Šta je novo?

AMD Radeon 7870/7850 zvanicna tema

nisam ni ja bio siguran 100%, ali sam pretpostavio posto je razlika samo u onom 'T' na kraju oznake:d
 
Moze napon da se dize na ovoj Sapphire koja ima kod nas da se nadje, ekstra je karta za te pare, klokovana na 1200MHz daje uz dobro skalirnaje GTX580/HD7950 nivo performansi. Najbolja kupovina trenutno za 200 evra, znaci skoro postize performanse karti od 350-400 evra kada se klokuje.
 
Poslednja izmena:
Jel moze na obe? u ponudi im stoji "obicna" i oc verzija iste?
 
Na vr-zone su dobili isto skaliranje kao i na techpower, za 35% OC-a 20% FPS-a u B3.
 
Dakako da nije jedini takt GPu-a koji odredjuje FPS, da je tako karte bi imale 64-bit memoriju na 800Mhz i puna kapa, a procesori bi bili na 1Ghz. Upravo sam pokusao da objasnim da 50% overklokovana 7950 ispada "osakacena" memorijom da bi dala PUN GAS. E tu je sustina, a 2x7850 ima 512bit memoriju, pa sad ko kako hoce, bas zato i dobro prolazi inace ne bi imalo nikakve logike da je 7850CF na def. brze od 7970 na def. jer ima isti broj SP, cak i manji takt GPU, a opet je brze!
KAKO?
Odgovor je 512 (2x256) naspram 384bit za memoriju. E tu se napravi ta razlika. Ako je to tako jasno ej sta "muci" 7950 kada radi na 1200Mhz i sta joj treba da pocne da "kida". Na kraju krajeva OC 7950 na 1200Mhz samo pravi galamu i nista vise.

Nekako sam više sklon vjerovati da je broj ROP-ova i TMU-ova krivac, nego ne-malih 384-bita.
 
Jel moze na obe? u ponudi im stoji "obicna" i oc verzija iste?

Mislim da moze, iste su to karte ja mislim...

Sapphire HD 7850 (obicna ne OC) sa Overclock.net foruma:

600x428px-LL-d4d8ba21_1240.1550p7541.png


600x361px-LL-273d7f20_7850BF3.png

@Uruk

Skaliranje zavisi od igre do igre, negde nece biti idealno negde hoce, ali u proseku bice dobro verovatno i osetice se.
A kao sto vidis gore u sintetici 3DMArk11 klokovana HD 7850 daje 7000 GPU Score sto je vise od HD 7950/GTX580 stock, 500 poena vise.
 
Poslednja izmena:
nadam se da je onaj acid mod bio izuzetak, jer za 200e sa ovakvim OC-om i temperaturama kartica je zlo i naopako.
 
Ako se tako dobro ocuje ova kartica moze da bude nova 5850. Jos kada padne cena na jedno 160e.. :D
 
ne znam tacno koliko moze da dobaci 6950 u 3dmaku 11, ali mislim da je ovo bolje preko 25% od 6950.
 
Ako se tako dobro ocuje ova kartica moze da bude nova 5850. Jos kada padne cena na jedno 160e.. :D

Hoće, ali za jedno 6-8 meseci :d

Nema menjanja cene dok Nvidia ne izbaci sličnu kartu i dok ih ne naštancuju dovoljno da podmire potražnju tržišta kada cena bude bila cca 200e.
 
Poslednja izmena:
Ma znam bre, nisam ni mislio pre novembra npr. Ja u svakom slucaju menjam tek na prolece gpu tako da cu imati da biram izgleda.
 
mogu da spuste 570 na 200e

edit:
gtx570... i nisu tako daleko.
 
Poslednja izmena:
nadam se da je onaj acid mod bio izuzetak, jer za 200e sa ovakvim OC-om i temperaturama kartica je zlo i naopako.

Izgleda da jeste, psoto bi useri sigurno spomenuli nesto u vezi toga da je prisutno na svim kartama.

Fora je sto je potrosnja mala pa ne treba neki jak kuler da je ohladi, cak i kad se klokuje izgleda da ne trosi nesto puno, za recimo HD 6950 otkljucanu kada se overklokuje ili HD 6970 treba bas dobar kuler da se ohlade dobro jer trose malo vise.

Inace HD 6950 otkljucana overklokovana na oko 950-960MHz sto je tu negde maksimum uz podignut napon za vecinu primeraka za 24/7 daje oko 6000 GPU skor u 3DMArk11, a neotkljuana verovatno i za 200 poena manje mozda, dok overklokovana HD 7850 daje oko 7000 i vise znaci skoro 20% veci skor.
 
Mene zanima da li ja ove msi-jeve kartice dobro vidim, da li je zaista toliko velika razlika u velicini g.karti, odnosno u velicini stampane ploce ?

