Šta je novo?

Nokia PureView - SLR kamera u mobilnom.

Ipak moze. Tj moze da se jos malo zatvori.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
ƒ/3.1 i ƒ/9.0

Nisam siguran, ali mislim da moze i na CM1 da se menja.
 
Poslednja izmena:
To malo necu uopste da racunam kao relevantno. Nije full manual, da se recimo iz najmanjeg zuma kada je prirodno najveci otvor blende mogu proci svi F-stopovi :D
Daleko je to od movilnih telefona, cak je i ND filter previse masivan za ove novije uredjaje. 808ics je jedan od poslednjih koji ga ima

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
vratili nam skype lol, valjda je ms batalio sa telefonima pa im Symbian korisnici više ne predstavljaju "smetnju"
 
ma da li je moguće? :D impossiburu

jbt, ovaj ms stvarno ne zna de udara.... vratili skype za 808, a ukinuli za 1020....
 
odlicne fotke stvarno! iz nekog razloga fajl koji daje 808 je bolji od bilo kog fajla sa mobilnog i dan danas... iako je jpg trpi obradu vise nego raw od ostale boranije
 
Sta je to? Ja imam stock u cemu je razlika? Ina li podrsku za RAW!?
 
nema, mnogo bi bilo :) probaj pa vidi, mnogo je bolji od stock ROMa
 
Poslednja izmena:
Iskreno tel koristim samo kada putujem ovako bleji u kutiji
 
ne očekuj to, a JPG je pogotovo u superfine modu svakako prilično neutralan i podložan obradi, nemaš istu fleksibilnost kao da imaš pravi RAW fajl ali može da posluži
 
Mnogo zalim sto sam prodao nokiu 808 ali krecem u potragu za novom. Razmisljam o tome da bi i starija cerka mogla sa njom lepo da slika i ima telefon, a da nema sve ono sto donosi android i sto ja ne zelim

Sent from my motorola one using Tapatalk
 
jpg od 808 je prilicno dobar. dynamic range je sasvim pristojan za pirinac senzor. trulo je sto nema raw, da :/
 
Meni smeta kada pregori nekad neku fotku kod raw-a izvicem neke stvari koje sa jpg nema teorije :-(
 
podeksponiraj :) *mjau**mjau**mjau*... to je malo bzv da... medjutim ne znam sto su svi poludeli sad za tim izgoreo sam deo slike... nekad uopste nema veze da li je neki nebitan deo izgoreo ili nije. nekad naravno ima, ali dovijas se nekako...
 
Jeno pitanje, ne mogu da se setim da li je moguce pokrenuti Viber ili WhatsApp.
Slucajno ako bi neko da ga proda neka havi :)
 
Pa imas ih na ko nekoliko za 100tinak e sto je ok cena s obzirom da preko skacu cene :) whatsapp i viber ne rade.
 
Video sam ali su svi van Beograda, a ja bi da to vidim probam ipak je staro.Najbolje od nekog poznatog....
 
Ima odlicnu kameru, ali previse je 100e za ovaj telefon.
 
Da da, razmisljam do 80e.Plan je da ga dam starijoj cerki da koristi i uci da fotografise. Pocelo je da je zanima ali ne mogu da joj dajem moj aparat

Sent from my motorola one using Tapatalk
 
Mozda je u tom slucaju 1020 bolji izbor? Ako ce da ga koristi, verovatno ce bar whatsapp koristiti, a on jos uvek radi na win8.1

Problem je i sto je tesko pronaci potpuno ispravnu, ali mozda vredi malo `pronjuskati` po oglasima.
 
Poslednja izmena:
Njega bas dugo nisam video

Sent from my motorola one using Tapatalk
 
Da, nema ih na oglasima. Pre nekoliko meseci, pronadjem jednu, na oko u odlicnom stanju, ali je bila u Brckom. Zamolim vlasnika da posalje slike, da vidim da li ima problem sa kamerom, i naravno, imala je... Kaze vlasnik, meni ne smeta i ja bas nista ne primecujem :) Ljudima mozda ne smeta, ali mene prilicno nervira kad vidim da su leva i desna ivica prilicno zamucene. Doduse, i na K Zoom-u je ista situacija, medjutim cim zumiram 1.2x, zamucenje nestaje.
 
Jeste 1020 je cesto imala problema sa kamerom. Imao sam jednu sa sve gripom kad se pojavila. Nekako mi je 808 davala bolje slike. Dete bi volelo da ima viber bar ali pitanje kako i to radi na 1020

Sent from my motorola one using Tapatalk
 
Nikako. Whats je radio ok na win, viber-strava i užas

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno