Šta je novo?

Nokia PureView - SLR kamera u mobilnom.

Te fotografije su definitivno u rangu IP4s i N8, tj bolje su malo od n8 ali su, kao sto se jos neko slozio ovde samnom, prosle kroz PS i debelu, ne bas strucnu obradu :)
Kamera nece praviti znacajnu razliku osim u nocnim uslovima, xenon je xenon ;)

Ali je marketing cudo, citao sam malopre razne komentare i mogu da kazem da im je prosla fora sa 41 hektarom mpixela :D :d Mada ima i onih koji kapiraju, ali je ipak 60:40 u korist megapixelasa :D

C c c ne mozes tako da generalizujes. Slusaj 60:40... ja mislim da je 58.5:41.5 tacnije siguran sam...
Hsv mozda mi neces verovati ali u zadnje vreme toliko je Nokia hatera online, namnozili se sta li je ja ne znam. Uglavnom sve pocinje da lici na Apple situaciju, plasim se kako ce se na kraju ovo zavrsiti.
 
Pa pazi Apple hejtuju zbog odredjenog broja kupaca/vlasnika Apple uredjaja koji su otisli u krajnost i ciji fanatizam smeta svakom normalnom coveku. A u manjoj meri hejtuju zbog nekih odluka kompanije, zatvorenosti, cena itd Kvalitet i dobre poslovne odluke im se ne mogu osporiti.

Kako da ljudi ne hejtuju Nokiu koja je ranije imala odlicne modele u svim klasama a vec godinama vuce nerezonske poteze :d Sta znaci izbaciti 41 mpix kameru koja pravi fotografije malo bolje od n8 a cini mi se i losije od IP4s od koga ima i losiji kamkoder. Pa sta je onda adut najnovijeg modela sa upokojenim os-om i dizajnom tinejdz muzickog telefona od pre 4god? Mislim, stvarno mi nije jasno :d

Da su izbacili krsteniju 12mpix kameru sa stabilizacijom 1080p u kucistu nekog n8 modela sa WP7, sa baterijom ogromnog kapaciteta i 4,3'' displejom pa bih i razumeo.. ovako.. ne znam sta da mislim, hajp oko kamere koja to i ne zasluzuje na osnovu vidjenog.. Sad sve zavisi od cene mada mislim da ce Nokia u starom stilu da zaceni zestoko.

Ali se postavlja pitanje, ioako je nekome symbian dovoljan i ima jeftiniji telefon sa poslednjim apdejtom zasto bi samo zbog kamere prso mnogo kesa? Kada moze lepo da kupi prosumer ili dslr polovan, ionako ova Nokia osim malo iznadprosecne kamere ne donosi ama bas nista.

Da su razumemo, ja ne mrzim Nokiu, sto vise boljih modela= bar za nijansu nize cene ;) Ovako..
 
Poslednja izmena:
Sta znaci izbaciti 41 mpix kameru koja pravi fotografije malo bolje od n8 a cini mi se i losije od IP4s od koga ima i losiji kamkoder.

Ne ide nikako malo bolje od N8 a losije od 4s, jer je N8 sto se fotografija tice najjaci telefon, bio i ostao sve do danas.

I najnovija VEST: Nokia stavila 35 kamera od 1.3mpx u novi telefon 808, zato su slike krs!! Link sledi uskoro... stay tuned.
 
Poslednja izmena:
Na osnovu svega sto sam video IP4s pravi bolje fotografije od n8 u ''dnevnim'' uslovima a n8 dobija svaki put kada se upali xenon ;)
 
Ja sam ukapirao da on te silne piksele koristi zapravo samo kad zumira, što i nije loša ideja. Ako sam dobro razumeo, slika uvek ima 5mpix, što je i sasvim dovoljno za normalnog korisnika, ali kada zumiraš on kropuje i smanjuje sliku, tako da je degradacija mnogo manja nego u slučaju potpuno softverske interpolacije kakva je uobičajena na telefonima kada koristi zum.