MSI R7870 Twin Frozr 2GD5 je 270 x 118 x 42mm
a
MSI R7850 Twin Frozr 2GD5 225.48 x 111 x 38mm

http://www.msi.com/product/vga/R7870-Twin-Frozr-2GD5.html
i
http://www.msi.com/product/vga/R7850-Twin-Frozr-2GD5.html

Dakle razlika je 4,5cm (45mm)...

Cini mi se i da je na asusovim modelima stampana ploca manja u 7850 u odnosu na 7870, s tim da im je isti hladnjak i ventilator pa je i ukupna duzina g.kartice ista ...

Sta je to zbog cega je 7850 manja, sta fali, koliko to utice na rad, na kvalitet i pouzdanos modela?
 
Poslednja izmena:
Pa izgleda da jest razlika 4,5 cm, a sto se tice PCB-a verovatno nesto manje slozen PCB ima HD 7850 sto ne bi trebalo puno da utice na rad i kvalitet pa cak i na OC potencijal, sa svakom HD 7850 mozes overklokom da dostignes performanse HD 7870 pa cak i da prestignes.
 
Asusov model nisu bas nahvalili (7850/70), cak su rekli da je i dosta bucan.
 
Ma mene zanima sta je to sto je ukinuto u 7850 pa je toliko manja?
Razlika od 4,5cm nije malo, dakle MORA biti da je nesto "povadjeno", neceg ima manje, ajd' neka je nesto malo gusce jer se manje greje, ali definitivno nema svega sto ima na 7870...
Zato zelim da znam sta je to manje stavljeno na karticu...
 
Ja mislim od svih ovi HD7850 kartica da je gigabyte najtisi, a ovo sto kaze Thebear sve one oc-om mogu dostici HD7870 tako da po meni treba gledat samo koji je hladnjak bolji (manje temperature, manja buka).
 
Fali naponska
 
http://www.neoseeker.com/Articles/Hardware/Reviews/Sapphire_HD_7850_OC/

Procitah ovaj test.. odlicne temperature i potrosnja! Na default i nije vredna kupovine ali sa oc-om stize 7870 a u par testova je blizu gtx580, mozda cak i ista u Metro 2033.

Samo da se pojave 7850 koje idu na 1200Mhz za gpu i mislim da cu da pazarim, jednostavno mi se ne daje mnogo kesa na graficku a cena ove sledeceg marta mora biti oko 15 000 din. Ako za taj kes bude mogla na 1200Mhz za gpu.. pa to ce biti odlicna kupovina, potrosnja je bas mala sto je veliki + kao i niske temperature, ova Sapphire je mala pa ce stati u skoro svako kuciste e jedino sto smaraju sa 2 godine garancije. Ja sam do sada imao 2 Sapphire graficke i zadovoljan sam kvalitetom ali 2 godine garancije je veliki problem prilikom dalje prodaje, bar za mene jer ja gpu menjam na svake 2 godine.

Mislim da cu ipak da sacekam neke MSI sa velikim oc potencijalom.
 

Koliko naponskih onda ima 7850 a koliko 7870 i kako to utice na sam rad kartice narocito kada se OCuje?

Da li fali "samo" naponska ili je jos ponesto tu izostavljeno?
 
Koliko naponskih onda ima 7850 a koliko 7870 i kako to utice na sam rad kartice narocito kada se OCuje?

Da li fali "samo" naponska ili je jos ponesto tu izostavljeno?
Sve je pocupano, karta je ojadjena i kao takva nije za tebe.... mi ostali.... mi ostali cemo vec da "izreskiramo" sa kupovinom :D
 
Ok, shvaticu kao salu ...
 
Do AMD's Radeon HD 7000s Trade Image Quality For Performance? :trust:

Was the issue limited to just AMD's press-only beta driver? Does it affect the Radeon HD 7800s exclusively, or do all of the 7000s take a step backward? Does it change performance? If so, the implications there would be that AMD altered image quality to deliver more competitive performance. If not, the texture issue could just be a bug that needs to be fixed.
 
Poslednja izmena:
Minor driver issue koji je rešen izbacivanjem driver fix-a i koji NE UTIČE na performanse što znači da je i odgovor na pitanje sa naslova teme: No!

Thankfully, performance seems unaffected by the fixed driver and accompanying image quality improvement.

Move along, nothing to see here :D
 
Poslednja izmena:
Ma to se ono AMD-ovo majmunche opet zeznulo pri instalaciji drajvera.
 
...kolko je meni poznato vec duze vreme postoje performance driveri koji dodaju vise FPS-a a na ustrb kvaliteta slike. To je odlicna stvar kada je potreban bolji FPS. Ja sam u Skyrmu znao da dobijem preko 5 FPS-a sa performance driverom, a razlika u slici je bila neprimetna. Po meni je bolje to nego fxaa ili kako se zove koji zamuti sliku.
 
Poslednja izmena:
Pa FXAA te niko ne bije po tabanima da ukljucujes. A ovo dodje na default? Mutnilo u igrama zarad 5 fpsa, to mi zvuci sasavo skroz.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno