Šta je novo?

Kako i koliko overclockovati P4 533FSB na P4 Titan ploci

Solesoslav

Slavan
Učlanjen(a)
20.05.2008
Poruke
4,686
Poena
485
Pozdrav, imam neki CoolerMaster Hyper48 koji mi lezi u ormanu od ko zna kad, ali imam samo kacenja za Socket 478, a sasvim slucajno brat ima neki P4 racunar pa sam resio da ga castim malo.
Naime, njemu treba racunar da igra DC Universe Online. Njegov glavni racunar to pusta lagano, ali ovaj sporedni nema Shader Model 3 pa skuplja pare za neki HD2600Pro/HD3650/7600GT/6800GT AGP, a ja bih da mu kloknem procesor kako ne bi bilo problema na tom frontu.
Ima 2GB RAM(2x512MB i 1x1GB) i nisam siguran tacno koju ploc(on mi je procitao Gigabyte P4 Titan, a ja sam na netu o tome nasao samo ovo).

Procesor mu je neki P4 na 2,nestoGHz, zaboravio sam tacno, ne znam ni reviziju jezgra.

Kako se klokuje ovde, dokle mogu da guram FSB, kako funkcionisu mem delioci, koliki napon da ne prelazim, kolike su temperaturne granice i koliki OC domen mogu da ocekujem?
 
Klokujes podizanjem FSB-a, logicno.

Spustis memoriju sa 400 efektivnih( ako je ddr 400) na 333 - pa podignes malo FSB. Voltaza.. Sumnjam da ta ploca ima to. :D OC Domet zavisi koji CPU je u pitanju. Ali otprilike 2-4,2-5GHz.
 
Znas li kakve su performanse odprilike u odnosu na Athlon XP?
 
Wow, 2003. se vratila. Pa imas milione testova na kojima to mozes videti. Kod tih generacija procesora se vodilo najvise ratova AMD vs Intel.
 
Glupost, ako ne budeš uspio sa 2ghz na 3 da nabiješ taj neimenovani procesor, slaba vajda.
 
Nazad
Vrh Dno