Šta je novo?

Nokia PureView - SLR kamera u mobilnom.

Onda je bolje ici na 808, nekako mi je bio bolji

Sent from my motorola one using Tapatalk
 
Kamera na 808 je uvek bila bolja nego ona na 1020 bar po mom misljenju a i senzor je manji na 1020... ne znam meni 808 izvlaci bas dobre fotke jedino sto kazem voleo bih da mu uz neki delight 1.8 ubace RAW :p
 
Kakav je danas n808 u poredjenju sa trenutnim flagshipovima? Nazalost nisam koristio n808 pa nemam uopste iskustva sa njim, a posto je toliko hvaljena kamera interesuje me kako bi se danas kotirala u direktnom poredjenju sa pixelim, iP, mate 20 pro itd
 
Svi oni imaju prednost RAW, a on senzor . Fotke su i za danasnje standarde izuzetne pri dnevnon svetlu :) a konkurencija u nocnom zbog daleko duze ekspozicije :-D
 
verovali ili ne meni je pureview izvlacila bolje fotke od sony rx mk1 digitalca....nažalost prodao sam je...tenkre
 
Uglavnom nosim i 808 na putovanja sa sobom nije mi tesko, izbacio sam fotoaparate jer su mi kabasti nije lose za po dnevnoj svetlosti :-D
 

Prilozi

  • 2018-08-14-2893.jpg
    2018-08-14-2893.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 110
raw file od novih telefona zapravo ima manji dynamic range, i manje prostora za korekcije od jpg fajla 808. ne mogu preko delight-a da dodaju raw podrsku, jer su ovi iz nokie usrali stvari tu pixel ima taj stacking koji pomaze nocu, i onaj poor mans bokeh, ali u svakom pogledu 808 je superiornija od bilo cega danas. interesantan telefon koji vredi imati. pejzazi slikani njom nisu nista losiji od onog sto izbaci apsc kamera sa 18mm, pogledaj samo koliko detalja hvata, ovo sto je postavio igor
 
Poslednja izmena:
Pa jel postoji resenje da izvucem pregorele detalje na fotkama u jpg?
 
Ne pomaze uvek na zalost :-D ali da telefon ima sve ima :-D
 
max shutter speed je stvarno prespor, to je bas velika mana...

ali sta se odjednom svi plasite da izgorite sliku....
 
Ma ja se ne plasim mene to nervira od uvek i licno volim da izvucem i “nemoguce” fotke, a to je u inat suncu fotkam u sunce :-D a dole livada zelena lepa :-D ali inace stvarno ne volim pregorele fotke secam se kao klinac jos smetalo mi je kad fotkam nesto a nebo belo bude smorin se... sada je RAW mnogo pomogao u tome. Kod 808 taj nd filter izvlaci stvari ali opet ne tako savrseno :-D sve u svemu odlican je telefon :-D
 
meni su preeksponirani portreti vr :d

ali za nebo se slazem... prespor je shutter na 808.
 
evo nadjoh fotku gde bih voleo da je u RAW-u ove stene dole su potpuno bele :-( makar ovakve detalje da mogu da izvucem u JPG nema teorije... U sustini jedino sto mi nedostaje jeste RAW sve ostalo mi je izuzetno :-D
 

Prilozi

  • 2018-08-13-2860.jpg
    2018-08-13-2860.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 110
  • 2018-08-17-2962.jpg
    2018-08-17-2962.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 99
Poslednja izmena:
nista mu ne fali, imas ti i bele stene :D

jel ovo bio max shutter speed sa nd filterom? ako jeste to je najbolje sto moze, ako nije, moglo je mozda jos malo da se podeksponira... ali boje, detalji, dinamika... mislim da je jos nisu stigli samhuawexiaogoogle-ovi
 
Hahahaha nd po nekad zaboravim i da iskljucim :-D videcemo ovih dana bih mogao sa ga prosetam pa da vidimo sta ce sa snegom i kada grane sunce da uradi :-D izbegavam da ga nosim svakodnevno cuvam ga za specijalne prilike :p
 
to je to... prespor shutter, prespora blenda, dobar senzor, nema manuelne kontrole i raw... ybg :/
 
Stize mi danas treca po redu i ovu obecavam da necu prodavati:), cerka ce da koristi, a ja da slima.
Sad ponovo treba sve iscitati.....

Na njemu je Delight v1.5.0

Da li ima neki novi
 
Poslednja izmena:
Nesto me zeza Wifi, stalno stoji Connected, limited connectivity
Mislim da me to zezalo i pre par godina kada sam ga imao ali ne mogu da se setim kako sam resio
 
imam ponudu za pureview 808 u dobrom stanju za 90e.
vredi li u današnje vreme te novce? koristio bi se iskljucivo za slikanje i kao sekundarni tel samo za obične pozive.
inače imao sam 808 pre dve god i prodao...:doing
i dalje žalim
 
Ja sam ga uzeo skoro i koristim samo za fotografija, malo cerka malo ja i mislim da jos uvek vredi za fotkanje odlican jeeee

Sent from my moto g(7) plus using Tapatalk
 
Posle 808 i 5-6 drugih telefona mogu samo reći bez starca nema udarca [emoji3]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
i dan danas umem da ponesem ovaj telefon kako bih fotkao... zao mi je sto nema DNG ali... dobro nije los ni ovako zaista evo jedne fotke od mene :-D uporedna sa iphone SE
 

Prilozi

  • 2019-09-03-3140.jpg
    2019-09-03-3140.jpg
    1 MB · Pregleda: 193
  • IMG_0116.jpg
    IMG_0116.jpg
    1 MB · Pregleda: 181
Poslednja izmena:
Moze li se znati unutar cega je ovo fotkano, ovo je neko plovilo?

.. i moze li se znati ko je ostavio podignutu slusalicu? :)
 
Nazad
Vrh Dno