Prosečnom korisniku realno stvarno ne treba nikad više od 4-5 megapiksela.

Naslov teme je takođe sulud, DSLR je nešto sasvim drugo, a ne količina megapiksela. I dalje ima aktuelnih modela sa velikim senzorom od 24x36mm, a da su oko 12 megapiksela, pri čemu je i dalje za njih neophodno izdvojiti oko 2000 eura - sa vrlo dobrim razlogom. :)
 
Da je naslov danas bio: Nokia announced PureView 808, 41mpx camera, Android ICS... Kladim se da se niko ne bi zalio na 41mpx vec bi svi bili odusevljeni.
 
Emix, prve fotografije sa IP4s su bile jos bolje pa smo na kraju dobili 20% losiju kameru koja je ipak u top 3 danas :)

Ako je ovo jedini adut Nokie a jeste onda.. Necu vise da pisem ovde, dovoljno sam rekao.

Da je naslov danas bio: Nokia announced PureView 808, 41mpx camera, Android ICS... Kladim se da se niko ne bi zalio na 41mpx vec bi svi bili odusevljeni.

Da jer bi to bio aktuelan telefon [hw napucan] koji opravdava visoku cenu a kamera bi bila sporedna stvar ali ja bih opet hejtovao ako bi telefon ovako izgledao :d
 
Poslednja izmena:
Nije jedini adut ima jos aduta, 35x 1.3mpx ihaaa :d Super za ove sa sela, sminka nema sta.
 
I hoćeš da nas ubediš da je bolje tih 41MP nego da su stavili 5MP? Slika će samo zauzimati više prostora, duže će trajati njeno otvaranje. 41MP je previše i za bilbord štampu. Čist marketing, na koji si se očigledno primio.
 
Canon star 12 godina sa 2Mpix pravi 10x bolje fotografije od ove Nokie, toliko o tome i uopste o kamerama koje su trenutno aktivne na mobilnim telefonima. Generalno 41mpix :d je veliki zalogaj za siromasan harver ove tinejdz nokijice :D
 
Poslednja izmena:
Sad cemo svi da se vratimo na Wave, moram da ga nadjem opet i to onaj prvi!! :banana:

Ne moze ni SLR od 2000e da mu prismrdi.
 
Klasican nedostatak argumenata :) :d izgubio si kompas definitivno.. ovaj poslednji post. @emix.
 
Poslednja izmena:
Nema totalno sam bez reci...
Sa pojedinima samo ovako mogu i moram, da se sprdam...
 
To sto si fasciniran ovom Nokiom, to mi ne smeta, tvoje pravo :) Ali pokusavam da polemisem generalno, mislim da se dosta ljudi slaze samnom, telepom i ko sve vec sve ima slican stav o ovom modelu i 41 hektaru mpix. Nesto ne bih rekao da se samo sprdas i da si opusten, cak si okacio onu fotku u temi mobajl fotografija :d
 
Poslednja izmena:
Pa jesam fasciniran. Ne nego cu da se fasciniram sa 3 ista telefona od SE samo sa razlicitim ekranima, kopiraju sami sebe.
Ili treba da se fasciniram sa ona tri HTC krsa koji sam sebe reciklira i kopira dizajn po 100-ti put??
Stave quad-core i prodaju kao najnoviji i najmocniji telefon, pfff...

Molim te samo mi reci sta je prednost onog novog HTC-a? Jedino quad-core i taj hd ekran ostalo je sve isto kao Sensation.
Postavili telefon na stand a on baguje kao oni alcateli od pre 10 godina.
Onaj srednji apsolutno isti Sensation XE, znaci nema razlike.
A onaj Legend 3.0 isti Desire-Desire S... i sta tu mene ima da fascinira? Recikliranje? Ne hvala
 
Poslednja izmena:
Pa dobro HTC bar ima HD ekran i quad core cpu, nokia ima samo kameru.
 
Emix, to je genralno problem danas, jednostavno nema nekih promena u dizajnu, povecavaju samo dijagonale ekrana a deru ''nas'' sa svakim novim apdejtom Androida. Samo me zanima sta ce da smisle, koji razlog zasto npr SGS II nece moci da se apdejtuje oficijalno na neki najnovji Android, da nece mozda biti hw slab? :d

SE/Sony ima lepe modele, ako nista drugo razlikuju se od HTC-a i Samsunga, ja navijam da se Sony oporavi jer sam ubedjen da bi pravili manje probleme oko apdejta na poslednju verziju Androida i da bi bili korektni sa cenama. LG telefone ne volim a u poslednje 2 godine je bas LG zauzeo mesto SE na neki nacin..

A sto se tice ove Nokie.. ne bih vise nista pisao, rekao sam sta mislim.
 
Ja samo cekam da mi neki buduci vlasnik ove Nokie pita "koliko je mega pixela tvoja kamera"... :D
 
Ma i ja navijam ali SONY... uh nekako me bas odbija. Ne znam, nisu napravili pristojan telefon odavno, sve nesto kao super ali na kraju ispadne sve sa 100 problema raznih.
Bez Ericssona nije to isto, probao je Sony ranije sam sa telefonima pa propao za malo.
 
Čak mi je lakše da na telefonu gledam forume nego na desktopu.

da i prekucavanje seminarskih je isto lakše na telefonu, nemoj da zjbvš

Hsv mozda mi neces verovati ali u zadnje vreme toliko je Nokia hatera online, namnozili se sta li je ja ne znam. Uglavnom sve pocinje da lici na Apple situaciju, plasim se kako ce se na kraju ovo zavrsiti.

bace ljudi pare na nesto sto im ne treba pa se istresaju po forumima jer im tako kupovina padne lakse :)

Na osnovu svega sto sam video IP4s pravi bolje fotografije od n8 u ''dnevnim'' uslovima a n8 dobija svaki put kada se upali xenon ;)

automatika kod 4S je malo bolje podesena za obicnog dumb apple usera, kad se N8 fino podesi oduva 4S lagano...

Canon star 12 godina sa 2Mpix pravi 10x bolje fotografije od ove Nokie, toliko o tome i uopste o kamerama koje su trenutno aktivne na mobilnim telefonima. Generalno 41mpix :d je veliki zalogaj za siromasan harver ove tinejdz nokijice :D

sve zavisi sta ko smatra za "bolje", ja sam uporedio N8 sa Canonom od 10 MPixa i Canon je bio bolji kad su bile potrebne jace boje ali je zato u nekim drugim situacijama prenaglasio boje i ispale su mnogo prirodnije na N8...uostalom na N8 je baratanje sa slikama (selektovanje brisanje itd.) mnogo lakse od bilo kog fotoaparata a i upload na Net se moze raditi direktno, sa Canona moras prvo da saljes na komp. ili tel.

ja se necu "primiti" na ovih 41 MP mada sam siguran da ce praviti malo bolje fotke od N8 (nece to biti nista spektakularno ali bice neke razlike sigurno), N8 je kompaktniji telefon a veci ekran od 3,5" mi na telefonu stvarno ne treba..na kraju krajeva ni dizajn 808 mi se ne svidja, sto je vec subjektivna kategorija
 
Ja ne mogu da verujem koje gluposti izbacuju ovi iz Nokije...te samo WP7 telefoni, n9 izbacili samo da umre...
 
Mozda telefon nece biti toliko los za nekih 200evra, ali Symbian?! Samo cu reci :vomit:
 
jesi li probao Belle, i ti i bilo ko ko ga kritikuje?!

btw dupli post mi je gore jer je pukao server pa obrisite jedan
 
kako ko voli :) ja planiram da uzmem neki jeftiniji android kao drugi tel. cisto da mi sluzi kao zezalica..
 
Nazad
Vrh Dno