Šta je novo?

Nokia PureView - SLR kamera u mobilnom.

Bozha

Slavan
Učlanjen(a)
27.07.2007
Poruke
619
Poena
319
Nokia ce navodno izbaciti naslednika legendarnog N8, telefona poznatog po najboljoj kameri na trzistu. PureView ce biti dostojan naslednik koliko se iz teasera da videti. Ovo izgleda mnogo dobro. Cak toliko dobro da se da svariti i ubogi win. Bogme Nokia ima jos uvek i te kako sta da pokaze:

[YOUTUBE]VR99WWdxmwc[/YOUTUBE]


Link
 
Nije jos nista potvrdjeno, takodje 99% izvora tvrdi da ovo uopste nece biti WP vec Symbian telefon, ne znam gde si procitao da je WP? Ali videcemo vec za 2 dana, mozda i pre.
 
Svi kažu da je symb, ali i ja se nadam da će biti wp 7.


---
desire
 
Pitanje je da li Symb moze da podrzi veliku rezoluciju kamere :d
 
I zašto vi stavili dual core na symb? :)


---
desire
 
Jeste li spremni..... ???

41!!! Megapixel!!

Meet the Pure View 808:

http://www.gsmarena.com/nokia_officially_outs_the_pure_view_808-news-3901.php

gsmarena_001.jpg

gsmarena_002.jpg

gsmarena_003.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja sam očekivao 141 gigapixela, blah, razočarali su me :-devil-:
 
uses a 41 MP sensor, which captures image data from seven adjacent pixels and condenses it into one, resulting in stills at around 5 MP

zvuci interesantno, mada mi je cudno sto jos nema test fotki da vidimo na sta to lici
 
Generalno koliko god wp7 bio budjav trenutno on će da se razvija, i sami developeri će pre da prave app za njega nego za symbian. Ali OK, kontam da su hteli još jednom da izvuku iz "N8 like" korisnika keš za poslednji telefon.
 
Lako ce oni napraviti isti takav telefon ali sa WP. Samo sto ne verujem da ce objavljivati jos neki model do Apolla, do tada ce Lumia 900 da popuni ponudu
 
Wow, 41 mpix :d :d :d kakva gomila gluposti. mrzelo me da citam ali je dobra stvar to sto je prisutan i Xenon i led blic. Bolje da su umesto mpixela zbudzili senzor makar kamera ostala na 8mpix ali marketing je cudo, 50% kupaca ce pazariti ovaj model samo da bi se qrcili sa 41mpix :d
 
1080p@30fps u H264 snimanje na single-core je stvarno uspeh.
 
Poslednja izmena:
To za Samsung si u pravu, jedino Wave serija ima prepoznatljiv dizajn, Androidi u poslednje vreme su svi isti samo ih dimenzije kucista i displeja razlikuju.. kao ranije kada su imali 100 istih modela na preklop, *****no.

A meni je ova Nokia sve samo ne lepa, deluje mi nekako neubedljivo cak i zenskasto, ne pricam o zadnjoj strani koja je zrtva budzenja kamere nego uopste, vec vidjeno kod Nokie, kao 5800 xpress music, deluje kao fon od 150e, bezveze po mom misljenju.
 
Poslednja izmena:
Meni licno telefon deluje odlicno, kao da je unibody, cvrsto i kvalitetno odradjen.
Sam dizajn je u sustini vec vidjen ali uz neke dorade. Volim zaobljene telefone vise nego "pravugaonik" stil.

Crni je totalno sexy.
 
Posle odgledanog klipa ukapirao sam da mi se telefon uopste ne svidja, na dizajn mislim, ovo je po mom misljenju korak unazad.. kao 5800 kao sto rekoh :S:

Ali stvarno mi je kul sto ima i led i xenon.. svaka cast za ovaj potez. Samo da vidimo kako ce da se odrazi na autonomiju..

[YOUTUBE]9pdY7AKxq6g&feature[/YOUTUBE]

Na klipu se vidi da je ovaj deo oko kamere epski magnet za otiske prstiju.. bedak bas. A mislim i da ce Nokia da zaceni ovaj model, stvarno ne znam ko ce pored ovako dobrih Android modela [pa cak i wp7/bada] da uzme ovu Nokiu..
 
Poslednja izmena:
Blic je najjaci koji je Nokia ugradila u svoj telefon, 2 x jaci od onog u N8...
 
Posto kazu da je blic na n8 mnogo slabiji nego na n82 onda to i nije nesto preterano dobro. Trebalo bi dosta jace da nocu moze nesto stvarno da se slika. Telefon izgleda jeftino, ne znam zasto ali otkad su presli na touch svega par modela su ok, ostali deluju kao kineski tranzistori.
 
Poslednja izmena:
Posto kazu da je blic na n8 mnogo slabiji nego na n82 onda to i nije nesto preterano dobro. Trebalo bi dosta jace da nocu moze nesto stvarno da se slika.

Pazi sta si napisao "mnogo" slabiji! Stvarno? A ko to kaze?
Jesi probao da slikas sa N8 nekad? Ne bi trebalo apsolutno nista jace da nocu moze nesto stvarno da se slika! Uzmi slikaj pa ostavi ovakav nebulozan post.
 
Brate pali, citaj sta pisem. Procitao sam na ms od ljudi koji su imali oba telefona.
 
Ma gde su stavili tih 41mpix, u 1 kvadradni milimetar senzor? :d Ne mogu da verujem da neko ovo doživljava ozbiljno. Doduše, dok je ovaca, biće i šišanja. ;)
 
Ukucaj u google n82 vs n8 xenon strength i videces i sam.
 
Ne kazem ja da to nije tacno ali ti u tvom postu blic na N8 napravi neupotrebljivim.
Uostalom iz tvog posta se zve zakljucuje nemam potrebu da se raspravljam. Samo hejtujes, svejedno mi je.
 
Posto kazu da je blic na n8 mnogo slabiji nego na n82 onda to i nije nesto preterano dobro. Trebalo bi dosta jace da nocu moze nesto stvarno da se slika. Telefon izgleda jeftino, ne znam zasto ali otkad su presli na touch svega par modela su ok, ostali deluju kao kineski tranzistori.

Bukvalno. Ja ne znam kako ne mogu da ukapiraju situaciju na trzistu, ko im vise dizajnira telefone.. a mislim da ce ovaj model pre da ima 14Mpix i da je ovo marketing..

U svakom slucaju, meni je ovo odvratan telefon sa pregazenim os-om, xenon+led jesu ok ali mislim da ce biti preskup.
 
Poslednja izmena:
Ma gde su stavili tih 41mpix, u 1 kvadradni milimetar senzor? :d Ne mogu da verujem da neko ovo doživljava ozbiljno. Doduše, dok je ovaca, biće i šišanja. ;)

Da sad ce da ispadne da lazu i obmanjuju potencijalne kupce.
Da pojasnim malo posto se nisi potrudio da se informises a trolujes.

Telefon pravi slike u 5mpx ali 5x8px tako da u stvari na jednoj slici od 5mpx nalazi se 5 od po 8mpx i tako se dobija perfektna slika.
 
Nazad
Vrh Dno