napisao me ne zanima.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno